24.10.2021 | Svátek má Nina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 13.10.2021 15:38

Babiš se o nic velkého pokoušet nebude. Globalistická junta mu na příkladu s Kurzem a Pandora Papers dala jasnej signál, že se s nim mazat nebudou, když mají teď Washington i Berlín.

Bude chvíli předstírat boj, aby si vyjednal lepší podmínky - budoucí imunitu. Ale toť vše.

Babiš šel do politiky, když hrozilo, že mu jím lobovaná ODS a KDU odsmrdí a Socanům bude muset platit víc.

SPOLU má jasné zadání. Přijmout Euro a integrovat se více do brusele. Narozdíl od Babiše to budou dělat nahlas a hrdě a místo dotací jim stačí jen teplá místečka v komisi jako odměnu za nadcházející předsednictví.

P. Černý 13.10.2021 16:40

Nepochybně hlavním cílem té palby je Vysegrad. Z tohoto pohledu vyhrály páté kolony. A to jak v podobě budoucí vládní koalice, tak politických osobností zejména v ČSSD a taky v KSČM, které se lvím dílem zasloužily o to, že ve volbách propadlo snad až 20% hlasů.

No a my občané se v klidu můžeme vrátit k podnětným debatám, kolik hodin či dnů by měl standardně pojištěný pacient strávit v čekárně u lékaře.

D. Bowman 13.10.2021 20:36

20% propadlo a cca 35% nevolilo. To je víc jak polovina nezastoupených. Ne že bych toužil po tom, aby měl každý hlasovací právo jenom proto, že se tady narodil.

Ano, Polsko a Maďarsko zřejmě přišly o dalšího spojence. Slováci vždycky radši s němcem a Rakousko nakonec taky.

Teď je ještě podtrhne ta nová skvadra. Ne že by se Babiš přetrh ale aspoň sem tam rétoricky drhnul (Istanbul a Greténsmy atd. nijak nerozporoval).

Zdravotnictví je pěkně v pytli, jako každej státní monopol. Nějaké příplatky na pojištění nic nezlepší. Připlatky za zákrok, možná. Takhle budete platit jak mourovatej a nakonec vás stejně vyfáknou - vaše peníze už maji - a vymluvěj se že nejsou lidi atd.

Lidi se bojej soukromýho pojištění. Ale moc to nechápu. Valná většina si to stejně vrchovatě platí celej život. Kdyby jste platil tolik měsíčně na auto, tak vám pojišťovna mění ročně zlatý ráfky.

Schválně si spočítejte kolik jste nastrkal do toho molochu. By jste si za to koupil náhradní orgány i s doktorem.

P. Černý 13.10.2021 23:05

Právě proto, že jsem už nastrkal, bych byl rád kdyby to fungovalo. A české zdravotnictvi zatim funguje slušně včetně vzdělávání a výcviku zdravotnického personálu.

Něco fungujíciho zničit umí každý zkorumpovany ocas. Ale dát to, co bylo zničeno, znovu dohromady, je o dost těžší.

Jsem příznivcem veřejného zdravotního pojištění. Protoze alternativou v civilizovaném státě by byly veřejné smrti budky, jako ve Futurame. A taky, fungující sítě státních nemocnic, lékařských fakult s zdravotnických škol.

D. Bowman 14.10.2021 3:04

Ydravotnictví funguje dost hrozně. Vzdělávání a výcvik je asi fajn ale to fakt nestačí.

On se ten systém zničí sám. Stačí se podívat na Poštu nebo jakýkoliv jiný subjekt, kde není přímá vazba mezi klientem a poskytovatelem.

Budou se do toho lít jen další peníze a kde nic tu nic. Bude vás to stát (skrytě) hrozné peníze a nakonec to ještě budete muset uplatit, známý nebo mít štěstí na doktora jako za komančů.

Já považuji veřejné pojištění resp. daň za neefektivní podvod, který nakonec dopadne dlouhými pořadníky (Švédsko, UK, Kanada), kde neproduktivní nedostanou přednost a budou se snažit legalizovat euthanazii jako v Holandsku a Belgii. To jsou ty budky smrti.

Státní zdravotnictví je relativně nový výmysl. A moc to nefunguje. Náklady jsou astronomické a kvalita pofiderní (čekací doby) a to se bude dále prohlubovat.

Valná většina lidí si je schopna naprosto bez problémů platit opravdové pojištění. Stát může tak maximálně vyžadovat provoz pohotovostí i pro bezďáky a tak. Ve výsledku to bude levnější a mnohem kvalitnější - žádné čekání. Jako bonus se zlepší prevence. Opravdu soukromá pojišťovna nemá zájem platit až když je pozdě a je to drahý. Kuřáci a tlouštíci si holt připlatí. A bude tlak třeba na vývoj preparátů proti kazivosti zubů apod.

Funguje to v každém jiném sektoru. Že je zdravotnictví vyjímka je podle mě kec. Není důvod aby to nefungovalo.

Zrekvírovat to nakonec můžete vždycky. To umí každej.

J. Vlček 13.10.2021 17:02

Pane Bowmane, nastínil jste, ne rovna povzbuzující a lákavou, nicméně nanejvýš pravděpodobnou budoucnost naší země, pod příští vládou.

Velmi smutná perspektiva! ;-(

D. Bowman 13.10.2021 20:46

Ono to jinak dopadnout nemůže. Většina lidí jsou nezodpovědný a líný ignoranti. Levice vždycky zvítězí, protože slibuje přenést osobní zodpovědnost na stát tj. na ostatní. Svobody a bezpečnosti se za ten pocit klidně vzdají. Jen když bude lehké žití....na dluh, na cizí utráty atd.

Že to nemůže vydržet je vůbec nezajímá. Navíc je spousta šašků v médiích a ve škole ujišťuje, že je to tak normální a mravní.

Lze jen doufat, že Západ si sedne na prdel dřív, než se sem stačí přesunout SLimáci s německou občankou. Pokud to stihnou, tak holt bude na ulicích víc násilí, až dojde sociální podpora a chleba.

Strany které jsou si tohoto rizika vědomi dostali všeho všudy maximálně 15%. To je zoufale málo a musí být ještě o dost hůř.