19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Václav 14.9.2009 21:36

Ústava ČR je pouze toaletní papír na českou prdel.

hank bukowsky 14.9.2009 16:41

Myslím, že trepeš a tvůj pokus něco objasnit se zvrhnul v opak

Napr: retroaktivita zákona: z podstaty věci není možno zákon koncipovat jako zákon pro budoucí děje.

Právo být volem neznamená právo setrvat ve funkci. Právo být volen v sobě musí obsahovat právo volitele odvolat zvoleného v čase a za podmínek, jež volitel určí.Voliči nejsou ani tak hloupí ani byrokratičtí, aby nepočítali, na rozdíl od korytářů a náměsíčních ustavních soudců s jevem, jako ksou předčasné volby. Tvrzení o nepřípustnosti je hloupost.

Že jednorázový? A co referendum o vstupu do EU a zákon o přistoupení do NATO a jiné podobné zákony, jejichž platnost vyprší dnem uskutečnění nebo stanoveným dnem?

R.J. 14.9.2009 17:38

Re: Myslím, že trepeš a tvůj pokus něco objasnit se zvrhnul v opak

Směšujete příliš rozdílné věci. Pokuste se třeba někde zjistit, co je to retroaktivita. Ať nepíšete trochu zmateně.

V. Hoffman 14.9.2009 18:25

Re: Myslím, že trepeš a tvůj pokus něco objasnit se zvrhnul v opak

"z podstaty věci není možno zákon koncipovat jako zákon pro budoucí děje." - Jezkovi zraky, to ako vazne? Videli ste vobec niekedy nejaky zakon? Vratane ustanoveni o vstupe do platnosti a vstupe do ucinnosti?

Ivan Nový 14.9.2009 18:54

Re: Myslím, že trepeš a tvůj pokus něco objasnit se zvrhnul v opak

Budoucí děje, tedy takové, které se v minulosti nevyskytly a jejich průběh je tudíž neznámý.

j9 14.9.2009 15:00

Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Začínám mít pocit, že akt Ústavního soudu je zločinné spolčení.

Zarážející je, že prakticky všechny politické strany toto neústavní jednání "Ústavního soudu" prakticky akceptují.  Jsou tedy účastni tohoto nepřijatelného postupu.

Niky 14.9.2009 15:48

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

R^R^R^

R.J. 14.9.2009 17:35

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Jako že  ÚS uchopí moc, bude vládnut pomocí kalamáře a výnosů ? Jsem rád, že máte při té burlesce ,kterou tady předvádí politická scéna smysl pro humor . Abychom se zasmáli jěště více, doufám, že jim Kalvoda  ještě prožene faldy. ;-D

J:K 14.9.2009 19:21

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Zápal Váš, a vám podobných lidí, je dlouhou dobu také poměrně zábavný. Ze zkušenosti je však známo, že se může velmi nenápadně stát nebezpečným. Z té nenápadnosti, (podoba s rozhodnutím ÚS není náhodná) může lidem, kteří pamatují naskakovat husí kůže.

R.J. 14.9.2009 21:23

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Příteli, nejednou mě mlátili bolševičtí zmetci pendrekem,od 69. Takže něco pamatuji. Tak mě prosím neříkejte takové nesmysly, pro mě je prostě Základní listina práv a svobod to hlavní "přikázání" , vše co je  s ní jen trošku v rozporu, je pro mne nepřijatelné.Ústavní soud to řekl jasně, krom jiného, veřejně mu tleskám.  Můžete napsat, co Vám naskakovalo, když jste se dočetl za bolševika, že byla rozehnaná nepovolená demonstrace třeba za  Jana Palacha a zadržení dostali "spravedlivé" tresty ? Když Vám naskakuje husí kůže teď, když bylo učiněno právu za dost ?

j9 14.9.2009 21:59

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Ptáte se jiného, ale odpovím i já. Když byla rozehnána nepovolená demonstrace za Jana Palacha a později i jiné demonstrace a zadržení byli trestáni, tak mně nenaskokavolo nic. Klátil jsem se pod tíhou beznaděje. Beznaděje pramenící z lhostejnosti lidí k bezpráví, proti kterému nikdo nechce vystoupit, a které povede k  pokoření lidu na mnoho let.  "Téměř" jako dnes.

R.J. 14.9.2009 22:25

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Proboha, to myslíte vážně ? Já jsem  šťasten, že se dnes člověk dovolá spravedlnosti, většinou tedy, a tleskám ÚS, nebylo to marné, že jsem nějakou chytil, o to více se mohu radovat, že konec života prožiji ve svobodě a žádní politici mě nemohou upřít  NAŠE Lidská práva. Že je tu ÚS a ještě navrch Evropský soud pro lidská práva. To ve Vás vyvolává pokoření a beznaděj ? Pořád trváte na tom , že ÚS nemůže posuzovat Ú. zákon, místo abyste se radoval, že je zde konečně korektiv chování Parlamentu se Senátem včetně Prezidenta, který ignoruje výsměšně rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a podpis pod LS? Z toho posledního nemáte dojem, že Vámi někdo pohrdá? Jako to bylo tenkrát, kdy jsme stáli skoro sami proti té bolševické bestii, našim dnešním některým spoluobčanům, asi 2 milionům,  podotýkám. Vám se nedělá špatně,když se komouš roztahuje v Parlamentu a strany mu v kuolárech lichotí a nějakou funkcičku dohodí ? V tomto státě je toho dost k zblití, tam bych Vaše rozhořčení plně chápal,  ale trvat pořád ve Vašem postoji ohledně rozhodnutí ÚS, to tedy nechápu.

j9 14.9.2009 23:15

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Našich 281 zástupců v parlamentu jsme si zvolili, Každé 4 roky volíme jiné, a můžeme si snad zvolit lepší. 15 soudců, někteří bývalí i víceletí komunisté byli jmenováni na 10 let. Proč Vám vadí zvolení komunisté v parlamentu a nevadí komunistické uvažování v Ústavním soudu. Někteří členové ústavního soudu naprosto pohrdají vůlí lidu a demokracií. Ve svém rozhodnutí se opírají o listiny, ze kterých vyloučili platnost listiny základních práv a svobod. Nikde v Západní Evropě nebyl dosud Ústavním soudem zrušen Ústavní zákon a to proto, že by to nebylo ústavní. Ústavní soud měl postupovat jinak v souladu s ústavou. Do budoucnosti vytvořil podmínky vylučující úlohu lidu. Vašich postojů v minulosti , o kterých píšete, si vážím. Dnes jak se zdá si nerozumíme. Uvidíme (snad dožijeme) za nějakou desítku let. Dnes již dobrou noc.

JK 14.9.2009 22:37

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Nepamatuji, že by tehdy lidé byli "lhostejní k bezpráví" nebo "klátili se pod tíhou beznaděje". Naprostá většina lidí přispívala svým třeba jen velmi drobným dílem ke změně režimu. Někteří díky svým profesím samozřejmě více, ti kteří tuto "profesní" možnost neměli, tak alespoň tím, jak vychovávali své děti. Naprostá většina lidí totiž nebyla okresními tajemníky nebo pisateli úvodníků v Rudém právu. A Vaši myšlenku "Téměř jako dnes" usvědčuje z omylu již jen ten prostý fakt, že jste mohl svobodně napsat to, co jste napsal.

Jiri 15.9.2009 0:12

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

To mame, bohuzel, kazdy jine vzpominky. Ja si opravdu nepamatuji na "naprostou vetsinu lidi" kteri by prispivali ke zmene rezimu. Naopak si pamatuju na naprostou ochotu se prizpusobit a  na nastvani proti tem, kteri se ozyvali (a tim zbytecne cerili vodu). A co se tyce vychovy deti - inu ty byly vedeny k tomu, aby take kyvaly a navic, aby se dobre chapaly heslo, "kdo nekrade, okrada rodinu". V jednom s Vami tedy souhlasim - mezi tim co bylo a co je ted je opravdu propastny rozdil - a uz to, ze si tady muzeme vymenovat nazory bez rizika delsiho odpocinku na statni utraty je toho opravdu dukazem. Ovsem z vyroku panu "predrecniku" jsem mel spis pocit, ze vyjadruji obavy z budoucnosti.

Lomikar 14.9.2009 23:07

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Asi tě v tě v 69 řezali málo, hrdino.

R.J. 14.9.2009 23:30

Re: Ústavní puč je přípravou na puč politický.

Ty milicionářská tlamo, chtěl bych tě dnes potkat.

Karla 14.9.2009 21:23

Re: Politický puč je přípravou na puč ústavní ??

Představa, že ÚS vládne tím kalamářem, je trefná.V loužičce, které se dopustili, jen vymáchal ÚS těm našim politickým melouchářům čenich, a i já doufám, že i k odstranění dnes v platnost uvedeného zmetku se najde nějaký erudovaný stěžovatel a právník.Ne,

že bych nechtěla nové volby už po volebním patu r. 2006 - ale nechat

tento zákon v našem právním řádu, pro mne znamená krok zpět - k

totalitě. Pučisté dostali svůj nástroj. Tři roky tu místo politiky dělají kampaň, chvíli už to vydržíme, i když se možná ještě leccos rozkrade a promlčí.Pořád mám dobrou víru, že český volič není takový hňup, za nějž by ho chtěli mít, proto ta silná propaganda. 

Ostatně, na stížnost má stěžovatel rok - bylo by to zas divoké, pokud by si stěžoval až PO nových volbách .. přemýšlel jste o tomto?

j9 14.9.2009 22:10

Re: Politický puč je přípravou na puč ústavní ??

Karlo, taty přece nejde o to jestli budou volby dnes, nebo za dva roky.  Máte radost z toho, že  politici dostali po prstech? To dostat měli, to zde nerozporujeme. To mohl udělat ústavní soud s parádou, ale měl to udělat ústavně, protože má ústavu chránit a ne ji prznit.

V. Hoffman 14.9.2009 14:48

Este pre wu-lung

S podakovanim za peknu diskusiu;-D Ako vidno, nehadaju sa len laici: http://jinepravo.blogspot.com/2009/09/tomas-sobek-ledni-medved-neni-medved.html

Ivan Nový 14.9.2009 16:29

Re: Este pre wu-lung

No ono je to jednoduché, tak pokud máte povolení na odstřel medvědů, tak ho nemáte na odstřel ledního medvěda, protože je to speciálně chráněný živočich.

j9 14.9.2009 16:38

Re: Este pre wu-lung

Jasné a výstižné.

R^

V. Hoffman 14.9.2009 18:23

Re: Este pre wu-lung

No, nechcem vas trapit, ale ani ona ochrana ladovych medvedov nie je v Ustave explicitne uvedena, tiez je to len isty vyklad;-D /interpretujte "riadit sa ustavnym poriadkom. Co ked ja vyhlasim, ze riadit sa znamena len dodrziavat ustanovenia popisujuce pracu a kompetencie US? Dokonca by som mohol tvrdit, ze na zaklade kombinacie ustanoveni o US ako strazcovi ustavnosti a Clanku 9(2) je US povinny zaoberat sa aj zakonmi prijatymi ústavnou vacsinou/

Ivan Nový 14.9.2009 18:57

Re: Este pre wu-lung

Nikoliv, ústavnost = ústavní zákony. Nikde není psáno, že ústavní zákony navzájem nemohou kolidovat. Viz - "zdarma na základě veřejného pojištění". To máte kolizi dokonce v jedné větě.

