29.11.2021 | Svátek má Zina


RADAR: A je vymalováno!

24.7.2007

Po internetu se začala potulovat kopie zápisu jednání amerického Kongresu o záměrech Spojených států z 12. července tohoto roku o ochraně USA a jejich spojenců před íránskými balistickými střelami.

V dokumentu je velmi zajímavá pasáž o úmyslech vyvinout a rozmístit - tak brzy, jak je to technologicky možné - efektivní obranu proti hrozbě z Íránu (...the policy of the United States to develop and deploy, as soon as technologically possible, an effective defense against the threat from Iran). Uprostřed věty je rukou připsaná poznámka "ve spolupráci s jejich (míněno Spojených států) spojenci z jiných národů kdekoliv to bude možné" (in conjunction with its allies and others wherever possible), což přeloženo do češtiny znamená, že Spojené státy uvažují o změně lokace obranných prostředků. Něco podobného ostatně naznačil už generál Obering v Praze, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost.

Jak upozornila agentura DP (Deutsche Presse Agentur), zájem o umístění těchto obranných prostředků na území Německa (konkrétně v Sasku) projevila přednedávnem kancléřka Angela Merkelová. Pro Reuters navíc prohlásila, že Německo už nemá s umístěním MDS (Missile Defence System) v Evropě problém! Šlo by z její strany o celkem rozumný krok. Vzhledem k tomu, že Sasko má okolo dvou milionů lidí bez práce, poskytla by taková základna uplatnění přinejmenším pár desítkám občanů, což by kancléřka mohla při patřičné medializaci prezentovat jako úspěšný krok k odstraňování nezaměstnanosti.

Že by tím popřela všechny předešlé výrazy nechuti k obranné spolupráci se Spojenými státy bez "široké dohody v celém NATO", by nikoho netrápilo, natolik je mazaná a ví, jak to okecat, zejména bude-li americká žádost podepřena mnohamilionovou injekcí. Rozhodně je zajímavé, že rukou psané poznámky se ve výše zmíněném dokumentu objevily až po jejím vyjádření...

Faktem je, že u nás by si všichni oddychli. Přívrženci euroatlantického spojení a americko-evropské společné obrany (která by tímto rozhodnutím nebyla ohrožena, spíš naopak) by se mohli věnovat něčemu rozumnějšímu než přesvědčování poblázněné společnosti. Komunističtí bojovníci proti Americe a jejich spojenci skrývající svou nenávist ke Spojeným státům pod požadavek všelidového hlasování, stejně jako pacifisté, kteří jsou, jak správně nedávno poznamenal Ladislav Smoljak, nebezpečím pro každou demokratickou zemi (v diktaturách by byli mezi prvními popravenými) by sice najednou neměli proti komu bojovat, ale brzy by si jistě našli další důvod, jak projevit svůj názor na "světového četníka". A oddychli by si zejména naši politici. Ulevilo by se těm vládním, kteří už by zpitomělé společnosti nemuseli vysvětlovat rozdíl mezi Spojenými státy, jež nás přátelsky požádaly o souhlas s umístěním obranného prostředku, a Sovětským svazem, jehož vojska na naše přikývnutí nečekala a rovnou sem vtrhla, oddychli by si i politici opoziční, kteří davy z ulice naopak podněcovali a namlouvali jim báchorky o strašlivém nebezpečí, které bychom na sebe stavbou radaru přivolali.

Paní Chytilová by už nemusela přesvědčovat (eufemisticky řečeno) diváky z televizní obrazovky, přední levicový komentátor Mitrofanov by se přestal dopouštět hloupých výroků, že "umístit k nám radar chtějí lidé, kteří zjevně mají blíže ke Guantánamu než k soše Svobody", a takový Jiří Paroubek, kterému vadí radar nedaleko Prahy, by se určitě smířil s tímtéž, jenže o pár kilometrů dál směrem na sever. Stejně jako Merkelová by to i on nějak okecal, natolik dobře už ho známe. A naši odpůrci radaru, tedy dvě třetiny obyvatelstva? Ti by zase hleděli jen na ten svůj pupek a starali se, jak si ho co nejlíp nacpat. V tom našem smradlavém rybníku by jim bylo nesmírně dobře, poplašené husy by přestaly kejhat - o naši bezpečnost by se jako vždy staral někdo jiný, hlavně že my jsme pro ni nemuseli hnout prstem, nedejbože pustit sem sto padesát amerických hrdlořezů...

Největší legrace ale bude, pokud německou nabídku Američané nepřijmou a budou trvat na radaru v Čechách. Jak tohle budou levicoví politici vysvětlovat lidem, to si lze jen těžko představit - když mohla nabízet své území i taková Merkelová, proč my tady vlastně ten zpropadený radar pořád nechceme?Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR FINÁLNÍ KONTROLY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 23 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.