Diskuse
POLITIKA: Zítra bude pozdě
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Ivan
Kde bere autor optimismus, že co Čech, to hlupák?
Copak si autor myslí, že většina občanů této země nic neví o původu tzv. církevního majetku? (Mimochodem, za císařství byl veškerý majetek spravovaný církví majetkem panovníka, tedy církvi nepatřil.) Majetek byl církvi pouze propůjčován a o nějakém ukradení nemůže být řeči. Při rozparcelování církevních velkostatků za první republiky v rámci p ozemkové reformy se církev neodvážila ani pípnout o nějaké krádeži majetku. Teď těm církevním zrůdám narostla křidýlka. Je třeba okamžitá odluka církve od státu a to bez jakýchkoliv restitucí. O údržbu historických památek se stát postará i bez církve.
KUK
Ty 4 stranky si sezente a uvidite tu sabotaz ODS, kterou Kalousek a Jehlička sežrali
...jendi jim to podhodi..anvedou je na nocni parci, asi chlastali...pak to blujno hodi na ne....pak soudruh Tlusty to opravnene sepsuje...a ma pravdu ja bych takovouhle kalkulaci nepodepsal ani na nas nejjednodussi vyrobek...
Bobo
Bolševici
Ukradli co se dalo a Tlustý co by bolševik nechce vrátit. Ještě před dvaceti léty Tlustý svíral rudou bolševickou knížku a dnes nám dáva lekci, jak zlodějnu skrýt a rozmělnit do ztracena. Banda všivá bolševická. Vyhnat je z parlamentu a za zakladní mzdu dřít na cirkevním. Terapie, která jim vyžene zlodějnu z palice.
Sid
Re: Bolševici
Mate naprostou pravdu!
Ty povidacky o 270 mld Kc jsou jen pro ty, co nerozumi urokum. Pochopitelne je lepsi splacet 60 let nez to najednou vysolit na drevo jak chce Paroubek. Urokova sazba ~5% neni spatna, pokuste se za tuto cenu ziskat uver - nikomu z vas se to nepodari. A uver s fixni urokovou sazbou na 60 let? To bych chtel take! Ta dohoda je vyhodna pro stat!!
P
Závist a nenávist brání restitucím
Restituce, to je vlastně zrušení platného zákona 218/1949. Tehdy byl církvi zabaven majetek s tím, že jejich potřeby budou hrazeny ze státního rozpočtu. Pokud si to stát rozmyslí, musí vrátit majetek, který stál na začátku tohoto zákona.
Je možná ještě jedna cesta, a to nevrátit nic. Po mezinárodní arbitráži s televizí Nova by měli příznivci tohoto návrhu pochopit, že toto řešení není dobré.
Bohužel
Re: Závist a nenávist brání restitucím
Církev by měla vrátit plety za 60 let.
Jsou vůbec členové kat.církve také občany ČR ? Jak se vlastně podíleli na výnosech ze "zabaveného" majetku? To by se jim mělo odečíst.
borovicka
Hnus
Pane pisálku,
jsi prodejná dě v ka horší jak kom. pisálci v 50 letech. Církev katolická je spolek vrahů a nic ji m nepatří
radon
.. jak pro koho
Nemravný národ
Ztratili jsme Boha a ztratili jsme mravnost a ztratili jsme sami sebe navzájem, nejsme šťastný národ
Navrhujeme, aby ten, kdo v Boha věří, aby se modlil a žil v přátelství s Bohem, kdo nevěří, aby žil jako by Bůh byl.
A.S. Pergill
Církevní restituce
Jejich hlavní problém spočívá v tom, že prakticky veškerý majetek církví, především římskokatolické, je výsledkem podvodů, loupeží a vydírání. Je to něco naprosto jiného, než když se vrací majetky, na které celé rodiny poctivě dřely, a mnohdy více generací. Spíše se to podobá tomu, jako kdybychom doživším SS měli zrestituovat zlaté zuby, kterých se zmocnili ve frontách před plynovými komorami.
Sid
Re: Církevní restituce
Opet, budte konkretni - o jakych podvodech, loupezich a vydirani hovorite? Podivejte, cirkev tu existuje prakticky od 10. stoleti. Za tu dobu udelala mnoho dobreho. To nevidite. Vidite jen tech par veci, ktere si myslite, ze jsou spatne
radon
proč ?
Lidstvo se v této situaci může dělit na několik skupin: část lidí, když narazí na tyto zavřené dveře, chce je vzít útokem (což je asi přírodovědecké dokazování Boží existence), ale brzy zjistí, že je to nemožné.
Jiná skupina lidí se řídí receptem I. Kanta a řekne si: »Dveře jsou zavřeny. Možná, že za dveřmi někdo je, ale možná za nimi také nikdo není. Necháme to být a raději se budeme starat o své pozemské záležitosti: jezme, pijme, vesele hodujme a ono to nějak dopadne!« Tedy pochybnost se zde nechává nevyřešená! Toto je standardní skeptické pojetí, tzv. liberální pojetí, skeptické, agnostické. »Nepátrej, co Bůh ti dá za hrobskými vrátky.« (K. H. Borovský)
Další možnost je, že k těm dveřím člověk přistoupí a řekne si, že je sice zavřeno, ale předpokládejme, že Bůh je. Je to skupina lidí, kteří se dopracují k nějaké apriorní jistotě, že za dveřmi (ačkoliv jsou zavřené) je nějaký obyvatel. To je radikální postoj víry - to je třeba postoj věřících protestantů: Dveře jsou sice zavřeny, ale předpokládejme, že Bůh je; nemám žádnou jistotu, ale já to risknu a budu žít tak, jako by za dveřmi někdo byl, rozhodnu se pro tuto možnost!
Dále je tu (nepatrná) část lidí, kteří zvolí postoj atheistický a řeknou si: »Ať už za dveřmi někdo je, nebo není, dveře jsou zavřeny a já budu předpokládat, že za nimi nikdo není - a budu to skálopevně tvrdit. Ovšem není moudré žít tak, jako by za těmi dveřmi nikdo nebyl, neboť nemám jistotu, že se na mě nedívá oním kukátkem ve dveřích, a já přitom nemusím nic tušit.« Tento ateistický postoj je navíc velmi nevědecký. To, že jsou dveře zavřené, přece ještě neznamená, že byt je neobydlený.
Jiří
spravedlnost a charita kontra česká mentalita
Pokud se kdokoli snaží být slušný a spravedlivý, musí stát na straně okradených, musí mu v tomto případě vadit, že stát stále používá i jeho jménem ukradený majetek. Také by mělo být řečeno, kolik dobrého během let církev se svým majetkem udělala - neuvěřitelně moc!, viz např. Česká katolická charita. Ale nějak se o tom nemluví - proč asi?
jirka.s.
Když restituce, tak restituce!
Po 17 letech od zahájení restitucí zemědělského majetku existovalo ještě 17.1. 2008 stále 2019 restituentů,na které stát doposud kálí! Vzhledem k tomu, že to jsou evidentně lidé smrtelní, bylo by na místě nejprve vyřídit jejich nároky! Konec konců, církev je věčná, tož nějaký ten roček se jí nemůže žádným způsobem dotknout! 
jirka.s.
"...že zatímco počet věřících klesá, počet duchovních roste."
A proč ne, že? Vždyť je to jak se státem! Počet obyvatel vlastně klesá (odečteme-li imigranty) a počet uředníků vzrůstá! 
vlk
Re: "...že zatímco počet věřících klesá, počet duchovních roste."
vy jste si nevšiml, že počet duchovních byl v katolické církvi sysetmaticky decimován od 50. let? mohlo do semináře jen určitý počet lidí, řády nesměly oficiálně existovat, nemohlo se dělat oficiálně nic než jen chodit na bohoslužby... To jen paní Řepová na MK hlásala, že počet duchovníchh roste...až se vyrovná počtu z předchozích let, růst nebude... nebojte, povolání kněze dnes není "in"... a platy v církvi jsou hluboce podprůměrné...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz