8.5.2021 | Den vítězství


Diskuse k článku

POLITIKA: Zrada

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kian 26.5.2008 7:43

Zrada zůstane zradou

I kdyby se pan funkcionář sudetoněmecké organizace IKHB rozkrájel! Česká vláda, která uzná zločinecký stát, postavený násilím na historickém srbském území, přestává reprezentovat české občany. U současného premiéra malý rozhled a minimální vzdělání nepřekvapí, ale aspoň ministr spravedlnosti by mohl vědět, že Kosovo vzniklo jako stát ignorací mezinárodního práva. Uznáním tohot pseudostátu vyslala česká vláda signál, že též ignoruje mezinárodní právo. Čeho se pak bude dovolávat, až nastane problém tady?

LIBOR 25.5.2008 22:03

Ale ta zrada tu přesto je....

Co se dá říci o člověku, který pro svůj očekávaný prospěch nechá v nouzi své dlouholeté přátele.Co se dá říci o zemi, která ze stejného důvodu udělá totéž. V tomto případě to provedla naše vlastní vláda bez ohledu na mínění většiny občanů. Jsou ještě i jiné pojmy, pro politika důležité. Pro politika  skutečně velkého formátu jsou to především statečnost a čest. Obojí bychom v české zahraniční politice marně hledali. Bohužel nic takového nenajdeme ani v politice evropské. Pro uklidnění svého svědomí říkáme, že se zaměřujeme na budoucnost, ale to v r.1938 tvrdilo mnoho evropských politiků. Zachránili jsme mír vykřikoval Neville Chamberlain na londýnském letišti mávaje papírem s textem Mnichovské smlouvy, na kterou bychom si mohli sami občas vzpomenout, abbychom si připoměli jaké to je zůstat sami, bez řátel. Evropa dnes opravdu nemá žádného politika formátu Winstona Churchilla s jeho pevností v názorech a schopností vidět budoucí vývoj událostí bez emocí a dávky bezbřehého pacifismu. Zato Chamberlainů těch je na evropské scéně opravdu dost. Velmi mne jako občana  této země mrzí, že někteří z nich mluví česky.

realista 25.5.2008 10:07

demagogie ve službách účelu

Demagogie ve službách účelu - to ční z článku nade vší pochyby. Co je to rozum a pragamatismus? Myslí si autor (A potažno především USA? které je autorem scénáře Kosovského státu), že situace na Balkáně je něco jiného, než situace na pomezí Tureckých a Iráckých hranic, kde je území obývané Kurdy, kteří také chtějí nezávislý stát? A proč Kurdové nezávislý stát nemohou vyhlásit? Protože je to proti zájmům Turecka - spojence USA v tomto regionu? Zatímco Srbsko je naopak trnem v oku USA pro jeho orientaci na Rusko?

USA vyhlásily válku islámskému terorimu (snad ani ne USA, jako spíš jejich šílený Vůdce G.W.Bush) a tady pdopoří vytvoření nezávislého státu ovládánaného a reprezentovaného islámsko-narkomafiánsko-teroristickou skupinou bývalých vrahů a zločinců? KDy USA přenechají část nějakého území na Severoamerickém kontinentu pro účely vyhlášení nezávislého islámského státu pod vedením velitelů Al-Kaidy? Asi nikdy, že ?! - Ale o cizím území rozhodly bez váhání.

Jako donedávné doby bylo jedině správné to, co hlásal SSSR včele s jeho neomylnou KSSS, tak je dnes pragamtické a správné to, co si umane Bush?

Pak nezbývá než spojit i jinou část historie, která zřetelně dostává identický kabát v současnoti a říct "Lidé bděte"

DĚDEK 24.5.2008 16:21

Všem stejně.

Jsem zvědav jak se vláda zachová až vyhlásí samostatnost Abcházie.To ji určitě nuzná,neboť ta navyhovuje zájmům USA.

realista 25.5.2008 10:10

Re: Všem stejně.

Proč USA neuznaly Severokyperskou Tureckou republiku, když je to území obývané tureckou majoritou?! = Protože potřebovaly být zadobře jak s Řeckem, tak Tureckem. V Kosovu se chtějí Srbům mstít....

