19.10.2021 | Svátek má Michaela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 13.10.2021 15:38

Babiš se o nic velkého pokoušet nebude. Globalistická junta mu na příkladu s Kurzem a Pandora Papers dala jasnej signál, že se s nim mazat nebudou, když mají teď Washington i Berlín.

Bude chvíli předstírat boj, aby si vyjednal lepší podmínky - budoucí imunitu. Ale toť vše.

Babiš šel do politiky, když hrozilo, že mu jím lobovaná ODS a KDU odsmrdí a Socanům bude muset platit víc.

SPOLU má jasné zadání. Přijmout Euro a integrovat se více do brusele. Narozdíl od Babiše to budou dělat nahlas a hrdě a místo dotací jim stačí jen teplá místečka v komisi jako odměnu za nadcházející předsednictví.

P. Černý 13.10.2021 16:40

Nepochybně hlavním cílem té palby je Vysegrad. Z tohoto pohledu vyhrály páté kolony. A to jak v podobě budoucí vládní koalice, tak politických osobností zejména v ČSSD a taky v KSČM, které se lvím dílem zasloužily o to, že ve volbách propadlo snad až 20% hlasů.

No a my občané se v klidu můžeme vrátit k podnětným debatám, kolik hodin či dnů by měl standardně pojištěný pacient strávit v čekárně u lékaře.

D. Bowman 13.10.2021 20:36

20% propadlo a cca 35% nevolilo. To je víc jak polovina nezastoupených. Ne že bych toužil po tom, aby měl každý hlasovací právo jenom proto, že se tady narodil.

Ano, Polsko a Maďarsko zřejmě přišly o dalšího spojence. Slováci vždycky radši s němcem a Rakousko nakonec taky.

Teď je ještě podtrhne ta nová skvadra. Ne že by se Babiš přetrh ale aspoň sem tam rétoricky drhnul (Istanbul a Greténsmy atd. nijak nerozporoval).

Zdravotnictví je pěkně v pytli, jako každej státní monopol. Nějaké příplatky na pojištění nic nezlepší. Připlatky za zákrok, možná. Takhle budete platit jak mourovatej a nakonec vás stejně vyfáknou - vaše peníze už maji - a vymluvěj se že nejsou lidi atd.

Lidi se bojej soukromýho pojištění. Ale moc to nechápu. Valná většina si to stejně vrchovatě platí celej život. Kdyby jste platil tolik měsíčně na auto, tak vám pojišťovna mění ročně zlatý ráfky.

Schválně si spočítejte kolik jste nastrkal do toho molochu. By jste si za to koupil náhradní orgány i s doktorem.

P. Černý 13.10.2021 23:05

Právě proto, že jsem už nastrkal, bych byl rád kdyby to fungovalo. A české zdravotnictvi zatim funguje slušně včetně vzdělávání a výcviku zdravotnického personálu.

Něco fungujíciho zničit umí každý zkorumpovany ocas. Ale dát to, co bylo zničeno, znovu dohromady, je o dost těžší.

Jsem příznivcem veřejného zdravotního pojištění. Protoze alternativou v civilizovaném státě by byly veřejné smrti budky, jako ve Futurame. A taky, fungující sítě státních nemocnic, lékařských fakult s zdravotnických škol.

D. Bowman 14.10.2021 3:04

Ydravotnictví funguje dost hrozně. Vzdělávání a výcvik je asi fajn ale to fakt nestačí.

On se ten systém zničí sám. Stačí se podívat na Poštu nebo jakýkoliv jiný subjekt, kde není přímá vazba mezi klientem a poskytovatelem.

Budou se do toho lít jen další peníze a kde nic tu nic. Bude vás to stát (skrytě) hrozné peníze a nakonec to ještě budete muset uplatit, známý nebo mít štěstí na doktora jako za komančů.

Já považuji veřejné pojištění resp. daň za neefektivní podvod, který nakonec dopadne dlouhými pořadníky (Švédsko, UK, Kanada), kde neproduktivní nedostanou přednost a budou se snažit legalizovat euthanazii jako v Holandsku a Belgii. To jsou ty budky smrti.

Státní zdravotnictví je relativně nový výmysl. A moc to nefunguje. Náklady jsou astronomické a kvalita pofiderní (čekací doby) a to se bude dále prohlubovat.

Valná většina lidí si je schopna naprosto bez problémů platit opravdové pojištění. Stát může tak maximálně vyžadovat provoz pohotovostí i pro bezďáky a tak. Ve výsledku to bude levnější a mnohem kvalitnější - žádné čekání. Jako bonus se zlepší prevence. Opravdu soukromá pojišťovna nemá zájem platit až když je pozdě a je to drahý. Kuřáci a tlouštíci si holt připlatí. A bude tlak třeba na vývoj preparátů proti kazivosti zubů apod.

Funguje to v každém jiném sektoru. Že je zdravotnictví vyjímka je podle mě kec. Není důvod aby to nefungovalo.

