7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

PRAHA: Naschvály nemají úroveň

Dvě aktuální situace krásně obnažily způsob jednání primátora Zdeňka Hřiba – Mariánský sloup a přejmenování náměstí Pod kaštany před ruskou ambasádou. Obojí se přitom dalo uskutečnit, ale zároveň slušně, politicky vyspěle, logicky a smysluplně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 28.2.2020 8:49

Tak jistě, Němcov byl obětí ruské nedemokracie. Ale autor má pravdu i s tou Vietnamskou u ambasády USA a třeba Nankinskou u Japonské. Někdy možná má smysl být trochu politicky korektní.

Když se dozvíte, že se Vaše matka vyspala s cizím člověkem, budete jí titulovat mami, nebo kurvo?

Přes to všechno je můj názor na náměstí Němcova nevyhraněný. Demokraticky smýšlející Rus z toho může mít radost, ten nedemokratický má možnost se zamyslet. Pokud bude jednou Rusko demokratické, název ocení, pokud nebude. A může být tragikomické psát dopis na ruskou ambasádu na náměstí Němcova.

Co se týká Mariánského sloupu je Hřib jasný komunista, proto by se ulice kde bydlí měla jmenovat ulice Neokomunisty Hřiba.

Š. Hašek 28.2.2020 8:49

MUDr. Hřib ..... protože zkoušky udělal, ale jen fakultou prolezl ..... protože po ukončení školy seděl jen v kancelářích a nevyléčil ani jednu chřipku ......

Je si vědom, že by po něm ani pes neštěkl, tak se věnuje "historii". Skutečně "odborně". Jednou historii barokního sloupu (!!!) a další pondělí "historii" kriminálního činu kdes v Rusku (!!!).

Skutečně politik se širokým rozsahem .... a po večerech studuje pravidla "pirátské plavby na moři i po Vltavě".

Zkráceno. Narodil jsem se a žiji v Praze.

M. Němcová 28.2.2020 8:42

Palestinská by bylo rozhodně lepší

M. Němcová 28.2.2020 8:40

máme na výběr, před americkým nebo před britským nebo před equadorským nebo před švédským by se ulice mohla jmenovat Juliana Assangeho, když chvilku počkáme, bude splněn i podmínka -. jmenovat jen po mrtvých lidech.

K. Salajka 28.2.2020 8:40

Městečko mezi Letnou, Bubenčí a Dejvicemi lze bez velké nadsázky označit jako ruskou vesnici. Za socialismu se tam stavělo s patřičnou arogancí ke stavebním a jiným předpisům. Hezkého názvu Pod kaštany je mi líto, ale na nový hlavičkový papír ruské ambasády se těším.

Je dobře připomínat v Čechách, že objednatelé této vraždy nebyli ani hledáni a že soustrast Kremlu s pozůstalými je málo upřímná.

J. Sedlář 28.2.2020 8:18

Vyborne, na to už máme? (budeme mit?) paragraf.

R. Dubravský 28.2.2020 7:54

Já bych mu dal jméno Zahálejících budižkničemů.

M. Kanda 28.2.2020 6:17

Jak to myslíte s tou provokací? Koho to provokuje? Snad ne Putina, který tvrdí, že nemá s vraždou nic společného? Nebo si myslíte, že je to jinak? A proč to tedy neřeknete napřímo?

Jo, a Mariánské náměstí, kde sídlí magistrát, bych přejmenoval na Náměstí zdravého rozumu.

R. Vacek 28.2.2020 5:49

Prostě někdo nemá rád Rusko a chce zhoršení vztahů s Ruskem. A tak místo toho, aby dělal to, za co dostává peníze, realizuje tuto svou nenávist. Máme pro to pojmenování "Předsudečná nenávist".

J. Krásenský 28.2.2020 4:18

Tak ta ulice před velvyslanectvím USA by se mohla jmenovat My Lai nebo Lee Harvey Oswalda. U německého velvyslanectví Lidická, Zatím co velvyslanectví muslimských států by se mohly přestěhovat do Hrdlořez a pokud by se vzpíraly změnit místní název na Vepřová, Psí či Následníků vraha a pedofila. Pak je třeba připomínat genocidy: Francouzské Vendée či Alžírská, Turecké Arménská, Britské Amritsar, Belgické Kongo, Španělské Generála Franca či Svobodného Katalánska.

Naši zločinní komunisti přejmenovávali místní názvy podle svých zločinců, ale k podobnému pyjátskému hovadizmu se nesnížili.

T. Kohout 28.2.2020 3:08

Když vtipy, tak vtipy. Kdybychom chtěli Rusy opravdu potěšit, tak nějakou zastrčenou zatuchlou díru bychom mohli pojmenovat "Leninova třída". - Není to trestné?

T. Kohout 28.2.2020 3:05

Tak ta před UK ambasádou by se mohla jmenovat Europe Lane. A říkalo by se, že je to varianta na Penny Lane, blahé paměti.

J. Sedlář 28.2.2020 1:50

Ale proč tak zlehka, co třeba spálená? V Brně máme čtvrť Komín, nebudou tu ambasádu stěhovat? Amíkům perlovou a přístavní, nemcum Adolfovu nebo Stalingradskou.

P. Labaj 28.2.2020 1:07

Před Izraelskou ambasádou Plynárenská.