21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

PRAHA: Metropolitní plán aneb Krok do neznáma

Již dlouho je jasné, že Praha potřebuje nové přístupy k plánování svého rozvoje. Podrobný detailní plán, který řeší každý čtvereční metr plochy, je sice dobrý pro omezování nežádoucího rozvoje, ale dost dobře nenabízí žádnou koncepci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 28.6.2018 18:34

Re: Megaprojekt developerské mafie

Proč nekoná státní zastupitelství a policie, to nevím. Kdyby dělali svou práci, tak by na Magistrátu nezůstal ani vrátný.

F. Kusák 28.6.2018 10:18

Re: Megaprojekt developerské mafie

No, to je asi pravda a ono těch pravd je mnoho. Ale jak to změnit, když každý, kdo přijde na magistrát nebo na MČ, je nemilosrdně atakován úřednickou mafií, politickými zájmy a podnikatelskou lobby. To je těžko řešitelný problém. Krásné a moudré řeči vede každý, ale nést hlavu na špalek a něco prosadit a změnit, to umí málokdo.

M. Prokop 28.6.2018 9:28

Re: Megaprojekt developerské mafie

Neřekl bych, že je to tak jednoduché. Třeba to rozšíření do okolí přináší dost značné problémy s dopravou. "Oslunění" je taky dost zneužitelná věc.

J. Chaloupka 28.6.2018 8:19

Ten prostor před Intercontinentalem je tedy

brownfield? To je ovšem něco docela jiného.

J. Pražák 28.6.2018 8:04

Megaprojekt developerské mafie

Metropolitní plán je, stejně jako Pražské stavební předpisy, projektem, který má pomoci developerům, úředníkům a zastupitelům na magistrátu i městských částech k maximalizaci zisku.

Zastavět brownfieldy by šlo i dle stávajícího územního plánu. Ostatní nové možnosti, které přinese metropolitní plán, přemění Prahu v chaotické město, obdobné jako jsou dnes na Středním východě, Indii,.... Budovy namačkané bez koncepce, na oslunění se kašle, stejně jako na architektonický záměr architektů kteří v minulosti navrhli obytné soubory. Vlepují se nové domy tam, kde je architekt původně z nějakého důvodu nenavrhl, viz Petřiny, Prosek, Ďáblice,...

Úředníci magistrátu i městských částí, stejně jako zastupitelé a radní, jsou ochotní slouhové developerů, za pár drobných umožní stavbu i tam, kde bude okolí škodit. Vytěží z pozemků maximum pro sebe a své spřízněné developery, i když to povede ke škodám na životním prostředí. Rozšíření města do okolí by jim neumožnilo získat profit z pozemků v místech, kde mohou z titulu svých funkcí ovládat, co tam bude stát. Obdobně to dělají již dnes, když např. svévolně zvýší koeficient využití území. Určitě ani to není zdarma...

D. Polanský 28.6.2018 6:58

Jasné, nové přístupy.

Je mi 65 a tohle jsem již v životě slyšel nekonečně mnohokrát. Takže opět nové přístupy.