28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 2.9.2009 8:48

Re: Melčákův poradce

R^

Jara London 2.9.2009 9:15

Re: Melčákův poradce

Nesouhlasím, čtenáři. Co to zkusit takhle:

Novinka č. 1: Fotbalista Melčák se zachoval podle svého svědomí, postavil se "vůdci" a byl za to nekompromisně vykopnut; jeho další postup byl pak už jen logickým vyústěním této situace;

Novinka č. 2: Fotbalista Melčák se opět zachoval podle svého svědomí a jasně řekl "fotbalovým bossům", že kašlat na pravidla a měnit je podle vlastní libovůle během zápasu je nemravné.

Pak se nedivme, že bolševičtí troubové, zvyklí na to, že všemocná Strana kašlala na zákony jak se ji to hodilo, tady krákorají svá moudra, domnívajíc se, že pozřeli Šalamounovu stolici.

M.Hořický 2.9.2009 9:24

Re: Melčákův poradce

Čtenář zdrojů jinak ani nemůže, neb čte jen zdroje z Lidového domu.

čtenář zdrojů 2.9.2009 12:34

pro Hořického

nevím jak v Lidovém domě, ale na Jánském vršku jsou teď na Melčáka naštvaní úplně stejně. Topolánek to dokonce přirovnal k atomové bombě.

Pravidla se opravdu měnit nesmějí a nemají. Jenže ta pravidla jako první porušil Melčák. Na hřišti totiž nebyly díky Melčákově chování dvě fotbalové jedenáctky, ale jedna desítka a jedna dvanáctka. A trenér oslabeného mužstva ani neměl možnost Melčáka vystřídat. Když se pak stalo, že kluby se dohodly na vypsání nové soutěže, Melčák je najednou proti a chce tento ujetý zápas hrát až do konce.

Joe 2.9.2009 13:39

Re: pro Hořického

Běž hrát fotbal a neser se do politiky, když jí hovno rozumíš. Kydž Jyrka tvrdil, že má přeběhlíky a to dokonce z ODS, tos hýkal radostí, ale když se to otočilo a Jyrka měl hovno, tak je to lumpárna, co, oranžádo.

Joe 2.9.2009 13:47

Běž hrát fotbal, osle!

Když Jyrka tvrdil, že má pár "státotvorných poslanců" pro sestavení vlády na své straně a to dokonce z ODS, tak tos hýkal nadšením. Když se ale zjistilo, že má hovno a je to opačně, tak to je ten největší politický podraz jaký se mohl kdy vyskytnout! Co, oranžádo.

vita 2.9.2009 9:47

Re: Melčákův poradce

Co je uprostřed zápasu v politice?

Resp. - co není?

Jančara. 2.9.2009 10:02

Re: Melčákův poradce

R^

BM 2.9.2009 10:03

Re: Melčákův poradce

No, pan Melčák neudělal ovšem nic nezákonného a opravdu nesmí být střídán, na to nemá nikdo právo jej k tomu donutit.

Ludva 2.9.2009 8:02

Vrah o morálce káže

Falešný doktor a přeběhlík budou poučovat o morálce. To jsme to dopracovali.:-(

Kiri 2.9.2009 8:11

Re: Vrah o morálce káže

K věci Ludvo, k věci!  A ne jenom plivat!  :-/

Josef 2.9.2009 9:15

Re: Vrah o morálce káže

Pan Kalvoda též tuto Ústavu vytvářel. Jestli se nepletu. 

I-Worm 2.9.2009 7:59

Změna pravidel v průběhu hry

není u nás zdaleka neznámou věcí. Co takhle změna doby platnosti dálničních známek?

Ludva 2.9.2009 7:58

Změnit ústavu

Poslanci mohou ústavu změnit. V prvé řadě by se měl zrušit Ústavní soud, který se povýšil nad zákonodárce a určuje, které zákony smí nebo nesmí platit. Zkrácení funkčního období PS rozhodně není aktem, který by nějak měnil nebo byl v rozporu s literou i duchem ústavy.

j 2.9.2009 8:02

Re: Změnit ústavu

o všem musí rozhodovat pouze Paroubek, náš nadčlověk pardon nadbůh:-)

Ludva 2.9.2009 8:18

Re: Změnit ústavu

Podle Vás měl Paroubek ústavní většinu v parlamentu, když se  ten zákon schvaloval ?

Jara London 2.9.2009 9:19

Re: Změnit ústavu

Pane jo, Vy jste ale kovaný bolševik! Něco takového jsem už dlouho nečetl. Pokud vím, podobně postupoval nějaký Hitler. Jo, a pak také nějaký námořník Železňjak, který podle historicky tradované pověry rozpustil v roce 1918 ruský parlament.

2.9.2009 7:55

Děkuji, pane Kalvodo.

Velice Vám děkuji. Plně Vás podporuji a přeji Vám, sobě i celému národu, aby Vám to vyšlo.

R^>-

Petr Kohout 2.9.2009 7:47

Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

prudký déšť s krupobitím, je na místě utkání předčasně ukončit. Vzhledem k tomu, že pravidla (Ústava) neznají institut předčasného ukončení a do 20 cm bahna na hřišti se vyběhnout nedá, pak je na místě dohoda mužstev.

MUDr Jiří Kilian 2.9.2009 8:04

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

Jednak pravidla znají institut předčasného ukončení, jednak znají definici podnmínek, za kterých se zápas hraje. Zda to samé zná Ústava, to si odpovězte.

Je to nemilá věc. Nemilá zejména politickým stranám a lidem v nich, všichni už se těší jak budou zvoleni a zasednou a náhle toto. Dareba Melčák, Dareba Kalvoda. Jo, možná jo, ale ne v tomto. Podat stížnost ÚS je jejich právem.

Kdybyste si včara na ČT 2 poslechl názory předsedů, zjistil byste, jak těsně jsou spjati s touhou po moci a co v té touze dokážou říci - to si snad ani nemyslí. Ctít pravidla hry mám za nezbytnou podmínku hry samotné, jinak by to nebyla hra, ale šviindl. Když byli tak chytří a zrušili se, měli to udělat tak, jak se má.  Jde přeci o zákonodárce a pokud jsou to diletanti, jejich smůla. Jistěže i naše, ta zase v tom, že jsme takové zvolili. Neprotrpíme úřednickou vládu o nic víc, než jsme trpěli ty politické.

Enik 2.9.2009 8:06

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

Také bych to takhle viděl. Existuje také "kontumační" výsledek zápasu, kdy jeden ze soupeřů není schopen nastoupit k utkání nebo hrubě porušil pravidla a pod.

 Jistě má pan Kalvoda pravdu v tom, že by si politici mohli prodlužovat svůj mandát do nekonečna. Jenže to není tento případ. V tomto případě je zřejmé, že v utkání není možné pokračovat pro patovou situaci. Bez ohledu na délku utkání není možné dosáhnout nějakého výsledku. Pak není v zájmu hry v ní pokračovat. Pokud vím tak i v tenisu je možné zkrátit hru na dva vítězné sety místo tří. Je k tomu ale nutná dohodo všech zúčastněných, a k té v tomto případě došlo. Rád bych upozornil na fakt, že v demokracii platí, že co není zakázané je dovolené, a pokud se nemýlím tak ústava tento postup nezakazuje. Ústava nabízí nějaké způsoby řešení ale neříká, že není možné přijmout řešení jiné. Zákon je zákon, a ten je v rukou zákonodárců. Ústavní soud se tak staví proti zákonodárnému sboru, což považuji za nepřijatelný konflikt. Zkrácení funkčního období nemůže být v rozporu s ústavou neb. ustava takovou věc nezakazuje!

Pamětník I. 2.9.2009 8:40

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

v demokracii platí, že co není zakázané je dovolené - ale to platí jen pro občany, Politici smějí činit pouze to, co mají zákonem resp. Ústavou výslovně povolené. Zásahy do základních atributů ústavy jsou zakázány přímo. Moudří Španělé mají v Ústavě, že jakákoliv změna Ústavy platí až po schválení parlamentem vzešlým z dalších voleb. A v Itálii moc soudní smí při ohrožení demokracie převzít moc výkonnou, což již byla nedávno učinila a zachránila Itálii před státním marasmem klientelismu.

Jara London 2.9.2009 9:21

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

Švédové to tam mají pro jakýkoliv zákon, nejen pro ústavu.

kosmas 2.9.2009 21:57

Re: Pokud během zápasu dojde ke zranění několika hráců a spustí se

Vaše ústavněprávní teorie jsou docela zábavné, mohlbyste se živit jako komik. Jinak jste nepochopil, že Ústavní soud existuje proto, aby se stavěl proti zákonodárnému sboru a napravoval jeho zmetky.

Standa 2.9.2009 7:19

Vzhledem

k tomu, že Kalvoda byl usvědčený podvodník předvádí jak je možné se chovat nemorálně a ještě chtít z toho těžit. Načasování nesvědčí o dobrém nýbrž zlém úmyslu. Příprava stojí vždy peníze a ty jdou z veřejných prostředků (desítky milionů, pochybil ÚS) omezil realizaci třetích osob v právu volit v zatupitelské demokracii v zastupiteli dohodnutém termínu (pochybil ÚS). ÚS nemá kompetence rozhodnout o odkladu voleb (není to v ústavě). A Melčák nemá platný mandát k výkonu, ten ztratil když podvedl voliče ČSSD i stranu,která ho na kandidátku dala. Melčák i Kalvoda jsou amorální, tohle není přece hra s voliči a pravidla jsou jen nepřesná a upřesňují se. Tvrdit, že demokracie je jen hra, je švindl na voličích! Jedná se totiž i o životní osudy lidí a jejich naplňování. Ztráta zaměstnání není hra! Je to kruté! Ztráta prostředků k životu není hrou! Je to krutost! Krize má ohromné dopady na život lidí a Kalvoda mele o nějaké hře a dává přednost svým zájmům a zájmům Melčáka! Je to obyčejné svinstvo a špína!  

arch.JJ 2.9.2009 7:25

Re: spletl jste si adresu,

...tento text by měl patřit do Paroubkových rukou. Tam hledejte původ všeho. A také v sobě.

Petr Kohout 2.9.2009 7:48

Re: spletl jste si adresu,

Pokud nesnáším přeběhlíky, pak nesnáším přeběhlíky. Pokud vlastním PRAVDU, pak samozřejmě rozlišuji přeběhlíky na hnusné zrádce a na lidi, kteří uzřeli světlo a pochopili.

arch.JJ 2.9.2009 7:56

Re: spletl jste si adresu,

...znovu, na jiném místě, skutečně znáte pravého zrádce ?.

ctenarvk 2.9.2009 8:15

Re: spletl jste si adresu,

Dobry den

Fascinuje mne, jak se proti tzv. prebehlikum harasi pouze, kdyz se to hodi. Nechci zde obhajovat toho predposledniho (pana Melcaka, posledni pro mne byla pani Zubova), ale

rad bych pripomnel postup obou prebehlictvi. Poslanec, ktery ma hlasovat podle sveho svedomi, nesouhlasi s nazorem strany, za kterou kandidoval a hlasuje podle sveho. To ma ve vetsine pripadu ostre sledovanych hlasovani za nasledek vylouceni dotycneho (z poslaneckeho klubu, strany,...). Vyloucenim je tzv. prebehlik vytvoren.

Je pro mne usmevna diskuze o posvatnosti volebnich programu. Ty se po volbach nedodrzuji na 100 % temer nikdy. Vetsinou z pragmatickych duvodu (napr. za dva roku se zmeni urcita situace). Pokud by se pri kazdem byt i minimalnim nedodrzeni programu odstupovalo, tak mame permanentni volby.

Poslanec neni otrokem vlastni strany (nekdy ku prospechu, nekdy ku neprospechu). V opacnem pripade nepotrebujeme 200 poslancu, ale staci nam (nyni) 5 zastupcu stranickych sekretariatu, kteri budou hlasovat jak na valne hromade akciovky (procentni umerou obdrzenych hlasu).

Honza 2.9.2009 8:24

Re: spletl jste si adresu,

Nálepkování slovem "přeběhlík"se stalo módou.Často nálepkují lidé,kteří mají svoje máslo na hlavě.Přeběhlík nemusí být zdaleka jen v oblasti politické.Co třeba ti,co se vykašlou na svého životního partnera(ku),ať už z jakéhokoliv důvodu?Nebo ta strana,to je nějaká svátost?