29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Afghánistán neudržíme, je čas říci pravdu

Skutečné, reálné spojenectví a přátelství je velmi cenná věc. Obzvláště pro zemi, jejíž schopnost čelit samostatně současným hrozbám je velmi omezená. Odvolávat se na naše závazky však nesmí znamenat to, že se nebudeme ptát na smysl ztrát toho nejcennějšího.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.12.2018 18:44

Je čas říci: "Žijeme v technologické době"

"... když nám Tálibánci řeknou: „Vy máte hodinky, my máme čas,“ tak nám nedochází ..."

Američané by na takové sdělení měli říci, "Vy (Talibánci) sice máte máte čas, ale my máme technologie, (o kterých se vám může jen snít)". A také ty technologie patřičně použít, pokud Američané chtějí válku v Afghanistánu úspěšně ukončit.

Přicházející technologie dokáží porazit i ideologie a náboženství. Cesta zpět do historické doby bez technologií neexistuje, přestože technologie jsou vždy dvousečnou zbraní. Vězte, že Pandořina skříňka již byla otevřena a nelze ji zpět zavřít.

P. Čech 23.12.2018 19:59

Re: Je čas říci: "Žijeme v technologické době"

Zavřít ji lze, jen chtít. Museli bychom opustit politiku sfér zájmů a nastolit systém , v němž by se každý staral sám o sebe.

M. Pivoda 23.12.2018 20:04

Nechci své představy konkretizovat.

Pouze upřesním, že Američané by mohli odpovídat relisticky takto: "Ano, vy Talibanci máte čas, ale v oblasti technologií, ten čas pracuje proti vám."