Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Záblesk naděje na přelomu roku

Bývá mi smutno z toho, s jakou samozřejmostí nebo možná lhostejností přijímá i řada mých kolegů neustále bobtnající počet všemožných veřejnoprávních norem, regulací a jejich opakovaných novel, kterými se jejich iniciátoři snaží krotit všemožné skutečné i domnělé neduhy naší společnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

4. 1. 2018 22:01
Taky velký souhlas s p. Baxou..

Je odporné, jak ty zákoníky tloustnou. A i když se tu nadává na naše politiky, a uznávám, že i v tom je kus pravdy, o to víc nenávidím EU, protože největší zásluhu na tom problému má ona. Tam probíhá to největší běsnění v tomto problému.. Odtamtud je neustálý přísun těch šílených nesmyslů..

0 0
možnosti

J. Ševčík 106

5. 1. 2018 3:52
Re: Taky velký souhlas s p. Baxou..

Myslite ze mate pravdu pane Klausi?

0 0
možnosti
MJ

M. Jandáková

4. 1. 2018 21:59
technicka pozn.

Ja si myslim, ze neschopnost je vecna a tato nadcasovost a permanentni pritomnost umoznuje jejim komentatorum castovat ji novejsimi, pokrokovejsimi, jmeny. Dnes napriklad "postmoderni vira". Ale je to jen obycejna neschopnost.

0 0
možnosti
PZ

4. 1. 2018 13:05
EET je nezbytná.

Důvody jejího zavedení poskytuje velká část podnikatelů sama. A neříkejte mi nic o neodůvodněném podezření. Na to je znám moc dobře.

0 0
možnosti
RL

4. 1. 2018 14:01
Re: EET je nezbytná.

Neznáte to nakonec dokonce z vlastní zkušenosti? To by pak docela odpovídalo. :-P

0 0
možnosti
MZ

4. 1. 2018 10:32
Moc je droga

Obávám se,že nepřehlednost a nadprodukce zákonů je jednoduše úmysl státu a jeho byrokracie. Každý z nás v běžném životě a podnikání nějaký zákon porušuje, prostě proto ,že o tom ani neví. Pak stačí se na takového podnikatele zaměřit (mluvou nového premiéra kleknout) a to by bylo,aby se něco nenašlo. Takže státní aparát může jednoduše "podle práva" zlikvidovat koho si zamane a nepotřebuje na to ani nějakou zvláštní a na první pohled patrnou "zvůli". Koneckonců politici tuto metodu proti sobě navzájem používají už léta. Na nás ostatní zatím jaksi možná jen nedošlo. Cesta ven z toho není,bohužel, protože moc je droga a popisovaný stav je pohodlný mocenský nástroj. V dolních patrech pak vzniká právní nihilismus, který lze vidět všude okolo nás.

0 0
možnosti
MP

4. 1. 2018 15:18
Re: Moc je droga

Ano.

Blbý zákon, který musí porušovat prakticky všichni, je k té selektivní postižitelnosti (kleknout na toho, kdo se nelíbí) ideální.

0 0
možnosti
JM

4. 1. 2018 9:50
Zákonů jsme si na sebe upletli přehršel.

Právní řád je prioritně určen pro občany a to samozřejmě i právně nevzdělané, kterých je nejvíce. Měl by co nejjednodušším způsobem určovat pravidla, jak se mají chovat, měl by být jasný a jednoznačně vykladatelný, jinak nejsou schopni občané se ve smyslu zákona chovat. Stav, kdy se v právním řádu ztrácejí i ti, jímž je obživou je neúnosný a je potřebné tuto situaci začít napravovat a to velmi intenzivně. Otázka je spíše, jak to zařídit, všechno zrušit najednou úplně nejde, kdo by to měl udělat, nejspíše politici, kteří to způsobili, zatím to nikdo nemá ve volebním programu snad s výjimkou Svobodných, kteří mají ale skoro nulový politický vliv. Nebo ústavní soud, nedovedu si představit, jak by třídil zákony na potřebné a nepotřebné.

0 0
možnosti
JF

J. Farda

4. 1. 2018 17:11
Re: Zákonů jsme si na sebe upletli přehršel.

Přehršel? Nevěřte každému neslovíčku, přehršel znamená málo, ale těch zákonů je napleveleno více než hojně! https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99ehr%C5%A1le

0 0
možnosti
IS

4. 1. 2018 8:48
Politici a byrokracie

dělá pouze to, k čemu má motivaci. Určitě nemá motivaci k rušení nadbytečných zákonů a vyhlášek, protože je tato činnost dobře živí. Navíc stát se z principu není schopen racionálně rozhodovat v ničem, natož v tom, které zákony a vyhlášky jsou nepotřebné a které nikoliv. Pro stát je ideální stav "co není výslovně povoleno, je zakázáno". Lépe se vládne.

0 0
možnosti
MT

4. 1. 2018 7:50
Je smutné,

že ke každé hlouposti nebo banalitě se tady každý vyjadřuje, ale k článku, který by si to zasloužil nemá nikdo nic.

A přitom tohle je důležitá věc, týká se každého člověka, našich životů. Navíc velmi srozumitelně popsaná.

Nebo vám všem, co máte potřebu se ke všemu vyjadřovat naše legislativa vyhovuje?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz