25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

PROJEKT: Donašeči profesionálové

Legrace ale končí, když z dálného Bruselu přinesou poslové zprávu, že místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost připravila návrh Nařízení a Soubor opatření , jehož součástí bude dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU. A zprávy z Prahy sdělují, že na Úřadu vlády ČR vniká Akční plán pro boj s dezinformacemi a kde úmyslné šíření dezinformací je definováno jako trestný čin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 4.1.2023 15:55

My jako ČR?

Proti tomu asi nic nemám.

R. Langer 4.1.2023 15:55

No, mně připadá, že Brusel chce rozhodně některé etnické skupiny nahradit jinými. Dokonce příkazem. Vám to tak nepřipadá? 8-o

R. Langer 4.1.2023 15:52

No, nejvíc asi MY! ;-)

R. Langer 4.1.2023 15:50

Když ale např. začnete uprostřed nacpaného sálu volat že je tam bomba a 10 lidí kvůli tomu ušlapou, budete odsouzený za zabití z důvodu neopodstatněného šíření poplašné zprávy. Ale nikdo vám samozřejmě nebrání v tom to udělat.

Když budete pořvávat, že za vysokou cenu elektřiny u nás může EU, a ne Putin ,budete mít pravdu, ale nikdo vás za to nepochválí, ba dokonce vás mnozí budou odsuzovat, a budou chtít taková tvrzení zakázat silou. I když tím vůbec nikoho nezabijete.

Co s tím? ;-)

J. Rybník 4.1.2023 15:38

:-)

V. Petr 4.1.2023 15:19

Je to naprosto tragické, dnes ani není kam emigrovat.

J. Jurax 4.1.2023 15:17

Hitler chtěl některé etnické skupiny vyhladit a nahradit jinými etnickými skupinami. A to nikoliv nějakou postupnou migrací, nýbrž zcela bezprostřední a přímočarou systémovou genocidou, pravíte.

No, s jistou nadsázkou by se dalo říct, že jednak rozdíl je v metodě - postupná migrace vypadá humánněji - a jednak v nahrazované etnické skupině - nejsou to jen Židé, ale všichni domorodí Evropané.

J. Jurax 4.1.2023 15:09

Dobrá otázka ... :-(

V. Petr 4.1.2023 15:03

Západní demokracie patří minulosti.

J. Jurax 4.1.2023 14:57

Taky jeden binární dvouzávitový - kdo se dopustí kritiky peachovin z brusele na nás dštěných nebo dokonce pětikolné vlády, nemůže být než příznivec Putinův a podporovatel jeho denacifikace Ukrajiny.

Takže cenzura a profesionální donašeči jsou podle Vás nejspíš naprosto v pořádku. Das EU befiehlt, wir gehorchen!

EU si rozvracet nedáme!

J. Anděl 4.1.2023 14:27

Použiju váš příměr pro upřesňující dotaz. Řekněme tedy, že Stalin je Putin a Hitler je EU.

Kdo jsou podle vás dneska ty západní demokracie?

J. Anděl 4.1.2023 14:07

Ano, to máte pravdu. I diktátoři jsou produkty skupinové karmy a svobodu mají pouze v jejím rozsahu - pokud ji překročí, skončí.

To jsem vyjádřil tím, že jsem slovo rozmaru dal do uvozovek.

M. Rohovský 4.1.2023 14:05

Tak jste pod článkem o ohrožení svobody slova deklaroval pevnost své slepé víry. OK. Něco k tématu nemáte?

M. Rohovský 4.1.2023 14:04

Pane Mayere, ani Vám nikdo evidentně nesebral možnost si nejen něco myslet ale ani něco evidentně lživého publikovat. Tak si to užívejte. Volání o bombě řeší již teď trestní zákoník.

