27.11.2021 | Svátek má Xenie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 21.10.2021 19:38

Moudře napsáno.

Ovšem zelení blbečkové v bruseli i u nás nemají dost mozkových závitů na pochopení těchto moudrých slov.

A ti, co nám z našeho volebního úradku vládli i vládnout budou, si ničivý potenciál boje proti zločinnému kysličníku z EU diktovaný buď nejsou schopni uvědomit nebo mají strach proti němu vystoupit. Nebo na něm profitují, protože i na zrůdných peachovinách šikovní a bezskrupulózní umí vydělat.

Přitom energetická krize emitovaná uhlíkovými odpustky a vůbec pronikavě blbou energetickou politikou zelených blbečků, kterou stejní blbečkové ovládající EU vzali za svou, už klepe na dveře. A samozřejmě, zelení blbečkové na nízkých úrovních to zaplatí stejně jako my normální, kdežto jiní zelení blbečkové na vyšších úrovních a šmejdi na ně nabalení na nás vydělají.

Š. Hašek 21.10.2021 19:13

Účelem je rozvrat.

Účelem je vězeňská společnost.

J. Jurax 21.10.2021 19:39

Nikoliv.

Účelem je, abychom se měli jako v ráji. Nazí mezi dobytkem, normálním i zeleným.

M. Pivoda 21.10.2021 18:16

Technolog Šesták sice správně začíná, ale mylně vyvozuje závěry.

Cituji Šestáka: Jak jsem už předeslal, politické a sociální změny jsou zapříčiněny technologickým pokrokem. ... Oproti tomu nastolení zelené éry nemá opodstatnění v nutnosti vnesení nové technologie, ale je to jen politicky motivovaná a násilně vnesená transformace, která nepřináší nové poznávání. Tím je spíše určena k zániku, protože tak limituje nalézání nových řešení, ..."

Komentuji: Politik musí reagovat na nálady občanů, aby se udržel u moci. Nebudu zde ale rozebírat vznik a účel politiky Green Deal.

Skočím ve svém komentáři na závěr, tj. na možné úspěšné vyřešení současného globálního problému: Prezident Joe Biden (podobně jako kdysi prezident J. F. Kennedy) by měl vytroubil urychlené dořešení jaderné fúze (do roku XXXX).

Užitečný webový odkaz pro vědce Šestáka: https://news.mit.edu/2021/MIT-CFS-major-advance-toward-fusion-energy-0908

M. Pivoda 21.10.2021 18:38

Google Translate: ... „Výzvy spojené s uskutečněním fúze jsou technické i vědecké,“ říká Dennis Whyte, ředitel Centra pro vědu a fúzi plazmatu MIT, které spolupracuje s CFS na vývoji SPARC. Jakmile je ale technologie osvědčená, říká: „Je to nevyčerpatelný zdroj energie bez obsahu uhlíku, který můžete nasadit kdekoli a kdykoli. Je to opravdu zásadně nový zdroj energie. “ ... Jednoho dne v očekávané budoucnosti, kdy mohou existovat tisíce fúzních elektráren napájejících čisté elektrické sítě po celém světě, ...

... “The challenges of making fusion happen are both technical and scientific,” says Dennis Whyte, director of MIT’s Plasma Science and Fusion Center, which is working with CFS to develop SPARC. But once the technology is proven, he says, “it’s an inexhaustible, carbon-free source of energy that you can deploy anywhere and at any time. It’s really a fundamentally new energy source.” ... Someday in a hoped-for future, when there may be thousands of fusion plants powering clean electric grids around the world, ...

M. Pivoda 21.10.2021 17:48

Čtvrtá otázka obsahuje text: "Před lety jste patřil mezi nejčastěji citované české fyziky v oboru termodynamika, ..."

Ano, respektuji Šestáka jako odborníka na termodynamiku, ale proč mu dotazující klade otázky mimo jeho obor? A proč se Šesták v interview prostě neudrží a žvaní i do oborů, ve kterých není dostatečně trénován? Tím pak klame laickou veřejnost, která se domnívá, že Šesták je odborník na cokoliv.

