22.10.2019 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Špioni z hotelu SavoyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 26.2.2008 1:26, přehled diskusí

Pan Spurný má asi pravdu, ale:
Autor: Joska Datum: 25.2.2008 23:21

není větší nebezpečí to, ža se nedozvíme jak vlastně ta naše politická scéna vypadá? Nevím a rád bych znal pana Spurného odpověď. To, že se prezidentská kancelář zaplétá s takovými lidmi jako je Šlouf, mne opravdu děsí mnohem více než únik informací....

My všichni počítáme s tím, že s námi bude naloženo ještě hůře.:
Autor: Pavel Datum: 25.2.2008 22:44

Kameru do každé postele, čip do každého zadku. Výpalné platí každý kdo má, elektřinu, odpadní rouru..... Pokutu platí vlastník auta. Že nic nespáchal? K smíchu. My jsme rozhodli. My strana a vláda.

Pouzijte na Randaka americkou metodu waterboardingu (tonuti):
Autor: bis Datum: 25.2.2008 18:37

pridejte spankovou deprivaci a on neco prozradi.

Dimun je evidentne bisexualni, pustte do Blesku par fotek. Paroubek asi hned tak nepovoli, tam bude potreba, aby se mu poztraceli nekteri rodinni prislusnici ...

Zvláštních souvislostí je více...:
Autor: mirek Datum: 25.2.2008 16:28

http://polanecky.blog.idnes.cz/c/26011/Paralova-spionomanie-a-Paroubkova-paranoia.html

V tomto článku se popisuje sledování ČSSD, zda je to možné či nikoliv. Bylo by určitě dobré, propojit na jednom místě všechna dostupná fakta. A nejde jen o hotel Savoy, i ona schůzka Klause s lobistou, který měl být spolupracovníkem Stanislava Grosse o něčem svědčí. Podle útržků informací to vypadá, že se zvedla vnitrostranická opozice proti Paroubkovi a spojila s bývalými špičkami ČSSD. To by už Paroubkovi po evidentně prohrané volbě prezidenta teklo velmi pořádně do bot.

Je mi z toho všeho Šloufl:
Autor: MK Datum: 25.2.2008 15:22

Co se všichni divíte, vždyť mu jenom blahopřál k narozeninám. Gratulace od takového mafióza a protřelého aparátčíka musí ale jednoho potěšit (pro osvěžení paměti - v 70.letech to byl předseda OV SSM Praha 3 a posléze předseda NV Praha 7 a v 80. letech poslanec KSČ v loutkové České národní radě).  Co je ale rovněž nepodstatným detailem - v článku, který zde cituje "jirka.s." se dále píše : "O bezpečnost hotelu Savoy a jeho hostů pečuje soukromá bezpečnostní služba Special Service International (SSI). Její majitel Václav Vodrážka je bývalý důstojník StB z páté správy – sledování. Pár let před pádem totality se stal jeho podřízeným na sledovačce StB mladý muž jménem Petr Bakeš. Za těch dvacet let to dotáhl až na vysoký post v české rozvědce: Bakeš je totiž právě tím mužem, který si ze Savoye nahrávku schůzky Šlouf–Weigl vyžádal".

Re: Je mi z toho všeho Šloufl:
Autor: whocares Datum: 25.2.2008 16:27

Proč jste takhle neprotestoval proti "kreatuře" šloufovi, když pomáhal předloni Paroubkovi v ústeckých volbách ??? :-/(Y)

BIS:
Autor: Sam Křepelka Datum: 25.2.2008 14:09

A jeszliže to vše monitorovala BIS, tak to vše muselo proběhnout za její asistence. Protože jinak by to musela včas zatrhnout. Tak proč to neudělala, když jí řídí předseda vlády ?

mělo by se:
Autor: sep Datum: 25.2.2008 13:08

    Kdyby premiér nebo ministr vnitra zveřejňovali průběh vyšetřování, pak by je "demokratické" sdělovací prostředky včetně veřejnoprávních hbitě obvinily ze zasahování do vyšetřování a následně vybízely k demisi. Ze vzácného mediálního klidu je zřejmé, že skrytých aktérů švejnariády je v médiích docela dost.

Hlavně by nemělo:
Autor: Miloš Zfrantišku Datum: 25.2.2008 12:07

být zapomenuto, s kým se to prezidentův kancléř schází.

Re: Hlavně by nemělo:
Autor: milkom Datum: 25.2.2008 12:20

Neboj, já si myslím, že si toho už všichni lidi všimli - sešel se s jednou z oranžových svlní...

Re: Re: Hlavně by nemělo:
Autor: ok Datum: 25.2.2008 13:41

Není důležité, jestli je ta swinje oranžová nebo modrá nebo zelená nebo fialově puntíkovaná. Zásadní je to, že se prezidentův muž vůbec s takovými kolotočáři schází.

Smrdí to ne-demokracií. To je velmi nebezpečné.

Re: Re: Re: Hlavně by nemělo:
Autor: milkom Datum: 25.2.2008 14:32

No pořád lepší se jen sejít, než s takovou persónou po mnoho let sdílet společné hodnoty v jedné politické straně, které pomáhal stát se důležitou ...  ;-D ;-D

Proč se Šlouf sešel s Weiglem:
Autor: čtenář Datum: 25.2.2008 11:42

je celkem nad slunce jasné. Šlouf nabízel podporu Zemanovy kliky uvnitř ČSSD Klausovi. Melčák a spol. jsou v soc.dem. jen špičkou ledovce. Kdyby celá Zemanova klika hlasovala pro Klause, byl by mohl projít už v prvé volbě. Paroubek ale zpanikařil a prosadil veřejnou volbu. Podařilo se mu sice víceméně loženou Klausovu volbu zkomplikovat, ale vydrolil si dalšího přeběhlého poslance a navíc se ukázalo, že v 6 hlasováních nezdvihl pro Klause ruku žádný komouš.  Za dále se Klaus nemusí cítit zavázán ani Zemanovi. Ten určitě doufal, že mu to Klaus za 5 let oplatí hlasy ODS při budoucí prezidentské volbě. Zeman by byl jistě zábavný prezident, ale horší by byl kancléř Šlouf. Není proto špatné, že to takhle dopadlo. Kdyby to Paroubek takhle dopředu vymyslel, byl by to geniální kombinátor. Zatím ale vypadá spíš jen jako někdo, kdo dostal na frak.

Proč se Šlouf sešel s Weiglem:
Autor: doktor Datum: 25.2.2008 11:57

je důležité: ne to, jak jsme se to dozvěděli.

Re: Proč se Šlouf sešel s Weiglem:
Autor: milkom Datum: 25.2.2008 12:16

Proč se asi sešli? Netušíte někdo?

Re: Re: Proč se Šlouf sešel s Weiglem:
Autor: Ladislav N. Datum: 26.2.2008 1:26

No přece Šlouf blahopřál Weiglovi k narozeninám... ;-D

já si myslím, že to je to samé,:
Autor: janoryna Datum: 25.2.2008 10:52

jako odhalení "5 českých na stole". tehdy uveřejnění bylo naopak považováno za vysoce etické, proč teď je to zavrženíhodné. nakonec, pan senátor novotný dojede na to, že si pro sebe obdobné video nezajistil. takže, klídek..

proč se Vajgl se Šloufem sešel?:
Autor: ok Datum: 25.2.2008 10:50

proč se Vajgl se Šloufem sešel? To je Vajgl opravdu tak naivní, že si neuvědomuje důsledky svých činů? S lidmi typu Šlouf slušný člověk prostě nemluví. Druhá varianta je, že Vajgl není slušný člověk.

Estébácké hrátky, to už je úplně jiná kapitola. Vajglova největší chyba je, že se do těch hrátek nechal zatáhnout. Nebo to už jinak nejde? To je ovšem velmi špatná zpráva pro demokracii - máme vůbec demokracii? Nebo je to stát plukovníků (plukovníků STB) jihoamerického typu, kdy jsou bývalými(?) komunisty umlčováni nezávislí novináři typu Hofmann?

Naivní? - Kdyby byl:
Autor: M. Zima Datum: 25.2.2008 11:02

Vajgl inteligentní, kingLaus by ho vedle sebe netrpěl. Král Štěnice akceptuje pouze typ "Yakl".

Citace: http://www.respekt.cz/clanek.php?fIDROCNIKU=2008&fIDCLANKU=447:
Autor: jirka.s. Datum: 25.2.2008 10:44

Hotel Savoy, v němž se schůzka odehrála, je pětihvězdičková špička na lukrativních pražských Hradčanech, kterou návštěvníkům Prahy doporučují prestižní bedekry. Zjistit, kdo je majitelem takové perly, však překvapivě není vůbec snadné. A to ani v obchodním rejstříku, ani přímo na místě. „Nevím, kdo je majitel, požádejte si o tuto informaci oficiálně e-mailem,“ říká recepční. Na e-mail ale nepřijde žádná odpověď. Ředitel Martin Novák je zaneprázdněn.

Pokus zjistit jméno majitele hotelu, který se neozve proti tomu, že policisté odnášejí snímky jeho hostů, je dlouho marný. Překvapivě znervózňuje oslovené experty z policie a tajných služeb. Neoficiální zdroje říkají, že pravděpodobným majitelem hotelu je rakouský podnikatel Franz Jurkowitsch, muž, který po domluvě s komunistickým bossem Lubomírem Štrougalem začal skupovat tuzemské hotely už v roce 1988. Postava, o níž se ve zpravodajské komunitě říká, že spolupracoval jak se CIA, tak se službami komunistických zemí.

Nestíháme zlo ale to že se jej nepodařilo utajit:
Autor: znoj Datum: 25.2.2008 10:38

V morálním bahnu klesá tato společnost stále hlouběji ke dnu. Korupce vahrožování, útisk, což jsou činy symy  o sobě trestné podle zákona natvrdo, jsou mediální masáží pomalu yvtěsňovány a vyvolává se jakýsi    názor, že páchat tyto činy je normální a korektně je proto již nenázýváme zločiny.

Naproti tomu se otřásáme hnusem , když o nějakém takovém zločinu vyplavou najevo důkazy a to do konce veřejně. Postižení kvičí o nezákonných odposleších a nezákonném pořizování nidronahrávek. Ten komu bylo vyhrožováno nebo nabízen úplatek je naopak podsouváno riziko jeho trestního stíhání, neboť to že se stal obětí neprokázal dostatečně průkazně. Pokud si pořizuje skryté nahrávky ze svých rozhovorů s korupčníky , vmete mu současný politický establišment do tváře , že si "nelegálně" pořizuje nahrávky proti jiným osobám. Jako důkaz to pak nemůže použít. Co zbývá ? Smířit se se zločineckým typem státu a nebo mít na blízku notáře, který by o korupční nabídce nebo vyhrožování sepsal řádný notářský zápis. Ten by jistě důkazem byl, ale žádný zločinec se své oběti  obvykle notářským zápisem nepřiznává.

Beztrestnost zločinců zůstává, ale já za sebe jako občan tvrdím, že čím více odposlechů , kterými by bylo možno dokázat zločinnou činnost u "politiků" se objeví, na veřejnosti , tím bude tato forma zločinu rizikovější, když né před zákonem, tedy alespoň před voliči.

Re: Nestíháme zlo ale to že se jej nepodařilo utajit:
Autor: Loki Datum: 25.2.2008 13:51

Zlocinne veci tam ovsem vidite jen vy :) bylo-li na te schuzce neco zlocinneho, tak at to policie prosetri. ale nezda se, ze by tomu tak bylo. ze se vam ta schuzka nelibi, to muze byt, mne taky ne ... ale dokazu odlisit veci amoralni a zlocinne. schuzka je amoralni, unik nahravky pak mozna trestny cin. chapete?

Do omrzení je třeba opakovat větu:
Autor: Starý J. Datum: 25.2.2008 9:59

....Nahrávka možná naznačuje nemorální čachry kolem prezidentské volby, ale neděje se na ní nic nezákonného....

Do omrzení opakovat lidem, jako je Paroubek a nejen on, i takovým "konstruktérům kriminalizace", jako je v příspěvku pode mnou jakýsi M. zIma, který se sice "v českých službách nevyzná", ale to mu nepřekáží v tom, aby jako obvykle vše nepoprskal jedovatou slinou!

Je to Paroubek, který do omrzení v MfD opakuje: Nestarejte se o to, jak se nahrávka dostala ven, ale "HOŠI ŘEKNĚTE NÁM, O ČEM NA TÉ SCHŮZCE BYLA ŘEČ"!  Po tom je mu vyloženě ho *vno. Ani jeden z aktérů schůzky není trestně stíhán, nebo podezřelý z trestného činu. Že se Šlouf Paroubkovi znelíbil je jiná. Doposud tato "černá ovce české politiky" vzorně socanům sloužila, i soudruhu Paroubkovi dopomohla ve volbách k vítězství nad Gandalovičem. Je to jejich člověk, dokud sloužil,nebylo nic, co by jim na něm vadilo! Po rozchodu Paroubka se Zemanem se i ze služebníka Šloufa stala nepohodlná existence. A ta nepohodlná existence na zlost Paroubkovi mluví o tom, že shání hlasy politickým protivníkům, ač ho jistě o to nikdo nežádal a je také otázkou, zda nějakého "přeběhlíka" vůbec získal. Netajil se totiž vůbec tím, že vše podniká Paroubkovi na zlost! Čímž ho ještě více žhavil.

