20.10.2019 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Známá neznámá nová ministryně

Zatímco ministryně pro místní rozvoj v demisi Věra Jourová se připravovala na otázky poslanců Evropského parlamentu jako potencionální evropská komisařka, šéf hnutí ANO Andrej Babiš po týdnech někdy divokých spekulací oznámil její nástupkyni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kyselková 3.10.2014 18:09

Re: Babišovo počínání je zločinem na české poltice a

Hlavní motivací Babiše asi skutečně je čerpání dotací z EU (což se mu daří), aby udržel svůj Agrofert.

Jde na to dobře - koupil si nevinně media (sice je neovládá, ale autocenzura hlídá spolehlivě co se nesmí psát a co má zelenou) a lehce vstoupil do jedné z nejvyšších vládních funkcí, ministra financí. Úctyhodná kariera člověka s krycím jménem Bureš.

M. Starý 3.10.2014 13:41

Re: Odborník vs politik

Ano, ale to je přesně to co chce ten nový služební zákon resp. prezident. Tedy zabránit tomu, že ministr si s sebou přivede lidi kterým věří (a prezident jim říká "političtí náměstci") a musel se spoléhat na "nezávislé" a nikomu nezodpovídající se "profesionální" úředníky. On ten stávající systém dobrý nebyl (viz Dalík a spol.), ale ten "nový" nebude o nic lepší.

B. Rybák 3.10.2014 13:31

Re: Odborník vs politik

Máte pravdu. Dilema odborník nebo manažer je zcela zásadní, avšak obecně neřešitelný problém politiky. Odborník, je totiž jen výjimečně dobrým manažerem, může být velmi neobjektivní vůči projektům na nichž se osobně on (nebo jeho přátelé) (ne)angažoval a nesnášenlivě slepý vůči problémům jiných oborů.

Politikovi jsou jeho manažerské schopnosti k ničemu, pokud má k dispozici nespolehlivé neloajální "úředníky" (poradce).

Zdá se, že nejlepší řešení tohoto problému spočívá v poradcích, k nimž má politik důvěru (které mu dodá jeho politická strana) A tím nejhorším jsou na politicích nezávislí, kýmsi kamsi řízení, politikům a tedy ani voličům neodpovědní byrokraté.

V. Kain 3.10.2014 12:51

Re: Babišovo počínání je zločinem na české poltice a

Celý Agrofert by se sesypal kdyby ho nedržely dotace.Babiš všude kam vleze rád připomíná kolik odevzdává jeho firma na daních,ale začne být silně nerudný pokud se mu připomenou dotace,které vysoko převyšují ty jeho daně.Další penízky se mu sypou od motoristů,kteří musejí kupovat pohonné hmoty pančované Babišovým svinstvem.

T. Kočí 3.10.2014 10:20

známá

Ba ne ,je to Karel.

K. Janyška 3.10.2014 10:15

Babišovo počínání je zločinem na české poltice a

začínám věřit tomu, že Agrofert je dílem euzločinců... Dzp.

M. Starý 3.10.2014 9:19

Odborník vs politik

Proč pořád někdo staví proti sobě "odborníky" a "politiky"? Vzpomínáte na ministra dopravy MUDr. Stráského, kterého se novináři ptali, jaké má odborné předpoklady pro řízení dopravy a on řekl, že "v dětství si rád hrál s vláčky"...

Ano ministr musí být i manažer, ale nesmí to být úplný analfabet v oboru. Jinak riskuje, že se nechá od podřízených opít rohlíkem a bude prosazovat špatná rozhodnutí. A propos, proč stále budujeme koridor na 160km/h, když všude v okolních zemích mají koridory na 240km/h a více? Nejsou počátky toho u pána co si "v dětství rád hrál s vláčky"?

Slovo "politik" je bohužel dnes tak zprofanované, že je spíš urážkou. Proto dnes každý, kdo přijde do vysoké státní funkce zdůrazňuje, že je "odborník". Jen se bojím, aby to i s tímto slovem nedopadlo časem podobně... Murphy: "Odborník je člověk, který přijel z cizího města." Přeloženo do našich reálií: "Odborník je člověk, o kterém jsme dosud neslyšeli (že by něco provedl)."

Přeji paní ministryni hodně štěstí a úspěchů.