22.10.2019 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

PRÁVO: Lex Bakala

Vzhledem k opakovaným dotazům, útokům a nevolím spojeným s tzv. lex Bakala, tj. zákonem o vyvlastnění majetku pana Bakaly, dřívějšího majitele OKD a následně spolumajitele NWR, považuji za nutné uvést svůj názor na celou problematiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lehký 8.10.2016 0:01

Azyl v Senátu..!

Paní Vitásková se nám snaží vsugerovat dojem, že ona je ta pravá bojovnice za to, abychom nemuseli coby poplatníci platit za podvody, kterých se různí lidé v této zemi dopouštějí.Ale ona je přeci stíhána právě za to, že jeden takový podvod s fotovoltaickými elektrárnami na Chomutovsku, kde stát přišel o pár miliard, kryla..! Takže její pokus o azyl v Senátu je pouhým trikem na její potenciální nevědomé voliče.Doufejme, že jich nebude moc!

P. Rudolf 7.10.2016 15:48

Lex Bakala

Je výborné, že mnozí bezskrupulózní populisté rovnou na začátku těm slušnějším a chytřejším voličům prozradí, že je není možno, ani s přivřením obou očí, volit. U pitomců je to jedno.

F. Doušek 7.10.2016 12:00

A co státem podporovaný tunel v České

exportní bance? Ta rozdává úvěry ničím nezajištěné jak na běžícím páse, a jen za pár posledních let už Českou republiku stála více než 18 miliard korun.

Kde je odpovědnost 30-tiletých manažerů ČEB? Kde je odpovědnost těch, kteří si půjčují?

K. Pavlik 7.10.2016 11:30

Re: Paní Vitásková,

No vy si tu Ameriku predstavujete jak Hurvajs valku.

Pokud se podstatne snizila cena uhli tak se o fingovanem uplatku neda mluvit. V UsA tez kdyz se nesnizila - je ale fakt ze USA se nehrne do takovych kseftu pokud nemusi - naposledy prodelala penize na GM ( a nikoho nezavreli).

V. Povolný 7.10.2016 11:07

Boj s větrnými mlýny

V systému, který je založen na korupci a zlodějně nemá smysl proti těmto věcem bojovat. Nejdřív by se musel změnit samotný systém a to je samozřejmě mimo realitu.

K. Krejčů 7.10.2016 10:56

Re: Paní Vitásková,

Za Rakouska se počínání Bakaly říkalo fingovaný úpadek a šlo se za něj do kriminálu. Není důležité, jak "sofistikovaně" v čase a prostoru byl tento trestný čin spáchán. Dtto v USA. No - moc jsme nepokročili - a ani se nepoučili.

V. Javora 7.10.2016 10:30

Re: hnus

Že se, pane Kubíne, nestydíte.

Š. Hašek 7.10.2016 9:51

Re: U nás vůbec platí

Bakalu paradoxně vždy drželi a snad budou držet ČSSDsocialisté.

Co jiného jsou plány, že se donekonečna (do voleb) bude posílat na účet soukromé firmy peníze "pro dělníky"?? Zjednodušeno.

Socialismus se dostal do krásné slepé uličky, začínal na příspěvcích skutečně chudým a končí placením života nekonečné fronty žadatelů. Též rostoucímu počtu rozdělovatelů státní péče. Nezjednodušeno.

J. Schwarz 7.10.2016 8:42

Re: U nás vůbec platí

Pokud jde ale o zaměstnance OKD, tak to je opravdu věc státu. Pokud se firma přestane vyplácet je přece normální, když podnikatel podnikání ukončí a se zaměstnanci se rozloučí. Pokud jim vyplatí zákonné odstupné je všechno OK. Požadovat, aby podnikatel zisky neutrácel ani neinvestoval jinde ale vytvářel "fond" ze kterého by provoz podniku financoval až bude ztrátový je mimořádná pitomost. Vždyť si to představte - třeba zjistíte že jste schopen pěstovat hlívu ústřičnou za 25Kč/kg přičemž se prodává za 80. Zřídíte pěstírny, najmete lidi a budete slušně vydělávat. Ale namísto toho abyste si pořídil slušné bydlení, auto a třeba cestoval zřídíte "fond" ze kterého budete pěstírny dotovat až se sníží poptávka, import z Holandska sníží cenu hlívy na 35 Kč/kg a nová legislativa vám zvedne náklady na 40 Kč/kg.

J. Schwarz 7.10.2016 8:25

Re: hnus

Slečna co dělá recepční v E.ONu je asi taky "přisátá na energetice". Že, pane? Kubíne.

J. Schwarz 7.10.2016 8:22

U nás vůbec platí

jakási podivná legislativa. Jeden by řekl, že management jakéhokoli podniku ví, jak na tom firma je. Může se stát že se zdravý podnik ocitne v paltební neschopnosti kvůli špatnému řízení cash flow nebo když zákazník nezaplatí vysokou pohledávku. Ale pokud je podnik předlužen je třeba se ptát, jak dluhy vznikly - obelhal management věřitele když poskytl záruky stejným majetkem několika věřitelům nebo to bylo s jejich vědomím? Jak mohou vzniknout mnohamiliardové dluhy řádově převyšující majetek společnosti? Kdo vlastně takové firmě půjčuje? A pokud taková firma odebírá služby a plnění ačkoli je managementu jasné že nemá na zaplacení, jakto že nejde o podvod ale údajně jen o "špatný obchodní záměr" či " špatný úsudek"? Zvlášť pak když "špatně usoudivší" na celé věci značně vydělá a černý petr zůstane jiným, potažmo státu. Státu ale může zůstat jen tehdy, souhlasí-li s tím politici, kteří se stávají de fakto komplici podvodníků.

V. Vlach 7.10.2016 7:05

Re: hnus

zásah zcela vedle, jste rád?

D. Polanský 7.10.2016 6:57

Re: Paní Vitásková,

V principu jistě, ale bohužel jenom v principu.

D. Polanský 7.10.2016 6:55

To je nic

taková IPB ani nevíme na kolik dluhů nás vyšla. Nejmenší odhad je 245 miliard. Nejvyšší kolen půl bilionu. A vše je v pohodě. Ovšem nevím jak autorka v senátu chce prosadit zákon, o němž píše. Pokud vím senát je jenom a jenom trafika. A kdo chce tam, chce trafiku. Senát jsem nikdy nevolil.

P. Han 7.10.2016 6:38

Re: hnus

Co to je "být přisátá"? Šéfovat ERÚ? Proč by jí to mělo vadit? Je to její práce, někdo to koneckonců dělat musí a ona to dělá dobře. Tak moc vám vadí, že zabránila několika dalším tunelům?

A. Bocek 7.10.2016 6:34

Přisátí na enertgetice

jsou jedině VE a FVE baroni. Elektrárny jejichž diagram dodávky je jak ústa stoleté indiánky dostávají protismyslně 43 miliard korun každý rok. Tito ubírají, důchodcům, zdravotníkům, učitelům.Paní Vitásková je osamocenou bojovnicí proti těmto......

T. Kubín 7.10.2016 6:13

hnus

Ano, Bakala je lotr, ale madam Vitásková je daleko odpornější. Po celá léta - dokud kapalo - jí nevadilo být přisátá na energetice, teď svůj úřad zneužívá pro propagandu. Ta ženská asi nepatří do kriminálu (spíše do blázince), ale do senátu určitě také ne.

J. kabát 7.10.2016 6:03

Re: Autorka neoznacuje prave viniky !!! Proc? ...

A proč by měl něco platit Bakala??????

T. Marný 7.10.2016 5:23

Re: Autorka neoznacuje prave viniky !!! Proc? ...

Viníkem je systém ( a jeho vykonavatelé ), který připustil privatizaci uhlí, vody, elektřiny, jejich distribuce + plynu a odpadové hospodářství ( c.k monarchie měla pod kontrolou tabák, alkohol). Takže vlastně téměř celá společnost, která volila ( nadšeně ) ty strany, které byly hlavními propagátory/vykonavately privatizací uvedeného. Za chyby se platí, i když takový, jako Bakala, by měli platit nejvíc.

J. kabát 7.10.2016 4:38

hmmm

Koukám , že soudružka by se ráda zalíbila " slušným lidem" a tak by znárodňovala. Pěkně po bolševicku. Pravda je , že Klement Sobotka to asi nezaplatí.

T. Pansky 7.10.2016 4:09

Autorka neoznacuje prave viniky !!! Proc? ...

Probehla privatizace OKD. Proc se autorka nepta ci neuvadi, nevi, nechce vedet, kdo privatizaci OKD provadel. Ano, privatizace probehla v 90. letech. Ale stat si udrzel kontrolni minoritni balik akcii. Prave v dobe vlady CSSD a ministra financi pana Sobotky stat ztratil kontrolu nad svym majetkem !!! A presto je dnes pan Sobotka predsedou vlady a CSSD jedna z nejoblibenejsich stran v zemi !!! Autorka vini pana Bakalu. Z ceho, tomu nerozumim. Paklize prijmeme argumentaci pani Vitaskove, potom zijeme ve skrytem komunismu = kryptokomunismu. Pani Vitaskova nehleda skutecne viniky, je ochotna primnout komunistickou argumentaci s komunistickym znarodnenim na konci.

P. Dvořák 7.10.2016 2:22

Re: Paní Vitásková,

Což vůbec neznamená, že nemá z principu pravdu.

Z. Vydra 7.10.2016 1:39

Paní Vitásková,

kdepak jste žila posledních deset let? Všechny banky a horentní příjmy jejich vrcholných manažerů se dosud "zachraňovaly" z peněz daňových poplatníků podle zásady socializace ztrát a privatizace zisků. Tak proč čekáte, že se u hýčkaných miliardářů bude postupovat jinak? Jistě od 1.1.2016 máme v EU směrnici, že ztráty banky se mají hradit systémem bail-in, to jest z peněz vkladatelů (pardon dnes věřitelů), ovšem také z peněz akcionářů bank. Takže je Vám snad jasné, že tohle asi nikdo nemá chuť dodržovat. Snad jedině maličký Island,který dokonce odškodnil drobné střadatele a banky klidně nechal ve ztrátě, což se banky pokusily zvrátit u Mezinárodního soudu, jenže prohrály. Ovšem Island provozuje jinou politiku než EU, kam samozřejmě odmítl vstoupit.Kdysi se dokonce tvrdilo, že podnikání formou tunelování jsme vynalezli my, o tom pochybuji, ale každopádně byla základem naší transformace a stále se hojně aplikuje v mezích zákona.Na peníze od Bakaly, Rittiga a dalších klidně zapomeňte.