11.12.2023 | Svátek má Dana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gaston 9.4.2008 0:01

Zaorálek se jeví

jako užitečný idiot. Teď si určitě říká něco o idiotských fundamentalistech, na které nemusí reagovat. Bohužel pane Zaorálku, jste jím! Jestlipak jste někdy přemýšlel o tom, jak by se naše bezpečnost  a důvěryschopnost "zlepšila" po odmítnutí americké žádosti o umístění radaru? Co myslíte? Až bude zle, kdopak nám přispěchá na pomoc? Francouzi, Němci? Já vím Vy chcete, aby Rusové... Aby se to vše zase vrátilo po bolševicku nazpátek. Jste buď tupej nebo navedenej...

novaz 8.4.2008 13:04

Záorálek je komunistický blb

Zbytečné a nekonečné žvásty soudruha Zaorálka svědčí o jeho marxistickém vzdělání a vidění světa. Oranžovo-bolševický hnus.

zrub 6.4.2008 22:40

Radar je nesmyslem a arogancí vlády založené na korupci

Budování základny USA v Brdech je z hlediska zájmů obrany ČR naprostý nesmysl a lze se jen dohadovat kdo se těší na tučné úplatky na svá konta.

Politická representace nemá  žádný mandát podepisovat smlouvy obdobného druhu již jen proto, že Topolánkova "vláda" je založena na korupci, tedy na zločinu, který je zatím v této zemi terstný.

Samotný Topolánek se dopouští svoji arogancí trestného činu vlastizrady, nehledě již na jeho veřejné schvalování jiných zločinů ( vražd spáchaných bratry Mašínovými).

Jeho ostudné působení v politice bude navždy potupou naší země.

Snowy White 6.4.2008 22:51

Re: Radar je nesmyslem a arogancí vlády založené na korupci

To je jen otázka dialektiky. ;-D;-D

Pojmy jako "arogancí se dopouští vlastizrady" raději nepoužívej (pro tvé poučení - je to

neaplikovatelné

:-)

AndyO 6.4.2008 23:00

Re: Radar je nesmyslem a arogancí vlády založené na korupci

jaké korupci?

Stenly 7.4.2008 9:58

Re: Radar je nesmyslem a arogancí vlády založené na korupci

Ty nejsi zrub, ty jsi blb.

Pavel 6.4.2008 21:40

Soudruhu Zaorálku

jděte i s dalšími soudruhy a bolševiky k šípku a do (Y)

Siola 6.4.2008 15:27

Kruciš,

Zaorálek jako vojenský expert se nám ale rozepsal! Poslechnou voni pane poslanec, už se k nim doneslo, že se ty antirakety dají také vystřelovat z mobilních ramp, křižníků, torpédoborců nebo z letadel? Ostatně nejúspěšnější zkoušky doposavad provedlo USAF odpalováním z B52, nebo US NAVY odpalováním z raketonosných křižníků. Ale abych něco odpálil a zasáhl, tak musím nejdříve zjistit, že to letí, to co letí musím vyhodnotit, že to co letí letí opravdu na mě, že to není třeba raketa nesoucí telekomunikační satelit (jak to zjistím, jim nebudu popisovat, to by bylo nad jejich chápání). No a k tomu potžebuji soustavu radarů, z kterých musím získat základní informace pro rozhodnutí, zda střílet nebo ne. Takže, pane poslanče, poletí-li balistická střela odpálená kpř.z oblasti Středního východu směrem západním s cílem východní pobřeží USA, žádné antirakety z tohoto východního pobřeží USA proti ní nebudou startovat, protože nemají takový dostřel (prostě proti mezikontinentální střele nestartuje mezikontinentální střela). Navíc ničení takovéto střely až na sestupné dráze je lidově řečeno k ho***. Takže v tomto modelovém příkladě, proti takovéto střele startuje antiraketa vypálená: buďto z oblasti středomoří (6 Flotila US NAVY), nebo severní Atlantik (4 a 5 Flotila US NAVY), přřípadně letecká hlídka Nord-West USAF z Kefaliku nebo Gronska. Takže, jestli v Polsku budou rakety, nebo nebudou, je pro obranu východního pobřeží USA šumák. Ale až takový šumák to není pro obranu střední a západní Evropy, tudíž i pro nás. Ale bez raket umístěných v Polsku se USA obejde. To jen tak soukromě pro Vás. Bylo by asi lepší pro Vaši image, věnovat se něčemu, čemu Vy jako sociální demokrat, budete zřejmě dobře rozumět, zkuste se kpř.zamyslet nad zvyšováním daní pro bohaté, nebo jak rozdělit ještě více na sociálních dávkách, nebo jak dostat experta Tvrdíka zpět do ČSA (už nejsou zase ve ztrátě) a pod.. S přáním už nepište o vojenské problematice, resp. už nepište vůbec, vás zdraví SIOLA

Ske pt icus Maxi mus 6.4.2008 16:56

Pravda střelu s jadernou hlavicí je lépe odpálit z moře či z ledadla, ještě by ty Poláci protestovali a co potom, že?

Škoda jen, že ty škody, včetně případného radioaktivního spadu budeme platit ze 75% my, daňový poplatníci ČR.

Ludva 6.4.2008 17:19

Re: Kruciš,

Hezky, pane generále. Má to jenom malou chybičku. O jakých balistických střelách to mluvíte ? Žádné totiž neexistují. A už vůbec neexistuje takový šílenec, který by chtěl odstřelovat USA přes půlku Země. A k těm antiraketám . Vzpomínáte si na sestřelení íráckého civilního letadla se stovkami civilistů, když si ho loď USA spletla se stíhačkou ? Kdoví koho budou sestřelovat vojáci USA po polské vodce nebo českém pivu.

jirka.s. 6.4.2008 17:30

Re: Re: Kruciš,

Jojo, já si též vzpomínám na jedno civilní letadlo, tuším že bylo jihokorejské, že? ;-D

jirka.s. 6.4.2008 17:31

Re: Re: Re: Kruciš,

Ale vodka byla tutově ruská! ;-D

Siola 6.4.2008 17:46

Re: Re: Kruciš,

No pro informaci, to letadlo nebylo Irácké, ale Íránské. Letělo z Busheru do Dubaje. Airbus A300B2 íránského přepravce, si sposádka křižníku Vicennes spletla s íránskou stíhačkou, která zde často útočila na ropné konvoje. Dopravní Airbus neměl proti dvěma střelám země-vzduch šanci. Zemřelo asi 200 lidí. No a na to holoubci z Íránu hřešily, prostě jednou tam pošleme bojové letouny a budeme napadat lodě (tankery) a pak to promícháme s civilníma linkama. Von si každej rozmyslí pálit na všechno co letí. Pravdou je, že byl rok 1988, a rozhodnutí pal!  vydal kapitán jednak  ve stresu, jednak z důvodů vypnutého odpovídače (resp.špatě nakonfigurovaného) tohoto Airbusu.  Ostatně já být v jeho situaci, tak také nejprve střílím a pak se ptám na co. To ovšem není případ "našeho" radaru. Žádný seržant v Brdech nebude byť i vzdáleně obsluhovat jakékoliv tlačítko od čehokoliv, natož od raket. Ten kdo to zmáčkne - respektive - zavelí PAL! může být zpitý maximálně burbonem, nebo Budweisrem, tím neoriginálním.

Siola 6.4.2008 17:58

Re: Re: Kruciš,

Mluvím  kpř.o těchto raketách:

Raketový programPřed revolucí Írán intenzivně spolupracoval na raketových technologiích s Izraelem. Během války s Irákem obdržel první balistické rakety v roce 1985 z Libye, a to typu Scud B. Další Scudy přicházely ze Sýrie a v letech 1987-92 pak 200 až 300 Scudů z KLDR. Právě s KLDR byla navázána intenzivní spolupráce, která přinesla sériovou výrobu těchto raket verzí B a C severokorejskými zbrojovkami a financovaný Íránem. Íránské finance a ropa zajišťovaly i vývojový program raket Nodong, ale ty do Íránu dovezeny nebyly, kvůli velkému tlaku USA. V letech 1991-94 pak bylo po moři doručeno 150 až 200 Scudů C, jejichž výroba se za pomoci Severokorejců v roce 1997 rozeběhla i přímo v Íránu. V roce 1995 měla Čína dodat technologii výroby balistických raket jako pomoc programu Šaháb. Od poloviny 90. let se na vývoji íránských raket podílely i ruské firmy. První rakety Šaháb byly údajně vyrobeny a zařazeny do služby v letech 1998-99. V současnosti Írán pokračuje v rozvoji raket Šaháb a zvětšení jejich doletu, což je trnem v oku Izraeli a USA. U verze Šaháb 4 dolet přesahuje již 2 000 km, dvoustupňová raketa Gadr 110 vzniklá dalším vývojem Šaháb 3A má dolet kolem 3 000 km. Koncem roku 2005 pak z KLDR přišla dodávka 18 raket BM-25/27 s doletem 3 500 km.

Kapišto ?

Ludva 6.4.2008 18:35

Re: Re: Re: Kruciš,

Přesto nepovažuji za normální, aby se USA, které mají 6 tisíc domácích a asi 750 zahraničních vojenských základen po celém světě, musely obávat nějakého šílence, který by střílel přes Evropu. Kromě toho ještě jde o jaderné hlavice a ty zatím nejsou a není to tak snadné je vyrábět ve velkém. Korea to vzdala. No a konečně ještě jeden aspekt. Putin několikrát navrhl Bushovi spolupráci v boji proti terorismu. Takové spojenectví by jistě bylo dost účinné ? Přesto ho Bush odmítl - proč ? Asi proto, že o boj proti terorismu vůbec nejde.

projektant 6.4.2008 19:36

Re: Re: Re: Re: Kruciš,

Chce-li někdo dělat velmocenskou politiku, musí mít vnějšího nepřítele. I za cenu, že bude vymyšlen. Dále nutno předpokládat, že se velmoci připravují na soupeření o surovinové zdroje, do 20ti let lze předpokládat energetickou krizi.

Siola 6.4.2008 23:43

Re: Re: Re: Re: Kruciš,

No já nevím, nemohu objektivně posoudit návrh Putina na spolupráci s USA a EU v boji proti terorizmu, protože ve vnitřní politice Ruska se nevyzná ani CIA, natož já. Tudíž asi nezbývá, než se spoléhat na "své" radary, antirakety a podobné vychytávky, ať to stojí co to stojí. Ono totiž není žádného rozdílu mezi zblbnutým muslimským fanatikem na Izraelské autobusové zastávce opásaném výbušninou, který s výkřikem Allach akbar mačká spoušť a mezi Ajatollahem jedno jakého jména, slibujícím věčný ráj mezi huryskami. Prostě zde nefunguje síla odstrašení vzájemného zničení. Studujte jejich psychologii a dospějete k poznání, že se nedají poznat, resp.odhadnout jejich reakce.

Franta 6.4.2008 14:57

ANO základnám, Ne bývalým estébákům a Zaorálkům!

ANO základnám, Ne bývalým estébákům!

Jak se dalo čekat, stále zřetelněji se ukazuje, že křiklouni, kteří při každé příležitosti organizují v ulicích tábory lidu na protest proti budování prvků protiraketové obrany na našem území, jsou všechno možné, jenom ne andílci, jimž leží na srdci český národní zájem a světový mír. Krátce poté, co vyšlo najevo, že jeden ze tří mluvčích iniciativy Ne základnám Jan Májíček je sympatizant teroristické organizace Hizballáh, která proslula mimo jiné pumovými atentáty namířenými proti izraelským civilistům, přinesly Lidové noviny informaci, co je zač jistý Rudolf Převrátil, dnes dvaasedmdesátiletý penzista, jenž »mírovou« protiradarovou frontu společně s Májíčkem a jeho kumpány Tamášem a Bednářem zakládal: máme tu čest s dlouholetým estébákem, který komunistické totalitě prokazoval neocenitelné služby již od roku 1966 jako agent nasazený na oportunistické živly v řadách neuvědomělých, především zahraničních studentů. S krátkou přestávkou, vynucenou událostmi tzv. pražského jara, vydržel Převrátil alias Pril u StB až do roku 1977, kdy byl za zásluhy o československou nesvobodu odměněn postem zpravodaje Československého rozhlasu ve Francii.

Franta 6.4.2008 14:57

Re: ANO základnám, Ne bývalým estébákům a Zaorálkům!

Z Převrátilova estébáckého původu jsme se dozvěděli řadu dalších užitečných informací. Kolem agenta Prila se po celou dobu jeho udavačské kariéry i po ní pohybovaly figury, jimž by slušný člověk ruku nepodal, darebáci jak komunističtí, tak jejich sirotci, kteří po Vítězném listopadu pohotově přeběhli k »obrozené« sociální demokracii. Řekne-li se dnes Převrátil, nastane hemžení v houfu krys, ať jde o Prilovy spolufízly nebo o jeho potenciální oběti. Jako bratrstvo totalitního zla před námi defilují kremelští zaprodanci: Oskar Krejčí, poradce posledního komunistického premiéra Adamce, posametový socialista Radim Valenčík, milicionář, který ještě v roce 1989 rozháněl protikomunistické demonstrace, ultrastalinista Štěpán, jemuž je dodnes KSČM nedosti zločinecká partaj, bývalý náčelník Hlavní politické správy Západního vojenského okruhu Oskar Marek, do poslední chvíle připravený pěkně po gottwaldovsku zakroutit demokracii krkem s použitím armády, nebo třeba Jan Kato Kavan, jenž ve Státní bezpečnosti s Převrátilem soupeřil o to, který z obou fízlů je větší svině. Všechny tyhle oživlé mumie, jež spojuje živočišná nenávist k USA, demokratickému Západu všeobecně a zoufalá snaha vrátit Česko do područí Moskvy, to je protiradarová elita, na niž se jako masařky na mršinu slétají starostové brdských obcí a spolu s nimi více než dvě třetiny Čechů, profesionálně zmáknutých estébáckou propagandou.

jirka.s. 6.4.2008 16:10

Re: Re: ANO základnám, Ne bývalým estébákům a Zaorálkům!

Také to byl  EXPERT !!!!

http://www.cibulka.com/cgi-bin/osoby.exe?code=W

shakul 6.4.2008 19:38

Re:jen zmatky

Žádný radarový deštník nepotřebují,ani v Izraeli,ani nikde jinde,jde jen o dobrý zahraniční kontakt s velmocí,která všude haraší zbraněmi a přitom mluví o světovém míru(vzpomenme si na Irák,nikdy se tam zbraně nenašli) .A pokud jde o estébáky,tak naše rodina zažila jejich zabavování,nebo chcete li rabování,ale vracením se do minulosti,po skoro dvaceti letech,momentálně trestat,když před lety jsme je nechali v rámci sametové revoluce beztrestně jít,je hloupost.Jejich život,se vyvíjel dál a oni dnes mají své rodiny a přátele,kteří by byli frustrováni a cítili by bezpráví,protože děti např.za své rodiče nemohou a to je další zlá krev.Byla li opravdu sametová revoluce měla by platit i nyní,po dvaceti letech.Samozřejmě že ten,kdo se aktivně podílel na vraždách,by měl být potrestán,ovšem né oko za oko.Pokud někdo spolupracoval s STB,měl být potrestán před dvaceti lety,dnes jen v případě,že pokračuje ve špatném způsobu života.Na co máme BIS, proč dotyčného neprověří a pokud se chová beztrestně,můžou to nechat být.Takzvaný boj s komunisty dnes,je jen další populismus,rozdělení společnosti a nefér boj o voliče.

Historik 6.4.2008 14:42

Domečky s bílou kopulí a jednoduchý recept proti nim

Za chvíli se jistě přiřítí hlídací americký pitbull Pete Brich s jeho "domeček s bílou kopulí a pořádně velká americká vojenská základna".

Jako existují train spotters (milovníci vlaků), tak existuje US Army bases spotter Pete Brich - milovník amerických vojenských základen.

