Úterý 15. července 2025, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

PRÁVO: Nechtějí, nebo nemohou

Odsouzení (zatím nepravomocné) divokých privatizátorů Mostecké uhelné a jejich kompliců ve Švýcarsku může přinést obrat i do dalších hospodářských kauz staršího data.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

IK

I. Kudrnová

17. 10. 2013 21:54
Nevím, nevím.

Už někdo spočítal, kolik odvádí tyto privatizované doly a fabriky a jiné  státu peněz? Kolik odvádí  daní, kolik odvádí na zdravotní pojištění, na sociální pojištění? Kolik  zaměstnanců zde pracuje a dostávají mzdu za svou práci?  Já si myslím, že strašně moc dávají do státního rozpočtu, jak  podnikatelé, tak i ti zaměstnanci, slyšela jsem ,že průměrný plat je jen  u horníků 35 000,--. A z těchto peněz mám pocit, že státu se odvádí 34 % sociální a 9% zdravotní, to je jen od jednoho člověka,  odvádí zaměstnavatel  jen na sociální a zdravotní přes 15 000,-- Zaměstnanci těchto privatizovaných fabrik  utrácejí  a plní státní kasu. Podnikatelé odvádějí ještě jiné různé daně, daň z příjmu a tak dále. Je tam také zaměstnanost.  A tyto daně,  co vyprodukují  tito  podnikatelé a zaměstanci    ž i v í   státní zaměstnance, politiky,  policii, hasiče, učitele atd.  To je právě to, že také tyto podniky  vlastně  živí státní zaměstnance a oni si toho neváží.   Vsadila bych se, že 50 % totiž ani neví, kde se ty peníze rodí.  Nechci se jich zastávat, ale kdysi bylo  řečeno, že i  za korunu se dá prodat majetek. Mám takový pocit, že to udělal i pan Havel, ale nevím to přesně. Já nevím a ani nechci vědět, jak to bylo s Lucernou. Asi bychom tu Českou republiku dostali do takových soudů a ostatní by z nás měli akorát srandu a kšeft. A i na ty soudy  přispívají vlastně  tito lidé, na jejich mzdy.  U nás se to nějak obrátilo. Ti lidé co dávají  peníze do  státního rozpočtu  už neví, co se s nimi děje. Jestli jsou smysluplně použity. Aby to zase neskončilo jak v 50. letech.

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

17. 10. 2013 22:16
Re: Nevím, nevím.

Valná většina není smysluplně využita.

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

17. 10. 2013 11:51
Švýcaři neodpracovali nic za nás a už vůbec ne pro nás

Jenom na našem, nikoho nezajímajícím, žádné mezinárodní zastání nemajícím i schopnost a ochotu se bránit nyní postrádajícím státu, se bezprecedentně právně arogantním způsobem pokouší odvrátit pozornost od svého (opět referendem) schváleného zákona o neporušitelnosti bankovního tajemství, díky němuž ze špinavých peněz zbohatli a neustále bohatnou (viz jejich nedávné zamítnutí požadavku na odtajnění seznamu německých i amerických daňových podvodníku a ochotné přijímání peněz od zkorumpovaných spolupracovníků prezidenta Hollanda). Pochopitelně si připravují půdu k tomu, aby za svou přičinlivost si mohli velkou část našich peněz (ne-li všechny) ponechat. O tom, že přímá demokracie je tím nejhorším prostředím pro hájení zájmů cizích občanů poznali se bolestně přesvědčili už občané spojenců Aténských.

Prolhanost politiků ČSSD, kteří náhle zcela zapomněli, jak obrovské majetky rozdali svým přítelíčkům je do nebe volající. Jejich tehdejší argumentace, že chrání "rodinné stříbro" a pracovní místa před bezohledným zahraničním kapitálem je ovšem po jejich EU-hujerské degeneraci pro ně nepoužitelná).

O jejich nesrovnatelně větším (vlastizrádném) zločinu při němž se nechali zkorumpovat natolik, že tuto zemi vydali na pospas zlodějským zahraničním bankám, podvodným a prolhaným obchodním řetězcům a učinili z ní (německou) montovnu, která nemá žádnou šanci se hospodářsky např. Německu vyrovnat, se ani nemluví, na tož aby byli jeho pachatelé odsouzeni.

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

17. 10. 2013 14:32
Re: Švýcaři neodpracovali nic za nás a už vůbec ne pro nás

Aniž bych měl jakékoliv sympatie k oranžgutanům, zemi jsme ponechali zahraničním bankám, řetězcům a necháme zde provozovat montovny pouze my všichni, kteří jsme toho všeho nebyli schopni sami.

Mohl jste si Škodovku koupit sám, nebo založit nějaký ten řetězec nebo banku.

0 0
možnosti
VP

V. Pavelek

17. 10. 2013 11:22
Jediný smysluplný závěr

plynoucí z tohoto článku je, že uhlí přitahuje koláčky. Podobně, jako panu Křivánkovi, mi přijdou logičtější závěry pana Václava Vlka st. v jeho článku na NP, který zde, mimo jiné, s pí. Zlámalovou polemizuje.

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

17. 10. 2013 14:33
Re: Jediný smysluplný závěr

Pan Vlk je dobrý v ironiích o státní správě či zvířatech.

Jeho výlety do světa ekonomiky či politiky (zvláště v souvislosti s Němci) bývají spíše tristní.

0 0
možnosti
VH

V. Hajková

17. 10. 2013 11:15
Koukám

že  se  SOCKOMOUŠI-  tomuto  článku  vyhýbají    jak  čert  kříži!    Jen  si  stále  říkám-  kdy  už  konečně  si  přijde  IŠTVÁN   se  ŠLACHTOU   a  zakuklenci    pro   budoucího   předsedu  vlády  SOBOTKU! 

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

17. 10. 2013 11:56
Re: Koukám

Toho se bohužel nedočkáme. Vždyť je to součást téže EU-mafie. To by museli okrádat EU víc než nás (jako např. pan MUDr. Rath).

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

17. 10. 2013 9:24
Po volbách budou jmenované socanské kauzy

opět zameteny pod koberec resp. tam nadále zůstanou.

0 0
možnosti
JK

J. Křivánek

17. 10. 2013 1:38
Ježíši! Fakt si autorko myslíš, že po 10-15 letech se něco vyšetří?

Ježíši! Fakt si autorko myslíš, že po 10-15 letech se něco vyšetří? Jedinej kdo vydělá jsou právníci.  Jsou tu aktuální ekonomické problémy, kdy se ztrácí především hloupostí každý rok desítky miliard. Ti pánové o kterých mluvíš jsou "za vodou" někteří doslova. Jó za blbost se platí. Radši zapomenou.

A tvoje radost nad osousenám už prakticky "mrtvé čudly" od pokryteckých svýcarů?

Autorko jsi pěkné tváře a trochu mdlého rozumu, chce to asi trochu více číst a studovat a méně psát. Doporučuji k přečtení třeba úvahu pana Vlka staršího z 14.10. zde na NP

http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-tvrda-pest-...

který to velké vítěztví nad zlými zloději pěkně rozebíra, z pohedlu "komu to slouží" a kombinmuje co by za tím mohlo skutečně být. Sice je to místy trochu konspirační, stejně jako váš článek, nicméhě článek od pana Vlka staršího je  plný logických úvah a používání kritického rozumu na místo mediálních zkratek, srdce  a pocitů ve vašem příspěvku.

0 0
možnosti
RH

R. Houška

17. 10. 2013 7:47
Re: Ježíši! Fakt si autorko myslíš, že po 10-15 letech se něco vyšetří?

To jste jí to ale nandal, pane Jakle, pravdoláskařsce jedné, všivé...Aby vám při odsouzení dalších Klausových a Zemanových skunků neprasknul ve švu...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz