27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Mnoho povyku pro nicŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 15.6.2016 15:00, přehled diskusí

Publicista mlátí hubou, ale:
Autor: J. Novotný Datum: 15.6.2016 13:07

těm detektivům z UOOZ jde reálně o krk. Takže když do něčeho jde, tak potřebuje vědět, že se to nedostane k druhé straně, ať už od šéfů, kolegů či od státního zástupce.

Důvěra je naprosto nezbytná, je zjevné, že dříve nebyla a měli jsme i demonstrativní "sebevraždy" elitních detektivů.

Plácat o tom, co by bylo, kdyby se v policii a státním zastupitelství všichni chovali čistě a profesně je pěkné, realita je jinde.

Re: Publicista mlátí hubou, ale:
Autor: P. Vaníček Datum: 15.6.2016 14:19

Vy budete potomek klanu Novotných ze 60.let. Tenkrát si soudruzi taky museli důvěřovat a když odzvonilo tak byla oprátka. Jde o to,aby si ten zrzek z Holomóca s ušatým policajtem nedělali co se jim samotným zamane!!!

Re: Publicista mlátí hubou, ale:
Autor: J. Novotný Datum: 15.6.2016 15:00

To jako, že kvůli státnímu zástupci z Olomouce přeorganizujete policii? Toho může odvolat ministr spravedlnosti, nemusí se kvůli tomu ničit UOOZ, aby nebyl ten státní zástupce schopen škodit.

Státní zastupitelství je nutno zkrotit. V České republice:
Autor: K. Janyška Datum: 15.6.2016 9:31

musejí vládnou občané a jejich soukromé právo, ne ze řetezu urvaní plukovníci od policie a pošuci od prokurátorů... Dzp.

Ministr jde proti vládě!:
Autor: P. Hlosta Datum: 15.6.2016 8:19

Já to tak nevidím. Ale nejsem publicista jako autor ;-) Já si myslím, že právě část policie, která je kriminální složkou a má v povinnostech odhalování organizovaných zločinů, nutně musí být se státními zástupci spolupracující. Dosud existující dva útvary, na sobě nezávislé, mají být sloučeny do jednoho a podřízeny nejvyššímu v policii? Odloučením od vlivu státních zástupců se zmenší nezávislá snaha policistů v rozkrývání zločinů a výsledky budou více konfliktní se státními zástupci. Policista bude muset konzultovat své výsledky výhradně se svým nejvyšším velitelem, či jeho úřadem a pak teprve předávat pro stíhání prokuraturou? To nedává logiku, protože aby zvládl nejvyšší nadřízený posouzení důkazů mu předložených, musel by se aktivně na vyšetřování podílet. To mu jednak nepřísluší a jeho role je jiná v policii! Na posouzení důkazů k vyšetřování je právě celý mechanismus státních zástupců a jsou to oni, kdo dávají poslední požehnání, že důkazů je dost, aby kauza šla k soudu. Nelze přeci sbírat důkazy, pak je sbalit bez posouzení a předat je prokurátorům, kteří mají pak jen podat žalobu k soudu. To by naprostá většina případů skončila smetením se stolu pro nedostatečnost důkazů, nebo jejich znehodnocení.

Přestavbu policie si naplánoval jeden člověk, co dělá momentálně šéfa. Systém se mu nezdál pro něj dobrý, tak ho předělal a hodil ho do placu, jako hotovku, že prý má k tomu pravomoc. Všichni v systému zúčastnění protestují a politický lídr ministr se staví proti nim. A to ačkoliv byl u toho, když se schvaloval plán rozvoje policie vládou, v kterém o téhle nové reformě nebylo ani slovo. Proč máme tedy vládu vzešlou z voleb, když vlastně nemá rozhodovat ani o reformách v policii? Ona vlastně ani o nich nemá vědět! - To svými slovy říká její ministr, co policii má v gesci!

Re: Nemáte pravdu.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 15.6.2016 10:03

Jednotlivé státní složky (tedy výkonná a soudní moc) MUSÍ být na sobě nezávislé. To je základní princip ústavního pořádku. Zjednodušeně třeba zde: http://obcanska-nauka.studentske.cz/2008/03/zklad-stavy.html

Re: Ministr jde proti vládě!:
Autor: J. Schwarz Datum: 15.6.2016 10:53

Tak by mne zajímalo, proč se ti úžasní státní zástupcové nepustí do policajtů, kterým nedůvěřují a nezdůvodní PROČ jim nedůvěřují! Jaký má smysl držet a platit vyšetřovatele, ke kterým nemají státní zástupci důvěru a nechtějí s nima spolupracovat? Možná by se naopak ukázalo že jde o policisty, kteří nejsou ochotni vyfabrikovat důkazy podle přání státního zástupce a jeho loutkovodiče.

Al Capone:
Autor: J. Dostál Datum: 15.6.2016 8:04

Poukazovat na případ Al Capone není zrovna moudré. Také v jeho době existovali úplatní policisté a jeho organizace to bohatě využívala. Proto Al Capone nedojel na stíhání organizovaného zločinu, ale na daně. Jenže dovozovat dnes takovéto analogie není "politicky korektní", a některým lidem to může vadit.