Ludva 14.9.2009 14:47

Doživotní poslanci

Co takhle doplnit ústavu, že poslancem nebo senátorem může být člověk maximálně dvě volební období za život. Kdo se má na ty pořád stejné ksichty dívat ? Taky trojí prezidentování V. Havla bylo nějak podezřelé.

Ivan Nový 14.9.2009 16:30

Re: Doživotní poslanci

Kolikže let byl senátorem Kennedy? 40?

R.J. 14.9.2009 17:42

Re: Doživotní poslanci

Nebylo, " prezidentoval" ve dvou státech.

Kruc 14.9.2009 14:21

Kdo jiný tedy,

když ne Ústavní soud by měl přezkoumávat usnesení Sněmovny? Snad Brusel?

šakal 14.9.2009 14:34

...Nikoliv, pane!...

...Zákony přijaté Parlamentem české republiky podléhají přezkoumání ze strany Ústavního soudu České republiky - až na zákony ústavní.

Ústavní soud - jak dá zdravý lidský rozum - nemůže přezkoumávat ústavní zákony. Jak totiž dokládá zákon o ústavním soudu, ústavní soud je jimi sám vázán!

Pokud snad máte strach, že takto může parlament schválit třeba i nějaký úplně pitomý, nebo dokonce samotné svobodě a demokracii smrtelně nebezpečný zákon, máte naprostou pravdu. Ostaně, pitomých zákonů, které odporují elementárním zásadám zravého rozumu, je kolem nás jak naseto. A zákony hubící lidskou svobodu a demokratické zřízení státu už historie poznala celou řadu. I ten Hitler přišel ke své ničím neomezené moci ústavní cestou - parlament ho zkrátka potřebnými pravomocemi vybavil - a bylo! A žádný ústavní soud s tím nic neudělal - jak by také mohl?!  ;-P 

šakal 14.9.2009 14:36

Re: ...Nikoliv, pane!...

...argumentovat například tím, že nebýt ústavního soudu, tak by parlament prý třeba mohl svévolně prohlásit za senátora koně, jak říká - nyní již skutečný - doktor Kalvoda, je trapná demagogie a s právnickým myšlením nemá vlastně nic společného. Není možné stavět občany před úplně nesmyslně vyhrocená dilemata typu:

- buď kontrola všeho a všech prostřednictví ústavního soudu

- nebo chaos a zvůle zlých politiků.

To je buď dětinství nebo záměrné klamání lidí. Sotva koho by vážně napadlo ptát se, proč prezident, když je formálně beztrestný, nevyužije své doživotní imunity a například nezastřelí jen tak z prostého rozmaru každý den někoho ze svých politických oponentů. Vždyť by to podle litery ústavy klidně provést mohl! A přece nikdo takovou jelimanskou otázku nikomu neklade. Sám charakter demokratického státu svobodných občanů je dán PRÁVĚ TÍM, že lidé k sobě navzájem přistupují s jistou elementární důvěrou. Že na každém kroku nečekáte perzekuci nebo úplnou záhubu. Země, v níž jaksi automaticky předpokládáte, že Vás mohou kdykoliv zastřelit, bez důvodu uvrhnout do vězení, nebo zbavit majetku, je státem na hranici občanské války a nikoliv svobodnou demokracií. A v takové zemi je pak přeci úplně jedno, jak rozhodne ústavní soud.

Jistě, parlament třeba může odhlasovat ústavní většinou, že osoby židovského původu nemají právo volit. Stát, v němž by existovala společenská nálada, jaká by přijetí takového zákona vůbec umožňovala, by přeci dávno nebyl zemí, kde platí demokracie a svoboda! Tou dobou by v něm buď  vládla armáda nebo puliční bojůvky a ústavní soudci, kteří by se snad pokoušeli něčemu takovému čelit, by byli nejspíš lynčováni davem.