Josef 24.5.2008 14:39

Mene pathosu a rhetoriky a vice rozumu !

Souhlasim s autorem ! Rozumu a pragmatismu je ale treba nejvice tam v Belehrade! Kdy si tam konecne vsichni ti vasnivi recnici uvedomi, ze kdyby Kosovo zustalo casti Srbska, tak by jim tam museli Srbove platit  DUCHODY a DAVKY !! MY Cesi jsme v pripade odtrzeni Slovenska byli realistictejsi ! Jenom Slovaci si nejaky cas mysleli, ze se stanou druhym Svycarskem.

Skep/ti cus M aximus 24.5.2008 14:54

Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Jak byste se díval na odtržení Moravy kvůli tomu, že tam před 50 lety vtrhly tlupy cikánů postupně početně převládli a teď si chtějí založit vlastní Moravský stát? To byste asi vnímal jinak, ne? A přesně toto se stalo v Kosovu.

Kobylka Lajda 24.5.2008 15:22

Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Co to blábolíš, zmetku. ˇMoravané jsou Češi moravského původu a odnikud se trhat nemíní, jedině od takových hnusů, jak jsi Ty.Rv(Y)

Hrad 24.5.2008 23:03

Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Kobylko kdo ti nakukal takové pěkné jméno. Vždyť ty jsi obyčejná duševně vychrtlá herka, trousící kolem sebe jenom žlutozelené kobylince. Pro tvoji zvídavost, vytvoření markrabství Moravského bylo geopolitickou snahou realizovat známé "rozděl a panuj". Zkoumej odkud ten nápad vyšel?Moravská strana ze začátku 90 let nezmizela, jenom na chvíli utichla. Dej si okal, a jdi spát.  

emersonskej 25.5.2008 12:28

Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Máš smůlu ruino - Moravská strana sice nezmizela, ovšem její volební  "úspěchy" jasně ukazují, že podobné blouznění o samostatnosti tady na Moravě víceméně nikoho nezajímá - snad až na pár pomatenců, jež stále ještě věří, že by se z toho dal vytlouct nějakej politickej kapitál... 

Hrad 25.5.2008 17:03

Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Když si dáš práci a dá s to  to nalézt, zjistíš kolik lidí si při prvním polistopadovém sčítání obyvatelstva do rubriky "národnost",  napsalo Moravská. Z toho mrazí. Tebe pochopitelně ne. Co také chtít po člověku, který má intelekt fotbalové branky.

emersonskej 25.5.2008 17:55

Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Co to s tím má co dělat kašpare ??? Já jsem taky moravák, ale o šílencích z tzv moravských stran si myslím svoje - stejně jako i drtivá většina ostatních moraváků !!!

emersonskej 25.5.2008 18:13

Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

P.S. O serióznosti tvých argumentů svědčí fakt, že zde žongluješ výsledky sčítání lidu z r.1991. Přitom výsledky z roku 2001 tvoje tvrzení jednoznačně popírají. Vzhledem k tomu, že jsi sám zmiňoval, že tyto výsledky jsou na netu dohledatelné, nechce se mi věřit, že bys s pravým stavem věci - tj. s velmi výrazným odklodem na Moravě žijících obyvatel od moravské národnosti v porovnání let 1991 - 2001, nebyl obeznámen. Tudíž tvé předchozí pokusy balamutit zde lidi beru jen jako ubohý a snadno prokouknutelný pokus o LEŽ !!!!! 

viz - http://www.czso.cz/csu/2003edicniplan.nsf/t/C2002EA6AD/$File/Kapitola3.pdf

Hrad 25.5.2008 18:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Chtít po fotbalové brance aby myslela, je zbytečná snaha. Také jsem to neočekával. Je to stejné, jako chtít po tramvaji, aby se chovala když má motor, jako automobil. Jsem také Moravák, který má možnost se setkávat s několika sty Moraváků(ne naráz- v čase), přesto bych si nikdy netroufl na základě svých velmi omezených zdrojů(občas s nimi mluvím, dělám anketu....) dělal nějaké konečné závěry. To proto, že něco vím o vytváření veřejného mínění, postojů, národnostní a politické orientace. Že dokážu byť nepřesně, uvažovat v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu. Bořivoj Čelovský usiloval ve svých více jak 80 letech o to, aby lidé byli pozorní. Bořivoj Čelovský byl historik, který vystudoval také v Německu a na tyto věci, které zde naznačuji až do své smrti v únoru 2008 upozorňoval a proti nim bojoval. Znáš ho? A to je vše.   

emersonskej 25.5.2008 19:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

;-D;-D;-D Poslyš ruino, pokud mělo tvé poslední slohové cvičení pokusem vykecat se z vlastních předchozích blábolů, musím se jen zasmát. Zvysoka kašlu jak na tvé moravské kontakty, tak i na ankety, jež údajně děláš. Sčítání lidu je prostě sčítání lidu a jeho výstupy neokecáš.

watabi 24.5.2008 15:24

Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Pán se právě ráčil zbláznit? Co to melete za nesouvisející hovadiny? Moravani jsou jiné etnikum? Ach bože..............

Kobylka Lajda 24.5.2008 15:45

Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Watabi, ty toho duchovního mrzáka neznáš? Pro něho škoda slov. Já jsem promluvila za Moravany. Mu hrabe.....;-D;-D;-D

Mistr Jan Hus 24.5.2008 19:01

Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Nejsou žádní Moravané, ale Moraváci, pičulinko. ;-D

jirka.s. 24.5.2008 17:23

Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Pán se zcela určitě neráčil zbláznit ausgerechnet až teď ! Ty tři psychiatrické diagnózy s ním cloumají už nejméně od šesti let! ;-)

Mistr Jan Hus 24.5.2008 19:02

Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Ahoj modrý Jyrko. Agituješ zde za Talmana? :-)

jirka.s. 24.5.2008 20:44

Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

No, podívej, rudý hnuse! Mne nemusíš přesvědčovat, že ti jsou naprosto cizí základní lidské vědomosti,  čtení a psaní! Ne že bys snad nebyl schopen písmenka tak nějak sesumírovat k sobě, ale jejich význam ti naprosto uniká, že? Nebo bys mi snad mohl objasnit mou předešlou agitaci za jakéhosi talmana? Ale ne abys sis dělal, prosím tebe, nějaké násilí! Pokud to nezvládneš, klidně se na to vys/er! Konec konců, bude to jedna z tvých činností, kromě blití, kterou dokonale zvládáš! ;-D

Mistr Jan Hus 24.5.2008 22:36

Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Talman je tvůj vzor a ideový vůdce, ty nejsi schopen samostatné myšlenky. Jsi jen jeden z masy.:-)

Hrad 24.5.2008 22:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Právě naopak. Irka má samé samostatné názory. No, myšlenky to skutečně nejsou. Cogitó ergo sum se k Irkovi skutečně nehodí. Buhužel pro něj, ani coitus ergo sum.

jirka.s. 25.5.2008 10:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Tož, to jste se zase slezli dva "zdělanci"!;-D;-D Tušíš vůbec, ty poc/hcaná zřícenino z písku, co jsi napsal ? ;-D;-D;-D

Hrad 25.5.2008 16:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

To druhé byl test!! Je to tak, jak jsem tušil. Už ani na fajku, a i coitus ante portas by pro tebe bylo terno. Z "ante portas" už zbylo, jak mezi řádky sděluješ, jenom .as.   

jirka.s. 25.5.2008 18:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

"Plaudite, cives! " - poc/hcaná zřícenina se nám zbláznila!

"Vanitas vanitatum et omnia vanitas" - povzdech soudruha učitele, co se snažil "vzdělat" tu (Y) ze Svatého Jakuba!

FMP 24.5.2008 18:29

Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

projížděl jsem si tu diskuze a pod většinou debilních příspěvků si napsanej ty- jak je to možný?

FMP 24.5.2008 18:30

Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

aby nedošlo k omylu, myslim tebe Skep/ti cus M aximus

jirka.s. 24.5.2008 20:46

Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

No, pokud byste ho zaměnil za Mistra Hnusa, tak by se zase až tak moc nestalo! ;-D

Mistr Jan Hus 24.5.2008 22:37

Re: Re: Re: Re: Slovensko nepatřilo k zemím Koruny České.

Jyrko, ty modré prase. ;-D