Na "pořádně velkou americkou základnu v ČR" existuje jednoduchý recept a jednoduchý a účinný protizákladnový léčebný prostředek:

http://www.youtube.com/watch?v=e4XzipgqfbY&NR=1

ale v ČR nechci žádné US Army základny ani protizákladnové léčebné prostředky, americký pitbulle Pete Brichu (Autor: Pete Brich IP: 147.231.27.xxx Datum: 06.04.2008 13:26).

Pete Brich 6.4.2008 15:43

Pořádně velkou základnu armády USA tu potřebujeme i kvůli Vám, Historiku!

Určitě bude obehnána plotem a Vy se k němu budete moci přivazovat!!;-D;-D;-D

PB

jirka.s. 6.4.2008 16:29

Re: Pořádně velkou základnu armády USA tu potřebujeme i kvůli Vám, Historiku!

Kdepak Pete, on bude obcházet a práskat!  Asi takhle nějak: http://www.davno.ru/soviet-posters/propaganda/poster-17.html  ;-D;-D;-D

Historik 6.4.2008 16:48

Re: Pořádně velkou základnu armády USA tu potřebujeme i kvůli Vám, Historiku!

Pro Autor: jirka.s. IP: 213.192.60.xxx Datum: 06.04.2008 16:29

Trhni si nohou, ty troubo.

Tady ti jirko s. odpověděl velmi výstižně Čenský za mě:

http://youtube.com/watch?v=0oqU0NModSQ

jirka.s. 6.4.2008 17:14

Re: Re: Pořádně velkou základnu armády USA tu potřebujeme i kvůli Vám, Historiku!

No jo, hysteriku! Ale to je zase ten samý problém jako včera! Opět jsi mi neřekl, kterouže nohou si to mám trhnout! To u takového komouše jako ty poměrně překvapuje, protože vy soudruzi jste byli odjakživa zvyklí velet: "Kupředu, levá!"

Jó, a abych nezapoměl, taky pro tebe něco mám, pasuješ do toho jak jandák na hrnec!

*07-04 - Soudruzi, musíme dát hlavy dohromady.mp3

shakul 6.4.2008 14:37

Lhát se nemá

Po předčtení článku p. Zaorálka,musí obyčejný český člověk valit oči.Jestliže aliance, zaujímá nejednoznačné stanovisko, k tak závažným otázkám našeho státu,radar pro ni není důležitý,pro nás nemá také žádný smysl a současná černouhelná vláda Mirka Topolánka ,nás úspěšně mystifikuje.Je pravda,že když šlo o EU, celá pravice zaujímala mnohem více negativní stanovisko ohledně propojení s evropskými velmocemi a ekonomikami.Proč právě nyní vynakládají takové ůsilí(včetně presidenta KLAUSE),aby nás přesvědčili o nutnosti spojenectví s USA?Že by šlo opět jen o navázání kontaktů , vizi moci a tučných kont ve spojenectví s tamními pravičáky?Po tom ,co pravice předvedla ve velké i malé privatizaci se tomu vlasně, nemůžeme divit.Né,že by jim to obyčejný člověk nepřál,ale lhát se nemá pánové,kazí to pověst a níčí dobré vztahy,né v USA,ale tady !!

PetrH 6.4.2008 14:01

Kačko kvačko,

AFAIK žádný psychiatr Paul Novotny na Montrealské universitě není. Naopak jeden se stejným jménem, který absolvoval tu universitu, ovšem ani náhodou jako psychiatr, se vyskytuje zde v diskusích a je to patologický levičák. Nebudu uvádět jeho nick, protože je na to dost háklivej. Ale s psychiatrií má společné jen to, že by nějaké vyšetření nutně potřeboval!

Historik 6.4.2008 13:04

Stop Radar

Naštěstí i mladí lidé v České republice jsou proti radaru.

http://www.stream.cz/video/3/21456-rockman-radar

Pete Brich 6.4.2008 13:26

Kromě domečku s bílou kupolí, jehož obsluha se celá vejde do jednoho civilního letadla,

tu pořádně velkou základnu armády USA potřebujeme jako sůl!!

PB