7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Milan 19.1.2009 13:01

zrušme ministerstva

Soulasím, podobné uspořádání je ve Švýcarsku, funguje to.

Martin Lis 18.1.2009 21:33

Ruseni ministerstev

Kdesi jsem cetl,ze normalni stat si muze dovolit na kazdych 100 tisic obyvatel jednoho poslance a na kazdy milion obyvatel jednoho ministra. To by snad bylo mozne uzakonit. Sto poslancu a deset ministru by nam snad stacilo

realista 18.1.2009 20:14

KAŽDÝ TROUBA VÍ,

že po škole následuje práce a že sociální subjekty zabezpečované zdravotníky,patří pod rezort zdravotnictví.Asociál NEČAS drží bující ministerský moloch jen k vůli sobě a potřebným z ODS.O sociální problematice nemá hoch tuchy,a o práci zavadil v rožnovské Tesle.Ta mu ale smrděla,stačí se zeptat.Likvidace domovů důchodců svědčí o jeho znalosti možnosti tyto lidi např. v panelácích uložit na lůžko a zavéz na vozíku pod sprchu,či na wc.A to nemluvím o LDN,to pan Nečas ani neví,co to je.Jde teď jen o opoziční lavici,o to bojuje jak lev,i politickými podvody.Takže shrnuto,pro něj každý den dobrý. 

brok 18.1.2009 14:25

snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

Daně: až do "reformy" pana Zemana byly příjmy obcí jejich majetkem a rozhodovaly o nich. Tak se stalo, že obce s vysokými příjmy investovaly a měly proto úvěry. Potom přišel pan Zeman a prohlásil, že je to nespravedlivé a že obce vlastně nemohou za to, že jsou jedny chudé, jiné bohaté a tak rozhodl, že přijmy obcí se hodí do jednoho pytle a rozdělí se "spravedlivě". Bohužel, obcím, kterým sebral příjmy ponechal dluhy a tak se stalo, že obce s vysokými příjmy jsou zadlužené bez možnosti dluh splácet a prodávají svůj  majetek. Tím chudne obec i "celek", který obci příjmy krade.

Daně se, podle politického přesvědčení, vysvětlují dvojím způsobem. Podle prvního jsou daně "solidárním" příspěvkem méně úspěšným. Stát je pak zcela "solidárně" rozděluje hlavně nemakačenkům. Druhým zdůvodněním je, že daněmi si občan platí služby, které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

"Solidarita" v první výkladu je velmi drahá. V optimálním případě stát na "solidaritu" spotřebuje polovinu (častěji však více) vybraných peněz. Ve druhém případě by měl občan mít právo rozhodnout o tom, jaké služby si objednává. Vnitřní a vnější bezpečnost je samozřejmostí, zahraniční styky,justice a školství jsou další oblastí, kde je společný postup efektivnější. Méně už to platí o školství a zdravotnictví. Ostatní ministerstva jsou jen koryta pro "zasloužilé". Řekněte např. má nějaký význam ministerstvo "pro lidská práva"? Nebo ministerstvo pro místní rozvoj - nechte příjmy obcím a obce se už budou rozvíjet, jak potřebují.

Jura Jurax 18.1.2009 14:47

Re: snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

Druhým zdůvodněním je, že daněmi si občan platí služby, které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

Jedině tohle je zdůvodnění opravňující existenci státu. Na solidaritu nepotřebujete stát a konečně vyvstává otázka, nakolik je solidarita vynucená státem vlastně solidaritou. A z jistého úhlu pohledu se to, co je zajišťováno povinnou solidaritou, vejde do definice služeb které může stát provádět účiněji (možná i levněji) než občan.

Řekněte např. má nějaký význam ministerstvo "pro lidská práva"? Nebo ministerstvo pro místní rozvoj - nechte příjmy obcím a obce se už budou rozvíjet, jak potřebují.

Naprostý souhlas - místní rozvoj se nejlíp řídí z místa. A ministerstvo pro lidská práva je vůbec blbost - umocněná ještě srandovními nápady odcházející ministryně.

honzak 18.1.2009 17:05

Re: snížit významně počet ministerstev je možné a účelné

"srandovními" - myslíme oba na PRAVÝ význam původního slovesa? Ta ženština je totální mimoň (minoňka, abych neurazil)!!!!

Znovu musím vzpomenout V+W a jejich text "je zapotřebí zčerstva budovy ministerstva, železnic zemědělstva" (dál si to nepamatuju). Do té budový pak hafo úředníků, kteří dbajíce zákonů profesora Parkinssona vymýšlí jednu kravinu za druhou domnívajíce se, že konají dobro.

VL 18.1.2009 9:46

Evropská komise - ministerstva

I když nepovažuji EK za ideál, tak by ze zcela praktického hlediska měla ministerstva odpovídat funkčním oblastem jednotlivých komisařů. Pravda, ministerstvo pro námořní záležitosti a rybolov by mohlo mít ministra, dva náměstky a deset úředníků, ale počet Čechů, kteří mají plachetnice a motorové jachty schopné plout na moři a firem, které používají námořní přepravu zboží nebude zase tak mal, o rybářství ani nemluvě.

Malý Aston 18.1.2009 10:23

Re: Evropská komise - ministerstva

Nemáte pravdu.V rámci Evropské Unie je jistě nějaký komisař pro lodičky nadvodní i podvodní.Tato komise připravuje závazné zákony jak má lodička vypadat,jaké rybky se mohou lovit.jak křivé nebo rovné a řeší spoustu dalších problémů bez kterých by EÚ nemohla existovat.A tyto zákony je potřebné zase promítnout do našich zákonů a naši řidiči plachetnic a jachet musí mít nějaké informace.Proč nemáme ministra a ministerstvo pro moře mi fakt není jasné.Zřejmě jsme zase zaspali.:-D

honzak 18.1.2009 13:02

Re: Evropská komise - ministerstva

Mně zase chybí ministerstvo pro odsolování mořské vody!

Jura Jurax 18.1.2009 14:48

Re: Evropská komise - ministerstva

A taky pro zasolování sladké vody!

jirka.s. 18.1.2009 14:10

Re: Evropská komise - ministerstva

No, ať je organizační struktura EU jakkoliv obludná, takovou zrůdnost jako je ruské ministerstvo pro mimořádné události ještě nemá!!! I když, kdo ví..... :-/

VL 18.1.2009 15:16

Re: Evropská komise - ministerstva

Proč by mělo být zrovna ministerstvo pro mimořádné události zrůdností? Speciálně v Rusku, kde díky jeho velikosti a mentalitě "sovětských lidí" je mimořádná událost událostí celkem běžnou, jenom nikdo neví, kdy a ze které strany či oboru přijde.

jirka.s. 18.1.2009 16:52

Re: Evropská komise - ministerstva

Pak tedy nechápu, proč se to v tom rusku nejmenuje Ministerstvo pro běžné události !!! ;-)

Pamětník 18.1.2009 9:21

Zrušme celá ministerstva

Pokud si pamatuji sobsazením ministrů se vždy jen kupčilo.Něco za něco.Tak se dostávali na ministerské posty lidé,nad kterými všichni kroutili hlavou.Tato situace funguje  bez rozdílu,která strana vládne.Rozhodující osobou při schvalování ministrů je prezident.Ten často kroutí nad těmi,kteří jsou navrženi  hlavou a přesto nenašel odvahu,některého ministra jmenovat.Zřejmě proto,že  tato praxe je zavedená.Stejně tak je to snesmyslnými zákony,kde občas má prezident námitky,ale zpravidla je přehlasován Parlamentem.Tak se motáme pořád dokola,svádění na komunisty přestává fungovat,tak se nazouváme do "socanů",nebo pátráme v komunistické minulosti,která je už tak  zaretušovaná,že místo neustálého pátrání,by bylo lepší věnovat  více prostoru ve školách.Stejně tak by se nemělo zapomínat i na fašistické Německo.Rozhodně by tyto části našich dějin mapovat historici ze zodpovědnými lidmi a nepoužívat každého,kdo byl ve vězení do roku 1989.!!!!

Malý Aston 18.1.2009 10:27

Re: Zrušme celá ministerstva

Nejlepší vzdělání dosáhnete ve věznici.Jen si vzpomeňte na Husáka jak všemu rozumněl.Nebo Havel,Ruml,Petruška a další a další. Ale jak se dostali k vládě nikdy netrestaní občané jde to dolů a dolů.Hodně jsem spoléhal na pana Čunka ale nějak se jim vysmekl ze smyčky.:-D

realista 18.1.2009 20:50

Re: NAOPAK,ČUNEK

si tu smyčku utáhl sám a dávno.Dokud byl potřebný pro 101,tak i Vesecká přikryla podivné příjmy,sex.mobing,dvě občanky a jiné drobnosti.A spoléhat na Čunky,tak to bychom dopadli.On je navíc,jak sám přiznal,hloupý na ty supervelké manipulace.Musel pryč,něco by vykoktal. 

TUZEX 18.1.2009 0:20

Cladius byl asi vul

Ministerstva zavedl Claudius v 1. století n. l. Tento koktavy kulhavy cisar zavedl take statni postu a statni dopravu. Byl to slusny a prakticky clovek a zejmena nebyl hrabivy. Kdyz slysim plany na privatizaci katastru nemovitosti, rozprodej drah, vyprodej letist a zbytku infrastruktury, je mi nanic.

Fousek 17.1.2009 22:08

A co teprve ten

 Úřad pro vyšetřování komunismu. Ten zplodil vždy jen zmatek a ostudu. Jeho činnost pouze glosuje události ,které v jiných zemích na západ od nás by dávno odškrtli tlustou čarou.Vzpomenu,jak elegantně se v Německu "zbavili" nacistů a fašismu.

jirka.s. 17.1.2009 23:28

Re: A co teprve ten

Tož kterýpak z následujících http://www.cibulka.com/cgi-bin/osoby.exe?code=W jsi ty, fousku ? ;-)

AeroKarel 17.1.2009 23:40

Re: A co teprve ten

Ony ty země na západ od nás neposkytovaly tolik příležitostí komunistům ke škodění. Ale mají zase jiné problémy.

Co vám vadí na dokumentaci evidentního komunistického škodění? Strach z vlastní minulosti?

TUZEX 18.1.2009 0:24

Re: A co teprve ten

Souhlas. Sef zapadonemecke tajne sluzby byl za valky dustojnikem Schellenbergova stabu (SD). Jeste strasnejsi je Ustav vedekeho antikomunismu (tzv. urad pro studium totalitnich rezimu).

ctenar 17.1.2009 18:16

z neznalosti

Pane Šlechto,

kdybyste poznal zevnitř, co znamenal poslední posun správy na samosprávu, tak byste takový hloupý nápad nemohl dostat.  Grossovou reformou dostala demokracie na frak.

Darja 17.1.2009 18:06

Já vím o jedné

Já vím o jedné úplně zbytečné instituci, která tady přežívá 7 roků. Je to Úřad pro zastupování majetkových věcí státu. Tam se veze lidí a výsledky jsou 0,6 %. Kdyby nam mohl kompetentní člověk prozradit kolik tam proteče mezd a režijních nákladů !!!

Vlad 17.1.2009 18:58

Re: Já vím o jedné

a úplatků.

jirka.s. 17.1.2009 17:03

Ministerstva?

Co máte všichni proti českým ministerstvům a jejich obyvatelům ?:-/ Buďte rádi, že tu nemáme Ministerstvo pro mimořádné události, tak jako v jisté zemi na východ od nás! Jak tak znám nás čecháčky, hlavní pracovní náplní tohoto ministerstva by bylo ony mimořádné události vytvářet, aby bylo schopné zdůvodnit svoji vlastní existenci!!! ;-D

Hašek 17.1.2009 15:05

Ale samozřejmě!

Problémy začnou, až se na to vlítne. Koho budou volit úředničtí voliči, když nějaká strana řekne: 100 000 ůředníků půjde tam, kde nejsou lidi. I rodinní příslušníci se zamyslí. Je to boj kdo z koho!

Já bych také úředníci na obecním úřadě, které radím v pravopise (nekecám), raději viděl mýt chodby v nemocnici za reálnou mzdu! Ale švagrová o mně říká, že nemám sociální cítění!

Jura Jurax 18.1.2009 14:52

Re: Ale samozřejmě!

Nemáte! Vy byste snad chtěl, aby ouřednice na obci uměla pravopis? Nelido ...

Liberta 18.1.2009 15:34

Re: Ale samozřejmě!

Drahý pane, možná je jádro nedorozumění v tom, že ministerského úředníka si promítáte do postavy pologramotné úřednice na obecním úřadě. Ujišťuji Vás, že (sedíce na ministerstvu) mám tu zleva i zprava výhradně vysokoškoláky (vyjma mzdovky a personalistiky, jak je v zemi zvykem...), kupodivu i dost mladé (půlka mého oddělení jsou lidé pod 30), se státnicemi nejméně ze dvou běžných jazyků (AJ, NJ, FJ, někteří pak hovoří dalšími, třeba španělsky, norsky...), s praxí v cizině.  Někteří dodělávají postgraduály, mají MBA, starší CSc....Nikdo z nich se skutečně nebojí, že by pošel hlady:-P

Jura Jurax 18.1.2009 16:29

Re: Ale samozřejmě!

Hm ... tak proč tedy ta ministerstva fungují tak mizerně a plodí nezřídka hovadiny? Jestli to není tím, že umět mnoho cizích jazyků je výborná kvalifikace najmě pro recepčního v hotelu? Proč třeba ministerstvo dopravy není schopno postavit dálnice levněji? Proč v zákrutech našeho daňového systému ani ministerský úředník neporadí? Proč ... ale co bych se vypisoval, hovadin z ministerstev prýštících je neúrekom ... :-/

Liberta 18.1.2009 22:52

Re: Ale samozřejmě!

Pletete si vládní pravomoci  a politickou vůli s výsledkem odborné práce ministerských pracovníků (úředníků). Mohu být inženýr dopravák či stavař s týmem odborníků na veřejné zakázky a přesto - světe div se - budou naše dálnice drahé. Nedovedete si sám odpovědět ?:-( To si vážně myslíte, že odborník nedokáže spočítat, navrhnout  a vyřešit optimální a pár suboptimálních variant čehokoliv? Co se pak realizuje, je bohužel věcí jiných.;-€