17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Šplechty pana Šlachty

Václav Moravec přivedl do svého pořadu přímo "sólokapra". Samotného plukovníka čacké české policie, udatného velitele ředitele ÚOOZ SKPV, Roberta Šlachtu. Prý to byl výkon dostat dotyčného pana plukovníka do Otázek VM, ale, řeknu vám, stálo to za to.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Veverka 26.6.2013 1:12

To jste to měl fakt dobrý

pane Vlku. Čím to asi bylo? Například v roce 1998, tedy v době normalizace, vyrazili estébáci v pět ráno dveře mého bytu a vtrhlo jich tam šestičlenné komando. Další byli před domem. Vytáhli mě z postele a ve spodním prádle a s rukama spoutanýma za zády odvlekli k výslechu. Protože bych ta má zatčení v osmdesátých letech mohl počítat na stovky, mohl bych vám popsat i jiné radovánky, jako například tříhodinové mlácení estébáckym buchkomandem a podobně. Stačilo odmítnout vypovídat. Mnoho mých přátel by vám také mohlo vyprávět podobné hezké příběhy. Zkuste se poptat třeba Vlasty Třešňáka nebo Ziny Froindové.

Opravdu nechápu, proč dnešní policii nesrovnáváte rovnou s gestapem. Nemyslíte, že jsou zde důležitější záležitosti než se rozvláčně rozepisovat o tom, jak byla zatčena jedna ženská, která bezprecedentně zneužila své postavení a pravomoce? To by ovšem chtělo trochu investigativní žurnalistiky, což je hodně práce. A to chápu.

P. Zelenka 25.6.2013 22:54

VLK - Výbor lidové kontroly

Vlku jste stejně směšný a trapný jako důstojnost soudruha z Výboru lidové kontroly.

Chtěl bych vidět vaší brunátnost zvláště poté, co Zeman zvolený vaším guru Klausem, zvolil Rusnoka a odstavil vládní koalici. Vy a vám podobní jste příčina pádu celé pravice, jste levičácký agent v šedé uniformě. :-)

M. Losa 25.6.2013 21:18

To bych od Vlka nečekal.

Říká se: "Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti."

A s kým vyje Vlk v tomto článku, je jasné.

M. Urban 27.6.2013 13:34

Re: To bych od Vlka nečekal.

Souhlasím ! Myslíte, že někdo ty diskuse čte ?

O. Hořínek 25.6.2013 20:28

dotaz

kdo to je,ten Vlk st?To je asi nevlastní bratr Duky :-)

S. Rehulka 25.6.2013 14:43

No tak nevím.....

....jestli autorovy zkušenosti se zatýkáním v době komunistické vlády jsou opravdu tak sametové, ani se moc nedivím, že to i sametově uhráli i v roce 1989.....

Mně, když kontráši zatýkali roku 1961 v Ružomberoku, byli čtyři, posadili mě v poutech do Tatraplánu a bez vyčůrání (mého ! , oni si střídavě zastavili, napili i vyčůrali) dovezli až do Ruzyně, k "pohovoru". Po třech měsících ztrávených v přátelských pohovorech, jsem na Pankráci u Vojenského soudu obdržel 12 roků odnětí svobody. Znovu jsem se narodil pouze proto, že v květnu 1962, president Novotný vyhlásil amnestii, trest byl změněn na podmíněný na 10 roků a já šel domů. Ale, holt, to byly jiné doby.....

V. Vlk 25.6.2013 21:26

Re: No tak nevím.....

Psal jsem o době normalizace, v době stalinismu STB normálně vraždila a já jsem skončil v nápravném dětském domově, takže prosím "časová posloupnost"

P. Štěpánek 25.6.2013 14:26

pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

ještě to, jestli Šplechta není obřezán, důkazy jsou ale jasné, bude to Žid, určitě bude mít i tetovaní na zadku, takže jasný homosexuál a bůch ví jestli není Zednář, na 1. pohled Béčkový policista. Děkuji.

J. Barto 25.6.2013 14:36

Re: pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

Já se spíše přikláním k tomu, co napsal někdo níže. Šlachta jistě má původ v německém jménu.

Bude tady vazba na Sudeťáky. Sám Šlachta o tom ještě neví, ale právě tací jsou nejnebezpečnější!!

V. Vlk 25.6.2013 21:23

Re: pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

Šlachta je starý český výraz pro "porážku, jatka" , v němčině a slovenštině pak to znamená "venkovská šlechta" :dále Szlachta  v několika středoevropských zemích, zejména v Polsku a Litvě, hlavní část vládnoucí třídy feudálního období. Původně szlachta bylo rytířství, který představuje nejnižší skupinu světských feudálů.

Ve spojení  s řeznictvím (Schlächterei, slaughterhaus) místo kde se poráží dobytek a zvěř, ve válečné podobě pak podle výkladového slovníku DUDEN : Synonyme  zu Schlächterei:

Massaker; Abschlachtung, Blutbad, Ermordung, Massenmord; (gehoben) Blutvergießen; (emotional) Gemetzel; (abwertend) Metzelei z otoho pak vzniklo označení pro vojenskou jednotku  „Schlächtereikompanie des Wirtschaftsbataillon 10 der 10.SS-Division *Frundsberg*

Šlachta se používalo jako slovo v jidiš, znamenalo to místo košer porážky zvěře.

Tak si vyberte vy mudrlanti

P. Maleček 25.6.2013 14:24

Pan Vlk se mýlí ale dá se to pochopit

Vzhledem k zážitkům pana Vlka s komunistickou mocí je možno mít pro jeho dedukce, ovlivněné zážitky z mládí jisté pochopení. Ale nelze s nimi souhlasit. Když byli zatýkáni disidenti (omlouvám se za tento zevšeobecňující výraz)komunistická policie věděla, že jejich nejnebezpečnější zbraní je ruční psací stroj a kopíráky a byly známy jejich byť vzpurné ale humanitní nátury povětšinou spojené s povadlými ramínky a propadlým hrudníkem. A dveře tehdy vypadávaly z pantů už při zaklepání.

U dnešních agresivních a bezohledných vyvaděčů stovek miliard z veřejných rozpočtů a při stavu současné komunikační, zbrojní a zabezpečovací techniky policie nikdy neví co ji čeká. A proto nelze srovnávat dnešní hrušky s tehdejšími jablky, jak se snaží pan Vlk.

A že týden po zatčení policie nevysype vše co ví? Proboha koho by pak asi ještě chytila a komu prokázala vinu. Nemluvě o tom, že mlčenlivost jí ukládá i zákon.

J. Boleslav 25.6.2013 13:00

Mě zase zaujalo

že se na zásahu podílelo 80 lidí z URNY. A to, že zásah řešil ÚOOZ a ne protikorupční policie, které taková věc náleží. Na to se Moravec Šlachty bohužel taky nezeptal.

V. Bok 25.6.2013 13:07

Re: Mě zase zaujalo

Snad i Vám je jasné, proč. A každému myslícímu a sledujícímu cvrkot.

M. Vondráček 25.6.2013 14:20

Re: Mě zase zaujalo

Vy se považujete za myslícího ??

L. Severa 25.6.2013 12:58

Pane Vlku,

nezmínil jste se jak Vás za komunistů vyslýchali. Byl jsem zde pro smích, když jsem uvedl, že se mi někalikohodinové výslechy Nagyové zdají neúměrné, když vlastně její vina je jasná. Šest hodin výslechu musí být i pro vyšetřujícího (??) frustrující. Nebo je nutno vyšetřovanou psychicky zdeptat?

M. Vondráček 25.6.2013 14:21

Re: Pane Vlku,

Už jste viděl policajta psát na stroji či na počítači ??

V. Kusý 25.6.2013 12:39

Omlouvám se za opakování.

V. Kusý 25.6.2013 12:37

Vsadím boty, že ten Šlachta má sudetské předky.

Konečně, Šlachta - Schlacht ? Ale pátrač už je na stopě :-))

V. Kusý 25.6.2013 12:35

Vsadím boty, že ten Šlachta má sudetské předky

Jinak by od pana Vlka st. nedostal takový ceres. Ale pravda vyjde najevo, Šlachta- Schlacht....? Pátrač je na stopě :-)))

K. Luboš 25.6.2013 12:29

Pan Vlk opět nezklamal!

Článeček je opravdu velmi pěkný, hezky ideologicky vyhraněný, nikde ani stín pochyby anebo nějaké zaváhání. Šedá neexistuje, černá je prostě černá a bílá je jenom bílá. A zloduši rovněž jasně definováni... Protože člověk by musel být Marťan, aby něco takového vyplodil, uvažuji i o tom, že článeček mohl být napsán i na objednávku. Zadavatel si pak poměrně logicky zvolil staršího člověka... Prostě zlatá žurnalistická léta sedmdesátá!

