3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

PRAHA: Bém má kliku...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 10.7.2010 17:21

Nějak mi unikl fundovaný rozbor toho,

kolik popílku vychrlí jedna tepelná elektrárna, aby vyrobila dost proudu na nabití baterií jednoho,nebo sta elektromobilů.Hlavně že Praha zrušila trolejbusy, ano, potřebují také elektřinu  z uhlí nebo atomu, ale odvezou to, co desítky osobních aut.Pokud ale každý, pohříchu se to týká hlavně Pražanů, bude a priori považovat  "socku" za nehodnou své náklonnosti, bude Blanka jen jednou z mnoha potřebných staveb.A to raději neotvírám otázku, kde si Pražané vydělali na počet aut větší, než v obdobných městech na Západě.Produktivita práce?Ne,jenom se v cizině se ty peníze nevydělávají tak lehce.Ostatně to nikde.

R. Langer 7.7.2010 12:57

Ekologický

elektromobil? No to jsou mi ale novinky... 8-o

T. Kočí 7.7.2010 8:13

Re: Pane Olšer, vy jste v technice osel

Souhlas.Popírání základní fyzikální zákonitosti je nástroj velmi oblíbený.Když něčemu nerozumím,tak to alepoň zkritizuji a pošlu do starého železa.´Čím se budou ty elektromobily nabíjet?

V. Vlk 7.7.2010 2:10

Pane Olšer, vy jste v technice osel

Plácáte páté přes deváté , mydlíte tam novinářské pitominky se základními neznalostmi fyziky. Ty ptákoviny o elektromobilech jset slyšel od koho? Od magorů typu Arnika  anebo AutoMat? Ty lidi jsou technickým vzděláním někde na úrovni druhé třídy obecné. Eleketromobily jsou a budou hovadina do té doby, než bude vyřešena otázka baterií a nebo mikrovlnného přenosu energie.Takže asi tak za 50 let, víme oni vzdělanče. Jindy píšete celkem dobře ,ale tohle zase byl úlet jako noha. Celý svět staví a používá automobilové tunely. V Kotěhůlkách jistě nejsou,ale podívejte se třaba do Rakouska, a nebo Holandska, Chorvatska, Norska, Dánska a třeba i na Madeiru . Magoři z organizace AutoMat by potřebovali vyšetřit hlavu.

A míchat Kaplického Chobotnici s vyřešením pražské dopravy to už byžaduje skutečně básnické střevo.

V. Skalová 7.7.2010 1:44

To jako, že až budeme mít všichni elektromobily, tak nebudeme potřebovat tunel blanka?

To se obávám, že tak brzy nebude. Zatím vím, že tunely, podkopy a podzemní garáže řeší dopravní problémy velkých západních měst velmi dobře. například v Paříži nebo v Barceloně.

O. Vosecký 7.7.2010 1:10

Pane Olšere,

mslím, že ten poslední odtavec zcela likviduje zbytek článku a domnívám se také, že je pod Vaší důstojnost...