8.5.2021 | Den vítězství


Diskuse k článku

PRÁVO: Znovu tu máme ideozločin

Tak nám pražská policie zřídila oddělení pro potírání terorismu a nenávisti. Řečeno slovy Deníku N, členové týmu budou mimo jiné vyhledávat nenávistné příspěvky na internetu. Zase jsme tedy o krok blíž utopické budoucnosti, kde se všichni mají rádi a na vzácné výjimky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 4.5.2020 17:42

I kdybyste to napsal osmkrát, pravda to stejně nebude, tak se nesnažte.

F. Houžňák 4.5.2020 17:39

No, jestli někdo podsouvá, tak jste to vy, jenom si přečtěte, co jste předtím a teď napsal. Tak se neštěťte, nemáte proč.

F. Houžňák 4.5.2020 17:35

Vy si zase myslíte, že by vrchnost reagovala nějakými zákony, kdyby si to "společnost" valnou většinou nepřála, ať už z jakýchkoli důvodů? Ale prosimvás. A v Anglii, kdože to byl, co provozoval - a nadále provozuje - otrokářské gangy? Židi, křesťani, Eskymáci, Indiáni? Co myslíte? A kdože to vykonával nátlak násilím na společnost, aby se tyto činy nepronásledovaly? Židi, křesťani, Eskymáci, Indiáni? Co myslíte?

K. Nový 4.5.2020 17:16

Svoboda slova by měla být absolutní.

A to včetně "šíření nenávisti" (obvykle to znamená, že názor čtenáře se liší od názoru pisatele), "fake news" (většinou se dají lehce odhalit a pisatel sklidí posměch), "verbálního útoku na státní orgán" (obvykle to znamená, že státní orgán někdo jen kritizuje) a konec konců i "šíření poplašné zprávy" (tady by úplně stačila občanskoprávní odpovědnost za škody způsobené lživou informací).

Slovem nikoho neporaníte. A pokud se čtenář urazí, tak buď má pisatel pravdu a nebo může čtenář pisatele zažalovat v občanskoprávním sporu a získat odškodné.

K. Nový 4.5.2020 17:11

P. Victorin, není to hloupost.Šíření nenávisti je obvykle sdělování názoru, který se liší od názoru čtenáře či případně státních orgánů.

Šíření poplašné zprávy by též nemělo být trestné - úplně by stačilo, kdyby se uplatnila odpovědnost za škody.

Svoboda slova by měla být absolutní.

K. Zelený 4.5.2020 17:08

Pro sichr vám zopakuji co jsem napsal Houžňákovi: Správně, zákony reagoval. Myslíte, že pokud by zákony nereagovaly, nikdy by už nikoho nenapadlo si někoho zotročit. A neděje se to jen v muslimských zemích ale i v křesťanských, nezaznamenal jste procesy s otrokářskými gangy v Anglii?

K. Zelený 4.5.2020 17:07

Jednak to, bohužel, zatím nedělá nebo jsem to nezaznamenal a jednak se nebojím, že budu kvůli projevené předsudečné nenávisti zveřejněn. Pokud si myslíte, že je dobře, že hajzlové kteří vymyli mozek teenagerům natolik, že vyrazili upalovat cikány jsou neznámí a tudíž beztrestní, pak se řadíte na jejich úroveň.

A to podsouvání si můžete strčit ... však vy víte kam!

K. Zelený 4.5.2020 17:02

Správně, zákony reagoval. Myslíte, že pokud by zákony nereagovaly, nikdy by už nikoho nenapadlo si někoho zotročit. A neděje se to jen v muslimských zemích ale i v křesťanských, nezaznamenal jste procesy s otrokářskými gangy v Anglii?

V. Církva 4.5.2020 16:52

Je to tak, panV. Novák nám tu zavádí nevědecké názory. Přestože bych řekl že fašismus není klasický socialismus, liší se především nacionálním versus internacionálním chrakterem a jinými drobnostmi. Přesto evidentně fašismus i nacismus mají v sobě shodné prvky se socialismem i komunismem, z kterých výchází, nebo se jimi inspirují a byli jejich důsledkem.

P. Victorin 4.5.2020 16:49

Některá zločinná tvrzení na internetu bych klidně trestal smrtí! Třeba za patologické zločinné lži, že prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., vykazuje chabý úsudek, protože podvodník Kožený byl "motorem" jeho privatizace a že v Chile čórnul protokolární pero, kterým se ještě měly podepisovat tři připravené mezistátní smlouvy...

V. Církva 4.5.2020 16:45

Nezlobte se, ale vy jste právník? Pálení čarodějnic nutit do jediné povolené víry i otrokářství jsou dnes ve vyspělé Evropě zakázány. Ale ne proto, že přišel nějaký zákon či dktátor který to jen tak z libovůle změnil.

Nejsou dnes pro to, že společnost dospěla do úrovně že ji z různých důvodů začaly vadit proto vznikla poptávku po změně ke které došlo, ne naopak. Kelichbar má pravdu.

To co popisuje - nějaký osvícený diktátor co spadl z nebe moc neexistuje. I Josef II nebo Petr Veliký zaváděli reformy, protože viděli že to jinde funguje. Ne proto, že by se Josef jednou ráno probudil a z nudy zrušil nevolnictví.

F. Houžňák 4.5.2020 16:44

Jste pro to, aby "pachatelé verbálních projevů nenávisti" byli identifikováni a zveřejněni - ano, vždyť přesně to ideová policie dělá. Můžete se radovat, ovšem až do té doby, než budete vy sám kvůli něčemu identifikován a zveřejněn. Nebo se toho identifikování a zveřejňování už teď aktivně účastníte?

F. Houžňák 4.5.2020 16:41

Zákony, výnosy a patenty týkající se upalování čarodějnic, otrokářství a nutnosti jediného vyznání ovšem reagovaly na to, že se dotyčné jevy staly společensky nepřijatelnými, že ano. Tedy "u nás". V zemích jiných společenských názorů, jako příklad si vezměme země islámské, se upalování čarodějnic, otrokářství a nutnost jediného vyznání provozuje stále a žádné zákony, výnosy a patenty proti tomu se v těchto zemích - až na několik výjimek - nevydávají.

V. Církva 4.5.2020 16:38

Tak jednoznačně státně teroristické je to "oddělení pro potírání terorismu a nenávisti". K tomu "Státní postih verbálních projevů jakékoliv emoce či názoru je z principu naprosté svinstvo, stejně jako nebo státem uložená povinnost hlásit se k nějaké náboženské víře." Bohužel je to ještě horší. Pokud někdo nutil ke Křesťanství bylo to špatné, ale Křesťanství ve svém fundamentu alespoň pomáhá lidem chovat se harmonicky. Modernismus a multikulturalismus je jednoznačně destruktivní. Jasně jsou lidi, kteří na to mají jiný názor (ale přesto je to tak, pravda existuje, jen ji lidé vždy neznají proto je diktatura pravdy a povinné náboženská víra špatně), i proto má pan Kelichbar pravdu, že nutit někoho k náboženství je problematické.

F. Houžňák 4.5.2020 16:36

Nedonesla.

K. Zelený 4.5.2020 16:18

Verbální zločiny jsou ožehavé téma, nesnadno uchopitelné a ještě nesnadněji posouditelné. Ovšem autorovo srovnávání s otrokářstvím a pálením čarodějnic a jedinou povolenou vírou je nekorektní a názor, že otrokářství, pálení čarodějnic a nutnost jediného vyznání vymizely proto, že se staly společensky nepřijatelnými je po mém soudu nepravdivý - jak upalování čarodějnic, tak otrokářství byly zakazovány a zakázány, svoboda víry pak povolována, to vše zákony, výnosy, patenty atd atp.

Vždy přítomná nenávist se stává v současnosti problémem proto, že je nyní tak snadné jí šířit a tak snadno jí ovlivnit nekritické duše až k dohnání k zločinům - viz u nás třeba vítkovské upalovače nebo chudáka starého pana Baldu. Po mém soudu ani v jednom případě nebyli potrestáni skuteční viníci i když uznávám, že jednoznačně je určit bylo těžké až nemožné.

V zásadě ani já nejsem zastáncem trestání verbálních projevů nenávisti ale velmi bych stál o to, aby byli jejich pachatelé identifikováni a zveřejněni, GDPR neGDPR.

P. Victorin 4.5.2020 16:06

Langře, zkuste svěřit, čím vás uspokojuje zatrvzelé nevkusné tykání chytřejšímu? Máte z toho poluce?

P. Victorin 4.5.2020 16:02

Grambličko, opakuji: Plkáte naprosté hlouposti a co víc, nejste si toho bohužel vědom...

P. Victorin 4.5.2020 16:01

Grambličko, plkáte naprosté hlouposti a co víc, nejste si toho bohužel vědom...

P. Victorin 4.5.2020 15:56

Skálo! Dobře, jste už nasycený a co jako má být?

P. Victorin 4.5.2020 15:52

Juraxi, udivuje nejen mne, že zřejmě vůbec nechápete, že po čem zde sugestivně "voláte" jako o "potřebném", je běžnou součástí příslušného odborného lékařského vzdělání. Ale vy a jakékoliv vzdělání, kromě snad VUMLu a někdejší "Vokovické Sorbony", to nejde dohromady, že?

P. Victorin 4.5.2020 15:37

Langře, dokažte, že nejste pouze agresivní primitiv a zkuste nám vysvětlit, proč si zde tzv. mykáte, jestli mi rozumíte?

P. Victorin 4.5.2020 15:33

Skálo, chcete nám o sobě svěřit, že jste nasycený?

Z. Lapil 4.5.2020 15:18

Je to pravděpodobný. Donesla se k vám existence folkařského neformálního sdružení NSDaP? Nohavica, Streichel, Dobeš a Plíhal.

V. Petr 4.5.2020 15:07

My jsme ale ještě někde jinde. Vyzývat k vraždě pana X je zločin, ala vyzývat k vraždě pana Y je chválihodné!

Chválihodné je též vyzývat k tomu, aby nějaká skupina voličů, definovaná např. věkem, byla zbavena volebního práva.

V. Petr 4.5.2020 14:58

Sympatie k Mussolinimi vyslovil i soudruh Lenin...

P. Staronový 4.5.2020 14:42

To tvrdíte často a pořád je to stejná hloupost.

Mussolini začínal u socialistů a u NSDAP je to taky jasné, název nelže.

P. Victorin 4.5.2020 14:40

Tesaříku - lžete, viz mé seriozní informace o Klausovi - Pružinském...

P. Victorin 4.5.2020 14:36

Langře - primitive! NETYKAT!

P. Victorin 4.5.2020 14:34

Hašku, pls, nevkládejte mé jméno do svých imbecilních výplodů. Děkuji...