5.12.2023 | Svátek má Jitka


POLITIKA: Ženy v budoucích presidentských volbách

20.4.2019

Zaznamenal jsem, že Miroslava Němcová snad vážně zvažuje, že by se účastnila presidentských voleb za nějaký ten čásek. Inspirovala se vítězstvím Zuzany Čaputové na Slovensku a je toho názoru, že ženy v české politice na tom nejsou tak špatně.

Nevím, koho Miroslava Němcová myslela. Pokud především sebe, což předpokládám, pak soudím, že tato politička se dost přeceňuje, jak už to u politiků bývá. Pokud mohu soudit, tak její názory nikoho moc nezajímají a zdá se, že to platí především o její vlastní partaji, kde už je bůhvíkolikátým kolem u vozu. Tam se prosazují jiní pašáci jako úžasně charismatičtí pánové Zbyněk Stanjura, Martin Baxa, dynamický Martin Kupka či politický objev posledních pěti let Alexandra Udženija. Jestli se do toho pustí Miroslava Němcová, pak jednak pochybuji, že jako nominant ODS, druhak, že neuspěje, a treťjak, že neuspěje s dost hrozným výsledkem. Ale pokud by uspěla, nebylo by to zas tak zlé, protože by byla legrace, jelikož by na Hradě byla bigotní demokratická milovnice pravdy a lásky, která ovšem nesnáší havlistické milce pravdy a lásky.

Možná myslela Karlu Šlechtovou, byvší ministryni skoro všeho, která má indiánské jméno „Ta, která dobře čerpá“. Mimochodem, tenhle příspěvek do veselé galerie české politiky je skvělou ukázkou výborné personální politiky Andreje Babiše. S ní bychom měli na Hradě rozstřelenou excentrickou komičku, jejíž psisko by očůralo kdejaký pomník, věnec a roh a ve Vladislavském sálu by to smrdělo jak v psí boudě. Se psem by jezdila i na zahraniční cesty, kde by musel mít svůj koberec, a možná by se nechala nějak slušně učesat, aspoň jako ten chudák trhač. S tou by byla legrace stoprocentně.

Nebo myslela Alexandru Udženiju třeba. Ta by snad mohla být nominantem ODS, když je první místopředsedkyně toho zkamenělého stáda. Neumím si představit, že by se presidentských voleb účastnil Petr Fiala za muže, když je politicky bezpohlavní a ještě se neví, co si vybere. Ale zpět k paní Udženiji. Miluji její vyjádření před mikrofonem, protože to jsou zpravidla skeče, které by skvěle bodovaly v pořadu „Na stojáka“. Je veřejnosti dostatečně známa také jako surikata svého předsedy, když ten do nás sází svá drtivá vyjádření. Paní Alexandra se tváří vážně, velmi vážně. Vtipem nesluje, ale podstatou své charismatické osobnosti by Hrad rozsvítila do nebývalé krásy.

Také by mohla myslet na Markétu Adamovou-Pekarovou z TOP 09. Kdo to neví, tak to je taková legrační strana, kterou udělal a také dokonale podělal obsesivní Miroslav Kalousek a též bodrý Dřímal s modrou krví. Do této srandovní partaje vstoupila naše hrdinka, časká bojovnice za pravdu a lásku, v politice v roce 2009. Tahle politička je známá jako excelentní verbální popleta a pokud by si snad střihla kandidaturu, tak sbohem a šáteček... Ale jinak, breptala by a breptala a všechna čest: na poštovních známkách by vypadala docela šik.

Ještě mě napadá ministryně sociálního blaha Jana Maláčová, ale to si hned říkám „Zdendo, brzdi, nemusíme snad mít všechno na tom světě!“ To by byla kandidátka, neomarxistka jak vystřižená z učebnic, která promovala tuším v Británii v oboru politická ekonomie EU. A předtím v Němcích vystudovala politologii. Tak především slavnostně prohlašuji, že doktorát z politologie není doktorátem (toho důkazem jsou profesoři Dvořáčková a Fiala) a politická ekonomie... no to je tedy proboha obor... dám si radši panáka. S tou by byl na Hradě teprve humor.

Co když myslela na Martu Novákovou, bývalou ministryni manufaktur a handlu, která se nedávno musela pakovat? Nejspíš šikovná v podnikání, že si až říkáte, jestli to měla zapotřebí se takhle blamovat. Asi měla, jinak by to nedělala. Její presidentská faux pas by nejspíš vstoupila do dějin diplomacie způsobem, že by některé výroky Miloše Zemana byly proti tomu úplná volovina.

Pak už snad jen Věra Jourová, prý patřící do 100 nejmocnějších žen světa. Tak to se směji hlasem nahlas. Kdo ty žebříčky sestavuje, to můj pitomý rozum nebere. Ale to by musela být úplně padlá na hlavu, kdyby do toho šla. Jednak by ji vypískali a druhak, takový šolich, jaký má nyní v Bruseli, by kvůli židli na Hradčanech pustil jen úplný idiot. A to ona úplný není.

A co Jana Bobošíková. Ale no tak, fuj! To už nemá cenu komentovat, ta už toho vyzkoušela dost.

Tak si myslím, že že s ženami žádná sláva, a tudíž si na rozdíl od rozjásaných Slováků ještě na babu na Hradě chvíli počkáme, až se to tady úplně podělá. A pak už bude jedno, kdo tam bude v sukních předvádět ženské přednosti v té hnusné, maskulinní a machistické politice.

Ale je tady jedna šikovná ženská, Zuzana Majerová Zahradníková. Má vlastní názor, i když je v ODS, což se tam nerado vidí. Dobře vypadá, vlastně moc dobře. No a dvě Zuzany v sousedních zemích, to by byl teprve gól.