Pozor: Fyzikální Šestákův svět podléhá jiným zákonitostem, než svět sociální (tzn. včetně světa byznysu). Matematika je určitě užitečný nástroj (čím více, tím lépe), ale oba zmíněné světy vyžadují odlišný druh matematiky. Zde je užitečný odkaz pro dotazovaného Šestáka:

https://www.amazon.com/Mathematized-Humanities-Via-Humanized-Mathematics/dp/8085219220

M. Sedláček 21.10.2021 16:07

R^R^R^

I. Schlägel 21.10.2021 14:43

R^

V. Bok 21.10.2021 14:16

Skvělý p. Šestak... Dik, p. profesore.

D. Bowman 21.10.2021 12:53

Ten uhlík, který chtějí odbourat, jsme my. Depopulace bylo vždy vděčné téma v apokaliptických kruzích různých fanatiků.

Š. Hašek 21.10.2021 19:30

Ano, máte pravdu. Lidské tělo docela dobře hoří. Vyzkoušeno naším "evropským" sousedem.

G. Onion 21.10.2021 12:38

Výborně, pane Šesták. Hlas rozumu, ještě jednou výborně. Díky.

T. Hraj 21.10.2021 11:56

"...žádná záchrana planety před klimatickými změnami, ale likvidace masově rozšířené individuální automobilové dopravy a hromadné výroby osobních aut, jednoho z pilířů kapitalistické ekonomiky"

Změna ekonomického systému (míněno volného trhu, tj. kapitalismu) potažmo společenského systému (demokracie) až na úroveň jednotlivce, to je opakovaně a explicitně vyjadřovaný záměr. Proč to nechceme slyšet?

D. Bowman 21.10.2021 12:47

Protože bysme s tim pak něco museli dělat. Což se nám nechce, protože je to pracné a riskantní.

V. Bok 21.10.2021 14:16

Ano. Je to možné. Ovšem, muselo by tomu předcházet snížení počtu obyvatel někam na úroveň 17. Teho století a smirit se s ekonomikou na stejné úrovni. Mimochodem, přelidnění je tady a Země už dlouho neunese dnesni vyvoj. Uz vcera bylo pozde začít.

V. Povolný 21.10.2021 11:18

Autor je jako Jekyll a Hide. Není možné chválit výsledky voleb a zároveň být proti Green Dealu. Vítězové voleb nehodlají s Green Dealem nic dělat a voliči jim to schvalují. Zároveň ovšem taky schvalují zdražování energií, tedy vlastně zdražování všeho a další hrůzy, co se na nás valí. Tohle všechno obnáší členství v EU a poklonkování Bruselu. Až tohle praskne ...

V. Petr 21.10.2021 12:07

Lidé v Evropě jsou už degenerovaní. Četl jsem jak někde v Africe umlátili lidé násobného vraha. U nás by mu dali fešácký kriminál...

Podobně by v 18 století skončili zelení pod guilottinami na náměstí Republiky pro všeobecné zchudnutí obyvatelstva. Revoluci tehdy vyvolal nedostatek potravin, dnes se nám zelení snaží zakázat maso...

D. Bowman 21.10.2021 12:56

Revoluce a masakry jsou jejich cílem. Že je to semele taky si nepřipouští, jako správní užiteční idi-ti. Budou umírat šťastní s myšlenkou na chcíplou sousedovu kozu.

J. Jurax 21.10.2021 19:49

Voliči jim to neschvalují. Ale nebylo koho volit.

Na výběr bylo mezi zelenými eurohujery zjevnými a mezi zelenými eurohujery, co to nevystavovali na veřejnost. Tedy s výjimkou SPD a několika marginálních politických subjektů.

Mimoto tyhle otázky - lezení do bruselkého rekta a zelené šílenství - záměrně nebyly před volbami akcentovány. V tom si notovaly obě dominantní uskupení voleb - oba antibabišovské slepence koalic a hnutí ANO.

