24.6.2021 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

PRÁVO: „Není bílý – mým sousedem nebude“

Ne-e, já nepojala žádné programové rozhodnutí nějak si zasednout na paní ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou... byť by k takovému podezření mohl navádět fakt, že již potřetí během jediného měsíce se do ní strefuji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Waldauf 16.3.2016 12:36

Trefa do černého!

Aneb souhlasím s autorkou článku...

O. Horák 14.3.2016 14:22

No dobře, vy rozumíte všemu a máte i řešení?

Už jsem zažil pár bytů v paneláku, kam byla přistěhována romská domácnost. Přišli bratři, sestry, prý na návštěvu, pak potřebovali přespat, pak bratranci, sestřenice(to už tam byli dávno přistěhovaní prarodiče) ....

A ta rodina byla úžasná, skvělá přizpůsobivá, ale to víte, bratranec je ze Slovenska, hledá tu práci a jejich děti manželka neuhlídá ...

Nakonec když jel výtah, tak byl jak vertikální septik, lidé se stěhovali pryč, byty obydloval hádejte kdo?

Takže vážená, existuje sdružení nájemníků, družstevníků, majitelů bytů. To může mít stanovy o sekundárním pronájmu. Co vy na to vy přemoudřelá kachno?

Promiňte můj emocionální výbuch, ale vy jen kritizujete a odborně rozeberete proč vy máte pravdu. To je ale k hovnu když nenavrhnete lepší řešení. V rámci vaší listiny práv proudí do EU tisíce kobylek co mají ruce připravené leda tak na převzetí podpory nebo rozepnutí zipu kalhot.

M. Prokop 14.3.2016 15:39

Re: No dobře, vy rozumíte všemu a máte i řešení?

Cikáni v domě jsou zajisté neštěstí, to víme (kromě profesionálních Romů a Šabatové) asi všichni.

Nelze proti němu však bojovat omezováním vlastnických práv. Což je podstata článku.

P. Vaňura 14.3.2016 16:31

Pokud právo nevyhovuje realitě, musí se změnit

Machiavelli napsal, že nutnost nakonec většinou vede k tomu, že se potřebné kroky udělají navzdory právu, což ale ohrožuje jakoukoliv zákonnost. Předejít se tomu dá jen VČASNÝM přijetím potřebných zákonů.

J. Jurax 14.3.2016 21:15

Re: No dobře, vy rozumíte všemu a máte i řešení?

No, nevím.

On majitel bytu stěží pronajme byt řekněme cikánům nebo obecně nepřizpůsobivým, aby mu ho zdevastovali. Ledaže by na tom vydělal víc, než když ho pronajme obyčejným nájemníkům. Vydělá?

Nakonec ono ke štěstí v baráků stačí nahluchlý senior trpící nespavostí, jenž si pouští imrvére furt rádio nebo TV na full volume, aby něco slyšel ... a v podstatě s tím nic nenaděláte, když s ním není rozumná řeč. Leda tak vyrazit bytové pojistky ...

P. Papež 14.3.2016 21:56

Re: No dobře, vy rozumíte všemu a máte i řešení?

Rozhodně proti vám rozumí těmto věcem autorka daleko víc. To ukazujete svým přihlouplým příspěvkem. Ti státní úředníci, kteří chtějí omezit práva vlastníků bytů, nikdy nechtěli omezit práva nepřizpůsobivým . Tím by byl tento problém jednoduše řešen. Autorce nadáváte, ale ti, kteří způsobili problémy s nepřizpůsobivými, ti vám nevadí.

O. Horák 15.3.2016 9:55

Re: No dobře, vy rozumíte všemu a máte i řešení?

Vida, papežštější než papež? No hlavně že vidím návrh řešení. Aha, nevidím. Ale aspoň argumenty máte. Aha nemáte.

Uvědomme siže ty problémy jsme způsobili my všichni. Vzpomeňte na Havla a jeho "melody bojs and girls" jak si notovali o právech a nutnosti ochrany zvláště utlačovaných menšin a my neviděli, že my nejsme chráněná menšina. Dnes valí miliardy do NGO organizací co mají úžasné názvy, ale dělají leda tak prd. Ani se nepokoušejí začlenit nezačlenitelné, jen převychovávají nás a dojí nás. Obrátit tento rozvoj bude těžké a každá odvaha a iniciativa je žádoucí, alespoň rozproudí diskusi.

Být členem společnosti neznamená povinnosti pro majoritu a práva pro minoritu. Stejně tak neznamená výhody pro dojiče - kdo má výhody z OZE? Lidstvo? Velký kulový, jedině majitelé solárních elektráren. Kdo má výhody z podpory bydlení flákačů? Spekulanti, co jim pronajímají svoje objekty k vybydlení a získání dotace na zbourání či rekonstrukci.