J. Boleslav 25.6.2013 13:01

Re: Pan Vlk opět nezklamal!

Ani Vy jste tradičně nezklamal.

P. Schuh 25.6.2013 12:04

Názor občana

Hodně ujetý článek. Řešit vzhled člověka a porovnávat neporovnatelné metody policie Tenkrát a Dnes.....

Buď policie při zákroku porušila zákon nebo neporušila. Nic mezitím neexistuje. Kdyby zákon policie porušila, věřím, že ti Pravý Pravičáci by o tom už kvičeli....

M. Vondráček 25.6.2013 12:08

Re: Názor občana

Vy jste občan ?? A pokud mám jiný názor tak jsem také občan ??

P. Schuh 25.6.2013 12:22

Re: Názor občana

Všichni jsme občané, ikdyž někteří chytráci dělí lidi na občany a lůzu. 

J. Barto 25.6.2013 11:23

Pan

Vlk překvapil!

S napětím jsem článek četl a nedočkal se.

Čekal jsem totiž, kdy do toho skandálu namočí sudetské Němce a on jen pochválil velice lidskou a hodnou StB.

S. Netzer 25.6.2013 12:09

Re: Pan

:-)))

Třeba to ještě dožene v nějakém diskusním příspěvku, jako ve svém minulém článku.

J. Boleslav 25.6.2013 13:03

Re: Pan

P. Vlk starší píše většinou dobré články, ovšem nesmějí se týkat problematiky sudetských Němců. Každý máme nějaké favority.

M. Vondráček 25.6.2013 12:09

Re: Pan

Zkuste napsat lepší :-)

P. Pokorný 25.6.2013 10:35

Milý a drahý pane Rejžku

Na Jezerce (vedle v hospodě)  jsme se scházeli s "Vokřajsem" a Alešem. Takže jako všeznalec víte, že jeden byl "od Sazí", druhý brácha Kulhánka. Psal jsem v noci, a nevšiml, že to odskočilo. (Moje chyba) A když jsem chodil na pražské Flamengo a třeba památný koncert s Collegium musicum, kdy si prořízla jedna holka krk v Lucerně, tak je asi rozeznám. Jenomže kvalita Plastiků a třeba Collegium musicum... To je jako porovnávat nějaké Šumaře a Pink Floyd... Nejsem superexpert typu Rejžka a žádný Koizar mě neovlivňoval!!! Ale já psal o stylu, jejich demontážích oken a lavic, o stylu hudby, kdy polovina času je zaměřena pouze na vrzání, skřípání a parazvuků, plus nějaké blábolení. Já netvrdím, že se mi musí líbit to, co druhému, ale muzikanská třída to nebyla a společnost kolem, to fakt bylo hodně za hranou i podle západních měřítek. Ale připodobnění pana Vlka je o způsobu, kdy možná ani gestapo se nechovalo jako parta generálů, kteří jednají a mluví jako zhulení. Ten subjektivní pohled pouze dokresluje! Fakt Šlachta a Ištvan (stačí si vzpomenout projevy), nebyli zhulení? Proto s panem Vlkem jednoznačně, jednoznačně souhlasím. A oholení je spíše jenom třešnička výrazu, nikoliv základ!!

P. Pokorný 25.6.2013 10:48

Re: Milý a drahý pane Rejžku

Nehledě k tomu, že v "trojúhelníku" U Fleků, Bubeníčků a Zpěváčků nebyly v těch létech drogy problém sehnat. A z Jitrnice část smažek (či prostě z těchto míst) často odpochodovala na Plastiky. Pro nás to byla spodina. Zhulení somráci jsme jim říkali. Takže to nebylo bolševickým slovníkem, ale společností, která se tam rekrutovala. A Pašijové hry (jsem se nyní dočetl), začaly vznikat až v roce 1977 a Rusáci a utažení smyšek bylo po roce 1968 (1970), kdy nám zakroutili normalizátoři krkem. A tak, jako vystupují nyní Šlachta a Ištvan, tak to samé bylo na fízlárnách "za normalizace" a schvalování obsazení sovětskými vojsky! Ti grázlové v kožených bundách se nelišili v ničem. nikdo jsme nic nevěděli a obvinit nás mohli z kdečeho! Tak zavřete ústa! Jako byste v té době nežil!!!