2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

PROJEKT: Donašeči profesionálové

Legrace ale končí, když z dálného Bruselu přinesou poslové zprávu, že místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost připravila návrh Nařízení a Soubor opatření , jehož součástí bude dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU. A zprávy z Prahy sdělují, že na Úřadu vlády ČR vniká Akční plán pro boj s dezinformacemi a kde úmyslné šíření dezinformací je definováno jako trestný čin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 4.1.2023 10:23

Křesťani mne nijak neberou, ale tu vlnu vidím spíš na socialisty nového, dobroserného odstínu.

P. Diviš 4.1.2023 10:22

Ti i oni ...

K. Křivan 4.1.2023 10:11

;-D R^ R^ R^ !!

O. M. 4.1.2023 10:07

Technická: v 90. letech v KRNAPu nezaměstnaní z okolí?

Prdlajs, polští bratři, rajbující to borůvčí hřebenama pro kšeft.

P. Hák 4.1.2023 9:53

Bohužel nemusí být hlupák. Také může být bezskrupulózní grázl.

K. Baziková 4.1.2023 9:53

Slovo demokratický vynechte. I když, mezi demokracií a liberální demokracií je stejný rozdíl jako mezi aktem a pietním aktem.

M. Grundmann 4.1.2023 9:26

Ze Západu se k nám šíří nová vlna křesťanského puritanismu a cenzura je její normální součástí. Nemylme se, i u nás má tento puritanismus hluboké kořeny. Stále více jsou lidé kritizováni pro špatný morální kompas, šílí se kolem plagiátorství nebo je hlavním tématem prezidentských voleb osobní chování kandidátů před 40 lety. Impulz sice přichází ze Západu, ale padá na živnou půdu.

V. Kuhaj 4.1.2023 9:06

Vlastně je dobře, že ten zákon připravují. Teď už by mělo být jasné každému, co jsou zač.

K. Křivan 4.1.2023 8:59

R^ R^ R^ !!

T. Hraj 4.1.2023 8:46

Ničení borůvčí hřebeny je nesmyslný ale stále opakovaný mýtus. Myšlenka je, že hřebenem se škubou celé keříky. To je absurdní. Nejen že by se tak nasbíralo víc listí a větviček než borůvek, ale ty borůvky by byly naprosto rozmačkané.

Hřebenem sbírám. Když je hodně borůvek, tak je to úžasně rychlé, 3l/1h ve dvou (nikdy bych nevěřil, že mě sbírání může bavit!). A troufnu si tvrdit, že lístků tak otrhám možná méně než když trhám rukama. Každopádně je to naprosto zanedbatelné množství. Rozhodně když půjdete za mnou, tak nepoznáte, kde jsem trhal a kde ne.

D. Polanský 4.1.2023 8:20

Bojí se sáhnout do přítomnosti, nechce si ušpinit kostýmek.

D. Polanský 4.1.2023 8:19

Hurá zvrhli jsme jednu diktaturu, a hle už se připravuje nenápadně k převzetí moci druhá diktatura. Připomíná mi to závěr série Hunger Games. Diktátor je svržen, ale vůdkyně rebelů se přehlásí za "dočasnou" prezidentku, že až bude klid, že vyhlásí nové volby. Naštěstí hlavní protagonistce z řad rebelů to dojde a zastřelí ji šípem z luku. Velice poučný konec.

P. Skřivan 4.1.2023 8:13

Popravdě se nám dostává do ruky nástroj jak bezpečně rozeznat hlupáka. Totiž pokud někdo fandí této snaze o cenzuru a ještě se vám snaží vysvětlit že to bude přínos v klidu tohoto člověka můžete dát do ranku hlupák. Před tím se toto dalo aplikovat i na fanouška greendealu ale tam se opravdu dalo nalézt malé procento těch co opravdu chtějí chránit přírodu.

Ovšem tento návrh (schovat cenzuru za boj s desinformací) co dozajista zničí svobodu slova tak tam je to poměrně jednoznačné fanda cenzury = hlupák.

J. Rybník 4.1.2023 8:12

Pranýřovat zaváděnou cenzuru na příkladech uvedených autorkou? Tohle se vám hodně nepovedlo. Vy v tom pražsku víte kulový.

V. Povolný 4.1.2023 8:06

Ano, i já jsem viděl zdevastované borůvčí. Ale nepřipadá vám, že jste mimo? Článek fakt není o borůvkách.

J. Pokoutný 4.1.2023 7:53

Paní autorko, jezdíval jsem na vandry, odpady s sebou odnášel zpět, a velice dobře si pamatuji, jak vypadalo borůvčí po najezdu těch "chudáků" s hřebeny - druhý rok bylo poloviční. A o tom, co po sobě nechávali turisté, nemluvit.

F. Navrátil 4.1.2023 7:50

Útok na svobodu slova a další ústavou zaručená práva je součástí snahy probruselské pětikolkové vlády, aby si zajistila moc. Můžeme to definovat jako spirálu mlčení, kdy společnou ofenzívou politiků, médií a aktivistů z parazitických neziskovek budou ostrakizovány nevládní názory i s jejich nositeli. Dále bude následovat útok na volební zákon, programy politických stran až k zákazu myšlení, pokud to bude technicky možné.

K. A. 4.1.2023 7:47

Autorka má pravdu, jen mohla psát více o přítomnosti a méně o minulosti. Ale, když už jsme v té minulosti, já bych řekl, že se vracíme do dob Rakouska-Uherska:

Oběžník, jak získati placené donašeče a informátory za řad civilního obyvatelstva.

V čele těch strašných zločinů skvělo se schvalování atentátu na arcivévodu..., pardon, schvalování útoku na Ukrajinu.

L. Caslavka 4.1.2023 7:33

R^R^R^

R. Tichý 4.1.2023 7:25

Svoboda tíží, je snadnější hra na baču a ovce.

A. Stárek 4.1.2023 7:18

Nechci tedy obhajovat chování konkrétního člověka v konkrétní situaci, ale co si pamatuju já, tak se tehdy xkrát řešilo, že sběrači borůvek používají tak výkonné hrabičky, že ten borůvkový porost v podstatě zlikvidují. Čili pokud šlo o něco podobného, navíc v národním parku, tak pouhé vyhnání dotyčných sběračů bylo to nejmírnější, co zasloužili.

J. Tulejová 4.1.2023 7:07

Přesně jste to vystihla.R^

J. Krásenský 4.1.2023 6:52

Nejčastější dezinformace šíří ekologové o minulosti, současnosti i budoucnosti. Konec světa vyhlašují častěji než jehovisti.

J. Krásenský 4.1.2023 6:51

Perfektně popsáno. Děkuji.

J. Krásenský 4.1.2023 6:50

To víte, starého psa... Oni to jsou vlastně mladí psi, kteří už nebyli tolik zasažení marxistickou totalitou jako my, staří psi, co vidíme jak nás - pod heslem o návratu té správné havlovské politiky-, s jiskrou v očích táhnou do liberálně demokratické diktatury.

V. Němec 4.1.2023 6:39

Pane Stirský, vám ten pan doktor v důsledku svých představ o účelu vzniku pyramid nějak ublížil? Špatně vás léčil?

A co náboženství všech ražení? Které šíří dezinformace a které ne? Nešíří dezinformace náhodou všechna? To bude teprve oříšek pro Komisi pro uvádění pravdy na pravou míru.

[>-]

I. Koubová 4.1.2023 5:47

Ano, také mi přišla na mysl jedna desinformace, kdy islamisty v Sýrii nazývala naše média " demokratickou opozicí".

R. Langer 4.1.2023 5:44

Aha, myslíte třeba kampaň proti té lživé kampani o jakési pandemii chřipky, přejmenované na kovid? Která zmizela v okamžiku, jak se přestala testovat těmi úchvatnými testy?

Nebo proti které zrovna myslíte? ;-D

D. Stirsky 4.1.2023 5:31

Bylo by dobré, kdyby třeba pravě Pes a jiní započali kampaň proti dezinformacím, fake news atd. Mám tím na mysli kampaň vzdělávací. Jak poznat tento hnůj, kterého je množství větší než malé. Obrana nutná je, neboť stále velké % lidí je schopno uvěřit sebevětšímu nesmyslu. Namátkou vzpomínám na svého odborného pana doktora, který mně v ordinaci plné diplomů z odborných konferencí a universit kázal, že pyramidy jsou elektrárny stavěné mimozemšťany, že to viděl na kanálu... A to je dezinformace relativně málo nebezpečná.

O. Seliger 4.1.2023 5:12

Výborný článek, díky. Mám dojem, že Bruselskou a jiné vrchnosti i mediální veřejnoprávní straší tzv.selský rozum. Tudíž názory lidí o potřebě téchto. A to jde o prachy a život. Tak se prosazuje moc totalitní. Nutno zvítězit, třeba proti všem.