19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
wotan 21.9.2009 11:12

hloupost

HLOUPOST-je také jistý způsob užívání rozumu

gnomon 20.9.2009 22:06

nesvádějte vinu na Čechy

I když vybudování radaru mělo  v ČR hodně odpůrců byla přece o radaru s U.S.A.   podepsaná smlouva.  Kdo ji nedodržel a jednostraně zrušil? 

Nový 20.9.2009 22:25

Re: nesvádějte vinu na Čechy

Máte pravdu jen částečně.

Nezapomeňte, že  Parouibek vyhrožoval, že tu smlouvu po volbách  vypoví.

Nedivím se, že  se  USA  nechtělo do  spolupráce  stakovou  zemí.

reality 20.9.2009 22:52

Re: nesvádějte vinu na Čechy

Smlouva nebyla ratifikována. Hlasování o ratifikaci zrušila na poslední chvíli sama ODS. (Ze strachu že bude smlouva odmítnuta a znovu už o ní hlasovat nepůjde.)

Smlouva o radaru tedy není závaznou smlouvou, ale směšným cárem papíru, podobně jako Smlouva s Občany 2006. Cárem papíru který neznamená pro náš stát ani pro USA z právního hlediska zhola nic.

myde 20.9.2009 20:43

A tydýti z Brd

teď čumí....

rafp 20.9.2009 20:13

máte

pane majiteli strach s jiných názorů? a kde je potom ta svoboda svoboda slova?

rafp 20.9.2009 20:10

myslíte si

pane autore tohoto blábolu,že jste hrdina?komu budete príště lézt do prdele.

silvatax 20.9.2009 19:31

Nebyla to až tak naše vina

Můžeme se dohadovat,  jestli hlavním důvody Obamova rozhodnutí byly ekonomické, zahraničněpolitické ( zlepšení vztahů s Ruskem) nebo vojenskostrategické( efektivnější obrana). Každopádně postoj Česka určitě nehrál hlavní roli.  Takže až tolik popela si na hlavu sypat nemusíme. Čeští politici by si měli uvědomit, že obrana ČR je záležitostí především ČR, dále paktu NATO a na  nadstandartními vztahy s USA  se spléhat nelze - Obamovo rozhodnutí lze posuzovat i jako signál USA pro evropské spojence NATO: "Nespoléhejte tolik na USA a starejte se o svou obranu ve větší míře sami.  Už se nám nechce tolik angažovat ani lidsky ani finančně".

No a Česko chce zrušit poslední  tankové jednotky...

Česká republiko, pomož si sama a NATO s USA v čele ti pomůže - i tak se dá vyložit Obamovo rozhodnutí. Dostaneme se do takové ligy, jakou si zasloužíme - bez protekce. Akorát někteří  přijdou o zajímavé prebendy, že ano?

F.Vízek 88.100.57 20.9.2009 18:44

Přesný komentátor HEKRDLA...

Některé plačky nad hrobem amerického radaru v Brdech působily včera až neskutečně.

Senátorský klub ODS kvílel: Zpochybnění dohody o zajištění bezpečnosti evropských spojenců! Situace je tak vážná, že je potřeba, aby horní komora v tom byla aktivní,“ řekl druhý nejvyšší ústavní činitel této republiky Přemysl Sobotka. Vzlétnou gripeny na Bílý dům?  Věta, že Američané „využili situace, kdy je tato země nestabilní“ (Mirek Topolánek), vypadá jako popis náhlého přepadení bezbranného Česka proradnou supervelmocí. Braňme rozhlas!?

Prožívat storno radaru jako „obrovské zklamání a znechucení nad zbabělostí pana Obamy“ a jako „zradu na spojencích“ (poslanec ODS, šéf branného výboru Jan Vidím) je pomatené. Soudnosti v těchto a podobných řečech není za mák (ještěže to premiér, prezident a jiní – většinou diplomatičtější – lídři uhladili). Bushovi sirotci ve středovýchodní Evropě holt neodvislého rozumu nepobrali. Také proto na ně bylo v jestřábích štábech vždycky takové spolehnutí...

Oni snad nikdy nepochopí, že hromaděním zbraňových systémů, obkličováním „potenciálních nepřátel“ a stahováním nových a nových železných opon žádná země v žádné době větší bezpečnost nezískala. Nikdy nepochopí, že to Evropě „osladili“ už dávno před jejich předsednictvím, zastupujícím neoliberální slepotu v době krize; označení Obamovy strategie boje s krizí za „cestu do pekel“ slepým mládencem Topolánkem hovoří za vše. Jako hrdí příslušníci „nové Evropy“ (Donald Rumsfeld) vrazili i tím radarem klín do Evropy jako celku, Evropy těžko se integrující, zvyklé se přít a pochybovat.

To oni, naši sirotci, opuštěni zdravým rozumem, přispěli k tomu, že nejsilnější partneři Washingtonu nesedí nakonec v Bruselu, ale v Pekingu a Moskvě. A velmi důležití v Teheránu. Cesta do jakýchkoli voleb bude k nevydržení dlouhá. Určitě nám ji ještě osladí.

Harpyje 20.9.2009 18:49

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

A Vy jste, Vízku, oslavoval "vítězství lidu" nad imperialistický radarem, předpokládám. (Y)

Thyronx 20.9.2009 19:10

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

Cim drive se idiotu a zradcu jako je Vidim zbavite, tim lepe pro Vas! R^>-

Harpyje 20.9.2009 19:19

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

Máte pozoruhodný slovník, jen co je pravda!

Thyronx 20.9.2009 20:24

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

Nemejte peci o muj slovnik. Vidim na svuj slovnik take nedba! :-/

Harpyje 20.9.2009 20:57

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

Nic mi není vzdálenější než péče o Váš slovník. Tím "co nejdřívějším zbavením se zrádců jako Vidíma" máte na mysli provaz jako v padesátých letech, nebo nějaký rafinovanější způsob odstranění?

Thyronx 20.9.2009 23:41

Re: Přesný komentátor HEKRDLA...

Kdyz Vam neni nic vzdalenejsiho, nez pece o muj slovnik, nekomentujte jej. To je jednoduche, ne?

Vidim: Zbavte se jeho vlivu, ne jeho samotneho fyzicky, Vy huso!

bravo 20.9.2009 17:11

postup do kolaborační extraligy lokajů

Děkujeme, ale to raději propadnout baráží zpět dolů do nižších lig, mezi dospělé, svéprávné a sebevědomé národy s rovnou páteří.

ps 20.9.2009 17:57

Re: postup do kolaborační extraligy lokajů

jako třeba kldr. Rovnější a samostatatnější stát nenajdete. Teda až na to, že je závislý na mezinárodní potravinové pomoci.

Honza II 20.9.2009 18:34

Re: postup do kolaborační extraligy lokajů

Člověče,melete úplné nesmysly - pletete dvě zcela nesouměřitelné věci,ale to je pro politického analfabeta normální.

ps 20.9.2009 21:40

Re: postup do kolaborační extraligy lokajů

Pro politické analfabety je spíš typické tvrzení, že těsnější spoluprací s američany se staneme nesvéprávnými a nesamostatnými.

Janda 20.9.2009 17:08

Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

Jde o to, že jsme se z hráče dostali do pozice banku - tedy z pozice toho, kdo hraje do pozice toho o koho se hraje! Blbečků, kteří protestovali proti radaru dojde, až jim zase Rusáci budou pochodovat pod okny! Pokud se náhodou domnívají, že nás někdo bude bránit proti jejich vlivu proti naší vůli, škaredě se mýlí! Je ale také možné, že aktivisté, kteří netuší, že ječí za ruské peníze, ječí dík vlastní blbosti.

antistrašák 20.9.2009 17:12

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

řešení, ne strašení, modrý (p)osle apokalypsy.

pavel 20.9.2009 17:48

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

Och, už skutečně vidím před svým vnitřním zrakem ty rudé hordy z východu, kterak se převalily od Volhy přes Dněpr na Ukrajině, v Čierné nad Tisou se naložily do dobytčáků, aby se pak po strastiplné cestě Slovenskem vyhrnuly ve Zlíně a Ostravě a zahájily svůj krvavý pochod na Brno a Prahu, na niíž už mezitím kvačí pátá kolona karlovarských Rusů, vedená primátorem z ODS. Hmm, opravdu apokalypsa rozměrů vesmírných.....

Jenže zatím je to v Evropě (a zdaleka nejen u nás) tak, že i když se skřípěním zubů, se těm Rusům musí aspoň naslouchat, protože víc, než těch jejich hord se bojíme, že nám zavřou kohoutek.  A že by nám sem USA tak jako v Berlíně vytvořily letecký most, kterým nám sem budou vozit ropu a plyn? Zajímavá myšlenka.....:-D

kirast 20.9.2009 18:19

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

"víc, než těch jejich hord se bojíme, že nám zavřou kohoutek"

A ještě nám taky zavřou "zobáčky". :-(

rafp 20.9.2009 20:22

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

a vy si myslíte,že by  nás něko bránil?jste zoufalec,který papouškuje nesmysly našich novinářů. a to je svoloč náramná.

graywolf 20.9.2009 23:24

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

Také myslím, že nejde o žádnou ligu, protože jsme se vůbec nepoučili z r. 68 a Rusáci si stále ( a příznačně pro ně) myslí, že nakonec uděláme to, co oni budou chtít. Bohužel se u nás najde stále hodně blbečků, kteří věří tomu, že až se napije kozácký kůň z Vltavy, bude v Čechách dobře. Anebo o něčem takovém vůbec nevědí, zato jsou úplatní. Jenže ti pitomci netuší, že nechat se koupit od Rusa ještě neznamená jeho vděk - to ani nejmenším! Ten si jen pomyslí cosi o svoloči a příště utáhne šrouby daleko víc - a takový blbeček nakonec bude makat pro Rasáka zadarmo a ve strachu o holý život.

Na to, abychom mohli vůbec nějakou ligu hrát, chybí nám kvalifikace. Jsme diskvalifikováni počínaje reakcí na Mnichov, Únorem 48 a venkoncem i tím, co je tady dnes...

wotan 21.9.2009 11:17

Re: Vůbec nejde o ligu, kterou hrajeme!

Pane Janda, tak se s tím smiřte! Radar nebude a basta! NepleŤte se do kompetencí generálů US Army!

Modrá volička 20.9.2009 15:32

ten Klvaňa je chytrej:

Cituji:Prostřednictvím velmi malého a levného gesta jsme měli šanci ukázat se jako spolehlivý spojenec velmoci...ano, mohlo to bejt takový malý, český, blbý, laciný....a voni to ty Američani nesežrali, že jo....

jirka.s. 20.9.2009 16:34

Re: ten Klvaňa je chytrej:

Už máš, ňoumene, odmakanejch těch 120 veřejně prospěšnejch??? ;-(

Jaromir Hromádka 20.9.2009 15:23

RADAR anebo akosi jsme zabúdli

váženi čtenáři, bratři slováci mi snad odpustí tan titulek, ale momentáně mně nic lepšiho nenapadlo. Já mám dojem - jsa narozen 1939 že se po roce 1989 národ vyžívá v tom že může svobodně protestovat vůči čemukoliv, což za bolševika jaksi nešlo. A že se zapomnělo, že se tady proháněly minimálně desítky protiletadlových baterii atˇ už našich nebo našich okupantů - stejné to technické modely...které disponovaly a užívaly radar sakramentsky "špinavý"...tj. zářil na všechny strany jako maják A NIKOMU TO ZŘEJMĚ nevadilo...Jak je to možné...No že jsou komanči proti radaru, to je snad více jako zřejmé....první republiku si samozřejmě nepamatuji, leč můj otčím, rozený 1906 doma ..samozřejmě...často zdůrazňoval, že komunisti byli VŽDYCKY  proti všemu...proč máme armádu proč budujeme opevnění...a potom proč jsme se nebránili. To je přece líbivá a působivá politika...dneska bych to nazval paroubkovština - jak jinak 

Guláš 20.9.2009 15:34

Re: RADAR anebo akosi jsme zabúdli

 Pane Hromádko, doporučil bych Vám,prostudovat výkonnostní parametry běžných radaru a radaru XBR, pak bych teprve diskutoval.