30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

PRÁVO: Padouchové naší doby

Když před čtrnácti dny zemřel bývalý předseda Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal, nastal zajímavý jev: otevřela se propast ve vnímání nebožtíka mezi mediální obcí a Dohnalovými rodáky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 26.8.2013 14:08

Petr Nečas,

 byl jediným premiér, který se na tuto funkci cílevědomě připravoval od vstupu do politiky. Jeho velkým hendikepem bylo, že byl slušný a neobklopil se lidmi, kteří by mu dobře kryli záda ve straně i ve vládě. Ukázalo se, že mít za zády takové lidi jako Kalousek a Bárta, je smrtelné. Tito pánové se neštítili ničeho. Uměle vytvořené korupční kauzy jako Promopro a  pochodující nahrávací studio, Minařík, jsou toho důkazem. Dodnes nikdo nic nevyřešil. Snažil se "odřezat" tzv. kmotry od státní správy. 

Pravděpodobně předpokládal, že pokud koaličním partnerům nechá nejdůležitější ministerstva, tak s nimi bude solidní spolupráce a podaří se prosadit důležité reformy, které nesnesou odkladu. Ministr zdravotnictví, neudělal zhola nic podstatného, ministr dopravy spustil špatně připravený registr vozidel, atd.

Reforma systému a financování zdravotní péče nepokročila ani o milimetr. Z ministerstva se stala čtvrtá odborová organizace. Důchodová reforma, přes velký odpor opozice, alespoň začala. Reforma vzdělávacího systému, díky panu Fialovi, přece jenom trochu pokročila. Atd.

Nakonec dojel na to, že nechtěl, aby vládli policajti a právníci. Je myslitelné, aby téměř dva roky byl odposlouchávaný premiér? Aby byla kriminalizována politická rozhodnutí?

J. Boleslav 26.8.2013 15:40

Re: Petr Nečas,

Máte naprostou pravdu.