4.7.2020 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

PRŮZKUMY: Překvapení?

Poslední průzkumy, v kterých hnutí ANO posílilo, opět ukázaly, že prvoplánové, často zahraničními PR agenturami řízené kampaně v Česku nefungují. Čeští voliči, podle Heydricha „smějící se bestie“, jsou od Bachova absolutismu zcela imunní, respektive spíše opačně naladění k jakémukoliv direktivnímu vnucování názorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 6.12.2018 8:21

Re: Z toho článku

..a vy se počítáte mezi tu inteligentnější část národa, nebo mezi tu druhou? docela by mě to zajímalo.

P. Lenc 6.12.2018 10:40

Re: Z toho článku

No počítám, že k těm inteligentnějším se vy asi nepočítáte...vlastně čo to tárám, třicet procent voličů Babiše je ta jediná inteligence této země, že?

M. Šejna 6.12.2018 10:57

no jistě, pane Lenci

tohle už je od vás a vám podobných obehraná písnička. Takže já vím, že když vyhrají volby ti vaši, tak je to důkaz inteligence a uvědomělosti českého voliče. Když naopak vyhrají volby ti druzí, tak je to důkaz toho, že českej volič je debil a žere koblihy.

P. Lenc 6.12.2018 11:12

Re: no jistě, pane Lenci

Popsal jste to přesně, což je u vás udivující.

M. Šejna 6.12.2018 11:22

kouzlo nechtěného?

pravě jste popsal své vidění světa přesně, což je u vás obdivující.

:-D

A. Alda 6.12.2018 11:42

Genau pünktlich.

F. Houžňák 6.12.2018 16:29

Technická: pünktlich značí sice přesný, ale ve smyslu

časovém, jako že nechodím pozdě. Možná v nějakém dialektu to má i význam "přesně tak", ale normálně ne.

J. Pospíšil 6.12.2018 23:23

Re: Z toho článku

Inteligence je spravedlivě rozdělená mezi lidi. Nikdo si nestěžuje na její nedostatek.

I. Novák 6.12.2018 13:58

Re: Z toho článku

I ta zdejší diskuze má svoji váhu pro volební rozhodování. Lze si podle ní dobře představit co by nás asi čekalo, kdyby nějakou nešťastnou náhodou ve volbách zvítězil ten demagogoblok.

J. Cyrany 6.12.2018 6:42

Většina článku

správně popisuje stav věci. Jen konec je samozřejmě mimo mísu. Samozřejmě nestačí jen negativní kampaň , pokud nefungují v symbióze další prvky. A ono nešlo jen o to , o čem byla soustředěná kampaň proti AB, ale především jakým nechutným způsobem.

J. Vavrochová 6.12.2018 10:36

Re: Většina článku

Máte naprostou pravdu, nechutnost antibabišovské kampaně přerostla únosnou mez a její vnímání přináší zvyšování preferencí ANO2011, což nemohou ony tradiční strany pochopit.

Napadla mě kacířská myšlenka, podobná věc se často aplikovala ve sprostě mluvící skupině dětí: Kdyby naši politikové a publicisté, kteří se vyjadřují v médiích, museli zaplatit za každé vyslovení "Babiš" a Čapí hnízdo", pochopitelně ve všech pádech, nějakou přijatelnou pokutu (ta by mohla být využita pro pomoc lidem, na které se sbírají plastová víčka), výši bych, vzhledem k jejich předpokládaným příjmům, viděla tak 1.OOO,-Kč, mnozí by, ze strachu z exekuce, brzy neměli o čem hovořit a psát. Pochopitelně by se to týkalo i projevů na půdě parlamentu, žádná imunita nebo indemnita, padni komu padni. Když si to představím ... :-)))!

V. Kotas 6.12.2018 6:22

Hlavně nemám zájem na tom, jako koncesionář ČT,

aby ta si nechávala dělat průzkumy oblíbenosti politických stran, politiků. A na těchto výsledcích pak masírovala společnost.

K. Novák 6.12.2018 4:54

Předposlední odstavec

nebere v úvahu, že jde o peníze. Kdyby v tom byla jenom politika, velkoryse placení političtí analyzátoři by výsledky průzkumů odhadli. S vidinou hromady zlaťáků jde ale všechno stranou a političtí analyzátoři za posuzování skutečnosti placení nejsou (respektive jsou, ale jejich profesionální odhady nejsou zveřejňovány). S posledním odstavcem se nedá souhlasit. Babišovy preference stoupají nejen kvůli antibabišovským akcím, ale hlavně proto, že lidi si Babiše zhodnotili a hlavně si už zhodnotili Kalouska, Topolánka, Nečase, Fialu, Stanjuru, Sobotku, Pocheho a další. Žádná negativní kampaň už Kalouska nahoru nevynese, on se ale vidiny peněz stále zoufaleji drží.

Perryman 6.12.2018 1:09

Je to švanda s tou ČT

Vzpomínám si, že co se týče množství vstupů do vysílání, tak králem televizních debat po posledních volbách byl jednoznačně pan Kalousek. Až jsem si říkal, že ho snad naklonovali, jak byl k vidění v naprosté většině tehdejších pořadů. Také mi v paměti utkvěla Americká volební noc, kdy bylo televizní studio plné hostů, jednoznačně protitrumpovsky naladěných. Vydržel jsem to do půl čtvrté ráno kdy už se na přenášených volebních mapách USA vyvíjel tah DT na vítězství velice slibně. Přizvaní "odborníci" si přesto vedli svou posměšně naladěnou dehonestační protitrumpovskou kampaň a výhru DT si zaslepenci vlastně nepřipustili. Z druhé strany názorového spektra nikdo. A pořady o ruské propagandě? Nemá chybu. Stačí sledovat pár týdnů rétoriku z Kavčích hor. Shlédněte na iVysílání stupiditu nazvanou "Co dokáže lež" jako vystřiženou ze 70. let. Začne vám docházet, že není třeba žadných fake news, Aeronetu apod., protože nejlepší proruskou kampaň dělá ČT svoji protiruskou kampaní. Jen tak dále pane Wollnere a dámy Fridrichová, Kroužková, apod!

R. Langer 6.12.2018 6:18

Re: Je to švanda s tou ČT

Vidím to stejně.

J. Holíček 6.12.2018 7:33

Re: Je to švanda s tou ČT

Je pozoruhodné, jak se tyhle dobře míněné rady míjí účinkem a zatímco "veřejnoprávní" televize vytěžuje provařeného Igora Lukeše, který kontraproduktivně "přesvědčuje" akorát ten hlouček kavárenských povalečů v Praze, tak na Barrandově se Soukup ptá Orbána, jak to, že studoval v Oxfordu za Sorosovy peníze a přitom mu není vděčný. Kdy naposledy seděli Orbán nebo Kurz ve studu ČT a nechávali si líbit primitivně záludné otázky Železného nebo Písařovicové?

R. Meišner 6.12.2018 8:23

Re: Je to švanda s tou ČT

souhlas

M. Valenta 6.12.2018 10:07

Re: Je to švanda s tou ČT

Bolševici jsou tam násobně častěji než Kalousek. Bůh ví na co to čučíte.

M. Mikulec 6.12.2018 10:39

Re: Je to švanda s tou ČT

Kádrovák Valenta promluvil. Zná své souputníky na první pohled. :-)

P. Lenc 6.12.2018 10:42

Re: Je to švanda s tou ČT

Nemám v lásce pana Valentu a on to ví.Ale pravdu má on , vy ne.