9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Zrůdný návrh daně z luxusu

Jedním z projevů a důkazů faktu, že u nás skutečně došlo v posledních měsících ke změně režimu, je návrh Babišova Ministerstva financí začít vybírat „daň z luxusního způsobu života“. Návrh nevnímáme jako okrajové opatření, ale jako symptom současné pseudopolitiky a obecně jako opatření dokládající měnící se roli státu ve společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 2.8.2014 7:57

Re: Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

Nevím, proč se hádáte, pánové. Pravdu máte oba. "Daň z luxusu" je totiž novinářský termín a ve skutečnosti totiž nejde o "daň" a "z luxusu " již vůbec. Jde o dodatečné zdanění nezdaněného (nakradeného) majetku, jehož získání umožnil guru t.zv. pravice, Václav Klaus a jemu podobní.

J. Jurax 2.8.2014 0:22

Re: Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

Ne. A Vy?

M. Ilsner 1.8.2014 22:01

Re: Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

Pletete to vy. Žádný luxus se nebude zdaňovat, to máte špatný info. Bude se vyměřovat dodatečná daň, když nedoložíte příjmy za nakradený majetek. Bojíte se, co?

P. Čech 1.8.2014 21:17

Re: "Stát vládne prostřednictvím politických stran občanům"

Obráceně to být může, ovšem v podstatě je to totéž. Zastupitelskou demokracií to samozřejmě způsobeno není a to proto, že v ČR žádná zastupitelská demokracie není a nikdy nebyla. Aby totiž aby byla demokracie zastupitelskou, musí být především demokracií. A to není. Systém totiž postrádá základní prvky demokracie, jimiž jsou např. vláda a moc většinové vůle občanů, většinovost rozhodování, vláda občanů prostřednictvím jejich zástupců (fyzických osob, nikoliv nejakých spolků typu politických stran), obecně většinový volební systém, ovládání mocí zákonodárné, výkonné a soudní přímo občany a nikoliv ovládání těchto demokratických mocí politickými stranami a pod.

M. Prokop 1.8.2014 20:43

"Stát vládne prostřednictvím politických stran občanům"

Není to náhodou obráceně?

Jo, klidně to může být i socík, ale to není způsobeno zastupitelskou demokracií.

M. Prokop 1.8.2014 20:40

Re: Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

Šišimarja, snad jste neuvěřil nějakým před nebo povolebním kecům?

B. Rybák 1.8.2014 19:50

1*****

Souhlasím s Vaší originální analýzou pane Švrčku! Jenom ty výjimky z té daně, ale nebudou nejspíš potřeba, protože o tom, kdo skutečně žije v luxusu bude rozhodovat "Okresní (krajský a ústřední) Babišův výbor". "Babišáci" přece nebudou riskovat, že by je "luza" obvinila z života v nemravném luxusu, nemluvě o tom, že ti, kdo vlastní celý stát, žádné jiné vlastnictví nepotřebují, oni si prostě budou brát podle svých potřeb!

To vše už tady opravdu jednou ztroskotalo a v EU-radostných zítřcích se nám to teď ve "vyčůranější" podobě vrací!!!

J. Jurax 1.8.2014 19:42

Re: Tak doufám,

Ne-li, brzo bude, neboť EU je v tomto punktu schopná jakékoliv zhovadilosti ... :-(

J. Jurax 1.8.2014 19:40

Re: Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

Pletete si hrušky z jabkama - Vy jste se jistě svého majetku domohl poctivě, přičemž onen návrh by platil i pro Vás. Ono záleží na tom, co se uzná za zdanitelný luxus. A v tomhle bývají pachatelé dobra velmi kreativní ...

Tak mne napadá, jak se za bolševika platily tzv. nadměrné metry v bytech ...

P. Šercl 1.8.2014 18:33

Nikoliv, pánové Jakle, Slaný a Šebesto,

začínáme se konečně po malých krůčcích přibližovat právnímu státu, kde ti, co si nakradli, budou sedět nebo aspoň platit.

J. Anděl 1.8.2014 16:40

Re: Tak doufám,

neexistuje na to nějaká speciální dotace od eu?

P. Vaňura 1.8.2014 16:38

Re: Stát tady byl vždycky hlavně od toho,

aby zajišťoval obranu před vnějším nepřítelem, pak přibyla tvorba a vynucování zákonů.

V tomto procesu si ovšem ti, co byli v hierarchii výše, začali přerozdělovat majetek ve svůj prospěch.

