23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kužel 24.2.2010 12:47

Výstižný článek!

Ta forma korupce, o které autor píše, tedy donucení zamětnanců ke vstupu do strany (té správné) a přes ně se dostat k lizu, mi připadá docela objevná.

Celkový souhlas, dovolím si připojit odkaz na článek k věci:

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=124375

R. Sedláček 24.2.2010 10:39

Re: Ještě jeden nápad

A co navrhujete vy pane na míse. Ach jó.  agenty provokatéry, kteří budou provokovat jiné agenty provokatéry? Korupce je od nejnižších stupňů úplně všude. Budete li na místě, kdy máte možnost zadat zakázku do určité sumy (40 tis vy, 40-100 tis. vám nadřízený orgán atd) pak si pamatujte, že malý živnostník vám nabídne 5% z fakturace, když mu budete zadávat malé zakázky do těch 40 tisíc. A nezbavíte se toho žádným zákonem ani sankcí. Jediné řešení je vyměnit lidi, nebo je převychovat, protože vždycky se najde vyjímka na vyjímku a klička na kličku. Jenže to nejde hned, ale zřejmě nás k tomu bude muset dontit okolí dlouholetým působením Ach jó.

V. Kain 24.2.2010 8:26

Re: Ještě jeden nápad

Platy politiků závislé na vývoji průměrné mzdy by muselo projít kladně parlamentem.Nedat politikům do rukou peníze a tím zabránit korupci hezké, ale nereálné.Právě socialisté společně s komunisty usilují o co největším balíku s kterým budou moci disponovat.

Z. Novotny 24.2.2010 8:24

Souhlas...

I kdyz poznamenavam, ze i kdyby byla jasna pravidla na Stavebni povoleni a podobne, uplaceni se vyskytne tehdy, kdyz stavba ta pravidla nedodrzi a presto to povoleni bude chtit. Potom ze bude uplacet za to, aby se zavrely oci kontrolujicich. Viz cerne stavby v chranenych oblastech...

R. Kříž 24.2.2010 8:02

Re: Ještě jeden nápad

tohle muze napsat jen clovek, ktery je zcela mimo misu...

vy opravdu nechapete, ze platy jsou ten nejmensi problem? vy opravdu nechapete, ze problemem je to, ze pres sve funkce se politici dostavaji k vyraznejsimu lizu jako jsou uplatky, funkce ve spravnich radach apod.? ze nejvetsi problem neni to, jak rozhoduji, ale ze rozhoduji o vecech, o kterych rozhodovat nemaji? o nasich penezich, nasem zdravi, o tom, jak se mame ci nemame chovat, i kdyz tim nikoho nijak neomezujeme atd?

ach jo...:-(

R. Sedláček 24.2.2010 6:35

Ještě jeden nápad

Se vším se dá souhlasit. Jen bych ještě pro jistotu  učinil platy politiků přímo závislé na vývoji průměrné mzdy v ČR. Pak by je jistě přešla nesmyslná podpora flákačů (pivo za hlas) a likvidace těch, kteří vytvářejí zisky a pracovní místa nehorázným zdaněním.