19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Exministr Herman je teď dlužníkem SdL

Pokud vím, žádný z členů Evropské komise není odborníkem ani na ekologii, ani na energetiku. Mohou si samozřejmě platit celé týmy odborníků. Nemohou však vědět, nakolik jsou výstupy těchto týmů věrohodné či sporné, realistické či iluzorní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Beneš 1.8.2021 10:44

Přesně tak. Krize a nezaměstnanost byla v Německu již překonána. Výroba zbraní pro připravovaný Drang nach Oten běžela již na plné obrátky. Nedlouho potom rodák z Branau a.I. již hovořil otevřeně o tom, že Německo bude potřebovat šest milionů vojáků. Mezi ně pak patřili i ti, kteří se po září 1938 stali Reichsbürgery z tzv. Sudetengau.

J. Lancik 31.7.2021 16:35

Kdyby, kdyby... Kdyby Ceskoslovenesko, uz od roku 1918 usilovne pracovalo na pracovalo vyreseni peoblemu ceko-nemeckeho souziti nemuselo dojit v tricatych letech k vyostrene konfrontaci. Modelem mohlo byt Moravske Vyrovnani-Mahrishe Ausgleich" z roku 1904. To fungovalo bez problemu az do roku 1914, do zacatku valky. Fungovalo tak dobre protoze to byl system rovnocennych partneru a proto se dalsi ctyri dalsi zeme monarchie se rozhodly nasledovat.

Cechum se nelibil chteli system vetsinovy a Nemcum udelit ulohu pritakavajici mensiny, Nemci vsak mensinou nebyli. Na Morave a v Cechach jich zilo asi 34%, ve Slezku vic nez polovina . Proto byl vytvoren umely narod ceskoslovensky. Nefungoval dobre ani tehdy, ani po povalecnem vyhnani Nemecke mensiny.

F. Svoboda 31.7.2021 19:38

Fuj !!!!!!!!!

L. Beneš 1.8.2021 10:52

Zerstückelung der tschechischen Heimat?

J. Lancik 1.8.2021 16:37

No, only play fair. Prave ta neferovost byla pricinou vsech ceskych selhani. Nebyl dodrzen slib autonomie Slovakum z Pittsburgu z r.1918, Vas jmenovec pise ve sve knize "Uvahy o Slovanstvi" "Slovakum jsme autonomii udelit nemohli, protoze potom bychom ji museli udelit i sudetskym Nemcum". Z toho je zrejme, ze reci o svycarskem modelu kantonu nikdy nebyly mineny vazne. O 70 let pozdeji nebyl dodrzne slib navratu moravske samospravy z r. 1990, zase ta neschopnost jednat ferove. S definitivnim rozpadem Ceskoslovenska . v r. 1993 uz Nemci nemeli spolecneho absolutne nic. Zrejme verite v absolutni nevinu vlastni a prave tato neschopnost je pricinou opakovani vlastnich chyb.

L. Beneš 2.8.2021 8:17

Největší hlasatelé slovenských špecifík byli po roce 1989 v čilém styku s jistými kruhy v Německu, které je podněcovaly k rozbití nenáviděného státního útvaru ve střední Evropě, který byl po celou dobu své existence považován za "Dolch im Rücken des Deutschtums". Stejné kruhy byly aktivní ve snaze o rozbití bývalé Jugoslávie. Je známo, že Genscher uznal nezávislost Slovinska, když ještě ani nestačil uschnout inkoust na dokumentu, jímž byla vyhlášena.

J. Lancik 2.8.2021 15:29

Co pisete jsou Vase domenky. A i kdyby to byla pravda, tak vubec nic nemeni na faktu, ze cesi si svou verolmnosti nedodrzovanim slibu si spoustu problemu zavinili sami, i to ze ten "statni utvar byl nenaviden". Osobne verim, ze se spouste problemu mohlo predejit. Napr. Zeman-Ovar ignorovanim usneseni c. 190/1990 "O obnove Moravsko-Slezke samospravy" a loupezi zapadni Moravy jiz pripojil ke krajum ceskym (Moravska Trebova, Moravske Budejivice, Nove Mesto n/M jsou podle neho v Cechach) si o tu "nenavist" primo rika.

L. Beneš 2.8.2021 17:52

Nemám v úmyslu polemizovat s podporovateli SdL a čtenáři Sudetendeutsche Zeitung. Slovo věrolomný používali nejčastěji vaši Volksgenossen, věrolomně však jednali sami. Mit schwäbischem Gruss.

J. Lancik 2.8.2021 18:57

Me je absolutne jedno co pouzivaji "moji"Volksgenossen, ja Nemcour nesu a ani nemecky neumim, ale precetl jsem si "Czechoslovakia, the state that failed" od Mary Heimann v anglickem originale. Dalsi pohled zvenci je "Munich, the price of the peace", napsal Telford Taylor. Pro me jako Moravaka je to co Ovar provedl kdyz predstavil "nove" statni usporadani jasna ukazka ceske verolomnosti kdyz nespnili "Usneseni o obnoveni samospravy zeme Moravsko-Slezke". Schvalene tehdejsim parlamentem 299 ku 1. Jen tam byl hajzl, jmenem Fejfar. Ani ja nemam v umyslu polemizovat s nekym kdo zna jen nazory spornych stran a nic zvenci. Sbohem

L. Beneš 3.8.2021 8:40

Opinion of an American writer - BTW with a German name and showing much understanding for German viewpoints regarding relations between the Czechs and the Germans - is not deciding for me. Even a person born in Moravia is of the Czech nationality (see F. Palacký’s Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě, i.e. a Czech. Best greetings.

J. Lancik 3.8.2021 19:17

Mary Heimann is British, and her opinions are different of ours because nieder one. You, of course are free to make opinion of your own.

F. Palacky, the leader of "old Czechs party". had no autority to determine who Moravians are! His expression "Ceske zeme" was rejected by highest moravian autority "Zemsky snem", as "Palackeho novotvar".When Palacky, Rieger asked the emporor to give them permit to unite land parlaments Cech, Moravy a Slezka and reside in Prag and didn't bother to contact Moravians , he wanted to hear all sides. The leader of "Moravian Natonal Party" judr Alois Prazak put the quest into vote in "zemsky snem". Out of 78 MP present, 72 were against and only six in favor. The empror unlike the Czechs played fair! I DO NOT cosider myself of czech nationality, born in Morava, both my parents and all my grandparents as well. Therefore I can not be Czeech, even if I want to be. In the poll 1991 1 500 000 Moravines took the same choise, despite that the czech sovinistic (statistic) office use all possible obstacles, to make it difficult to choose moravian nationality by refusing to print moravian as one of the possibilities. The harder the Czech push, the more resitence would get. Po moravsku "toz tak". Budte zdrav a vesel, jinak se svou nenavisti vseho germanskeho udusite.

My best regards JL

M. Husovice 31.7.2021 9:54

". Pokud se podobné ceny neudílejí in memoriam, zpravidla se očekává, že odměněný bude i do budoucna dlužníkem a nějak se za přízeň, které se mu dostalo, odvděčí." ...plaIatí to i v případě vyznamenání Koudelky od CIA (nebo ten se už odvděčil??);-€8-o[>-]!!

J. Bárta 31.7.2021 10:09

R^R^R^

J. Sedlář 2.8.2021 9:34

Vrbětice, dloužek splacen. Uvidíme čím splatí súdruh přeceda ústavního súda vyznamenaný nedávno "z rukou Zuzanky Čaputové". Jak sám říká, že je to nejvíc nejlepší.

T. Vodvářka 31.7.2021 8:49

Představa, že je možné usmíření s letitými nepřáteli, že je možná přestat po sobě obrazně řečeno sliny a kameny. je pro jedince, který byl v KSČ již ve své pubertě nejspíše nemyslitelná.

A ve shodě s panem Rozbořilem doporučuji panu Kellerovi občas sprchu. Nejlépe studenou.

J. Jurax 31.7.2021 16:43

Ano.

A proto jim rámci usmiřování polezeme do zadku.

A ten pomník v Lidicích je tak vyhraněně protiněmecky nenávistný, neměli bychom ho už konečně zrušit - třičtvrtě století po válce?

L. Beneš 1.8.2021 10:49

Znám řadu lidí, kteří nikdy s KSČ nic společného neměli a přesto vidí česko-německý problém stejně. Např. moji bolševiky "vyakčnění" pseudo-vykořisťovatelé.

P. Hák 1.8.2021 19:38

R^

Nebo to tak viděla moje babička, rovněž bolševiky obraná o pekárnu.

M. Rozbořil 31.7.2021 8:26

Věčná škoda, že se pan profesor neosprchoval lépe a neumyl si pořádně krk. Jeho pes by pak mohl dostat metál za zásluhy.

H. Kotaz 31.7.2021 12:08

;-€Rv

F. Navrátil 31.7.2021 8:14

Exministr Herman si vyznamenání od Sudetoněmeckého Landsmatschaftu plně zaslouží. Za takovou práci uděloval K. H. Frank protektorátní Svatováckavskou orlici.

L. Beneš 1.8.2021 10:50

R^ Nejraději s dubovými ratolestmi.

J. David 31.7.2021 6:30

Hermann, Hermann, to je ten olysalec ze Svatoplukovy gardy Vlajky? Vizáží Emanuela Moravce. Vyřvávali Heim in Reich, to se jim splnilo, a tento engemét pindá, že byli vyhnáni. Chtěli sami domů do Říše, chtěli, tak jim bylo vyhověno. Hermann si nevidí do huby, tož tak.

J. David 31.7.2021 6:37

Omluva, mám tam jedno "n" navíc, již jsem jméno a příjmení popletl v němčině, Herman a

Hermann Göring, prostá visuální a lingvistická záměna.

H. Kotaz 31.7.2021 6:22

No, to je dost, že se na NP objevil Jan Keller, Ještě zde chybí Ivan Kraus/spisovatel.