Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PREZIDENT: Slavný soude, můj dnešní podpis je protiústavní, zruš ho

Byli tu diplomati a politici, kteří tvrdili, že se vstupem do Evropské unie nebude nijak dotčena suverenita České republiky jako svrchovaného samostatného státu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AT

A38l95e51s 29T36e37p30l58y

20. 3. 2023 14:45

Když mám podezření, že nějaké jednání je v rozporu se zákonem - jediná možnost je to provést.

A počkat, jak to vyhodnotí soud.

Jak se jinak dozvím, že páchám nepravost ?

0 0
možnosti
JP

Co je to ústava? Jen nějaký papírový tygr, netřeba se vzrušovat.

0 0
možnosti
ID

Pan Jakl je mimo mísu. Ve snaze dehonestovat prezidenta mu přisuzuje něco, co není pravda. Normálka. Na otázku, kdo může posoudit zda předmětný zákon je či není komfortní s Ústavou je jediná odpověď. Není to pán Jakl, nýbrž jen a jen Ústavní soud a ten se zabývá zákony, které platí. V případě, kdy by prezident onen zákon nepodepsal, neplatil by a Ústavní soud by jej nebral na zřetel. Je to jediná cesta, jak z toho ven.

0 0
možnosti
JV

. . . platil by stávající zákon, ne?

0 0
možnosti
JV

Administrativní postupy pro vymáhání práva jsou důvodem, proč je právo v ČR špatně vymahatelné. Vidím to jako vcelku prosté:

Je-li situace dnes tak, že dle nějakého zákona, nějaká skupina lidí má někdy brzo začít dostávat od státu (moci výkonné) nějaké peníze, stačí počkat až ten okamžik nastane.

Když pak tato nějaká skupina ty peníze dostávat nezačne, ona nebo jeden z ní podá trestní oznámení. Pakliže SZ shledá, že je pádný důvod se domnívat, že zákon byl porušen, podá obžalobu na vládu. A soud rozhodne. Státu, v případě kladného rozsudku nezbude nic jiného, než peníze začít vyplácet.

Tento chápu jako dělbu moci.

0 0
možnosti
JK

J68a56n 95K63a51r40z82a

17. 3. 2023 21:28

107 je dost málo.

0 0
možnosti
OM

O49. 33M80.

17. 3. 2023 20:17

Prezidentův podpis nemůže být protiústavní, protiústavní může být nanajvýš ten parlamentem schválený a prezidentem podepsaný zákon. Prezident, stejně jako někteří politici a právníci, má o ústavnosti toho zákona pochyby, ale není to on, kdo o tom může rozhodnout, od toho je tu ústavní soud. Takže prezident postupoval zcela správně. Ale chápu, že jste si do něj potře oval kopnout.

0 0
možnosti
JK

J47a22n 79K60a51r37z50a

17. 3. 2023 21:31

Co kdybyste si zjistil, proč prezident zákony podepisuje a co jeho podpis pod zákonem znamená?

0 0
možnosti
Foto

Udavače je potřeba chránit, jelikož pak se málo udává, což je nedobrý jev, tedy pro ty, co jsou u moci. A když neudávat, tak je nehezké věci potřeba hlásit. To už pak nejsou udavači, ale hlásiči.

0 0
možnosti
PD

Třeba se z toho opakováním stane moudro (ale spíš ne).

A je to další věc, ve které EU nadělá víc škody, než užitku.

0 0
možnosti
VC

Pávek svým postojem zřejmě hodlal potvrdit, že se ve své funkci cítí nezpochybnitelnýmčlenem součsné koalice moci, kterou tvoří zelenofialová vláda, Bruselská byrokratická diktatura, neomarxistický Evropský parlament, slepenec pětikoalice poslanecké sněmovny, eurohujerský senát a konečně i Ústavní soud vedený předsedou Rycheckým. Inu šlo o to neprodyšně utěsnit hráz proti rozumu a tím i vůli valné části občanů této země. :-/ Rv!!

0 0
možnosti
Foto

Pavlovi kolaboranti vrni blahem nad tajtrdlikem, který zrazuje, jak pištcí hvizdaji. Příště totiž prodá i je a cena nebude vysoká.

0 0
možnosti
PB

P48e42t36e 29B22r13i54c29h

17. 3. 2023 15:28

Žádné překvapení. Čas na rozmyšlenou měl navodit dojem, že nad tím hloubá, ale spíš to připomínalo kličkování cudné panny před deflorací. Pražská kavárna aspol. po protrahovaném orgazmu očekávala explozi skupinového vyvrcholení - a nakonec ... Nechtěla jsem, musela jsem - udá se ústavnímu soudu za protiústavní jednání.

Spřátelení umělci tuto taškařici jistě přetaví v hodnotný divadelní kus a film pro náročného diváka.;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz