26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

PRÁVO: Šlachtovy dumky a žalky

Detektivové z kauzy Nagyová se prý diví, jaké politické zemětřesení svou „realizací“ způsobili. Položili vládu a oni se tomu diví. Ta Šlachtova lamentace je svou naivitou komická. Byla-li míněna vážně, chtělo by to terapii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 23.6.2014 15:42

Demagogická manipulace

Neustále je třeba připomínat, že státní zástupci a policisté nepoložili vládu. Ta shnilá vláda padla sama a nikdo z domělých to přímo nezpůsobil! Článek se nese v manipulativním duchu, snaží se u hrsti primtivů přifouknout balón nenávisti proti tomu, že konečně státní zastupitelství a policie začali dělat opdovědně svou práci. Pan Navrátil používá vůči oponentům slovo plky. Hodí se toto slovo do serioózní diskuse? Opravdu chce pan Navrátil diskutovat na úrovni a používat při tom slovo šlachtoláskaři? To víte, pane Navrátile, je nutno přiznat, že mezi ty, kteří panu Ištvanovi s velkou radostí škodí, patříte i vy. Jen uniká váš důvod. Uvědomte si, že to jak vy říkáte prokurátornu vynašeči roznesou pod rukama, je velmi pravděpodobně způsobeno advokáty - obhájci -, kteří pravděpodobně vynesené vynášejí.

Máte pravdu, že média nejsou soud. Z vašeho článku však vysvítá pravý opak a to, že vy byste si velmi přál, aby tomu tak bylo. Jiný smysl vašeho článku nevidím. Uvědomte si, že kdyby advokáti obžalovaných nevynášeli informace, vy byste musel psát o něčem jiném.

Vám se,pane autore hodí výrok nejvyššího soudu.Vůbec vám při tom nevadí,že podle většiny renomovaných právníků byl výrok hloupý a nepředvídatelný.Vy jste však tak inteligentní,že výrok nejvyššího soudu používáte jako kritérium pro hodnocení kvality prokurátorů.Politika jako taková,jak říkáte,skončila už dávno.Nechcete snad tu klientelistickou rvačku nazývat politikou?Píšete,že většina lidí na "zástupce lidu" nadává.Dále píšete,že byly vyvolány silné protipolitické nálady.Kdo ty nálady podle vás vyvolal?Vůbec v tom odstavci jen lijete na SZ a PČR špínu a ptáte se,kým politiky nahradit.Když jeste se do toho tak tendenčně opřel,čekal bych,že navrhnete řešení,ale kde nic,tu nic.Podívejte se na historii sjezdů ODS.V jednom patře řečnil Nešas,jak je třeba bojovat s korupcí,ve druhém komotři kuli pikle.Nezdá se vám,že všichni vyvolávyli protipolitické nálady?Doufám,že máte tolik cti,že uznáte,že by o tom Nečas měl vědět.

M. Frank 23.6.2014 16:05

Re: Demagogická manipulace

Pane Svobodo, velice se mýlíte v tom, že proti zločinu se má bojovat ještě větším zločinem. To nikam nevede. Střízlivě vzato je duo Šlachta - Ištván ve důsledcích své činnosti větším zlem pro tuto zemi, než byla ta nečasova nová manželka.

A Váš oponentní příspěvek, to nejsou plky?

J. Svoboda 23.6.2014 16:27

Re: Demagogická manipulace

Pane Franku, já jsem ic nenazval plky. Mohl jste si toho všimnout. To, že činnost pánů Ištvana a Šlachty je pro tuto zemi zločinem, je váš názor, na který určitě máte právo. Říkáte to však vy a vám podobní, kteří se nekriticky zastávají věrchušky. Neřekl to však ještě soud, takže do jeho role jste se pasoval vy sám a vám podobní.

Jistě, pane Franku, všechno, s čím nesouhlasíte, jsou plky. Bohužel je vás tokových víc.

M. Prokop 23.6.2014 16:35

"Bohužel je vás tokových víc."

Třeba já, občas označím za plky i něco, s čímž souhlasím.

Ale ve vašem případě jsou ty plky zcela ložené. Aniž bych se někam pasoval. :-P

J. Svoboda 23.6.2014 17:05

Re: "Bohužel je vás tokových víc."

Pane Prokope, to, že vy něco označujete jako plky, je sice možná hezké, ale není mi jasné proč s touto vaší divnou vlastností seznamujete svět. Co je mu do toho?

Pokud se na vaše příspěvky podíváte, zjistíte, že se neustále někam pasujete.

M. Frank 23.6.2014 21:00

Re: Demagogická manipulace

Vy píšete o lidech jiného názoru, že jde o hrst primitivů. Jsem na to zvyklý z dob komunismu. Vaše rétorika, způsob uvažování a urážek jsou pro mne vodítkem, kde je právo a spravedlnost. Určitě ale ne na straně lidí školených na VUML.

J. Svoboda 24.6.2014 11:02

Re: Demagogická manipulace

Pane Franku, nejde bohužel jen o hrst primitivů. Jsou jich lopaty. Z dob komunizmu můžete být zvyklý i na to, že takové procento voličů naletí Babišovi.

Nikdy jsem se nenadál toho, že pro kohosi budu vodítkem, kde je právo a spravedlnost a rozhodně o to - velmi pravděpodobně na rozdíl od vás - nestojím.