O. Buda 4.1.2023 13:57

Sleduji tzv. diskuse na NP delší dobu a po čtení některých příspěvků chápu, proč O. Neff a spousta dřívějších přispěvatelů zdejší diskusí opovrhuje. Názorový proud, který zde odsuzuje EU jako nového kolonizátora ČR, obviňuje jeho instituce ze sabotování blaha naší republiky, opakuje dokola vulgární odsudky vlády pětikoalice s „argumenty“ tak hloupými, až je to k nevíře, nebo vyjadřuje odpor k NATO a „Západu“, zhusta také prezentuje to nejhorší – projevy sympatií k Ruské federaci a jejímu prezidentovi, vyjadřují podporu její politice i válce proti Ukrajině. Úsilí relativizovat zločinnou politiku agrese vůči suverénní evropské zemi omíláním irelevantních, rádoby historických reminiscencí, to je prostě hanba. Přes výhrady k EU a nesouhlas se spoustou rozhodnutí sílí (nejen u mě) přesvědčení, že je potřeba podporovat svou vládu, držet spolu s EU, NATO a USA, pokud přímo nechceme patřit jako satelit do ruské sféry vlivu. Jsem vděčný prozíravosti tehdejších vlád, že jsme se stali členy EU i NATO. Nemám pocit vazalství a cítím se mnohem bezpečněji, než tomu kdy mohlo být nejen za časů RVHP, nerozborného československo-sovětského přátelství, se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak, ale i po rozpuštění CCCP. Koneckonců, ČR má poslance v evropských strukturách a má možnost podílet se na rozhodování a řízení. Koho jsme si zvolili, napříč politickým spektrem, viz níže.

https://www.europarl.europa.eu/czechia/cs/va%C5%A1i-poslanci#shadowbox/1/

V. Petr 4.1.2023 13:53

Dokonce ani Stalin nemohl všechno, Hitler také ne. Systémy, které vytvořili jejich jednání také deteminovaly.

V. Pokorný 4.1.2023 13:46

Lžete! V první větě druhého odftavce.Tečka.

J. Anděl 4.1.2023 13:38

Souhlas.

Lidský svět má fraktální povahu. Určité vzorce, archetypy, se projevují na více úrovních - na státní, korporátní, církevní, v rámci určité sociální a/nebo mediální bubliny, v rámci nějakého spolku či organizace, v rodině, nebo pak u jednotlivce.

Jistě všude na světě lze najít nezdravé vzorce, připomínající leckterou slavnou totalitu lidské historie. A lze je najít i ve fungování EU, nebo ve fungování některých západních organizací (viz třeba mediální obraz instituce Barnevernet).

Ale málokde je tak všeprostupující, aby totalitní moc prostoupila větší množství až skoro všechny výše zmíněné úrovně, od státu (impéria) a dominantní církve, přes organizace a spolky až k rodině a jednotlivci.

Lze porovnávat míru. A jak píšete ve svém dalším příspěvku, v Bruselu mnohé tyto procesy teprve tuhnou a usazují se. A nemůže přijít jeden člověk, který pohne celkem doleva či doprava dle svého momentálního "rozmaru".

V. Petr 4.1.2023 13:18

Putina bych k Hitlerovi a Stalinovi nepřirovnával. Je to klasický imperialista, uvažující v pojmech imperií a jejich "zájmových sfér."

Nezapomeňte na "karibskou krizi." Pokud bychom to vzali dnešními pojmy, měli Chruščov a Castro plné právo na to umístít na Kubě tolik jaderných zbraní, kolik uznají za vhodné a Američanům do toho nic nebylo...

J. Anděl 4.1.2023 13:16

Někdo. Stejně tak, jako někdo rozhodoval o tom, co je to znásilnění, loupežné přepadení nebo vražda.

Ale jistě, správně ukazujete na jednu ze slabin zákonné represe propagace určitého názoru či ideologie. Přesněji byste se ale měl, podle mě, ptát, co je to propagace nacismu. To je totiž podle mě ještě obtížněji identifikovatelné, nežli to, co je to nacismus. Ale čím ho (záměrně) propagujete?

Podobně by podle mě bylo velice obtížné přesně definovat, co je to propagace islámu. Nebo co je to přesně úmyslné šíření dezinformací nebo nenávisti.

Kdyby to na mě nemělo potenciálně negativní dopad, připadalo by mi to jako intelektuálně zajímavé téma.

R. Polášek 4.1.2023 13:02

Přesně tak.

Pokud se někdo v tom směru blížil Hitlerovi, tak to byl Stalin a dneska svým tříděním Ukrajinců na dobytém území a jejich vězněním nebo rozesíláním do vzdálených končin Ruska Putin.

J. Krásenský 4.1.2023 13:01

Máte pravdu. Stačí liberální.

V. Petr 4.1.2023 12:52

Díky za odkaz. A o tom, co je nacismus rozhodoval KDO?

V. Petr 4.1.2023 12:50

Brusel např. nechal navézt do Evropy tisíce kriminálníků, kteří zcela závažně ovlivnili kvalitu života v postižených zemích. V Německu např. spáchali přes 500 vražd. A snahy je "přerozdělit" pořád trvají. V Rusku byli někteří odpůrci režimu zavražděni, ale jsou to zatím jen jednotlivci. Jinak, znáte jméno Kevin Crehan?

L. Písařík 4.1.2023 12:41

Já už dávno tvrdím, e tu J. neměli zavírat a když už se stalo, měli ji tam nechat. Určitě by se lépe dýchalo.;-(

V. Petr 4.1.2023 12:38

Mimochodem, na stránce vpravo "Šest lidí má na krku žalobu kvůli schvalování ruské agrese..."

Mají štěstí, že nejsme v Protektorátu a neschvalovali atentát.

R. Polášek 4.1.2023 12:38

Putin nijak zvlášť daleko není. Už dnes některé rakety vypouštěné nad Kaspickým mořem mohou dolétnout až k nám. A nechat Ukrajinu osudu, nejpozději loni v létě stojí ruské tanky na polsko, slovensko a rumunsko ukrajinské hranici. A obsazují Moldavsko. A my bychom řešili totéž, co museli řešit Ukrajinci v rově 2014, proti prakticky úplné ruské armádě s prakticky neztenčeným vojenským vybavením. protože Putin s euž mnohokrát vyjádřil, že jeho cílem je obnovit impérium bývalého Sovětského Svazu včetně ovládnutí bývalých socialistických satelitů včetně České republiky.

Další problém v rozdílech mezi Ruskem a Bruselem je ten, že v Rusku vládne pokročilá totalitní diktattura ztělesněná Putinem a jeho vládnoucí klikou, která prosazuje své cíle automaticky silou, která je ochotna násilím, likvidací a mučením ničit své odpůrce a která se bude držet u moci automaticky násilím a když to bude třeba, i krvavým zabíjením v rámci nějaké občanské války.

Zatímco v Bruseli je teprve plíživě pomalu nastupující totalita, která se tam teprve začíná prosazovat. Její představitelé zatím nejsou ochotni používat jakékoliv násilí a zatím se budou násilí všude možně vyhýbat. Takže různým organizovaným i neorganizovaným plošným odporem se zatím dá v Bruseli získat všelijaké ústupky a korigace současného stavu. I volby zatím určitým způsobem fungují. V Bruseli by se nejdřív museli usídlit radikální zastánci totality ochotni používat pro své udržení u moci násilné metody a takoví tam zatím ani náhodou nejsou.

Proto je nesmysl se odklonit od Brusele a přiklonit k Rusku.

V. Petr 4.1.2023 12:36

O něco přísnější než u nás za schvalování útoku na Ukrajinu...

J. Anděl 4.1.2023 12:33

Mimochodem - Hitler chtěl některé etnické skupiny vyhladit a nahradit jinými etnickými skupinami. A to nikoliv nějakou postupnou migrací, nýbrž zcela bezprostřední a přímočarou systémovou genocidou.

Já bych byl při tvrzení, že snad Brusel Hitlera "překonává", velmi opatrný.

V. Petr 4.1.2023 12:27

Není pravda! Dva lidé byli odsouzeni na tvrdo za to, že požadovali vyhnání Ukrajinců z Česka.