18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Kdybych mohl radit panu prezidentovi...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 26.1.2017 20:00, přehled diskusí

Emanova volební kampaň v plném proudu:
Autor: L. Němec Datum: 26.1.2017 19:06

Pan Jemelík má pravdu. Jenže o to tu vůbec nejde. Milda Eman Zeman už testuje drahnou dobu svoje voliče vypouštěním pokusných balónků s řešeními, která si Mildovy ovečky přejí. A přestože by to třeba na 200% dopadlo s kárnou žalobou tak, jak popisuje, ostudu by si Eman utrhl akorát u novinářů a soudců. No a co ? Vina nevina, presumpce nepresumce, soudy nesoudy, právo neprávo, Emanův volič chce slyšet, že by Rath měl jít bručet a hotovo.

Tak to siudnictví zrušme celé:
Autor: R. Morava Datum: 26.1.2017 12:42

Představme si, že od 27.1.2017 zrušíme tyto evidentně nefunkční soudy, a právníky, kteří stojí mraky peněz a ničemu nebrání. Bude v tomto státě něco horší? Podle mne nic.

Policii bych nerušil, budou dál vyšetřovat a na konci se sejde část lidí z města a rozhodne o vine či nevinně. Pokud by policie překročila pravomoci, zase se sejde cast občanů města a rozhodne, jestli darebák, kterého policisté ztloukli dostal oprávněně nebo ne. Zákony nepotřebujeme, protože selský rozum dává v 90% lepší závěry než všechny naše paragrafy.

V případě Rath by to určitě fungovalo levněji a spravedlivěji. Vina je evidentní a pokud chlap za 5 let nesedí, znamená to že takové soudnictví stratilo oprávnění existovat!!!

Milý pane, jde tady o daleko HORŠÍ NEŠVAR:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.1.2017 11:45

a tím je osvobozování zločinců na základě právnických kliček. Něco takového by zákony vůbec neměly dovolit!

Re: Milý pane, jde tady o daleko HORŠÍ NEŠVAR:
Autor: P. Rudolf Datum: 26.1.2017 12:40

To jsme tady měli čtyřicet let, kdy advokát byl u soudu (v jistých situacích) zbytečný. Věřím ale, že mnohým se po tom stýská.

Milý pane, Machiavelli napsal, že existují tři dobré:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.1.2017 16:28

způsoby vlády ale každá má svůj špatný opak. Jsou to monarchie x tyranie, aristokracie x oligarchie a demokracie x anarchie. Mnoho lidí nechápe, co to znamená anarchie, např. vládu Al Capona, jehož bandě je přisováno kolem 1000 vražd, on ale seděl jen za daňový únik ve výši 200000 dolarů. Právně se ničeho jiného nedopustiil a i svědek v tom procesu byl později zavražděn. Umožnění právnických kliček typu "ve vrahově domě se sice našla mrtvola i vražedná zbraň, ale policie neměla povolení k domovní prohlídce, takže se to nepočítá" podlamuje demokracii do té míry, že se třeba i Adolf Hitler může ze začátku zdát jako lepší varianta...

Osobností téhož formátu jako Al Capone byl v první polovině 18 století v Londýně jistý Jonathan Wild. Tomu neprokázali nic jiného, než podíl na vrácení ukradené věci za úplatu původnímu majiteli. JENŽE oni šli jinou cestou, přijali zákon, že za toto mohl soud odsoudit pachatele k smrti. A tak Jonathana Wilda pověsili...

Re: Milý pane, Machiavelli napsal, že existují tři dobré:
Autor: P. Rudolf Datum: 26.1.2017 17:20

A co jste tím chtěl říct? Že zákon ulice by to spravedlivě srovnal?

Speciálně jsem tím chtěl říci, že JEDINÁ věc, kterou:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.1.2017 20:00

by měl soud u důkazů posuzovat je jejich VĚROHODNOST. Člověk z ulice bude plně chápat jednání policistů ve stylu detektivky z 50 let kdy řeknou podezřelému "Otevřete ten kufr a když nic nenajdeme, tak se Vám omluvíme..."

Tvrdit, že odposlechy jakoby neexistují, neb nebyly povolené je právě ta pro mě naprosto nepřijatelná právnická klička!

Možná je článek "pregnantní", ale:
Autor: J. Chaloupka Datum: 26.1.2017 10:53

většina občanů má stejné pochyby, jako president.

Velmi dobré:
Autor: P. Rudolf Datum: 26.1.2017 10:24

Jen bych podotknul, že bychom se měli ptát, proč s touto výtkou nepřišel VS už dřív? Podobných situací už přece bylo mnoho.

Když tak občas pročítám články:
Autor: F. Lesniak Datum: 26.1.2017 9:28

pana Jemelíka alias Stín, nabyl jsem dojmu, že všichni jsou blbí, jen Jemelík a celá ta sakumpačka s Bokem v čele jsou ti nejchytřejší.

Re: Když tak občas pročítám články:
Autor: B. Holubec Datum: 26.1.2017 9:59

Ale tady tomu článku není co vytknout - je naprosto pregnantní.