Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: To si nechte od cesty, Válku

Je dobře, že schodek je nižší. Není dobře, že je tak vysoký. Víc se k tomu asi říct nedá. Pandemie skončila, není už žádné ospravedlnění pro nějaké „zachraňování“ ekonomiky v podobě enormních výdajů a zadlužování – a přesto schodek vypadá, div ne jako kdyby byla válka…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J22u42r85a 50J97u40r92a38x

16. 2. 2022 18:46

K těm maturitám - think tank se skutečně vzepnul k nevídanému výkonu, jenž je vskutku hoden staroslavného vysokého učení. Teď ještě aby tomu přemýšlivému tanku včetně ministra došlo, že té profesní maturitě se už kdysi dávno říkalo výuční list.

0 0
možnosti
MV

Snížení schodku autorka vezme na vědomí s poznámkou, že by mohl být nižší, daňové bláznění polské vlády v podstatě kvituje ale pandemický zákon, což je čajíček proti tomu co chystala vláda minulá, ten považuje přímo za strašlivost.

0 0
možnosti
RP

Ono vůbec většina takové té alternativnějšíé pravice se těmi antivaxerskými dezinformacemi a těmi bláboly kolem očkovací "nesvobody" vesměs dala strhnout .

Přitom mají obrovské štěstí, že kombinace nakažlivosti a smrtnosti zatím všech covidových mutací je poměrně nízká. Že to nenaočkovaní antivaxeři bez problémů přežívají, pokud mají jen trochu štěstí. A že jediné, co v naší společnosti blbnutí antivaxerů odnáší, jsou přepracovaní zdravotníci a zbytečně vysoké náklady, které zaplatíme všichni, na nakažené , případně umírající smůlovaté antivaxery na JIPkách.

Kdyby byl covid smrtnější a nakažlivější, tak ti nenaočkovaní antivaxeři jsou po prvních pár měsících epidemie vesměs v penálech nebo v popelu v urnových hájích.;-D;-D

0 0
možnosti
MM

MUDr. Válek jen rozšířil řadu ignorantů na postu ministra zdravotnictví.

0 0
možnosti
JP

To přirovnání s chirurgem také nesedí, i když dvojí úroveň maturit je sporná věc...Nicméně ono něco takového existuje do určité míry už dnes, některé VŠ přijímají studenty s určitým prospěchem u maturity bez přijímacích zkoušek...A pokud vím některé vyžadují určitý prospěch u maturity vlůbec...

0 0
možnosti
RP

Dvojí úroveň maturit byla v rámci možností vždycky. Už kdysi, když studovala naše generace, byl třeba výrazný rozdíl mezi tím, jako maturitu měli a co uměli na gymplech a třeba na učňácích. I když formálně to byla pořád stejná maturita. Biti byli třeba ti, co jako střední školu vystudovali učňák a potom se rozhodli nebo se to semlelo tak, že šli na vysokou. Museli se spoustu věcí doučovat.

0 0
možnosti
RP

No, nějaký pandemický zákon skutečně potřebujeme.

Ale teď, kdy na začátku jara covid oslabuje, ho nejspíš nepotřebujeme. Pravděpodobně díky antivaxerům je dodržování proticovidových opatření tak laxní a neúčinné, že pokud tyto opatření po ukončení stávajícího pandemického zákona, tuším s prvním březnem, zmizí, pravděpodobně skoro nic se nestane. Jen se trochu zvýší počet nakažených a trochu zvýší počet těžkých prběhů na JIP. Možná to bude mít i kladný vliv, protože pořád platí, že pravděpodobnost , že nenaočkovaný (antivaxer i normální nenaočkovaný) skončí s těžkým průběhem covidu na JIP je pořád několikanásobně větší než že tam skončí člověk s ukončeným očkováním. A který antivaxer přežije těžkou variantu covidu na JIP, na 99 % už potom antivaxer nebude.

Pandemický zákon ale s dost velkou pravděpodobností budeme potřebovat na podzim, protože s dost velkou pravděpodobností se covid vrátí a může být zase dost silný. Zvláště pokud se objeví ještě další varianta.

Takže Pandemický zákon potřebný je, ale musí se dělat řádným způsobem. Žádné zrychlené schvalování, kterým si Pětikolka pouze honí ego nad poraženým Babišovým ANO.

A potom nikde není zaručeno, že další pandemie se objeví zase až po dalších 100 letech. Jako před 100 lety Španělská chřipka. Spíš naopak, se současným množstvím lidí a s leteckým cestováním a turistickým propojením s oblastmi, kde dochází k přeskoku nákaz mezi lidmi a zvířaty, se mohou podobné epidemie objevovat pravidelně co pár let.

0 0
možnosti
JP

Mohl byste pětikolce doporučit, ať nejprve a konečně definují pandemii. U záplav a stavu nouze to šlo, teď jaxi ne?

0 0
možnosti
JP

Já teda měl za to, že ten zákon je přijímán "pro sichr" kdyby se objevila ůdalší varianta"a nevím o tom, že by někdo mluvil o přijímání babiček...Jenže teď už je to spíše politikum, že prostě koalice si éměř nemlže dovolit prohrát

0 0
možnosti
RP

Nojo, Pětikolka si musí pořád dokazovat svůj Antibabišismus.

Babiš špatný, bééé, jiné dobré, bééé;-D;-D

0 0
možnosti

Díky za rozhovor, který je vyvážený a celkem neutrální.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz