29.1.2020 | Svátek má ZdislavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Iluze boje s korupcí u velkých stranŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 24.2.2010 12:47, přehled diskusí

Výstižný článek!:
Autor: K. Kužel Datum: 24.2.2010 12:47

Ta forma korupce, o které autor píše, tedy donucení zamětnanců ke vstupu do strany (té správné) a přes ně se dostat k lizu, mi připadá docela objevná.

Celkový souhlas, dovolím si připojit odkaz na článek k věci:

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=124375

Souhlas...:
Autor: Z. Novotny Datum: 24.2.2010 8:24

I kdyz poznamenavam, ze i kdyby byla jasna pravidla na Stavebni povoleni a podobne, uplaceni se vyskytne tehdy, kdyz stavba ta pravidla nedodrzi a presto to povoleni bude chtit. Potom ze bude uplacet za to, aby se zavrely oci kontrolujicich. Viz cerne stavby v chranenych oblastech...

Ještě jeden nápad:
Autor: R. Sedláček Datum: 24.2.2010 6:35

Se vším se dá souhlasit. Jen bych ještě pro jistotu  učinil platy politiků přímo závislé na vývoji průměrné mzdy v ČR. Pak by je jistě přešla nesmyslná podpora flákačů (pivo za hlas) a likvidace těch, kteří vytvářejí zisky a pracovní místa nehorázným zdaněním.

Re: Ještě jeden nápad:
Autor: r. kriz Datum: 24.2.2010 8:02

tohle muze napsat jen clovek, ktery je zcela mimo misu...

vy opravdu nechapete, ze platy jsou ten nejmensi problem? vy opravdu nechapete, ze problemem je to, ze pres sve funkce se politici dostavaji k vyraznejsimu lizu jako jsou uplatky, funkce ve spravnich radach apod.? ze nejvetsi problem neni to, jak rozhoduji, ale ze rozhoduji o vecech, o kterych rozhodovat nemaji? o nasich penezich, nasem zdravi, o tom, jak se mame ci nemame chovat, i kdyz tim nikoho nijak neomezujeme atd?

ach jo...:-(

Re: Ještě jeden nápad:
Autor: R. Sedláček Datum: 24.2.2010 10:39

A co navrhujete vy pane na míse. Ach jó.  agenty provokatéry, kteří budou provokovat jiné agenty provokatéry? Korupce je od nejnižších stupňů úplně všude. Budete li na místě, kdy máte možnost zadat zakázku do určité sumy (40 tis vy, 40-100 tis. vám nadřízený orgán atd) pak si pamatujte, že malý živnostník vám nabídne 5% z fakturace, když mu budete zadávat malé zakázky do těch 40 tisíc. A nezbavíte se toho žádným zákonem ani sankcí. Jediné řešení je vyměnit lidi, nebo je převychovat, protože vždycky se najde vyjímka na vyjímku a klička na kličku. Jenže to nejde hned, ale zřejmě nás k tomu bude muset dontit okolí dlouholetým působením Ach jó.

Re: Ještě jeden nápad:
Autor: V. Kain Datum: 24.2.2010 8:26

Platy politiků závislé na vývoji průměrné mzdy by muselo projít kladně parlamentem.Nedat politikům do rukou peníze a tím zabránit korupci hezké, ale nereálné.Právě socialisté společně s komunisty usilují o co největším balíku s kterým budou moci disponovat.