P. Vaňura 1.8.2014 16:31

Jinak, produkt, který by chtěli socialisté přerozdělovat,

nemusí VŮBEC VZNIKNOUT, pokud se lidem nevyplatí ho vyrábět. Protože, jak už věděl soudruh Marx, otrokářský řád nezanikl proto, že byl krutý, ale proto, že byl ekonomicky nevýkonný. A ještě něco, co jsme dokonce měli v čítankách, "Otrok neměl vůbec zájem, aby více pracoval, protože ze všeho, co dělal, měli užitek jen nenávidění páni." Pokud Stalinovi muklové nosili hlínu v ošatkách, dalo se to snadno spočítat. Pro složitou ekonomiku ovšem toto už neplatí.

P. Vaňura 1.8.2014 16:25

Žil, byl soudruh Lacis, první velitel Čeky na Ukrajině,

který se "proslavil" instrukcí "Neptejte se, co kdo spáchal nebo nespáchal, ale k jaké patří třídě." To se ještě části ukrajinské chudiny mohlo líbit. Jenže zanedlouho Ukrajinci umírali po milionech v komunisty uměle vyvolaném hladomoru (toto je pořád aktuální téma, vzhledem k současné ukrajiské krizi). No a nakonec byl, na rozkaz soudruha Stalina, zastřelen i sám soudruh Lacis...

V. Kain 1.8.2014 13:53

Re: Sprostý lid vždycky tleská zdaňování bohatců

Těch s nahým zadkem buď z vlastní neschopnosti a nebo lenosti se najde dost a dost aby této hovadině fandili.Jakpak by se Babišovi podnikalo kdyby nebyl dotován?

R. Langer 1.8.2014 12:56

Tak doufám,

že soudruh Babiš půjde v dani z luxusu příkladem... :-P

J. Vintr 1.8.2014 12:47

Sprostý lid vždycky tleská zdaňování bohatců

takže si tím politici jen zvýší popularitu. Málokdo si ale uvědomuje, že stát bere na daních minimálně pětinu peněz i lidem s nejmenšími příjmy a dokonce i lidem, kteří žijí ze státních dávek, protože všechno co koupíme je zatíženo DPH. Takže stát na jednu stranu vydává peníze na sociální dávky a důchody a na druhou stranu je zase tahá z lidí nazpátek, čímž se "živí" nemalý byrokratický aparát. Jsou země, kde například potraviny této dani nepodléhají.

P. Papež 1.8.2014 12:11

Re: Ale ale, přátelé !Zatím jste se dostali jen k osobním

Máte pravdu. Pravá strana už je v soudním procesu, chtělo by to za katr dostat ještě stejné zloděje z ČSSD. (Fencl, Palas, Gross, Sobotka za OKD a ORLEN, Paroubek na Městskou banku a další).

K. Frauknecht 1.8.2014 11:58

Kdyby socani víc četli :-)!

"Nepomůžeme chudým likvidací bohatých. Nepomůžeme slabým oslabením silných. Nezvýšíme příjmy snížením zisků. Bratrství neposílíme skrze třídní nenávist. Morálku, charakter a odvahu neposílíme, když lidem vezmeme iniciativu a nezávislost." Abraham Lincoln

PS: Platí i pro ostatní elitáře a sektáře :-))).

P. Čech 1.8.2014 11:38

Není již co řešit !

Vztah státu a jednotlivce, jakož i svoboda občanů je již vyřešena. Stát vládne prostřednictvím politických stran občanům a ti jej za to královsky platí. To mu však nestačí a hodlá občany ožebračovat dále. Svoboda občanů se smrskla na svobodu cestování, což je také asi jediná svoboda, kterou si občané vydobyli. A abych nezapoměl. Občané mohou svobodně, jednou za 4 roky odsouhlasit politickým stranám jejich kandidátky a zvolit některé z nich, aby jim tyto následující 4 roky vládly.Na straně jedné jsou občané politiky a jejich stranami ohlupováni všelijakými rádobyreformami a na straně druhé jsou neskrývaně okrádáni formou stále se zvyšujících daní.  Stát, místo toho, aby přistoupil k jediné smysluplné reformě, která může  pro občany něco znamenat, k reformě státní správy, zvyšuje stále spotřební daně, aby jeho představitelé, ale hlavně politické strany se měly ještě lépe. Tomuto všemu dohromady politici a jejich politické strany drze říkají zastupitelská, parlamentní demokracie. Není to žádná demokracie, ani zastupitelská, ani parlamentní, ani demokracie jako taková,  jedná se o tuhý socialismus, pouze jako úlitba ovčanům stříknutý prvky anarchie.

J. Vintr 1.8.2014 11:12

Stát tady byl vždycky hlavně od toho,

aby ždímal z občanů peníze. Rozdíl je jen v tom, jak inteligentně to dělá. Rozum velí krmit slepice, aby snášely co nejvíc vajec a ne je zařezávat a jíst. Jenže tohle je právě trend, který se čím dál víc uplatňuje. Co je nám do toho, že ti po nás budou hladovět, hlavně když se my tady a teď můžeme přežírat ...

Z. Rychlý 1.8.2014 10:59

Na těchto revolučních idejích je jedno morbidní pozitivum.

Sice nic nevyléčí a nadělají mraky chaosu, nespravedlností, neštěstí a bolesti - ale na straně druhé jako první sežerou své děti, což je dobře.

S. Ševeček 1.8.2014 10:52

Občanská lupara

je už na cestě.

M. Ilsner 1.8.2014 10:30

Re: Ale ale, přátelé !Zatím jste se dostali jen k osobním

Jistě, podstatné je to, aby ti, co si nakradli, byli nedotknutelní.

V. Ondys 1.8.2014 10:29

:))))))))))))))) Kam se hrabe cirkusové šapitó na velikost

Babišova stanu! :))))))) Výhoda je v tom, že se tam vejde mnohem víc poťouchlých klaunů i údajně :)))))))))))) lidumilných šelem!

J. Kohoutek 1.8.2014 9:59

Re: Ale ale, přátelé !Zatím jste se dostali jen k osobním

Copak opravdu nechápete, že to není podstatné?

P. Papež 1.8.2014 9:54

Přehled

Přehled nad majetkem všech nechce stát, ale chce to vědět Babiš. Ostatní je jen maskování osobních požadavků StB ministra.

V. Kusý 1.8.2014 8:57

Ale ale, přátelé !Zatím jste se dostali jen k osobním

invektivám, ale na otázku pana Ilsnera (s nímž začasté nesouhlasím) jste nikdo neodpověděl.Ale ten, dejme tomu nepořádek, ve státní správě a její nevýkonnost, mají někde počátek.No a buďme objektivní, co udělaly pravicové vlády? Jen to že to svádí na levici, která obviňuje pravici.Ale skutek? Ten nemohl ani utéct, neboť nikdy nebyl přítomen.

Z. Švrček 1.8.2014 8:53

Už to vidím, jako živé

Vyjde nový zákon o dani z luxusu. Ten si vyžádá nové oddělení finančních úřadů, které ale nebudou moci konkrétně zmapovat situaci. Vzniknou tedy dobrvolnické "uliční komise" a "vesnické výbory" do nichž bude obsazen lumpoenproletariát, který nejlépe ví, odkud už se dá život považovat za luxusní. Tyto dobrovolnické týmy vytvoří seznamy obyvatel podezřelých ze života v luxusu. Takto udaní obyvatelé budou mít za povinnost doložit, že v luxusu nežijí. Pokud to nedoloží, budou navrženi k dani z luxusu, kterou finanční úřady na doporučení oněch vesnických výborů, či uličních komisí schválí a vyměří daň podle tabulky, která bude určovat pásma luxusního života (má vilku, má k ní pozemek, má živý plot, má auto - a jaké, kam jezdína dovolenou, co jí a pije) atd. Část tohoto výběru ovšem nebude čistým příjmem Babistánu, ale půjde jako motivační a nákladová úhrada členům vesnických výborů uličních komisí prostřednictvím "Úřadu pro zajištění a zjišťování luxusního života", které bude členy -zjišťovatele z lidu evidovat, posléze i přijímat jako profesionální pracovníky, školit, odměňovat a ty, jenž se neosvědčili, nebo nevykazují normované výkony i vyhazovat, či trestat. To bude kromě vybrané daně mít i vedlejší efekt vzniku nových pracovních míst. Budou ovšem stanoveny i výjimky z daně, první pro Babiše a poslušné členy vlády, parlamentu a Agrofertu.

Vše tady již bylo a naše vedení Babistánu nyní nedělá nic jiného, než radostně přejímá způsob vidění našich Evropských vůdců a ideových guru.

M. Prokop 1.8.2014 8:50

Re: Ten Ilsner,

A co teprve večer, když tekutinou podšprajcuje kuráž! :-P