20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

PRÁVO: Povolení zabíjet po česku

Atentátníci v Evropě občas vystrkují růžky a občas zmizí v ilegalitě. Šílenci odpalující sebe, vjíždějící s náklaďáky mezi lidi, pálící do davu. Každopádně nám stále připomínají svoji existenci, ať už je jim policie v patách, nebo vraždí lidi, či se k tomu chystají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Effenberger 20.1.2017 17:16

Chovancův ústavní zákon

Právo použít střelnou zbraň na svoji obranu je v našem právním řádu zakotveno již dnes. Samozřejmě soud bude posuzovat oprávněnost jejího použití, protože to je věc, která nejde paušálně napsat do zákona.Stejně tak, je uzákoněna situace krajní nouze, kdy čin, jinak trestný, není trestným, pokud slouží k odvrácení nebezpečí většího.Chovanec se snaží pouze o jednu věc. Přesunout právo držet zbraň z kategorie běžných zákonů, do ústavního zákona. Důvod je dementní snaha EU o totální odzbrojení všech občanů EU tzv. salámovou metodou. A pointa spočívá v tom, že běžné zákony se musí přizpůsobit všem hovadinám z EU, ale ústava nikoliv. Čili se jedná pouze o obranu před buzerací EU. Jasné?

P. Rudolf 20.1.2017 18:01

Re: Chovancův ústavní zákon

To je úplná blbost.

EU nemůže žádnému státu nařídit, jaké má mít zákony. Pouze mu doporučit, že chce-li být jejím členem, tak musí své zákony harmonizovat se zákony EU (zjednodušeně řečeno). Zda je ten zákon ústavní, či ne, nehraje žádnou roli (třeba trest smrti).

Od Chovance je to pouze primitivnī populistický výkřik před podzimním volbami, kdy on moc dobře ví, že mu Parlamentem nic takového projí nemůže. Prosťáčci mu to pochopitelně zbaští.

S. Donát 20.1.2017 23:03

Re: Chovancův ústavní zákon

Klika, že tu my prosťáčci máme génia Vašeho typu, aby nám to všechno vysvětlil.

Na tu střelnici mi odpovíte?