To, že je kolem celého případu  ticho, má na svědomí nejen Bublan s Paroubkem, kteří jistě usilovně zametají stopy, jak je jejich zvykem, ale bohužel i Topolánek s Langerem! Nedokáži si vůbec představit, co by se dělo, jaké peklo by Paroubek se svou bandou rozpoutal, kdyby něco podobného provedla ODS! Že byla nahrávka získána nezákonně pracovníky (i bývalými) bezpečnostních složek, je již jasné. A stejně tak jasné by mělo být exemplární postižení aktérů celé kauzy, protože právě dnes si můžeme připomenout, že stejnými metodami bylo zahájeno čtyřicetileté období komunistické zvůle.

To, že Vy:
Autor: M. Zima Datum: 25.2.2008 10:51

věříte, že se sešli Šlouf a Vajg nejméně 2x kvůli gratulaci k narozeninám je vysvětlitelné kvalitou Vašich obvyklých výstupů, není také problémem, že Vágner s Neffem nedokáží vystupovat jako žurnalisté, ale pouze jako agitátoři, oni se nic jiného nenaučili, problémem je, že nám blbne Spurný, který se dříve přeci jenom sem tam zmohl na investigativní statement.

Ostatně, Jelikož se jedná o politicky angažované osoby, dokládáte nemístným tvrzením "potom je jim výkal" pouze vlastní retardaci a Neffovské pochopení demokracie.

Re: To, že Vy:
Autor: Starý J. Datum: 25.2.2008 18:46

Tak ještě jednou, pro méně chápavého:

........Nahrávka možná naznačuje nemorální čachry kolem prezidentské volby, ale neděje se na ní nic nezákonného....

Takže po tom, co spolu pekli Šlouf s Weiglem, je Paroubkovi skutečně ten výkal!

Kdyby se něco nezákonného dělo, podal by Váš guru Paroubek deset trestních oznámení anonymně! A jeho poskok Rath by dostal další peníze na zaplacení soudních výloh a pokuty, za veřejné nařčení v parlamentě!

Re: Re: To, že Vy:
Autor: emersonskej Datum: 25.2.2008 23:28

Klid - rozčilovat se nad výplody páně Zímy je asi tak smysluplné, jako zuřit nad tím, že zrovna prší, nebo padá sníh. Takoví kašpárci prostě byli, jsou a budou. Je nutno brát je s hóóódně velkou rezervou a na jejich bludy raděj vůbec nereagovat !!!;-P

Pane Spurný! StB postupovala vždy podle zákona. Ne jako "demokratické" tajné:
Autor: Mistr Jan Hus Datum: 25.2.2008 9:56

služby, které si dělají co chtějí, ostatně jako téměř každý v této zemi.  :-)

Re: Mistr Jan Hnus . . . :
Autor: BuBu Datum: 25.2.2008 10:22

. . . není-liž pravda ?

To jsi takový Óbr-hnusák . . . který se i v den 60-tého výročí počátku novodobé doby temna . . . neštítí zvracet své rudé zblitky - na hroby obětí komunistického Sajrajtu ????

Co jsi to vůbec za zm*da ?

Re: Re: Mistr Jan Hnus . . . :
Autor: Starý J. Datum: 25.2.2008 18:49

Zbytečné! Není nic z toho, co píšete! Je to jen duševně nemocný ubožák. Takové nesmysly zde ventiluje každý den! Asi to někomu diktuje, nevěřím, že by uměl psát!

Re: Pane Spurný! StB postupovala vždy podle zákona. Ne jako "demokratické" tajné:
Autor: FTP Datum: 25.2.2008 10:32

ha ha, byl jsem v 60tých letech příslušníkem technické složky StB a tvrdit, že se vždy řídila zákonem je nejlepší vtip za posledních 20 let... Nezákonné tajné domovní prohlídky (tzv."výjem"), o odposlechu telefonu nebo bytu vysílačkou se se soudcem pochopitelně nikdo nebavil, na  poště v Jindřišský měla StB svou místnost, kde si libovolně připojovala čísla na odposlech, cenzura 100% přicházející i odcházející pošty z oblasti Západu (prostřednictvím pošty 025 "na Gorkáči"), no... lidský práva jako vyšitý...