24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

PRÁVO: Taškařice ministra Arenbergera

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po nástupu do funkce ukázal, že chce pokračovat v zákazech a omezeních svého předchůdce Jana Blatného a bude se chovat ještě hůře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vorlický 12.4.2021 7:29

Sdílím údiv autora článku. Jen . . . když ministr, nemůže ukládat povinnosti občanům (zaměstnancům ministerstva ano?), proč by mělo právo úpět?? Není tu právo na to, aby se s podobnými blbostmi vypořádalo? To jako, když třeba zajíc dá lišce metodický pokyn, že ho nesmí sežrat, liška úpí???? Kde to jsme?

P. Dvořák 12.4.2021 8:48

8-o Co to je za blábol? 8-o

Co do toho plantáte jakési "zaměstnance ministerstva" ? Jaký zajíc dává pokyn lišce?

Nový Krylov z vás tedy určitě nebude.

J. Vorlický 12.4.2021 13:18

No, úředníky přece, zaměstnance ministerstva. Někdo by je řídit měl - nejspíš metodickými pokyny. Tady to ale je spíš tak, že úředníci se řídí sami, tak se ministr pokouší řídit aspoň nás.

Žádný zajíc není tak hloupý, aby se pokoušel úkolovat lišku, metafora. Ne jako ministr, nám jako zdroji státní moci, metodicky kynout. Nestačí-li toto jako vysvětlení, vzdávám se.

Krylov: ten básník nebo ten druhej?

M. Bürger 12.4.2021 7:01

Tak to vypadá s našimi vzdělanci, jinak myslí, jinak mluví a když mluví tak všichni a co mají Ti dole dělat no bodnout na všechna ta moudra a řídit se svým rozumem.

R. Langer 12.4.2021 6:22

Ano, ten závěrečný odstavec je velmi výstižný. Takhle přesně to je s tou "opozicí". A doufám, že to podle toho dostane sežrat! ;-€

P. Dvořák 12.4.2021 8:55

Jenže pro voliče Pirátů odkázaných místo rozumu na internet a agenturu Kantar, je v politice určující vztah k Tchaj-wanu a volná marihuana.

J. Urban 12.4.2021 8:58

A taky vemou starym lidem ridicaky a do velkych bytu nastehuji migranty.

J. Jurax 12.4.2021 12:02

Vy to možná myslíte ironicky, ale od rudozelených eurohujerných Pirátů se lze vskutku nadíti lecčehos ...

J. Nový 12.4.2021 6:10

Trošku problém je v tom, že na zákazy minulého ministra všichni naprosto kašlali (vyjma několika aktivistů) a není důvod, proč by neměli všichni kašlat na zákazy toho nového. Ani většina státní policie moc nesouzní....jedině snad sdružení pablbů jménem MĚSTAPO....

R. Langer 12.4.2021 6:23

Jasně, na blbosti všichni kašlali, kdežto na nové, ještě větší blbosti kašlat nebudou... :-P

J. Basler 12.4.2021 4:37

Měl by mu nějaký soud předběžným opatřením zatnout tipec. Jinak si fakt bude dělat, co chce...

J. Vorlický 12.4.2021 7:45

. . . přeci, pane, on si může a bude dělat co chce, pokud mu to lidi budou žrát. Na to nemusí být nikdo ministr. Je to stejné jako kdyby někdo chodil po ulici a mlátil lidi holí. Když budou všichni držet, budou mláceni, než se hůl zlomí. Pak se najde jiná . . . ano, kdyby to tu bylo normální (i v rámci českého práva), tak první soudný člověk podá v 20:00 žalobu, soud zasedne v 22:00, v 22:15 vydá rozsudek a než pan ministr jde spát, bude vyřízeno . . .

konečně takto soudy myslím již konaly v případech násilného chování na fotbale.

M. Ih 12.4.2021 2:54

Paní Vomáčková, prosim vás, to je ten Koudelka z toho slušnýho voddílu STS Chvojkovice - Brod? Nemohla byste mu to vysvětlit? Vite, von je v Praze prvně a zatím bydlí u tetičky, nestačil se asi kolem sebe kale rozhlídnout.

O. Zuckerová 12.4.2021 1:57

Obáváte se nebo doufáte?

R. Langer 12.4.2021 6:24

Dobrá otázka.

S. Kubů 12.4.2021 0:24

Obávám se, že "opatření" přijatá v rozporu s platnými zákony nebudou lehko vymahatelná.

https://www.kurzy.cz/zakony/140-1961-trestni-zakon/paragraf-158/

http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-2-dil-1-paragraf-171

J. Vorlický 12.4.2021 8:15

. . .no jistě. Ještě dodám, nemohou být vymahatelná vůbec . . .

To vyplývá z podstaty věci. Neznalost zákona neomlouvá - neomlouvá nikoho, mne, pana ministra, nebo policistu, který bude někoho nutit, aby se řídil metodickým pokynem ministra. Odmítnu-li býti pacifikován, a pan ministr a policista na pacifikování trvají, dojde ke sporu. Soud rozhodne kdo měl/má pravdu. Buď jsem trestán já, nebo ministr s policistou, protože se na mně dopustili protizákonného fyzického násilí. Pakliže by toto měl být ze strany moci výkonné častý postup, soudy by musely zasedat a jednat rychle - o víkendech i v noci.

L. Beneš 12.4.2021 8:56

Podívejte se na to dialekticky. Nebudete-li se řídit metodickým pokynem, policista vás zpacifikuje zakleknutím. Zaklekl vás sice protizákonně, ale odřený obličej, poškozený oděv a namožené rameno máte vy. Policista bude nadřízenými až po ministra pochválen za řádně provedený zásah, ale vám se možná dostane omluvy až dávno poté, co se ty odřeniny zahojily. Poškození oděvu bude označeno za nevýznamné stejně jako namožené rameno. Byl jsem na vojně za hluboké totality. Před bránu kasáren přijel západní Němec v mercedesu a začal z auta fotografovat, co je uvnitř. Bdělý a ostražitý vojáček ve skužbě u brány mu v tom chtěl zabránit, Němec zmáčknul knoflík a okno se zavíralo. Vojáček do mezery strčil hlaveň samopalu a skleněnou tabuli nějak vypáčil, fotoaparát Němci sebral. Byl z toho diplomatický konflikt. Němci se omluvili, škody nahradili a vojáček byl pochválen za bdělost a ostražitost před nastoupeným útvarem a odměněn "vopušťákem" v trvání jeden týden. Vy se ale nedočkáte ani té omluvy.

J. Vorlický 12.4.2021 10:34

Jistě, popisujete situaci v ČR, jak je, chápu. S tím já ale nejsem srozuměn. Právo a zákony by měly platit pro každého stejně. Navíc, pro toho, kdo je zaměstnanec státu, nebo jeho volený činitel, by dopad stejných zákonů měl být přísnější. V ČR, jak konečně sám popisujete, je to obráceně, navíc vlastně postih žádný.

L. Beneš 12.4.2021 10:43

A to je právě ta dialektika, pane faráři, vysvětlil okresní tajemník KSČ místnímu faráři, proč vyrušuje ranní vyzvánění pracovníky místního JZD ze zaslouženého spánku, kteří už dávno měli podojit krávy v kravíně.