15.8.2020 | Svátek má HanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: 20 let od podpisu tzv. Opoziční smlouvyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 12.7.2018 21:00, přehled diskusí

Ožran Juncker líbá Zemana:
Autor: D. Bystriansky Datum: 12.7.2018 21:00

Vrána k vráně sedá.

Podobnost rolí dvou výDOBYTKŮ polistopadového vývoje, :
Autor: J. Kozák 392 Datum: 12.7.2018 17:29

Václava Klause a Miloše Zemana je zarážející. Do toho naše kultura umaštěných brad s koblihovým rájem na dohled a nedouk Babiš jako premiér. Přesně to českého voliče přitahuje. Bože dej, aby se alespoň to hradní Jelito vyfaulovalo a ocitlo se, jako kdysi Milouš Jakeš, bez jaderného krytí .., jinak je s touto zemí Ámen. Zeman má mezi bývalými spolustraníky "své" lidi, a je známo, že mstivý stařík je dovede využít, mnohdy i teatrálním způsobem, k totální destrukci LEVICOVÉ strany, kterou kdysi údajně postavil na nohy. Podobnost s Václavem Klausem a s jeho PRAVICOVOU ODS není náhodná. Otázka proto zní, proč oba směry, ČEHÝ, i HOT takto končí? Není to náhodou proto, aby A. Babiš, hýčkané eso bolševiků pro "lepší časy", bylo vytaženo z rukávu právě nyní? Vše měla pod kontrolou před-listopadová huť KGB & STB z Prognosťku.

Re: Podobnost rolí dvou výDOBYTKŮ polistopadového vývoje, :
Autor: P. Han Datum: 12.7.2018 17:59

Ta vaše uhlířská víra v KGB a StB je skutečně imponující.

Ajéje..... slet Klausofobů:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.7.2018 14:03

Re: Ajéje..... slet Klausofobů:
Autor: M. Valenta Datum: 12.7.2018 14:59

..a nad nimi krouží a vše pečlivě zaznamenává samička dnes již velmi vzácného káněte rousného v odborných kruzích známého i jako káňátko klausovo (klausfilus kaniokus).

Opoziční smlouva byl začátek toho, kam to došlo dnes:
Autor: Z. Velínský Datum: 12.7.2018 13:10

Naprostá většina voličů hnutí ANO nepochybuje o tom, že Babiš je lhář, podvodník a lidský zmetek. Ale to, že se Babiš a jeho loutky dostali až na vrchol moci dávají za vinu stranám ODS, TOP09 a ČSSD. V případě ODS s nimi do jisté míry souhlasím. Za průšvih, který se stal, může zásadní měrou Klausova ODS, Zemanova ČSSD a jejich Opoziční smlouva.

Vzkaz :
Autor: M. Fleishman Datum: 12.7.2018 13:03

Klaus, svým počínáním můžeš klamat některé lidi nějaký čas, některé dokonce po celý čas, ale nikdy ne všechny po celý čas..................

Nové větry ze staré řitě,:
Autor: M. Vaněček Datum: 12.7.2018 11:20

nIc jiného nám zde p.Klaus nepředvedl a pohybuji, že ještě někdy předvede. Před o.s. jsem si ho ještě vážil.

Věcný a čtivý rozbor oposmlouvy je dnes v článku pana Hvížďaly.

.Pěkný den všem

Opoziční smlouva byla jedinou cestou, jak se udržet u moci:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.7.2018 10:57

"Vy jste měl tehdy možnost sestavit čistě pravicovou vládu spolu s Unií svobody a lidovci. Proč jste to neudělal?

Lidovci a Unie svobody s námi do vlády v žádném případě nechtěli jít. Takže tato varianta prostě neexistovala. Opoziční smlouva byla jedinou možnou cestou, jak pokročit dále. ..."

Pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 12.7.2018 10:41

Omyl první: Dnešní doba naopak silně ukazuje důsledky onoho "vynikajícího" nápadu zvaného opoziční smlouva.

Omyl druhý a pohádka o povzneseném Klausovi: Klaus je tak povznesený nad kritiku či jen nesouhlas s ním, že bez váhání zničil karieru soudního čekatele Langra, který měl tu "drzost" se v rámci zákona ozvat.

Omyl třetí: Většinový volební systém je funkční v zavedené demokracii, což není náš případ a zdá se ještě dlouho nebude.

Omyl čtvrtý: Babiš vyhrál volby a je to premiér a spadla klec. Opravdu názorná ukázka demokratického smýšlení, která zároveň vysvětluje skutečnost zmíněnou v předchozím bodě, proč u nás stále ještě nemáme funkční a zavedenou demokracii.

Re: Pár poznámek:
Autor: P. Lenc Datum: 12.7.2018 10:51

To, že vy sám jste omylem je opravdu legrační.Jenom k tomu čtvrtému "omylu".Poučte mně blouda nechápajícího výšiny vaší politické vzdělanosti, kde nejen v Evropě je předsedou vlády trestně stíhaný člověk?A nezkoušejte na mně takové ty řeči o "presumci neviny".

Re: Pár poznámek:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.7.2018 16:32

Nejspíš jste nepochopil smysl textu, na který reagujete. M. Valenta přece neschvaluje to, že Babiš jako trestně stíhaný se dere do vládních funkcí. Nevadí to Klausovi... což je předmětem kritiky. Nebo jsem snad text pana Valenty nepochopil já? ;-)

Re: Pár poznámek:
Autor: M. Prokop Datum: 12.7.2018 11:15

Čtyři omyly páně Valentovy.

Re: Pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 12.7.2018 11:33

Něco konkrétnějšího k mým údajným omylům by na skladě nebylo, mohlo by to byt zajímavé.

Re: Pár poznámek:
Autor: P. Lenc Datum: 12.7.2018 11:40

A jak na vaše bláboly je možné napsat něco konkrétního? Nemluvě o tom, že jsem se vás na něco konkrétního zeptal, ale odpověď nevidím.

Re: Pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 12.7.2018 12:51

Od Vás jsem nic konkrétního nečekal a také to tak dopadlo. Přesto díky za snahu.

Opoziční smlouva byla kágébáckým svinstvem.:
Autor: K. Janyška Datum: 12.7.2018 10:30

Dnes jsem o tom už skálopevně přesvědčen... Dzp.

Re: Opoziční smlouva byla kágébáckým svinstvem.:
Autor: P. Lenc Datum: 12.7.2018 10:47

Janyška, to už je opravdu na docenta Chocholouška...

Re: Opoziční smlouva byla kágébáckým svinstvem.:
Autor: M. Fleishman Datum: 12.7.2018 13:19

Karel ví a zná, to mu nikdo nemůže upřít ! Je také expert na aplikaci KT a kdysi také pravá ruka pana Klause.

Re: Opoziční smlouva byla kágébáckým svinstvem.:
Autor: M. Moravcová Datum: 12.7.2018 14:20

copak, neposlechli vaše geniální návrhy nebo vás odsunuli do zadu

"čistě pravicovou vládu spolu s Unií svobody a lidovci":
Autor: M. Prokop Datum: 12.7.2018 9:07

Čistě pravicovou vládu s kostelními socialisty sestavit nelze. A s "hadem na tři" to tuplem nebylo možné.

ANO a ODS v koalici - vypadá to lákavě, ale, Burešovi nelze věřit, že své sliby dodrží, jak se právě přesvědčují oranžgutani. A takhle má ODS naději na vládu po volbách, ve kterých ANO padne následkem nevyhnutelné fáze recese ekonomického cyklu. Být ve vládě s ANO (tedy Burešem, ANO nic jiného není) by ODS přivedlo k podobným preferencím, jako mají (zaslouženě) oranžgutani. A to si, ač ODS už nevolím, nepřeji. Znamenalo by to zakládat novou středopravou stranu.

Neustále vracení se k opozičřní smlouvě:
Autor: D. Polanský Datum: 12.7.2018 7:00

začíná mít až komický rozměr. Tlachů bylo už až moc. Raději by mě potěšilo, pokud jde o historické návraty, jako že pan Klaus je ekonom, kdyby napsal knihu o tunelech a pádech bank v 90. letech a v počátcích nového tisíciletí. Myslím, že jich bylo 18, ale zatím se k tomuto problému jaksi taktně mlčí. Má řadu informací, které běžný občan nemá. Tímto mu i předem děkuji. Rád si pak tuhle knihu koupím.

Re: Neustále vracení se k opozičřní smlouvě:
Autor: J. Kulheim Datum: 12.7.2018 7:53

Vy jste si pane Polanský snad myslel, že přechod dirigistické ekonomiky na ekonomiku tržní, bude zdarma? Pokud jste věděl jak na to nebo o někom věděl, že je schopný to takto zmáknout, tak bylo vaší občanskou povinností proto něco dělat a nemusel jste vy ani vám podobní stále brečet a my jsme se mohli radovat.

Pro socialistické snílky je stále trnem v oku to, že lidé mají stále o trochu víc svobody než před rokem 1989. Kritizování všeho co není z jejich hlavy mají v popisu práce. Je škodou, že nic nedělají. Potom si někteří diskutující myslí, že jsou to nýmanti.

V ČR vznikla menšinová vláda. To není nic nového. Podmínky fungování napsali na papír a podepsali. Tak vzniká každá vláda.

Re: Neustále vracení se k opozičřní smlouvě:
Autor: P. Lenc Datum: 12.7.2018 10:45

On pan Polanský má holt představy skalního idealisty.Tito lidé jsou opravdu čestní až k nepochopitelné naivnosti a v okamžiku, kdy je jich většina, tak dochází ke změně, většinou napravitelné až v dlouhodobě perpektivě a ne vždy mírovým způsobem..To se začíná dít nyní, kdy větší část voličů uvěřila v "dobro" jistého Bureše a jeho koblihového slibování.Ano, začala druhá republika.

Re: Neustále vracení se k opozičřní smlouvě:
Autor: M. Prokop Datum: 12.7.2018 9:11

Obávám se, že ani knihu byste nepochopil. Protože příčiny i průběh tehdejších událostí jsou dost jasné i bez knihy. Prostě "nebyli lidi". V bankovnictví (včetně ČNB), v policii, státním zastupitelství, soudech .... Lidi, schopní odhalit a popsat podvody tak, aby to soud mohl rychle (od)soudit. Zároveň se ekonomika ani privatizace nemohla zastavit a lidi museli mít práci a mzdu.

Klaus bude se Zemanem sdílet společný hrob:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.7.2018 4:29

Jejich vzájemná přitažlivost a snaha držet jeden druhého v postupu a kariéře až na Hrad je zárukou i jejich posmrtného společného lože. :-P

Klaus.:
Autor: P. Horak Datum: 12.7.2018 3:14

Kecy, kecy.

Re: Klaus.:
Autor: D. Polanský Datum: 12.7.2018 7:01

Ale ty k politice patří.

Odpovidajici clovek prepisuje dejiny a dela z nas ...:
Autor: T. Pansky Datum: 12.7.2018 2:37

... jelita. Predpokladam, ze lide, kteri nepremysleji, jsou schopni akceptovat recnikova slova. Recnik se snazi prebarvovat cervenou na modrou, ale ono to porad nejde. Stale z nas dela blbce. OPOZICE NEMUSI UZAVIRAT SMLOUVU O VLADNUTI S VLADNOUCI KOALICI, neni o cem, jsou si v protikladu. Paklize je smlouva uzavrena, stavaji se akteri koalici a je uplne jedno, kdo drzi ktery vladni post nebo poslanecke kreslo. Pan Klaus se nam smal v dobe komunismu a dnes se nam smeje opet. Dnes ale mohu svobodne rici: Pane Klausi, ja vam to proste nezeru.

Re: Odpovidajici clovek prepisuje dejiny a dela z nas ...:
Autor: J. Sova Datum: 12.7.2018 5:55

Klaus se smál ... To myslíte tohle?:

https://www.youtube.com/watch?v=5NL131-iixY