21.1.2022 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Milan 19.1.2009 13:01

zrušme ministerstva

Soulasím, podobné uspořádání je ve Švýcarsku, funguje to.

Liberta 18.1.2009 23:40

Re: Ale samozřejmě!

Stálo by za to Vás k nám pozvat na kafe - kdybychom na to měli čas ;-). Viděl byste 8 kmitajících mezi telefony (většinou z regionů), mailujících do Bruselu, likvidujících svou denní dávku pošty (nikoliv o nesmyslech, ale o běžících projektech ze všech míst republiky). 28letá šéfka mezitím zvládne navíc 2 jednání (plynule v češtině, angličtině a francouzštině, a docela se hádá, takže žádná zbabělost :-/)... Smyslem toho kmitání je plynulý průběh a financování českých projektů z evropských peněz. Čtvrtletně. A monitorování vůči donorům. Furt. I zpětně.

Neříkám, že takhle to je všude. O jmenovaných MPO a MŽP (a přidala bych MŠMT, MMR, MZdr) mám také svůj názor (teď mluvím o sekcích evropských projektů, nic jiného neznám). Naopak jsem tohle místo chňapla všemi deseti (přišla jsem z akademického prostředí, pak z volné nohy a poté ze soukromé sféry) a tvrdím, že pracovní dynamika tu je minimálně stejná, jako v soukromém.Také to tu má tradici a dává to smysl - evropské peníze se tudy řinou už od r. 1991. - Jediné, co je nesrovnatelné, je plat. Abyste nás adekvátně zaplatil, musel byste "vyhodit z daní " minimálně 80% :-/;-PRv

Fafa 18.1.2009 23:37

Liberto,

ja plne chapu, ze pokud je neco zakonem ulozeno, tak to musi byt provedeno. Ale pochybuji o tom, ze vsechny zakonem ulozene aktivity maji smysl. Treba smysluplna agenda ministerstva pro lidska prava by se myslim tezko hledala, odluka cirkve od statu by jednou provzdy ukoncila agendu cirkevniho odboru na ministrestvu kultury. A to ani nezminuju tak kacirske predstavy, ze treba pojisteni pro pripad nezamestnanosti by mohla byt komercni pojistka s komercne spocitanymi premiemi misto odboru MPSV.

K referatniku snad jenom tolik, ze to neni specialita ceskych ministerstev. Treba executive summary je taky dobra vec. Studie o 200 stranach shrnuta na jedne strance pro cloveka, ktery v originalni studii nerozumi ani terminologii. Jak psal uz Woody Allen: "Vojna a mir. V souhrnu je to neco o Rusku." ;-)

Sam 18.1.2009 23:10

Re: Ale samozřejmě!

Jo tááák! A o jakém ministerstvu mluvíte? Je vůbec v Česku?  Nedávno jsem udělal blbost a nechal se nalýt na Ministerstvo průmyslu a obchodu do sekce Strukturálních fondů EU.. Z vašeho zasvěceného komentáře mohu potvrdit jen to, že je tam spousta sběračů titulů. Jinak takovou sbírku neschopných, zbabělých a nekompetentních příživníků jsem nikde nezažil (za 18 let praxe). Jen nepatrné množství z nich by se uživilo jinde. A oni to o sobě velmi dobře vědí! Setkal jsem se ještě s několika ouředníky z M. životního prostředí a školství. Naprosto stejná třída! Staří i mladí! Byl jsem tak znechucen, že jsem musel odejít a nuikdo mne už mezi ouředníky nedostane ani heverem!

Jsem přesvědčen, že je bytostně nutná reforma státní správy. Reformu musí provádět lidé se zkušeností z privátní sféry nezatížení ouřednickou nákazou.

Finančně to myslím stojí za to. Z každé koruny, která jde z našich daní do státní správy je 30-50% vyhozených oknem!!!

Liberta 18.1.2009 22:52

Re: Ale samozřejmě!

Pletete si vládní pravomoci  a politickou vůli s výsledkem odborné práce ministerských pracovníků (úředníků). Mohu být inženýr dopravák či stavař s týmem odborníků na veřejné zakázky a přesto - světe div se - budou naše dálnice drahé. Nedovedete si sám odpovědět ?:-( To si vážně myslíte, že odborník nedokáže spočítat, navrhnout  a vyřešit optimální a pár suboptimálních variant čehokoliv? Co se pak realizuje, je bohužel věcí jiných.;-€

Martin Lis 18.1.2009 21:33

Ruseni ministerstev

Kdesi jsem cetl,ze normalni stat si muze dovolit na kazdych 100 tisic obyvatel jednoho poslance a na kazdy milion obyvatel jednoho ministra. To by snad bylo mozne uzakonit. Sto poslancu a deset ministru by nam snad stacilo

realista 18.1.2009 20:50

Re: NAOPAK,ČUNEK

si tu smyčku utáhl sám a dávno.Dokud byl potřebný pro 101,tak i Vesecká přikryla podivné příjmy,sex.mobing,dvě občanky a jiné drobnosti.A spoléhat na Čunky,tak to bychom dopadli.On je navíc,jak sám přiznal,hloupý na ty supervelké manipulace.Musel pryč,něco by vykoktal. 

realista 18.1.2009 20:14

KAŽDÝ TROUBA VÍ,

že po škole následuje práce a že sociální subjekty zabezpečované zdravotníky,patří pod rezort zdravotnictví.Asociál NEČAS drží bující ministerský moloch jen k vůli sobě a potřebným z ODS.O sociální problematice nemá hoch tuchy,a o práci zavadil v rožnovské Tesle.Ta mu ale smrděla,stačí se zeptat.Likvidace domovů důchodců svědčí o jeho znalosti možnosti tyto lidi např. v panelácích uložit na lůžko a zavéz na vozíku pod sprchu,či na wc.A to nemluvím o LDN,to pan Nečas ani neví,co to je.Jde teď jen o opoziční lavici,o to bojuje jak lev,i politickými podvody.Takže shrnuto,pro něj každý den dobrý. 

honzak 18.1.2009 17:05

Re: snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

"srandovními" - myslíme oba na PRAVÝ význam původního slovesa? Ta ženština je totální mimoň (minoňka, abych neurazil)!!!!

Znovu musím vzpomenout V+W a jejich text "je zapotřebí zčerstva budovy ministerstva, železnic zemědělstva" (dál si to nepamatuju). Do té budový pak hafo úředníků, kteří dbajíce zákonů profesora Parkinssona vymýšlí jednu kravinu za druhou domnívajíce se, že konají dobro.

jirka.s. 18.1.2009 16:52

Re: Evropská komise - ministerstva

Pak tedy nechápu, proč se to v tom rusku nejmenuje Ministerstvo pro běžné události !!! ;-)

Jura Jurax 18.1.2009 16:29

Re: Ale samozřejmě!

Hm ... tak proč tedy ta ministerstva fungují tak mizerně a plodí nezřídka hovadiny? Jestli to není tím, že umět mnoho cizích jazyků je výborná kvalifikace najmě pro recepčního v hotelu? Proč třeba ministerstvo dopravy není schopno postavit dálnice levněji? Proč v zákrutech našeho daňového systému ani ministerský úředník neporadí? Proč ... ale co bych se vypisoval, hovadin z ministerstev prýštících je neúrekom ... :-/

Liberta 18.1.2009 15:34

Re: Ale samozřejmě!

Drahý pane, možná je jádro nedorozumění v tom, že ministerského úředníka si promítáte do postavy pologramotné úřednice na obecním úřadě. Ujišťuji Vás, že (sedíce na ministerstvu) mám tu zleva i zprava výhradně vysokoškoláky (vyjma mzdovky a personalistiky, jak je v zemi zvykem...), kupodivu i dost mladé (půlka mého oddělení jsou lidé pod 30), se státnicemi nejméně ze dvou běžných jazyků (AJ, NJ, FJ, někteří pak hovoří dalšími, třeba španělsky, norsky...), s praxí v cizině.  Někteří dodělávají postgraduály, mají MBA, starší CSc....Nikdo z nich se skutečně nebojí, že by pošel hlady:-P

Jura Jurax 18.1.2009 15:21

Re: ministerstvo školství zrušit

Ta nezvratná logika! Vy jste jistě studoval marxismus-leninismus do hloubky a tvořivě jej aplikujete!

A ač nejsem Pražák a současný způsob kategorií podle počtu obyvatel pro rozdílení daní považuju za sprostý, přece jen bych Vám doporučil, abyste nejezdil do Prahy bez ozbrojeného doprovodu statných spolustraníků - nejlépe bývalých milicionářů. On by Vám tam mohl někdo zcela poprávu vyklepnout sandál.

VL 18.1.2009 15:16

Re: Evropská komise - ministerstva

Proč by mělo být zrovna ministerstvo pro mimořádné události zrůdností? Speciálně v Rusku, kde díky jeho velikosti a mentalitě "sovětských lidí" je mimořádná událost událostí celkem běžnou, jenom nikdo neví, kdy a ze které strany či oboru přijde.

Liberta 18.1.2009 15:13

Re: Liberto,

No, nesmyslná - jak se to vezme . Nepochybně tam takové práce jsou (viz Jistě, pane ministře), ovšem pokud je zákonem uloženo to a ono, provedeno to být musí. Ať je ministrem Petr nebo Pavel. 

- Mě při vstupu na nejmenované ministerstvo (ano, přiznám se, sedím tam) šokoval dokument s názvem "referátník". Referátník je čtyřstrstránka, kterou referent (tj. odborník na danou oblast,¨který věc vlastně řeší) vytvoří jakožto průvodní vysvětlení pro pana ministra resp. náměstka ministra, aby onen, který jej musí podepsat, tušil, o čem je řeč. Nakonec i to je pochopitelné, ale věřte, že splácat smysluplnou koláž originálního dokumentu k podpisu třeba v angličtině, desetiřádkového vysvětlujícího výtahu v češtině, opatřit čísly a referencemi plus přílohami a třemi podpisy vedoucích z úrovní mezi referentem a ministrem - to zabere asi pětkrát tolik času než vyřešení vlastní věci ;-P - Takže máte vlastně pravdu...

Jura Jurax 18.1.2009 15:00

Re: K problému: školy.

MOUDRÝ ČLOVĚK PROSTĚ PRINCIPIELNĚ NEMŮŽE BÝT POLITIKEM. zAČAL-LI BY O TOM JEN NA OKAMŽIK UVAŽOVAT, OSVĚDČIL BY TÍM NEMOUDROST.

Jura Jurax 18.1.2009 14:57

Re: Ty zlý chlapče!

R^R^R^ 

Jura Jurax 18.1.2009 14:55

Re: A jsme zase u toho - většinový volební systém

No, ale tak na ministerstvu kromě subalterního plebsu na práci byl přece jenom někdo, kdo aspoň tušil, o čem to ministerstvo je. Ministři to těžko můžou vědět, když v zájmu jistoty příjmu ještě poslančí nebo senátorčí a stranicky intrikujou ...

Jura Jurax 18.1.2009 14:52

Re: Ale samozřejmě!

Nemáte! Vy byste snad chtěl, aby ouřednice na obci uměla pravopis? Nelido ...

Jura Jurax 18.1.2009 14:48

Re: Evropská komise - ministerstva

A taky pro zasolování sladké vody!

Jura Jurax 18.1.2009 14:47

Re: snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

Druhým zdůvodněním je, že daněmi si občan platí služby, které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

Jedině tohle je zdůvodnění opravňující existenci státu. Na solidaritu nepotřebujete stát a konečně vyvstává otázka, nakolik je solidarita vynucená státem vlastně solidaritou. A z jistého úhlu pohledu se to, co je zajišťováno povinnou solidaritou, vejde do definice služeb které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

Řekněte např. má nějaký význam ministerstvo "pro lidská práva"? Nebo ministerstvo pro místní rozvoj - nechte příjmy obcím a obce se už budou rozvíjet, jak potřebují.

Naprostý souhlas - místní rozvoj se nejlíp řídí z místa. A ministerstvo pro lidská práva je vůbec blbost - umocněná ještě srandovními nápady odcházející ministryně.

brok 18.1.2009 14:25

snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

Daně: až do "reformy" pana Zemana byly příjmy obcí jejich majetkem a rozhodovaly o nich. Tak se stalo, že obce s vysokými příjmy investovaly a měly proto úvěry. Potom přišel pan Zeman a prohlásil, že je to nespravedlivé a že obce vlastně nemohou za to, že jsou jedny chudé, jiné bohaté a tak rozhodl, že přijmy obcí se hodí do jednoho pytle a rozdělí se "spravedlivě". Bohužel, obcím, kterým sebral příjmy ponechal dluhy a tak se stalo, že obce s vysokými příjmy jsou zadlužené bez možnosti dluh splácet a prodávají svůj  majetek. Tím chudne obec i "celek", který obci příjmy krade.

Daně se, podle politického přesvědčení, vysvětlují dvojím způsobem. Podle prvního jsou daně "solidárním" příspěvkem méně úspěšným. Stát je pak zcela "solidárně" rozděluje hlavně nemakačenkům. Druhým zdůvodněním je, že daněmi si občan platí služby, které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

"Solidarita" v první výkladu je velmi drahá. V optimálním případě stát na "solidaritu" spotřebuje polovinu (častěji však více) vybraných peněz. Ve druhém případě by měl občan mít právo rozhodnout o tom, jaké služby si objednává. Vnitřní a vnější bezpečnost je samozřejmostí, zahraniční styky,justice a školství jsou další oblastí, kde je společný postup efektivnější. Méně už to platí o školství a zdravotnictví. Ostatní ministerstva jsou jen koryta pro "zasloužilé". Řekněte např. má nějaký význam ministerstvo "pro lidská práva"? Nebo ministerstvo pro místní rozvoj - nechte příjmy obcím a obce se už budou rozvíjet, jak potřebují.

jirka.s. 18.1.2009 14:10

Re: Evropská komise - ministerstva

No, ať je organizační struktura EU jakkoliv obludná, takovou zrůdnost jako je ruské ministerstvo pro mimořádné události ještě nemá!!! I když, kdo ví..... :-/

dvd 18.1.2009 13:17

A co dělat

když je učitel nezávislý na zdravém rozumu?

honzak 18.1.2009 13:04

Re: A jsme zase u toho - většinový volební systém

Sir Humprey musí mít v našem státním aparátě spoustu nemanželských dětí!

honzak 18.1.2009 13:02

Re: Evropská komise - ministerstva

Mně zase chybí ministerstvo pro odsolování mořské vody!

Malý Aston 18.1.2009 10:27

Re: Zrušme celá ministerstva

Nejlepší vzdělání dosáhnete ve věznici.Jen si vzpomeňte na Husáka jak všemu rozumněl.Nebo Havel,Ruml,Petruška a další a další. Ale jak se dostali k vládě nikdy netrestaní občané jde to dolů a dolů.Hodně jsem spoléhal na pana Čunka ale nějak se jim vysmekl ze smyčky.:-D

Malý Aston 18.1.2009 10:23

Re: Evropská komise - ministerstva

Nemáte pravdu.V rámci Evropské Unie je jistě nějaký komisař pro lodičky nadvodní i podvodní.Tato komise připravuje závazné zákony jak má lodička vypadat,jaké rybky se mohou lovit.jak křivé nebo rovné a řeší spoustu dalších problémů bez kterých by EÚ nemohla existovat.A tyto zákony je potřebné zase promítnout do našich zákonů a naši řidiči plachetnic a jachet musí mít nějaké informace.Proč nemáme ministra a ministerstvo pro moře mi fakt není jasné.Zřejmě jsme zase zaspali.:-D

mu1 18.1.2009 9:52

Re: Sympatická myšlenka

Jirko, díky za pomoc s tím Ivaničem. Já už z toho vo´ˇla nemůžu

mu1 18.1.2009 9:50

Re: Sympatická myšlenka

A z které sekty pán pochází. Aha, KSČ