18.8.2022 | Svátek má Helena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sklář ze Světlé 19.1.2009 9:11

Stát si má plnit závasky jako každý majitel.

Michale BTC je z 60% státu, Sklo Bohemia Světlá z 50% je státu ale 1% propujčili ČSOB a podobné je to u ostatních firem. Firmy nezaspali vyvoj jsou jedny z nejmodernějších v evropě a neli na světě. Odbyt byl ve Světlé ze 4 pecí 3 byli vykryty. Jedna kdyby se odstavyla tak zbytek měl velké zakázky. Otevřel se arabský trch kam z ruční výroby šlo vše do zlata a nestíhali jsme vyrábět. Nová linka na nový druh skla které se zatím vyrábý jen ve Francii. A unás se rozjela, je to kobaltové sklo s názvem Cristalain. Je mnohem levnější a má vlastnosti olovnatého křišťálu. Jak se říká má tu jiskru. Banky v září chtěli pouze potvrdit že si stát stojí za svími podíli. Což jednou za rok za dva dělali.  A p. Kalousek s p. Topolánkem řekly že ne. Stát je věčinovým majitelem a jestli vydělaný peníze v % vlastnictvý nešlůi státu tak by to měla prověřit policie. Mně jako daňového poplatníka to velmy zajímá. Zítra se může stát že vláda nezaplatí policistům nebo hasičům. A proč nepíšete také že jsme nedostali výplaty že stát tady porušuje sám zákony. Že ve Světlé lidi živoří a banky začnou už brzo zabavovat lidem majetky. Byl jsem volič ODS a už se těším k volbám. My vám to osladíme.  >-

Ivan 19.1.2009 11:56

Re: Stát si má plnit závasky jako každý majitel.

Je třeba si uvědomit, že ODS nehospodaří, ona pouze krade. Topolánkovi nebo Kalouskovi je jedno, jestli sklárny budou mít ztráty. Oni potřebují, aby nějaký vybraný zloděj, pardon privatizér, se napakoval. Aby získal třeba 50 milionů. Že přitom zničí majetek za miliardu Kalouska ani Topolánka nezajímá. Celý ten problém kilem skláren je uměle vytvořený jen za tím účelem, aby už dávno dopředu vybraný zloděj se mohl legálně "obohatit". Tak se přece postupovalo při ničení mnoha jiných ziskových a výborných podniků za privatizace.

sklář ze Světlé 19.1.2009 12:36

Re: Stát si má plnit závasky jako každý majitel.

Plně s Vámy p. Ivane souuhlasím. Povídá se po světlé že mají zájem na odkupu skláren Květ se Součkem. Jestli je to pravda tak takoví tunel tu ještě nebyl. I kdyby dostali jen jednu fabriku. Jsou to nýnější spolumajitelé, stát 50%, Květ 25%, Souček 25%.

pra 19.1.2009 16:13

Re: Stát si má plnit závasky jako každý majitel.

Problém asi bude, že žádné vydělané peníze nebyly. Náklady asi opět překročily výdělek. Zdá se mi, že odbory opět "slavně zvítězily", když "vybojovaly" vyšší platy a udržení i neproduktivních pracovních míst.

Stále platí: silné odbory = socialismus = společná bída. Tam bych směřoval svůj oprávněný vztek.