6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ROZHOVOR: V českých školách ubývá učení...

V éře hospodářské konjunktury se nejcitlivějším a pro Sobotkovu vládu asi nejnebezpečnějším tématem stává školství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 31.5.2016 16:46

Každý, kdo o vzdělávání něco ví musí chápat,

že inkluze je NESMYSL. Výuka musí být přizpůsobeba žákovi a to speciální či praktické školy dělají.

Novodobý inženýři dětských duší chtějí vykládat algebru dětem, pro které je problém napočítat do deseti!!!

J. Kanioková 31.5.2016 16:56

Přesně !

J. Jurax 1.6.2016 1:24

Re: Každý, kdo o vzdělávání něco ví musí chápat,

Snad nečekáte, že socanská ministryně školství ví něco o vzdělávání. Tahle viděla školu naposled jako žačka a studentka. A není pedagog. ale právnička. A za celou svou profesní kariéru o základní i střední školství ani prstíkem nezavadila. Akorát přednášela na MU v Brně - jak hojně se ale nepíše.

Podle http://www.msmt.cz/ministerstvo/ministr-2: Nejvyšší dosažené vzdělání: Absolventka doktorského studijního programu na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na ústavní právo, teorii práva a správní právo.

Profesní zkušenosti: Působila jako právnička Magistrátu města Brna. Od roku 2002 do 2012 pracovala v Kanceláři veřejného ochránce práv jako vedoucí právního odboru ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského. Mezi lety 2013 a 2014 zastávala pozici ředitelky legislativního odboru v Kanceláři Senátu Parlamentu ČR. Poté se stala náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a zároveň místopředsedkyní Legislativní rady vlády, kde působí doposud.

Kateřina Valachová působila také jako členka Komise pro správní právo Legislativní rady vlády nebo byla členkou Výboru pro sociální, kulturní a hospodářská práva Rady vlády pro lidská práva. Přednášela také na Katedře správní vědy a správního práva Masarykovy univerzity Brno.

Zjevně se tedy výborně hodí na ministryni školství, anžto v něm nikdy nepracovala. Ale je zjevně pokroková a ideově pevná, neboť prosazuje samé hovadiny.