M. Juraška 21.10.2021 11:02

Green deal je především ideologické rozhodnutí zcela nekompetentních lidí reprezentujících EU v čele s třetiřadou,,politčkou,,von Leyenovou-která je podporována lidmi tvářícími se že jim jde o blaho Evropy.Typický přiklad Greenpeace a mnoho dalších.Výsledkem jejich destrukcí bude bída,energetická krize a masivní nepokoje nebo lokální války.A to nemluvím o nelegální migraci.Není náhodou že hnědá barva nám zelená a v čele je zcela,,překvapivě,, Německo.

Zapojte se lidé,zjistěte si více a snad se toto šílenství podaří,když ne zastavit-tak alespoň podstatně zreformovat.[>-]

J. Ticháček 21.10.2021 19:36

Ale ono je to jinak.

Těm lidem opravdu jde o bláho Evropy. A světa. A v podstatě jsem schopen pochopit jejich snahu o to, aby se vše možné nebalilo do plastových fólií, aby limonády nebyly v plastových lahvích a podobně. Jen si něco myslím.

Stejně tak jsem před necelými třiceti lety chápal jejich snahu o to, aby se vše možné nebalilo do papíru, neboť kvůli tomu hynuly stromy, a kampaň proti skleněným lahvím, protože byly těžké a zvyšovaly spotřebu zásobovacích vozidel. A také jsem si myslel svoje.

Tehdy jsem byl za blba, dnes opět. Protože zmínit se o svých pochybnostech bylo vždy stejné: "Chceš hubit děti!"

Také se před těmi třiceti lety řešily motory v autech. Ekologisté byly proti benzínu, neboť diesel má menší spotřebu. Nějaké připomínky o tom, že diesel patří do trucku, lokomotivy a bagru byly zpátečnické. Takže automobilky uplacaly diesely do osobáků. Daly si záležet,i když benzín je benzín, jen jsme museli změnit řidičské návyky. Dnes mi o generaci mladší ekologisté vysvětlují, že diesel patří do trucků, lokomotiv...

Ale přesto jim věřím, že jim jde o blaho Evropy a světa.

Jen mí je líto, že to dělají tak, že bojují proti všemu, co je. Protože to vše si pracně vybojovali.

J. Jurax 21.10.2021 19:50

Výstižné.

M. Juraška 21.10.2021 10:52

R^

M. Pivoda 21.10.2021 10:29

ROZHOVOR: Účelem je zničení automobilové přepravy.

A jde o tvůrčí destrukci (tedy žádoucí inovaci), nebo o destruktivní destrukci?

Poznámka: Pojem "tvůrčí destrukce" pro inovaci zavedl ekonom Joseph Schumpeter, rodák z Třešti v Česku.

M. Pivoda 21.10.2021 10:45

Než v Praze na nábřeží postavili Tančící dům, museli tam nejdříve jeden starý dům zbourat. To je příklad tvůrčí destrukce.

T. Hraj 21.10.2021 11:49

Tančící dům je příklad tvůrčí destrukce i kdyby na tom místě před tím nic nestálo.

J. Ganaur 21.10.2021 11:49

Tam byla díra od války....No jo, Brrrr...no, co se dá dělat!Kolik už máte "balistických" bitcoinů?;-D;-D;-D

V. Petr 21.10.2021 12:09

R^R^R^R^

J. Nevrkla 21.10.2021 10:24

Dost schizofrenní. Na jedné straně rozumné názory na klima či Afghánistán, na druhé straně radost z vítězství pod vedením ODS, která slovy předsedy zelená a považuje Green deal za hotovou věc a okupaci Afghánistánu vždy podporovala. Výhodu má, že bude stěží kritizovatelny, vždy si ze svých názorů může vybrat ty, které se mu budou hodit.

L. Severa 21.10.2021 12:40

Green deal odsouhlasila Evropská rada. Pan Babiš jede na jednání této rady a nezdá se, že by on, nebo někdo z ostatních státních představitelů proti tomu zelenému bláznovstvím vznesl nějakou námitku. Pokud to již R.E. odsouhlasila, asi se s tím nedá nic dělat. Doufejme, že zatím.