18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adámek 6.8.2020 22:26

Mě to kopání do Malé ("směšné opisování o chovu králíků") opravdu štve. (Nijak ji neznám a všechno vím jenom z tisku!) Malé nejprve popsala, co bylo v dané (směšné?) oblasti dosud vykonáno, což jsou automaticky citace předchozích autorů, ale některé z nich neuvedla. Potom popsala svou vlastní experimentální práci, výsledky a hodnocení, a tam neopsala nic. Takže si najděte jiné terče, v humanitních vědách by se jich určitě našlo "neúrekom".

I. Štípek 6.8.2020 22:25

Semlel jste to zgruntu, nezapoměl na Řápkovou, a hlavně, zdůraznil, že ti zlouni byli z pravice a (ultralevačka) Dvořáková se projevila jako čistá lilie. Poslyšte, vy patříte jedině do Chechtavýho tygra. Spolu s tím černo..Svobodou.

J. Jurax 6.8.2020 22:10

"Vždyť za „mafiánského demokrata“ Jelcina, jak se vypráví, stávali běžně na ruských nádražích chlápci s lakonickými transparenty: „Diplomy“. Takhle daleko my přece nikdy nebudeme, viďte?"

Nebudeme, něco tak primitivního je možné leda v Rusku, že ... :-)

My si to najdeme na netu! Reklama tam na všeliké vzdělávací instituce či firmy je tam dostatek.

Prostě si objednáte, zaplatíte a zaslaný diplom si vytisknete. Pokud to ještě není běžné, tak brzo bude ... :-( ... koneckonců první vlaštovka - plzeňská práva - tu už je, resp. byla, neboť byla zpátečnicky potlačena; a obešla se i bez inzerce ...

V. Pavelka 6.8.2020 18:43

Díval jsem se na pořady "pod lampou",Š. Hriba, Jak se radovali z Matoviče a z nového udělu který budou zažívat až zmizí nenáviděný Smer".Bylo celkem jasné že idealisti zastydlé popřevratové doby budou smutní ?!EU

V. Halašta 6.8.2020 18:45

A je přitom stejný populista s hubou plnou "všeci kradnů" a s kýblem mýdla na hlavě jako Babiš, že?

P. Moravčík 6.8.2020 18:46

Popísal ste presne.

P. Moravčík 6.8.2020 18:52

Hríbovi ľudia neuspeli:-). Ale je zaujímavé, aké hríby so spoločným podhubím rastú na oboch brehoch Moravy.

J. Vágner 6.8.2020 13:45

Vůbec se nezastávam politiků. Nicméně nešlo by to, kdyby ty tituly někdo ochotně neposkytoval. Kdo? Přece akademickými svobodami rachotici vysoké školy. Ty samé, které nejen, že produkují stále větší počet absolventů, kteří z titulu své odbornosti nemají naději kdykoliv, cokoliv smysluplného vytvořit, ale rostoucí počet dalších, kteří jen z titulu své existence cítí morální právo vyžadovat další a další peníze ze státního rozpočtu. Dozrála doba, kdy by to do čeho metamorfovali naše VŠ, mělo být podrobeno diskusi a revizi.

J. Svoboda 6.8.2020 10:12

Já bych to shrnul v ČR.

Největší morální devastace vznikla ve chvíli:

1/ Když Zeman odvolal svůj postulát o presumpci viny u aktivních politiků a místo toho "čeká" na pravomocný rozsudek.

2/ Když Babiš křivě přísahal na zdraví svých dětí.

Pěkný den.

V. Čermák 6.8.2020 10:49

Tak je jasné, že nemáte rád Zemana a Babiše. Morální devatace ovšem přichází odjinud, ze Západu, ale zatím odoláváme, a to i právě díky Zemanovi a Babišovi..;-DRv;-D

M. Rozbořil 6.8.2020 17:50

Upadnout na hlavu, to je tragedie, i kdyby to bylo jenom z jahody.

V. Pavelka 6.8.2020 11:16

Možná se dožijete vítězství opozice p. Svoboda ,to budete koukat8-o vy spravedlivej ?![>-]EUV!!

D. Polanský 6.8.2020 9:36

Holt nejtěžší to mají řemeslníci, za nimi musí být vidět kus práce. Tam řeči nepomohou, kdežto právník, politik, ekonom apod. včetně prezidenta může být každý.

Š. Hašek 6.8.2020 9:26

Tak se zdá, že Matovič je opisovač a bydlí v domě načerno. Nemá čas, pracuje pro Slovensko!

Takový moderní politický padouch.

P. Moravčík 6.8.2020 9:34

To o tom dome nepoznám. Mohli by ste to popísať konkrétnejšie? Alebo, nemýlite si to s bytom Fica v komplexe Napoleon? Dosť by ma to zaujímalo.

A. Novák 6.8.2020 9:44

Matovič údajně bydlí v nezkolaudovaném domě...asi se o tom v slovenských médiích nemůže psát? :-)Podobnost Matoviče (OLANO) s Babišem (...ANO) je víc než zvláštní...

A voličům obou premiérů to nijak nevadí...

P. Moravčík 6.8.2020 10:40

Máte pravdu, našiel som si to v e-SME. No, aspoň si s Ficom nemajú čo vyčítať, ten síce býval v skolaudovanom, ale "korupčníckom" byte. Je to bieda...

D. Polanský 6.8.2020 9:38

A ještě mu tleskají, že dokonce navíc občany baví. Je s ním sranda.

P. Staronový 6.8.2020 8:55

Přístup ke vzdělání (nejenom, ale o něm je článek) je symptomem, jak je na tom dotyčný s morálkou. Nic víc, nic míň. A to je zase údaj pro voliče, schopné a ochotné ho vyhodnotit. Moc jich není.

I. Schlägel 6.8.2020 13:12

Problém je v tom, že k výkonu náročné a odpovědné veřejné funkce stačí mizerné (protože koupené) "vzdělání". Potom se ta funkce nevykonává v souladu s náročností a v rozporu s odpovědností. Těch funkcí jsou spousty a negramotů v nich rovněž. Hosana!

P. Brich 6.8.2020 13:30

R^

S. Zemitý 6.8.2020 7:41

Už ... TGM volal po morálce a demokratech. Takže mluvit o nemorálnosti a nedostatku demokracie jeko o dědictví komunismu je nepřesné. Na otázku, zda to takhle může pokračovat ad inf. mi odpovídá instinkt, že ... ne. Ostatně neschopnost racionálního řízení věcí veřejných lze pozorovat v celém světě: viz dnešní Francie, Německo, USA na západ od nás, o východu ani nemluvě. 8 let starý článek https://ekonom.cz/c1-56856390-lidstvo-si-neumi-vladnout-pokud-se-nevzpamatuje-cekaji-ho-velke-a-bolestne-krize věštil kolaps. Nejsme už na dotek ? Babo raď. Sorry: Vzdělané, inteligentní a světaznalé pohlaví č.1 raď.

K. Salajka 6.8.2020 7:35

Sebastian Kurz v Rakousku školu přerušil a šel rovnou do politiky. Formální vzdělání je v soudobé politice celkem bezvýznamné a zjišťování nedostatků v diplomové práci je typická práce dnešních líných novinářů. Kdo se zabývá kritikou ad hominem, nemusí se zabývat politickými názory, to by mu totiž počítač nezjistil a musel by u toho sám myslet. Formování našich demokratických institucí například ovlivnilo, že v nich právníků bylo poskrovnu - do sněmovny se dostali především umělci, lékaři a ekonomové. Jsou sice talenty, které přesahují svůj obor (agronom Jan Faltýnek, chemik Mirda Kalousek) , přesto největší problém současného vzdělání vidím ve zrušení tradičních odvětví a podcenění humanitních věd.

Závěrečnou originální práci, schopnou publikace, by měli psát lidé, kteří chtějí pokračovat v oboru jako teoretici, na konci studia chybí člověku prostě zkušenost. V současné politice je vzdělání na překážku - Věra Jourová rozhoduje o právních zásadách EU přičemž absolvovala jeden rok právních studií (2011 - 2012) /má titul PhDr/. Ursula von L. řídí Evropu - přičemž opsala 60% závěrečné práce . Takoví vzdělanci jsou prostě jenom něčí pošťáci.

P. Brich 6.8.2020 13:28

Podcenění humanitních věd? To jste se snad překlepl, pane Salajko.:-/

K. Salajka 6.8.2020 17:54

To, co se pěstuje na dnešních vysokých učilištích pod přízviskem humanitní studia, lze označit přesněji jako prznění skutečných humanitních oborů.

Rasismus je dnes jako včera útok na skupinu osob určenou společným znakem, ať je to černá nebo bílá kůže, bez ohledu na barvu kůže pachatele. Nezvolený představitel ulice nemůže nahradit zvoleného zástupce demokratické instituce, protože není nikomu odpovědný. Novináři nemohou být čtvrtým pilířem demokratické společnosti (vedle výkonné, zákonodárné a soudní moci), protože nejsou ustanoveni do své funkce stanovenou procedurou (zvolení nebo jmenování spojené s odvolatelností). Rabování je rabování a policie nemá ve vyspělé demokracii alternativu. V Sorošových akademiích se přednáší humanismus, který má ke skutečnému humanismu blízko asi jako ricinový olej k dobré slivovici.

Lepší než podcenění je výraz "důsledná ignorace" skutečných humanitních oborů.

P. Brich 6.8.2020 19:19

To, co jste popsal je zhoubným bujením humanitních oborů, protože nemakačenkové zjistili, že titul a tím i jakýsi nárok na pohodlné bydlo stačí získat jen mletím pantu ve správných notách.

I na západ od nás je tomu tak.

M. Rozbořil 6.8.2020 17:56

Souhlasím, že "Formální vzdělání je v soudobé politice celkem bezvýznamné". jenom by lidé nevzdělaní neměli bažit po diplomech a kupovat si je, aby mohli vzdělanost předstírat.

V. Braun 6.8.2020 7:23

Tak my už svého Matoviče, vzešlého ze zoufalství voličů a stojícího mimo zavedené strany, přece máme. Jmenuje se Babiš.

Š. Hašek 6.8.2020 9:21

Jste lepším politologem než Fiala s Pehem dohromady.

P. Jaroš 6.8.2020 12:38

Snad poprvé, pane Braune, s vámi mohu souhlasit, přesně tak.