6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Znovu tu máme ideozločin

Tak nám pražská policie zřídila oddělení pro potírání terorismu a nenávisti. Řečeno slovy Deníku N, členové týmu budou mimo jiné vyhledávat nenávistné příspěvky na internetu. Zase jsme tedy o krok blíž utopické budoucnosti, kde se všichni mají rádi a na vzácné výjimky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dlouhy 4.5.2020 7:05

A proc to nelze pripustit? Co by se stalo? Ja toho nenavidim hodne. A kdo bude posuzovat co je spatna a co dobra nenavist? A co je poplasne a co neni? Nemel by si vse tohle posuzovat kazdy ctenar sam?

V. Braun 4.5.2020 6:53

"Těžko si představit mírněji a zdvořileji formulovanou kritiku toho, že, well, hospody zavřely, ale mezinárodní provoz trvá.Nic jiného tam napsáno nebylo".

Autor cudně pomlčel o tom, že tam ještě byl název pravicové skupiny, která je známá například vylepováním nálepek proti LGBT komunitě a to o těch hranicích asi nebylo mířeno na nějaký obecný "mezinárodní provoz".

Také když už citoval z facebooku mohl si vybrat peprnější příspěvky, moc ho nepoužívám, ale co jsem tam viděl třeba za příspěvky ve skupině Czexit je opravdu síla.

J. Prikner 4.5.2020 6:33

oprava hamáčkovo vnitro.

J. Prikner 4.5.2020 6:31

jsou to zlaté zásady a 100% souhlas. pryč s pronásledováním tzv verbálních zločinů a policejní šikanou. dneska hlavně na internetu. ČT , nezizkovky a Janáčkovo vnitro dělají špinavou práci pro nedemokratické zájmy.

P. Victorin 4.5.2020 5:30

Staronový, na internetu nelze připustit např. šíření poplašných zpráv, nenávisti a pod.... Jste schopen to pochopit?

P. Victorin 4.5.2020 5:28

Nový, co tvrdíte je hloupost. Na internetu nelze připustit např. šíření poplašných zpráv, nenávisti a pod.... Pochopeno aspoň zčásti?

P. Victorin 4.5.2020 5:26

Nějaká regulace, či omezování vysloveně paranoidních zjevů na internetu je objektivně potřebné a souhlasím, že raději ať rento delikátní úkol spočívá na Policii ČR než na nějakém, nově zřízeném úřadu státního cenzora. Bezbřehá, neomezená internetová seberealizace patologických jedinců nemůže být přípustná. To dá zdravý rozum...

K. Nový 4.5.2020 4:08

Tak, tak.

Svoboda slova by měla absolutní.

J. Vintr 4.5.2020 2:25

To se hezky řekne, že to nepřipustíme, ale máte konkrétní představu jak? Myslíte, že se nás na to bude někdo ptát?

J. Vintr 4.5.2020 2:23

Takže je potřeba zakázat všechno? To by se v první řadě muselo zakázat lhaní politiků, které je nejškodlivější, ale bez něhož by politici nemohli existovat.

T. Kohout 4.5.2020 0:52

Škoda, že od svobody projevu nemůžeme oddělit svobodu lhaní. Nyní do svobody projevu spadá i svoboda lhaní. Je to jako ve Formanově filmu People vs. Larry Flynt. Takže v rámci svobody projevu hájíme i neskutečnou svobodu lhaní.

V. Klepetko 4.5.2020 0:44

Souhlasím.

V této věci není žádný kompromis možný, musíme vymýtit verbální trestné činy ze všech evropských právních kodexů!

P. Staronový 4.5.2020 0:14

No, bohužel. Svoboda projevu a ještě důležitější svoboda PO projevu začíná mizet všude.

A někde se ještě ani nestačila objevit.

Je to jen na nás, na každém, nakolik to připustíme. Žádná výmluva neplatí. Svoboda buďto je, nebo není. Nikde jen pro ty se "správnými" názory.