M. Krátký 14.3.2016 13:53

Chatová osada má podobná pravidla

Upřesňuji takto : už si přesně nepamatuji která chatová osada to je - tuším že na říčce Kocanda ( a pod ) - nekamenujte mě, že to nevím přesně. A v té osadě mají vlastní "zákon", že při prodeji některé chaty musí její prodávající majitel představit celé osadě nového kupce a ta si ho vyzpovídá a odsohlasí nebo ne. Hezký den

P. Vaňura 14.3.2016 12:15

Zajisté znáte stavební zákon

Tam se sousedé a to např. i obyvatelé stejného domu, musí vyjadřovat i k poměrně malým stavebním úpravám.

Zažili jsme takřka horor, když soused chtěl zasklít lodžii. Nikdo proti tomu nic neměl, ale pořád jsme museli chodit na poštu pro rekomanda s doručenkou. Další soused si to pak po této zkušenosti oběhal tak, že jsme podepisovali příslušné papíry najednou, nějak to šlo zařídit ale nebyl to běžný postup.

Takže proč by se lidé nemohli vyjadřovat k pronajmutí sousedního bytu, je to složité, ale něco na tom royhodně je!

Z. Rychlý 14.3.2016 12:03

Evropu obchází

strašidlo. Marksismu-Tominismu.

J. Kavalír 14.3.2016 11:40

Paní Šichtařová je mimo a Marxová také.

Pokud majitel nabídne v domě s běžnými nájemníky volný byt "nepřízpůsobivým", pak to nedělá z nějaké filantropie, ale s tím, že jim dá také nestandartní nájem, který mu budeme dotovat z našich daní. Musí totiž počítat s tím, že byt bude dříve či později vybydlený.

Řešením tedy není nějaký "plebiscit" mezi ostatními nájemníky, kteří budou rozhodovat maximálně podle "barvy pleti" nebo jména, ale omezení příspěvku na bydlení podle v domě obvyklého nájmu.

R. Brzák 14.3.2016 13:41

Re: Paní Šichtařová je mimo a Marxová také.

Ve svém druhém odstavci máte pravdu.

Ale paní Šichtařová s Vámi není v rozporu. Ona totiž kritizuje totéž, co VY - přílišnou angažovanost státu - tu s cílem vytvořit pravidlo porušující vlastnické právo (na ochranu před nezodpovědným nájemníkem), tam zase zachraňovat nezodpovědného sociálně nepřizpůsobeného před dopadem jeho neschopnosti zajistit si základní životní potřeby (a nasypat mu snadno zneužitelný příspěvek na bydlení).

J. Kavalír 15.3.2016 8:09

Re: Paní Šichtařová je mimo a Marxová také.

Pokud majiteli bytu omezíte výši nájemného, za kterou byt může pronajmout, je to také zásah do jeho vlastnických práv.

Z. Švrček 14.3.2016 11:01

Ke konci jste udeřila hřebíček na hlavičku.

Namísto vymáhání práva jsme (tedy naši vůdcové, kteří jsou v tom masivně podporováni médii) totiž přistoupili na zvláštní hru. Na každou životní situaci se snažíme napasovat zákon, zpřísnit jej, zvýšit postihy. Přesvědčení, že to pomůže je největší omyl právě proto, že nedokážeme vymáhat ani základní práva a povinnosti. A tak realizujeme bez řečí i naprosto idiotská nařízení EU, vymýšlíme si svá vlastní papežštější řešení, kolikrát přijatá pouze proto, aby jedna skupina zainteresovaných porazila jinou skupinu, nebo proto, že se o té věci v mediích "tak naléhavě mluví". Z toho se brzy osypeme a utoneme v džungli, kterou jsme si sami nachystali. Již dnes, kdyby se měl někdo řídit vším, co bylo uzákoněno, kolikrát ani nevyjde z domu a doma bude sedět v zimě, potmě, hladový, střízlivý, strachem počůraný, aby třeba při splachování, vysávání prachu, či rozsvícení neporušil nějakou tu připitomělou normu. Represivní systém nefunguje ani u porušování těch životně důležitých zákonů, naopak naštěstí tentýž represivní systém nani zdálky nefunguje při dodržování těch ptákovin. A tak si tu dále žijeme jetě docela normálně - všeho do času.

P. Götze 14.3.2016 10:53

RE

Pani autorko, od pani ministryne prece opravdu nemuzete pozadovat, aby pouzivala mozek. To je prilis optimisticka predstava.

Pani ministryne je klasicka ukazka, jako to chodi prevazne v EU organech. Mam funkci a tudiz musim vygenerovat aspon jednu vec mesicne (nebo tydne, buhvi jaky jsou pravidla). Takto vznikaj urednicke blbosti.

B. Rameš 14.3.2016 10:35

Nápady

paní Marksové jsou skutečně ... zvláštní. Škoda, jako Tominová to byla před třiceti lety docela milá holka.

R. Tichý 14.3.2016 9:37

Soudruzka Marxova je velike nestesti. Da se srovnat snad jen s Dzamilou, ktera ale dostala rychle padaka. Marxove, ktera nikdy realne neprodukovala jakoukoliv hodnotu, by mel nekdo vystavit pokutu za rozkradani statniho majetku. Polehcujici okolnost-bezmezna hloupos t.

J. Krejčí 14.3.2016 9:25

Hraběcí rady

jsou takové, které ZDÁNLIVĚ řeší problém, ve skutečnosti neřeší nic. Nepřál bych paní autorce, aby se jí do sousedství nastěhovali agresivní a bezohlední spoluobčané a nemusí to být jen cigáni. Aby musela spoléhat na pomoc policie nebo komise pro dobré soužití. To by ji brzy vyléčilo z iluzí.

M. Prokop 14.3.2016 10:48

Re: Hraběcí rady

Autorka píše o něčem jiném.

P. Vaňura 14.3.2016 12:17

Re: Hraběcí rady

Nepíše, je to přesně tento případ!

J. Jurax 14.3.2016 21:36

Re: Hraběcí rady

No, píše a nepíše.

Totiž má v zásadě pravdu. Ale - můžete na nějak nepřizpůsobivé nájemníky volat městské policisty. Oni zpravidla přijedou a zjednají pořádek. I opakovaně. Jenže se taky proflákne, kdo ty policajty volal, kdo si stěžoval na obci - a když je to určitý typ nepřizpůsobivých, budete mít exkrementy na rohožce, vulgární malůvky na dveřích, vypuštěné pneumatiky u auta před barákem, šikanovaná děcka a sám budete chodit s odjištěnou pistolí v kapse a co třicet sekund se ohlížet. A potomci oněch nepřizpůsobivých na Vás budou plivat a vulgárně nadávat kde Vás uvidí - jako nezletilí jsou nepostižitelní, ani po čuni jim dát nesmíte ...

A řešení skrzevá zákon je na roky; komis uloží pokutu, ta je nedobytná, uloží další taky nedobytnou, řeší občanské soužití ... a řeší a řeší a měsíce plynou.

Slyšel jsem takovou urban legend o podobném případě - netuším, zda je pravdivá či má aspoň racionální jádro - pár chlapů z takto postižených bytů se domluvilo a dali šéfkovi rodinky deku, jež mu zajistila prý dva měsíce ve špitále. Policisté nic nevyšetřili a deka prý výrazně zkulturnila chování zbytku rodinky ... ovšem soudce Lynch není obecně dobré řešení, i když v jednotlivých případech snad účinné ...

F. Havala 14.3.2016 9:22

Stejné jako v případě ombudsmanky.

Není problém v osobách, které jsou duševně méně čilé (každý jsme nějaký), ale v lidech, kteří tyto jedince jmenují do funkcí. A o práci českých soudců, škoda mluvit.

M. Baloun 14.3.2016 8:26

Policie napaří pokutu

tak to je nejlepší vtip co jsem po ránu četl :-))))

P. Kmoníček 14.3.2016 8:09

Souhlasím se všemi

body článku.A vysvětlení nápadů toho živočicha sedícího ve vládě najdeme v jejím jménu.

P. Lenc 14.3.2016 8:31

Re: Souhlasím se všemi

Připojuji se.

L. Křivan 14.3.2016 7:48

Zákon, který nechrání slušné lidi,

ale gaunery, parazity a grázly je neplatný. Jako bývalý matfyzák nemohu vyloučit existenci slušné cikánské rodiny, ale já osobně žádnou neznám. Slyšel jsem o takové rodině vyprávět, .... ale pohádek jsem slyšel už hodně. Mám v Praze byt, v osobním vlastnictví, a kdyby tom domě někdo chtěl ubytovat cikány, asi bych se bránil. Ne jenom slovy.

F. Lesniak 14.3.2016 11:03

Re: Zákon, který nechrání slušné lidi,

A kolik máte v Práglu těch cikánů?

L. Křivan 14.3.2016 20:11

Re: Zákon, který nechrání slušné lidi,

Příliš.

J. Fridrich 14.3.2016 7:34

Mimozemšt'anka paní Šichtařová dává panské-hraběcí

Mimozemšt'anka paní Šichtařová dává panské-hraběcí rady - tak jsme říkávávali o lidech, kteří byli zcela mimo mísu........

P. Čulík 14.3.2016 8:04

Re: Mimozemšt'anka paní Šichtařová dává panské-hraběcí

A myšlenka by nějaká nebyla? Nebo výkřik ze tmy považujete jako smysluplný příspěvek do diskuze?