27.6.2022 | Svátek má Ladislav


POLITIKA: Zlatá padesátá by vyhovovala Ištvanovi

3.7.2014

Jistě by ho nenechali na holičkách, kdyby dnes byl soudcem podplukovník v.v. JUDr. PhDr. Karel Vaš, CSc. a dělnickou prokurátorkou Ludmila Brožová-Polednová, rozená Biedermannová. To vlastně byli první (asi ne úplně první) užiteční idioti. Ištvana jistě musí alespoň potěšit, že nebyl první a sám, když šel "jen tak" navštívit Hrad.

Tehdy by nedopustili, aby nějaká, do té doby neznámá, úřednice Nagyová vyšla od soudu s podmínkou. Jistě by jí dokázali, že řídila celou naši zpravodajskou síť. I vojenští kontráši před ní scvakli patky a mocná BIS jí na tácu přednášela hlášení o splněných úkolech.

Konec srandiček, tak asi myslí ti, kteří nepochopili, že úředník, jakkoliv vysoký, nemůže úkolovat bezpečnostní složky. Je-li tomu tak, potom celé vedení má odejít a předat funkce lepším amatérům. To přece nemá logiku. Nikdo nemůže jménem někoho úkolovat zpravodajce pouhým: "Kluci, mrkněte se mi na Nečasovu manželku a najděte něco, co bych pro svého šéfa mohla použít, aby se konečně rozhoupal k rozvodu."

Že kvůli tomu musí padnout vláda, je možné jen u nás. Vlastně ano, předseda vlády je samozřejmě zodpovědný za činy svých podřízených a kdyby neměl rozum v trenkách, konal by razantně. Rozhodně by věděl, jaká šaškárna se chystá s razií na Úřadu vlády. Věděl by, jak silný podnět vedl Zemanovy lidi, kteří mu chtěli vyhovět se splněním slibu, že "národ" zbaví Nečasovy vlády. Jakmile se víc zajímá o kolegyňku, tak nevidí realitu. Prostě tetřev hlušec.

S touto "kauzou" se svezl i Rittig, kterého obvinili, že použil informace, které unikly z BISky. Tam jde o totéž: nikdo nehledal, proč a jak unikly, protože Rittig byl po ruce a mediálně použitelný. Zde synergicky působí závist a neschopnost odstavit jej od penězovodu z Dopravního podniku Prahy.

To již mohou stíhat pavlačové drbny, které třeba také něco zaslechly.

Že je bordel ve státní správě, je všeobecně známo, ale řešit ho? Na to asi není politická vůle, protože každý z toho více méně těží.

Tak tomu je od dob, kdy si do úřadů jmenovali kamarádi své kamarády. A to sledování Nagyové bylo dlouhodobé. Mám totiž na paměti kombinační schopnosti bývalého předsedy vlády v akci Bamberg nebo MUS a sražením hřebínku prezidentského kandidáta při nezvolení v roce 2003. Celou dobu vypracovaný plán začal nést své ovoce. Potom to šlo ráz na ráz. "Pardony" při špatně vyplněných kandidátních přihláškách v přímé prezidentské volbě, ignorování ústavních zvyklostí při jmenování kamarádů do provizorní vlády a potvrzení místopředsedy vlády bez lustračního osvědčení. Handrkování s nejmenováním profesorem člověka, který svou vědeckou prací kulantně dokázal, že vymyšlené činy Zemanova protikandidáta jsou (s)prosté lži, šikanování vedení penzionu, kde odmítli krmit prezidenta a jeho kumpačku, a tak by se dalo pokračovat. I prověrky hradních úředníků se zahrály do ztracena. Ani snaha podrazit Sobotku po volbách se nevyvedla, byť prognostik dobře plánoval, leč se záští, která zatemnila mysl a dobrý úsudek.

A tak se dočkáme pokračování procesu s Nagyovou-Nečasovou, které si nesmíme nechat ujít. Bude se hledat jiný soudce, který (jak kdysi naznačil Tejc) lépe vyhoví sociálně demokratickým aspektům této kauzy.

A to by v tom byl čert, aby se to konečně nepodařilo. Musíme dbát na naši bezpečnost, vždyť i Sobotka ví, jak nás chránit, jen Nagyová byla tou nejvyšší hrozbou. A do toho Američani? Potěš nás Pán Bůh! Myslím, že adekvátní by byl doživotní trest - kromě života s moulou, jakým Nečas je.

Převzato z Rottpanorama.cz se souhlasem autora