21.1.2021 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 3.9.2009 14:15

Kdopak zaplatí dluhy ODA ?

ODA, jejíž předním členem byl pan Kalvoda, zanechala dluh dobrých 60 miliónů. Dluhy se nemusí platit ?

Mila_N 3.9.2009 7:09

Velmi špatný příměr!

Fotbalisté nejsou součástí tvorby pravidel během hry, zatimco poslanci ANO (bohužel) !!!

Svatopluk 3.9.2009 2:50

... aneb KGB vrací úder

kopec 3.9.2009 0:48

Re: A co když je to jinak II.

pane R.J. , vsechny zakony v podstate zkracuji nase prava, at jsou jedno ucelove nebo mnohoucelove.Vsichni bychom se mohli kvuli kazdemu zakonu odvolavat az do Bruselu .Pokud se tyka justice, u nas nejde predevsim o spravedlnost, ale  o vyuziti der v zakonech i ustave a znalost pravnich klicek. Tento predmet mohou zasvecene prednaset na universite byvali ministri spravedlnosti jak JuDr Kalvoda tak jeho predchudce JuDr Sokol

Vladimir 3.9.2009 0:26

Hra ? To se snad pletete pane Kalvodo !

Potěšilo mne pane Kalvodo (mimochodem máte již legálně titul JuDr nebo začal jste užívat titulu Mgr ?), že máte starost o čistotu chování politiků - aby bylo vše v poitice čisté. .  To, že se ústava (ústavním zákonem) v r. 2009 změnila je nepopiratelné - zkrácení volebního období. Nejsem si jist, jestli je zakázáno měnit ústavu během volebního období, ale myslím, že logické je, že to lze. -- Je - li politika - jak říkáte hra podobná fotbalu, nevadí vám, že jeden hráč si v průběhu hry změní dres a kope góly proti svému manšaftu  ?? 

Jakýsi "nárok" p. Melčáka sloužit v PS 4 roky ovšem není myslím jeho osobním, či lidským právem. Poslanec má naopak sloužit státu, občanům (nikoliv sám sobě) - vlastníkem moci je lid, není liž pravda. Služba p. Melčáka občanům, kteří ho zvolili je ale sporná. Možná jste si nepřečetl p. Kalvodo, co p. Melčák sliboval v r. 2006 (před volbami se hlásil k programu ČSSD) a poté bohužel hlasoval proti těmto tézím. Myslím , že p. Melčák vlastně nesplnil veřejný slib občanům a měl (mohl) by být např. správním soudem zbaven mandátu - bylo by to správné z hlediska očekávání občanů .. Jestliže zákony (právo) se mjí aplikovat podle smyslu (účelu, výkladu), nikoliv podle doslovného textu (jistá pružnost výkladu) , ale na druhé straně neuhýbat z hádra (podstaty) zákona, tak myslím, že: - volební období nemusí být vždy 4 roky , prezident může PS rozpustit i dříve

          --- stačí když se PS nesejde po dobu tuším 120 dnů, když neprojednává nějaký zákon určitou dobu           --- když dojde 3 krát k opakování nevyjádření důvěry vládě

a možná ještě další dův.    Tedy délka volebního období není (dle ústavy) nutně 4 roky. Tímto patrně ztrácí argument "porušení jádra ústavy" své opodstanění.

Jaruš 2.9.2009 22:13

Re: Jde to i bez NICH

Ústavní soud je přežitek stejně prd vyřeší jen brzdí evoluci.

Martin 2.9.2009 22:11

Jde to i bez NICH

Všimli jste si, jak náš stát fungoval bez problému i v delších obdobích, kdy neměl žádnou vládu? Teď po 10. říjnu by se mohlo ukázat, že funguje bez problému i BEZ POSLANECKÉ SNĚMOVNY. A lidi by si toho mohli všimnout, raději to nezkoušet!

No a že by mohl celé roky fungovat v pohodě i bez Ústavního soudu, to už je snadná dedukce, že ano... :o)))

Juk 2.9.2009 22:09

Melcak opet jiste nejedna z vlastni hlavy-jako kdyz presel do ODS..

Jiz tehdy bylo jasne, ze byl bud uplacen nebo vydiran. Nyni nepochybuji o tom, ze se jedna o stejny pripad a Melcaka jen vyuzila jista skupinka-ci, to je ukol pro Randaka...To pak bude teprve predvolebni bomba, vetsi nez Toskanska. Zatim bych opet tipoval lidi z ODS, kteri potrebuji vic casu, aby lide zapomeli na jejich "reformy" ala Julinek a vsechny ty pokusy o rozkradacky,,a zatim nas budou masirovat reklamou..pak volby umozni. Jste Kalvodo bud naivni, nebo v tom jedete s Melcakem..Ustavni soud zde jen doplnil prehled obcanu o clenech justicni mafie...

Martin 2.9.2009 22:02

Re: Za nemalý peníz jsme je zvolili na 4 roky.

A kolik jich má podat demisi, podle vás, aby byl někdo najednou schopen sestavit vládu s podporou?

Když si poslanci odhlasují zkrácení svého volebního období, přijdou tím o SVÉ poslanecké platy a náhrady - určitá zpětná vazba tu je, co říkáte?

kosmas 2.9.2009 21:57

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

Vaše ústavněprávní teorie jsou docela zábavné, mohlbyste se živit jako komik. Jinak jste nepochopil, že Ústavní soud existuje proto, aby se stavěl proti zákonodárnému sboru a napravoval jeho zmetky.

kosmas 2.9.2009 21:44

Re: Mezi fotbalem a politikou je jeden dost podstatný rozdíl -

Problém je v tom, že tento zákon nemění ústavu, ale pouze zkracuje volební období této sněmovny. Čili nejde o ústavní zákon, ale o normální zákon, který je v rozporu s ústavou.

Eva D. 2.9.2009 21:41

Hm, když já pořád ne a ne zapomenout,

že pan Kalvoda byl také politik, ne příliš pracovitý a ne vždy pravdomluvný. Proč mu mám věřit?

A kromě toho, zažila jsem debatu více naž deseti právníků nad jistým zákonem. Jejich výklad se velmi lišil. Takže, mám více důvodů býti skeptická. A příměr s fotbalem opravdu  nesedí, IMHO.

Eva D. 2.9.2009 21:35

Re: sic

R^

Ivan Nový 2.9.2009 20:57

Poslanci jsou hráči i sudí najednou.

Proto tento příměr neplatí. Poslanci sice hrají za voliče, ale ta hra se jmenuje "soud", rozsuzují názory o zákonech, pravidla pro poslance tvoří zase poslanci, ně nějaká jiná instance. Proto příměry pana Kalvody jsou zcestné.

. 2.9.2009 20:33

Re: metafory nefunguji

mně to srovnávání taky připadlo ujetý

ruda 2.9.2009 20:13

Re: A co když je to jinak II.

Kdyby byl volen jako jsou voleni senátoři,dal bych Vám za pravdu. V jeho případě však nikdo nevolil nějakého Melčáka, ale soc.dem.stranu.

ale ale 2.9.2009 19:36

metafory nefunguji

ustava neni fotbal ... ted nejde o to, jestli Kalvoda ma nebo nema pravdu, ale je to trapna vec, snazit se na podobne metafore ziskavat body. priste muzete zkusit srovnavat ustavu s valkou nebo s cedeckym vyzkumem, ono je to vlastne jedno, sofistikum jde jen o to, dokazat co chteji, korektnost dukazu uz je tak netrapi ...

fotbal hraji fotbaliste pro lidi, kteri si zaplatili, ostatnim to muze byt putna ... poslanci dusledkem sve prace ovlivnuji zivot i tem, kteri je nevolili, nechteji se na ne koukat a uz vubec ne platit :P

existuji dokonce i hry, kuprikladu sachy, kde se souperi MOHOU na remize dohodnout, to je prekvapko co, pane Kalvoda, ale to se vam do kramu nehodi, nevadi ...

pouzivejte argumenty vecne a rozumne, jinak v podstate diskvalifikujete i myslenku, kterou hajite!

Veronika 2.9.2009 17:56

Re: Změna pravidel v průběhu hry je švindl.

R^R^R^

Veronika 2.9.2009 17:53

Švindl

Zastánce "Ryzí spravedlnosti" má sám máslo na hlavě, viz. jeho případ s titulem JUDr.

R.J. 2.9.2009 16:38

Re: A co když je to jinak II.

Děvče děvče, pokud bude Vaše propuštění nezákoné, bude neplatné. A o tom vede Melčák spor. Byla jednoůčelovým Ústavním zákonem zkrácena jeho základní lidská  práva ? Být volen a vykonávat zastupitelskou činnost? To je meritum věci.  Již to alespoň trošičku chápete ?

2.9.2009 16:19

Za nemalý peníz jsme je zvolili na 4 roky.

Když teď některý z nich nechce už mandát vykonávat, má podat demisi a uvolnit místo náhradníkovi. A další vobly mají být až ty řádné - tedy řádně podle ústavního řádu v termínu po řádném ukončení volebního období.

Je absurdní, že si poslanci odhlasují, že už nebudou poslancovat, a vzápěti se nechají napsat na kandidátku na neřádné volby, prováděné mimo pravidelný a ústavou stanovený řád.

Zkracování volebního období je způsob, jak vytáhnout ze státního rozpočtu prachy do stranické pokladny. Proto by to mělo být stiženo sankcí - který poslanec hlasuje pro zkrácení volebního období a předčasné rozpuštění sněmovny, ten by měl ztratit pro příští poslanecké volby pasivní volební právo, ten už totiž do té sněmovny nepatří.

mima 2.9.2009 15:53

Re: Bravo pane Kalvodo, bravo pane Melčáku,

od  Kalvody to zní hrdě,hlavně jeho minulost a vydírání republiky za krev ho k této diskuzi jistě opravňuje,fuj tajbl,je to tady hnus hnusitý

jana 2.9.2009 15:35

Re: Všechna čest ústavním soudcům. Melčák ale za vaší pomoci fixluje, pane Kalvodo

Chechtat se můžete, až se tento stav odrazí negativně na ekonomice, na akciových trzích, kursu koruny atd. Nebo se skutečně domníváte, že tento stav, kdy nikdo neví, co se zde děje, kdo vládne, kdo bude vládnout, kdo sestaví rozpočet, zda bude rozpočtové provizorium, zda přijdou peníze z EU, na ekonomiku nemá vliv? Svatá prostoto.

jana 2.9.2009 15:26

Re: A co když je to jinak II.

No, dle vaší logiky bych řekla, že pokud mě propustí zaměstnavatel, byla porušena moje práva dle LZPS. A je to.

Siola 2.9.2009 15:25

Nazdar skorodoktore,

je to smutné, ale asi mají voni pravdu. No vida, co to s člověkem udělá když si doplní vzdělání.

vita 2.9.2009 15:21

Jistě. Ústava je zmetek,

psaný narychlo a pro konkrétní situaci. Např. v situaci, kdy bylo jasné, že českým presidentem bude Havel, si nikdo nedovolil dát do ústavy formulace jako "president musí", případně mu dát nějaké termíny.

Počítalo se s tím, že "president učiní" je závažnější než "president musí učinit", protože vůbec nepředpokládá, že by se president-gentleman zpěčoval to učinit. Např. přijmout demisi ministra. Počítalo se s tím, že není-li uveden termín, znamená to "co nejdřív", "bez zbytečných průtahů" - ne že president bude držet vládu bez důvěry ad znelibitum...

Už v 98., když Pithart prosazoval rozpuštění Sněmovny nevyjádřením se k zákonu (po nějakou nesmyslnou dobu) jsem to považoval za znásilnění (a to brutální) ústavy. On tomu říkal úcta k ústavě...

vita 2.9.2009 15:11

Srovnání s fotbalem, boxem, basseballem nebo gorodky je blbé.

Proč? Protože zápas ve fotbalu, boxu, basseballu nebo gorodkách někdy skončí, stejně jako skončí liga, pohár mistrů a jak se ty všechny nesmyslné soutěže jmenují.

A když skončí, nastane čas na změnu pravidel, aby se neměnila uprostřed zápasu (turnaje, ligy, poháru,...). Politika NIKDY nekončí, proto pravidla jindy než uprostřed "zápasu" měnit nelze.

Kalvoda to ví - není blbec. Ale hodí se tak tvářit...

. 2.9.2009 14:59

Re: co je to za blbost srovnávat politiku právě s fotbalem?

mně jakékoli srovnávání připadá dost ujetý

Beldor 2.9.2009 14:55

problem

Nas problem je ,ze nase ustava je zmetek napsany diletanty jako je jicinsky a kalvoda.Z toho se odviji vse nasledujici.Napriklad problemy pri prezidentske volbe... Ustava mela byt uz davno prepracovana aby byla srozumitelna ....

Kazdopadne kalvoda by mel drzet hubu a krok a zalezt nekde pod kamen.Nynejsi stav je i jeho vina..

Kazdy normalni stat ma v ustave moznost rozpusteni parlamentu ustavni vetsinou a znovuvyhlaseni voleb.Jen u nas se to musi oklikou pres 3x nevyjadreni duvery...Proste smesne;-PRv

Ludva 2.9.2009 14:50

Ústavní zákon o zkrácení funkčního období PS je dobrý

Hlavně proto, že se konečně zbaví toho zmetka Melčáka.:-(