17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PRÁVO: Šplechty pana Šlachty

Václav Moravec přivedl do svého pořadu přímo "sólokapra". Samotného plukovníka čacké české policie, udatného velitele ředitele ÚOOZ SKPV, Roberta Šlachtu. Prý to byl výkon dostat dotyčného pana plukovníka do Otázek VM, ale, řeknu vám, stálo to za to.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Urban 27.6.2013 13:34

Re: To bych od Vlka nečekal.

Souhlasím ! Myslíte, že někdo ty diskuse čte ?

O. Veverka 26.6.2013 1:12

To jste to měl fakt dobrý

pane Vlku. Čím to asi bylo? Například v roce 1998, tedy v době normalizace, vyrazili estébáci v pět ráno dveře mého bytu a vtrhlo jich tam šestičlenné komando. Další byli před domem. Vytáhli mě z postele a ve spodním prádle a s rukama spoutanýma za zády odvlekli k výslechu. Protože bych ta má zatčení v osmdesátých letech mohl počítat na stovky, mohl bych vám popsat i jiné radovánky, jako například tříhodinové mlácení estébáckym buchkomandem a podobně. Stačilo odmítnout vypovídat. Mnoho mých přátel by vám také mohlo vyprávět podobné hezké příběhy. Zkuste se poptat třeba Vlasty Třešňáka nebo Ziny Froindové.

Opravdu nechápu, proč dnešní policii nesrovnáváte rovnou s gestapem. Nemyslíte, že jsou zde důležitější záležitosti než se rozvláčně rozepisovat o tom, jak byla zatčena jedna ženská, která bezprecedentně zneužila své postavení a pravomoce? To by ovšem chtělo trochu investigativní žurnalistiky, což je hodně práce. A to chápu.

P. Zelenka 25.6.2013 22:54

VLK - Výbor lidové kontroly

Vlku jste stejně směšný a trapný jako důstojnost soudruha z Výboru lidové kontroly.

Chtěl bych vidět vaší brunátnost zvláště poté, co Zeman zvolený vaším guru Klausem, zvolil Rusnoka a odstavil vládní koalici. Vy a vám podobní jste příčina pádu celé pravice, jste levičácký agent v šedé uniformě. :-)

V. Vlk 25.6.2013 21:26

Re: No tak nevím.....

Psal jsem o době normalizace, v době stalinismu STB normálně vraždila a já jsem skončil v nápravném dětském domově, takže prosím "časová posloupnost"

V. Vlk 25.6.2013 21:23

Re: pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

Šlachta je starý český výraz pro "porážku, jatka" , v němčině a slovenštině pak to znamená "venkovská šlechta" :dále Szlachta  v několika středoevropských zemích, zejména v Polsku a Litvě, hlavní část vládnoucí třídy feudálního období. Původně szlachta bylo rytířství, který představuje nejnižší skupinu světských feudálů.

Ve spojení  s řeznictvím (Schlächterei, slaughterhaus) místo kde se poráží dobytek a zvěř, ve válečné podobě pak podle výkladového slovníku DUDEN : Synonyme  zu Schlächterei:

Massaker; Abschlachtung, Blutbad, Ermordung, Massenmord; (gehoben) Blutvergießen; (emotional) Gemetzel; (abwertend) Metzelei z otoho pak vzniklo označení pro vojenskou jednotku  „Schlächtereikompanie des Wirtschaftsbataillon 10 der 10.SS-Division *Frundsberg*

Šlachta se používalo jako slovo v jidiš, znamenalo to místo košer porážky zvěře.

Tak si vyberte vy mudrlanti

M. Losa 25.6.2013 21:18

To bych od Vlka nečekal.

Říká se: "Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti."

A s kým vyje Vlk v tomto článku, je jasné.

O. Hořínek 25.6.2013 20:28

dotaz

kdo to je,ten Vlk st?To je asi nevlastní bratr Duky :-)

O. Prochazka 25.6.2013 15:01

Re: pane Procházko

Po ekonomické stránce celkem ano. proč si ale třeba nevezmete Jižní Koreu, nebo Lichtenštějnsko....za příklad?

S. Rehulka 25.6.2013 14:43

No tak nevím.....

....jestli autorovy zkušenosti se zatýkáním v době komunistické vlády jsou opravdu tak sametové, ani se moc nedivím, že to i sametově uhráli i v roce 1989.....

Mně, když kontráši zatýkali roku 1961 v Ružomberoku, byli čtyři, posadili mě v poutech do Tatraplánu a bez vyčůrání (mého ! , oni si střídavě zastavili, napili i vyčůrali) dovezli až do Ruzyně, k "pohovoru". Po třech měsících ztrávených v přátelských pohovorech, jsem na Pankráci u Vojenského soudu obdržel 12 roků odnětí svobody. Znovu jsem se narodil pouze proto, že v květnu 1962, president Novotný vyhlásil amnestii, trest byl změněn na podmíněný na 10 roků a já šel domů. Ale, holt, to byly jiné doby.....

P. Pokorný 25.6.2013 14:42

Re: Milý a drahý pane Rejžku

A co s tím mám společného? Já ji chci odkrýt zákonně, nikoliv gestapácky pod samopalem, kdy se každý přizná i k tomu, co neudělal...

J. Barto 25.6.2013 14:36

Re: pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

Já se spíše přikláním k tomu, co napsal někdo níže. Šlachta jistě má původ v německém jménu.

Bude tady vazba na Sudeťáky. Sám Šlachta o tom ještě neví, ale právě tací jsou nejnebezpečnější!!

P. Štěpánek 25.6.2013 14:26

pane Vlku, prosím prověřte krom oblečení

ještě to, jestli Šplechta není obřezán, důkazy jsou ale jasné, bude to Žid, určitě bude mít i tetovaní na zadku, takže jasný homosexuál a bůch ví jestli není Zednář, na 1. pohled Béčkový policista. Děkuji.

P. Maleček 25.6.2013 14:24

Pan Vlk se mýlí ale dá se to pochopit

Vzhledem k zážitkům pana Vlka s komunistickou mocí je možno mít pro jeho dedukce, ovlivněné zážitky z mládí jisté pochopení. Ale nelze s nimi souhlasit. Když byli zatýkáni disidenti (omlouvám se za tento zevšeobecňující výraz)komunistická policie věděla, že jejich nejnebezpečnější zbraní je ruční psací stroj a kopíráky a byly známy jejich byť vzpurné ale humanitní nátury povětšinou spojené s povadlými ramínky a propadlým hrudníkem. A dveře tehdy vypadávaly z pantů už při zaklepání.

U dnešních agresivních a bezohledných vyvaděčů stovek miliard z veřejných rozpočtů a při stavu současné komunikační, zbrojní a zabezpečovací techniky policie nikdy neví co ji čeká. A proto nelze srovnávat dnešní hrušky s tehdejšími jablky, jak se snaží pan Vlk.

A že týden po zatčení policie nevysype vše co ví? Proboha koho by pak asi ještě chytila a komu prokázala vinu. Nemluvě o tom, že mlčenlivost jí ukládá i zákon.

M. Vondráček 25.6.2013 14:21

Re: Pane Vlku,

Už jste viděl policajta psát na stroji či na počítači ??

M. Vondráček 25.6.2013 14:20

Re: Mě zase zaujalo

Vy se považujete za myslícího ??

J. Vyhnalík 25.6.2013 13:21

Re: nechci polemizovat o rozsahu a smyslu té akce, ...

To, že mají sebou beranidlo je logické. Jenže to mají otevřeně vysvětlit a obhájit. Slovní kličkovaná typu, beranidla na úřadu vlády žádná nebyla a po chvíli vysvětlování, že beranidla jsou při každém zásahu a jsou součástí standardní "povinné" výbavy, nepůsobí příliš konzistentně.

Jinak souhlasím, že beranidlo na místě být má. Může se stát, že člověk pro kterého si přišli se rozhodne vyskočit z okna a pak jde opravdu o vteřiny.

V. Bok 25.6.2013 13:07

Re: Mě zase zaujalo

Snad i Vám je jasné, proč. A každému myslícímu a sledujícímu cvrkot.

J. Boleslav 25.6.2013 13:06

Re: Takže ještě jednou - zjednodušeně. Účelem

Taky si to myslím, docela to do sebe zapadá.

V. Bok 25.6.2013 13:05

Re: Milý a drahý pane Rejžku

Víte, fandit se má fotbalu. Zarytý Baníkovec nebo Sprťan, trhají lavičky, jaká hrůza. Ale zarytý Ódeesák či socan nebo komouš, toť fakt hrůza.

Je to holt průser, pane Pokorný. Průser Odees. A koaly. Sami se utopili. No a přemejšlete, kdo je Váš největší nepřítel? Socani to nejsou. Šlachta taky ne. Napovím, tváří se přátelsky. A jim  se nefandí, většinou. Ty spojuje společná lumpárna.

J. Boleslav 25.6.2013 13:03

Re: Pan

P. Vlk starší píše většinou dobré články, ovšem nesmějí se týkat problematiky sudetských Němců. Každý máme nějaké favority.

J. Boleslav 25.6.2013 13:01

Re: Pan Vlk opět nezklamal!

Ani Vy jste tradičně nezklamal.

J. Boleslav 25.6.2013 13:00

Mě zase zaujalo

že se na zásahu podílelo 80 lidí z URNY. A to, že zásah řešil ÚOOZ a ne protikorupční policie, které taková věc náleží. Na to se Moravec Šlachty bohužel taky nezeptal.

L. Severa 25.6.2013 12:58

Pane Vlku,

nezmínil jste se jak Vás za komunistů vyslýchali. Byl jsem zde pro smích, když jsem uvedl, že se mi někalikohodinové výslechy Nagyové zdají neúměrné, když vlastně její vina je jasná. Šest hodin výslechu musí být i pro vyšetřujícího (??) frustrující. Nebo je nutno vyšetřovanou psychicky zdeptat?

V. Bok 25.6.2013 12:58

Re: pane Vašátko

Dokonceto byl samopal, i když nebyl u něj ale v jednom  domě patřící podezřelému  a byl znehodnocený.

P. Pokorný 25.6.2013 12:52

Re: Milý a drahý pane Rejžku

Ale ano, máte pravdu, toto se panu Vlkovi nepovedlo. Občas, když si za měsíc po sobě přečtu, co jsem napsal, najednou vidím, že to či ono jsem nedovysvětlil a pak mě to i někdy mrzí. Ale to podstatné je jasné.

M. Urban 25.6.2013 12:46

Re: Milý a drahý pane Rejžku

Hodně se mi nelíbí když někoho hodnotí podle toho jak vypadá. Každé hodnocení by mělo vycházet nejen z našich zkušeností ale především z faktú. Nikdo z vás pitomce nedělá.

V. Kusý 25.6.2013 12:39

Omlouvám se za opakování.

V. Kusý 25.6.2013 12:37

Vsadím boty, že ten Šlachta má sudetské předky.

Konečně, Šlachta - Schlacht ? Ale pátrač už je na stopě :-))

V. Kusý 25.6.2013 12:35

Vsadím boty, že ten Šlachta má sudetské předky

Jinak by od pana Vlka st. nedostal takový ceres. Ale pravda vyjde najevo, Šlachta- Schlacht....? Pátrač je na stopě :-)))

K. Luboš 25.6.2013 12:29

Pan Vlk opět nezklamal!

Článeček je opravdu velmi pěkný, hezky ideologicky vyhraněný, nikde ani stín pochyby anebo nějaké zaváhání. Šedá neexistuje, černá je prostě černá a bílá je jenom bílá. A zloduši rovněž jasně definováni... Protože člověk by musel být Marťan, aby něco takového vyplodil, uvažuji i o tom, že článeček mohl být napsán i na objednávku. Zadavatel si pak poměrně logicky zvolil staršího člověka... Prostě zlatá žurnalistická léta sedmdesátá!