Zrekvírovat to nakonec můžete vždycky. To umí každej.

J. Vlček 13.10.2021 17:02

Pane Bowmane, nastínil jste, ne rovna povzbuzující a lákavou, nicméně nanejvýš pravděpodobnou budoucnost naší země, pod příští vládou.

Velmi smutná perspektiva! ;-(

D. Bowman 13.10.2021 20:46

Ono to jinak dopadnout nemůže. Většina lidí jsou nezodpovědný a líný ignoranti. Levice vždycky zvítězí, protože slibuje přenést osobní zodpovědnost na stát tj. na ostatní. Svobody a bezpečnosti se za ten pocit klidně vzdají. Jen když bude lehké žití....na dluh, na cizí utráty atd.

Že to nemůže vydržet je vůbec nezajímá. Navíc je spousta šašků v médiích a ve škole ujišťuje, že je to tak normální a mravní.

Lze jen doufat, že Západ si sedne na prdel dřív, než se sem stačí přesunout SLimáci s německou občankou. Pokud to stihnou, tak holt bude na ulicích víc násilí, až dojde sociální podpora a chleba.

Strany které jsou si tohoto rizika vědomi dostali všeho všudy maximálně 15%. To je zoufale málo a musí být ještě o dost hůř.

P. Labaj 13.10.2021 15:06

Pokud je pan Zeman pomstychtivý, tak to hned přiklepne panu Fialovi. A bude tlačit na to, aby nová vláda vznikla co nejdřív.

Vzhledem k tomu, jaké sr..ky se na nás valí (viz nově krach Bohemia Energy, festovní problémy Škodovky, inflace atd.), tak je v zájmu pana Babiše, aby všechna nezbytná nepopulární opatření už byla spojována s novou vládou.

A docela obdivuji předvídavost té části Pirátů, která vyzývá k neúčasti ve vládě. Ale k tomu asi nedojde, pašalíky pro 4 vyvolené jsou zřejmě hodně lákavé.

J. Urban 13.10.2021 19:47

Ano. Nechal bych taky vladnout Babise. Stejne by to nakonec odskakaly nejvic koblihy, tak co, tem bych to pral.

P. Brich 13.10.2021 14:51

Zelení jsou marginální, ale zato jsou v parlamentu Piráti. V tom máme světové prvenství!!;-O

V. Hodorka 13.10.2021 14:30

Tak budoucí vláda začíná šetřit. Asi vznikne nové ministerstvo digitalizace.8-o;-D To je na platech cca minimálně 500x 100 000 = 50 miliónů měsíčně.:-/ Ještě by mohli založit miniterstvo pro administrativní záležitosti v čele Jimem Hackerem.;-) Fraška.

J. Kalina 13.10.2021 13:04

pár poznámek:

- nepotřebujeme zelené ve sněmovně, stejně to odhlasuje Demoblok, nejpozději až si o to Brusel řekne. Dále stačí dát ministerstvo ŽP nějakému fanatikovi a je to. Odsouhlasí hovadiny v Bruselu a my je pak budeme implementovat

- Obě koalice spolu vydrží aspoň do doby než vytvoří svoji první vládu. Zda tato vláda vydrží celé volební období nebo někdo vypadne nebo se někdo spojí s ANO se uvidí dle výkonu vlády a až to mbude "přijatelné" pro voliče oné strrany

- moc bych triumfalisticky nejásal nad většinou 108 dvou koalic. Stačí si představit kdyby nějaká strana (např. Přísaha) udělala koalici s ČSSD nebo s Ano, případně by nevznikla koalice Spolu (TOP nebo Lidovci by se nemuseli dostat do sněmovny) a dnes sestavuje vládu Babiš podle všech demokratických pravidel. Takže Demoblok z hlediska volebního zákona takticky za jedna, ostatní to posra...li jak mohli

- Zemanovi musely výsledky přitížit pokud bych neuvažoval, že naopak na toto se těšil a bude dělat bordel.

P. Pepax 13.10.2021 13:09

Reálné poznámky R^

Š. Hašek 13.10.2021 13:18

Perfektní poznámky.

Krom té poslední. Zeman bude hrát šachy, podle pravidel.

J. Pavelka 13.10.2021 13:45

Zeman pravděpodobně počítal s tím, že se toho do parlamentu dostane víc a bude větší manévrovací prostor

J. Jurax 13.10.2021 13:46

Jenže tyhle šachy mají diplomaticky řečeno nedomyšlená pravidla. Za což Zeman samozřejmě nemůže, ale s gustem jejich nedostatků využívá.

P. Brich 13.10.2021 14:54

Fakticky je v Parlamentu 7 stran.:-/

J. Vlček 13.10.2021 13:03

Pokud je volební systém nastaven žaludským esem na ústavním soudu tak, jak tomu je, tedy na základě podvodu na voličích, způsobeného připuštěním účelově vytvořených předvolebních koalic stran s nejrůznějšími programovými prioritami a cíli, je evidentní, že tímto trikem bylo hnutí ANO vyšachováno, a přestože z jednotlivých stran získalo nejvíce hlasů, tak nakonec podlehlo proti sobě vytvořeným koalicím, a de facto volby prohrálo.

Toto je třeba vzít na vědomí, s touto realitou se smířit a podle toho činit další povolební kroky. Pro ANO to neznamená nic jiného, než přejít do opozice, a vítězům voleb předvést, jak má správná opozice fungovat, a ne jak fungovala doposud, která pouze soustavně škodila a házela vládě klacky pod nohy.

Toto je cesta, která by mohla hnutí ANO v příštích volbách přivést k vítězství. Prvním krokem k tomuto cíli by mělo být uznání své, i když pofidérní, porážky, a zbytečně neprodlužovat stav vládní agónie nikam nevedoucím vyjednáváním a nedůstojným handrkováním.

Čísla jsou jasná, stanoviska těch, co se do sněmovny dostali, také, nezbývá tedy než vítězům poblahopřát a ostře sledovat, čím a jak se předvedou. Něco jiného je plané žvanění, a něco jiného je konkrétní práce a zodpovědnost za její výsledky. Doufejme, že jsou si toho vítězové vědomi. ! [>-]

P. Pepax 13.10.2021 13:05

Souhlas, ale za způsob jak volby koalice vyhrály jim blahopřát nemíním.

J. Vlček 13.10.2021 13:33

Rozumím vám, ale ten způsob, tedy umožnění účelových předvolebních koalic, vymyslel a dopustil pan Rychetský, pokud se nepletu. ?

J. Vlček 13.10.2021 13:41

Ani já nejsem, pane Pepaxi, nadšen z vítězství tohoto spolku koalic, kdy poslanecké sněmovně bude nakonec šéfovat neumětelka Pekarová, která se do sněmovny vyvezla díky přisátí na krk Fialy jako klíště, jinak by skončila v politickém propadlišti.

V. Hodorka 13.10.2021 15:07

Topka jsou ještě skrytí a proto nebezpečnější progresivisté a poskoci bruselu než piráti.

J. Kalina 13.10.2021 13:10

viz výše: koalici mohli vytvořit další, proč ji nevytvořili je jiná otázka. Stačí počítat. Okamura má za 10% 20 mandátů, KSČM, ČSSD, Přísaha daly dohromady přes 10% pohodlně, ale nic za to. Asi jim to někdo zakázal???

J. Vlček 13.10.2021 13:26

Plně s vámi souhlasím, pane Kalino. Je to jen ukázka roztříštěnosti našich politických stran, kdy je každý proti každému, každý by chtěl šéfovat, namísto něco dělat pro dobro této země.

Místo aby hledali mezi sebou styčné body a kompromisy, spojili se v koalici a tak vytvořili protiváhu vůči účelovým koalicím, hraje si každý na svém písečku, přičemž nakonec utřou akorát hubu. ;-)

P. Brich 13.10.2021 15:00

Zřejmě kručení v břiše partají pětikoaly překonalo i nepřekonatelný odpor mezi např. ODS a Ťopáky;-D

J. Pavelka 13.10.2021 13:46

Předvolební koalice stran jsou ve spoustě zemí běžná věc..nakonec už i CDU - CSU, ale i jiné..

J. Vlček 13.10.2021 13:55

Pane Pavelko, že je něco běžného neznamená, že je to správné. Doufám, že sám cítíte, že spojí-li se několik nesourodých částic v jednu, že kvalita tohoto celku nenabyde. Právě naopak, vytvoří se pouze jakýsi kočkopes. ;-)

P. Sura 13.10.2021 15:24

Pokud se něco panu Vlčkovi nehodí, je to zjevně nesprávné a kočkopsí.

J. Vlček 13.10.2021 17:17

Není to o tom, že se mi něco nehodí, pouze každý máme svůj úhel pohledu, pane Suro.

Pokud se vám líbí mísa namíchaných jablek, švestek, mrkve, ředkviček, hroznového vína a podobně, je to otázka vašeho vkusu. Já mám každopádně raději každé zvlášť. Stejně tak to vidím i u nesourodých politických stran. ;-)

J. Kočvar 13.10.2021 14:08

Zákon č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a politických hnutích, počítal s vytvářením předvolebních koalicí už ve svém původním znění. Už v roce 1992 toho využili komunisté a spol. v rámci Levého bloku, potom v éře opoziční smlouvy lidovci, Unie svobody, DEU a ODA v rámci Čtyřkoalice (trojkoalice, dvojkoalice). Koalice Spolu vznikla v roce 2020, PirStan taky, nález Ústavního soudu je z února 2021. Předvolební koalice nepředstavují žádný nový trik, ale transparentní a po desítky let užívaný nástroj politického boje.