5.4.2020 | Svátek má MiroslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRŮZKUMY: Překvapení?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 7.12. 2018 20:56, přehled diskusí

Asi tak, nějak...:
Autor: J. David Datum: 6.12.2018 17:51

Když mi kamnář od konkurence bude hanět spokojenost s kamny (vesnický typ s pláty, krůvkem a dvěma troubami) instalovanými jiným kamnářem "ex offo", aniž jsem o něm věděl, pouze jsem se o něm doslechl, že kamna staví, angažoval jsem ho, k stavbe kamen mých. Vynikající práce, buchty nepřipálené, koblihy nescvrklé, možné i schopností kuchařky, či topičem, úspěch a reference sousedům...

Ale vono to s tím kamnářem není jen tak, začali tlachat zlí jazykové, jak to opravdu s těmi jeho kamny je? Je spojen zajisté s čertem, jinak to nebude...I chytili se toho zkomírající kamnáři, kteří šidili v dobách minulých, na hlíně kamnářské své klienty, kde oxid hlinitý a oxid křemičitý zaměňovali v cihelnách za lupek jílovou hmotou, za atak, na onoho známého a úspěšného kamnáře, ve smyslu malichernosti jeho megakmen, kdy ani proutí nevzplane. Zhrzení kamnáři ve svém egu, holt spustili kravál v holportu, v blahé irelevantní naivitě, že se stavvby bídných kamen, nevalné své kvality, zmocní. Resumé, kamnáře jsem nevolil, kamnáře jsem použil ke spokojenosti tepla domova a šporhéltu. Po revoltě marginálních kamnářů, ve smyslu invektiv na kamnáře znamenitého, budu jeho i volit, neb "negace negace" je v Booleově výrokové logice +. Proč rostou Babišovi preference? Nu, není blbem, jako ti genderoví humanitníci, absolventi pochybných oborů fakult, typu Jakuba Jandy? Buzeranta ve vládní stolici?

Ač jsem Babiše zatím nevolil, volil jsem SPD (to lyrické expozé Tomia v DemoBlocku mi vzalo chuť, katanu nechal v pochvě, jak japonsky se culil na Fialu v demobloku. Budu zase volit Babiše, kluk jeden ušatá, zase krapánek bublá navrchu v eintopfu debilů TOP09, STAN, KDU, etc. Smažky Piráti, to je takový peprný stav, intermezzo květinových duší analogie, kdy posdstata ležela na LSD (diamid kyseliny lysergové). Mýlím se? Nejsem buran ani z vesnice, ani nevzdělanec, Volím ale Babiše, je to syndrom, nebo racionalita?

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: A. Blok Datum: 6.12.2018 18:28

Ano, Babiše volit do parlamentu ("jen hlídat, aby nás neprodal", cit. Jakl). Okamurovi to zaváhaní odpouštím, do EU-parlamentu budu volit SPD nebo Svobodné

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: V. Kain Datum: 6.12.2018 20:42

Preference Babiše stojí na rozdávání a na ničem jiném.Navýšení minimální mzdy,pro vybrané děti obědy gratis,navýšení o dost mateřské,navýšení platů ve státní sféře,navýšení důchodů,75% slevy na jízdy vlakem pro určitou část obyvatel.Zapoměl jsem na něco?Otázka zní a co když na to nebude? Ale bude,to neznáte Babiše.Jeho Agrofert dluží obrovské peníze.Jeho podnikání je založeno na dluzích a dotacích.On se dluhů nebojí a asi mu je jedno kdo je jednou zaplatí.Pokud peníze dojdou,tak si myslím,že právě on se nebude rozpakovat zadlužit republiku.Bude se bilancovat po jeho odchodu a to potom jeho voliči zůstanou s ústy dokořán jak je tento slovenský spekulant utáhl na vařené nudli.

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 21:04

Nesouhlas.

Voličů, které zajímají "bezplatné obědy" jsou tak tři procenta. Utěšujete sám sebe úplně stejně jako se utěšují Fiala a Gazdík. Je to jinak.

:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 22:56

Jistě, ale když se někdo stará, aby se zaplatily obědy chudým dětem, to musí být hodný člověk, i když to nedává že svého. Takového třeba volit! Je to lidumil!

Když se ovšem někdo stará především o to,:
Autor: F. Houžňák Datum: 7.12.2018 20:56

aby z cizího zaplatil sladký život muslimáckým nemakačenkům a grázlům, které k nám doveze, a na domácí "chudé děti" kašle, tak to už radši toho "hodného člověka". Nemluvě o tom, že "chudé děti" nás přijdou tak na desetitisícinu toho, co ti připrchlíci.

Podtrženo, sečteno:
Autor: I. Emr Datum: 6.12.2018 16:06

Děkuji všem diskutujícím za příspěvky, ať pozitivní, či negativní. Byl to dialog až na drobnosti kultivovaný a slušný, což je dnes překvapivé a příjemné. Závěrečná část mého příspěvku o negativní propagaci je samozřejmě ironická, omlouvám se, pokud to někdo vzal vážně - příště přiložím upozornění. Nikomu nechci brát právo na názor a demonstrace (sám jsem jich několik spoluorganizoval), jen by neměly omezovat práva oponentů. Máte-li nutkavý dojem, že je třeba změna, řešení je prosté, milý Watsone: Vyhrajte volby, klidně vyvolejte i předčasné. Víc toho demokracie neumožňuje. Není to nic moc, já vím, ale zatím nic lepšího nemáme a tak zaplaťbůh alespoň za to. Dobrou noc. Ivan Emr

Nepřikládejte nic, kdo pochopit nechce, nepochopí,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:20

i kdybyste ho volem tahal. My vám taky děkujeme za stručný a výstižný popis jednoho z aspektů babišovské problematiky.

A je to venku ::
Autor: J. Lepka Datum: 6.12.2018 15:58

zahraničními agenturami řízené kampaně.

Jen houšť a větší kapky.

Tři v jednom:
Autor: F. Navr8til Datum: 6.12.2018 13:37

Kraválisté jdoucí ve stopách Stalinova prokurátora Vyšiňského, pro které je antibabiš smyslem života, to mají jednoduché. Pro ně existují tři možné alternativy: 1. Babiš byl obviněn, a nikdo není obviněn bezdůvodně, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 2. Babiš byl odsouzen, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 3. Babiš byl osvobozen, to je důkaz, že zkorumpoval policii a soudy, proto je šmejd a měl by odejít z politiky.

Re: Tři v jednom:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 13:41

Přesné.

Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,:
Autor: L. Kubeš Datum: 6.12.2018 13:27

že by ho dnes volili i lidé, kteří by o tom dříve nikdy neuvažovali. Ale závist je tak sladká, že, vy obránci mravnosti?

Re: Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 14:39

Mravnost nadevše! https://www.youtube.com/watch?v=I4v3Dnoi1zE

Mravný Kalousek nikdy:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:21

nezklame.

být zticha ?:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 6.12.2018 12:55

Pane autore, to je sice hezké, až úsměvné. Ale nakonec nejlepší bude pro všechny držet se starých dobrých zásad, a to říkat nahlas svůj názor a pojmenovávat věci pravými jmény.. Za situace, kdy naší republiku začíná ovládat estébácká mafie a prezident otevřeně kolaboruje s Ruskem máme mlčet, abychom nedráždili nekteré naše spoluobčany ? To bychom dopadli jako naši předkové po r. 48 ..

Re: být zticha ?:
Autor: R. Langer Datum: 6.12.2018 13:40

Hm, kupodivu, já to tak nevidím.

Re: být zticha ?:
Autor: I. Novák 763 Datum: 6.12.2018 13:50

Pán se asi moc kouká na ČT.

Re: být zticha ?:
Autor: Jiří_K Datum: 6.12.2018 17:15

Že vy jste včera četl z novin, že drahou vlast vovinuly nějaké mraky.?

Výborně!:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:40

Jak někdo začne blábolit o "štvanicích",:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 11:36

nemá cenu číst dál.

To je dobře,:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:41

že nečtete dál. Třeba byste se mohl poučit - a to by se mi nelíbilo.

Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj:
Autor: Z. Velínský Datum: 6.12.2018 11:20

Napsal, že zvýšení volebních preferencí ANO nastalo navzdory (často i) zahraničním PR agenturám najímaným opozicí. Pan Emr vyzývá, abychom se se vším smířili a přestali demonstrovat.

Podle mě je to úplně naopak, než jak autor píše. Všechno. Výsledek vyšších volebních preferencí ANO není navzdory agenturám, ale díky velmi dobré PR agentuře! Prostě, ta Babišova je výborně zaplacená a to není nic špatného, protože podává vynikající výsledky! Babiš a ANO, na rozdíl od opozice, berou veřejné mínění a opozici zcela vážně. Dá se to říct jinak: Babiš svého soupeře rozhodně nepodceňuje, opozici i veřejné mínění vnímá jako seriózního soupeře. Kdežto demonstranti a opozice? Babišovi a ANO se vysmívají, sbírají podpisy. Když si najmou (třeba i zahraniční) agenturu, je to levnější PR na jednorázové zadání a ne na dlouhodobou koncepci. Smutné je, že opozice veřejné mínění podceňuje.

Opozice je pořád ještě vnitřně přesvědčená, že marketing je něco fuj falešné a že pravda a spravedlnost se prosadí samy. Výsledkem je, že běžný člověk nestarající se o politiku má oprávněný dojem, že Andrej Babiš se o něj zajímá a že jeho bolístky vnímá. A má také dojem, že pro opoziční strany není nic. Opozice se takovému člověku nijak nesnaží vysvětlovat, že chce zastavit masivní drancování státních rezerv proto, aby mu zůstaly aspoň současné jistoty, opozice si myslí, že takový člověk samozřejmě ví, že se snahou o svržení lžipánů a amatérů z řízení státu vlastně stará o budoucnost prostých lidí.

Prostý člověk to neví, pokud se mu to profesionálně nevysvětluje. A tak podporuje Babiše.

Mlčení a klid je nejbezpečnější cesta do pekla. Už teď jsme ekonomicky na huntě. Nečekají nás hezké zítřky.

Re: Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.12.2018 11:59

Možná byste mohl mít pravdu, ale právě ona starostlivá opozice nahnala babiše do koalice se socany a komunisty a svými útoky jak může tak zvyšuje váhu ČSSD v koalici. Ministři ANO se kolikrát brání socanským nápadům, ale socani mají výbornou pozici - nevyhovíte-li nám, opustíme koalici... Hnutí ANO samotné bylo ideově nevyhraněné, alespoň to tak mainstream několik let psal. Za to, že se dnes chová silně levicově může právě údajná "pravice". I když nechápu, proč je celá opozice ožnačovaná za pravicovou, když ODS je nanejvýš středová a zbytek opozice je spíš ultralevicový. Blbosti, se kterými dnes přichází západní mainstream by před sedmdesáti lety považovali za šílenství i nejextrémnější levičáci...

Ale hloupost:
Autor: K. Janovská Datum: 6.12.2018 10:15

je to pořád více méně šul nul (abych to vyjádřila odborně), co přibylo ANO, to ubylo socialistům, komunistům a SPD. Spíš je ten součet trochu nižší. Bohužel jen krapítek (další odborný termín, tentokrát převzatý z Večerníčku).

opravdu hloupost?:
Autor: M. Šejna Datum: 6.12.2018 10:53

volební matematika Vám asi nic neříká, že? Ta je totiž poněkud složitější, než jednoduché počty.

Takže přiklad: přiblížný součet ODS+TOP09+STAN byl po volbách 12+5+5=22%. Dnes po přesunech volebních preferencí to je 14+4+4, což je prostými počty pořád 22%, ale volebními počty je to už jen 14%.

Další příklad: těch 36% preferencí by dnes dělalo 94 poslaneckých mandátů, tedy 47% všech mandátů. Tak je totiž volební matematika rozdílná od prostých počtů.

Ano, ale technická: "blekotajíce", plurál,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 9:30

pane Emr.

Re: Ano, ale technická: "blekotajíce", plurál,:
Autor: I. Emr Datum: 6.12.2018 13:38

Vážený pane Houžňáku, upřímně děkuji. Špatná čeština je nehezká součást veřejného prostoru. S tím blekotáním jsem si nebyl jist a googlil jsem, leč z bažiny internetu vyhřezl mnou použitý tvar. Moje chyba, mám v okolí několik češtinářek, raději příště budu konzultovat. I.E.

Nic ve zlém, důležité jsou samozřejmě myšlenky,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:18

a pravopis a takovéhle věci jsou až na druhém místě. Máte zouplnou pravdu s tím Babišem. Přechodníky jsou jednoduché, v našem případě přítomný (nedokonavé sloveso) blekotaje, blekotajíc, blekotajíce (mužský, ženský, plurál), minulý (dokonavé sloveso) zablekotav, zablekotavši, zablekotavše. Viz třeba http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=590 . Nic si z toho nedělejte, já to taky někdy spletu.

Nepřehánějte. :
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 9:02

Trdlo... Dzp.

Z toho článku:
Autor: M. Těhanová Datum: 6.12.2018 7:51

a z reakcí pod ním mě jímá beznaděj. Jaká štvanice? Copak vyžadování odpovědí na fakta a domáhání se vysvětlení nesrovnalostí je štvanice?

Kdo blekotal? Vydržela jsem to sledovat ( jsem důchodce, mám čas, i když se to chvílemi nedalo poslouchat), ale blekotání jsem slyšela jen ze strany ohrožené ztrátou důvěry. Projev, připravený PR agenturou Babišovi pomíjím, to byly jen známé kecy.

A to, že inteligentnější část národa( jak vyplývá z rozboru analytiků průzkumů) jsou popletové, by bylo úsměvné, kdyby to v naší situaci nebylo k pláči.

Říká se, že nejlepší obrana je útok. A toho se Babiš a jeho PR od začátku drží - všeci kradnů a ta korupce- od toho neustoupí.

A jak se prosím, proti takové špíně má někdo bránit? To už mají všichni tak zatemněné mozky? To jsme tady tak tupí, že nevidíme nic jiného, než ty prachy, které nám slíbí?