7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: Zeman a pusy z Rusi

Nápad to byl zajímavý. Zeman před deseti patnácti lety býval sice obhroublým, ale inteligentním, silným politikem, s nímž se na zdejší scéně mohl měřit málokdo. Pokud Rusové chtěli využít šance a získat vliv na nejvyšší příčku české politické a diplomatické pyramidy, nemohli sáhnout nikam jinam, než na Vysočinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 5.11.2014 9:59

Re: Obecný lid je kdo?

Proč pohrdám? Politika je pro normálního člověka zcela abstraktní téma, které nesouvisí s jeho běžným životem. Pokud má člověk takzvaně volit, rozhoduje se prakticky stejně, jako když dává hlas například nějakému zpěvákovi v potroublé televizní soutěži. Tam vůbec nejde o nějakou racionalitu, ale je to jen pocitová záležitost. A s tím si ten, kdo vládne masovými sdělovacími prostředky, může dělat, co chce. Tyhle metody se užívají už dlouho a byly dovedeny ke značné dokonalosti.

J. Mannheim 5.11.2014 7:26

já bych ruské tajné služby tolik nepodceňoval

protože valná většina voličů prezidenta se nachází pod inteligenčním průměrem, a takovým lidem bude určitě jeho arogance, xenofobie a vyjadřování dlaždiče vyhovovat. Je totiž srozumitelný. Ještě pár takových Hovorů z Lán, pár lživých kampaní, pár skandálů typu dekorovaných kamarádíčků, a pátá cenová bude jeho, do příštích voleb bez konkurence...

J. Mannheim 5.11.2014 7:34

Re: já bych ruské tajné služby tolik nepodceňoval

tak jo, když se mrknete třeba na forum pod rozhovorem s Pokorným, tak je vidět, že páté cenové opravdu Zemanovo vystupování imponuje. Ruské tajné služby nás občas znají lépe, než se známe my sami.

D. Polanský 5.11.2014 6:28

Zemana jsem sice nevolil,

stejně jako nikdy ODS, ale věci se vidí příliš zjednodušeně. Pravice po revoluci řvala, pryč z Východu, patříme na Západ. Jenomže tam se hlavně tolik nekrade, netuneluje, úřady jsou hlavně pro občany, takže zatím nepatříme. Proto zatím ani nemůžeme mít prezidenta dle svých představ. Poslední volba byla mezi knížetem a Zemanem. Volil jsem z čirého zoufalství kníže. To, že jiní volili Zemana, zcela chápu. Opět volili z čirého zoufalství. Prezidenta dle svých představ si musíme teprve zasloužit. Demokracie již taková je, pečení holuby z nebe nepadají. Článek je napsán pro ty, co Zemana nemusí, budou tleskat. Já netleskám, třebaže Zemana také nemusím.

A. Alda 5.11.2014 8:48

Oceňuji Váš přistup.

Vidím to značně podobně. Také jsem volil z čirého zoufalství ve druhém kole, a to Zemana. Nepochyboval jsem, že to bude prů..s..er, ale vítězství Vašeho kandidáta ze zoufalství bych považoval za prů..s..er větší. Zejména kvůli tomu, co TOP09 předváděla na ministrerstvu zdravotnictví a ministerstvu práce a sociálních věcí - to kdyby dále pokračovalo, byli by vítězem dalších voleb možná i komunisti.

F. Žůrek 5.11.2014 4:16

Zeman pouze ukázal, že hodnoty jsou na "prd"

Máte pravdu, až patrně na jednu věc. Zeman není ve vleku Rusů, ale ukázal nám svou pusu. Jako inteligentní člověk dal najevo, že společnost západního střihu nic nectí, snad kromě peněz. Tímto způsobem je společnost v rozkladu a prezident je pro srandu.

Prezident by neměl být člověk typu "Hej počkej!", jak se lidově říká. Ale ve skutečnosti tomu tak ale je. Kdejaký ňouma si může dělat z prezidenta srandu, či po něm dokonce plivat,  v naší společnosti je to přece v pořádku! Máme zde svobodu! Nic není lidem svaté, ba dokonce ani naším poslancům, senátoři se snad snaží snad dělat poněkud slučnější politiku.

U nás může banda ozbrojenců (policistů) klidně přepadnout sídlo vlády - a je to snad v pořádku. To skutečně se odehrálo v Česku a celkem se nic nestalo, snad až na to, že padla vláda a bylo "po ptákách", jak se lidově také říká.

U nás v současnosti  skutečně je možné všechno. Jeden poslanec třeba tvrdí, že on má právo mluvit a psát nepravdu, že on si nebere nic k srdci, jak to dělal jeho otec, tak hloupý prý není atd. Tak ale potom si dělá takový poslanec z nás lidí srandu!!! Ano, jsme národ "Švejků". Němci si opravdu z nás mohou dělat srandu, jaký že je náš prezident.

Když máme tu svobodu, tak co!?!

T. Pansky 5.11.2014 6:29

Re: Zeman pouze ukázal, že hodnoty jsou na "prd"

Mate naprostou pravdu.  Skutecnosti je, ze sice mame v Cesku "demokracii", ale obcane nemaji moc ve svych rukach.  Prima volba prezidenta byl prvnim krokem.  Ted uz snad vidime, ze jsme si zvolili hloupeho a naduteho prezidenta a priste budeme volit lepe.  Ale dalsim podstatnym krokem, ktery je nutno udelat, je zrovnopravneni Senatu na uroven Poslanecke snemovny, kdy zakony (casto site Poslaneckou snemovnou na miru ekonomickym zajmovym skupinam) jsou site na miru obcanum Ceske republiky.  Az tohle pochopime a budeme to vyzadovat, bude se nam dychat lepe.

J. Babička 5.11.2014 3:39

ale

Podívejte se na to s té demokratické stránky. Zeman dokázal, že presidentem v česku může být skutečně každý

P. Kolar 5.11.2014 3:19

Hezký článek

Taky ale pochybuju, že by si rusové rvali vlasy. Vždycky je hlavní, aby byl idiot užitečný - a on se tak snaží.

J. Stejskal 5.11.2014 3:18

Zeman je sice příšerný,

ale že byl "dosazen" na Hrad Rusy, je tvrzení více než odvážné, spíše pitomé. Na Hrad ho delegovali voliči přímou volbou, neslyšel jsem o tom, že by jim nějací Rusové při tom kroutili ruce.

P. Maleček 5.11.2014 2:46

Zeman rozvrací Česko stejně jako Rus Ukrajinu

Hezké jen s těmi obavami Rusů ze Zemana nesouhlasím. Vždyť to co za otevřeného ničení a vraždění Rusové dělají s Ukrajinou, dělá Zeman s Českem bez jediného výstřelu pouhými slovy. A co Rus potřebuje víc než destabilizaci střední Evropy?

L. Křivan 5.11.2014 9:01

Re: Zeman rozvrací Česko stejně jako Rus Ukrajinu

Ukrajinu rozkrádají a ničí především Ukrajinci sami.  A nelze se divit obyvatelům rusky mluvících částí Ukrajiny, že z toho bor delu chtějí pryč.

P. Scheck 5.11.2014 2:06

Neozve se někdo?

Neozve se tu ani jeden "statečný", který volil Zemana a teď se aspoň malinko stydí?

J. Vozábalová 5.11.2014 2:30

Re: Neozve se někdo?

Myslím, že asi ne - kdo je schopen studu, těžko mohl volit Zemana!

A krom toho lze s úspěchem pochybovat o tom, že by "lidovost" prezidenta zas až tolik jeho voličům vadila - vždyť byli po velmi dlouhou dobu přesvědčováni, že NOBLESA je buržoazní přežitek.

P. Scheck 5.11.2014 3:36

Re: Neozve se někdo?

Já přesto věřím, paní Vozábalová, že se tu jeden statečný najde. On pan Zeman je velmi sečtělý. A jsem si jist, že nevynechal ani spisy a paměti Goebbelse, Hitlera, Hermanna Göringa, Mussoliniho.... Pozor, to nebyli hlupáci! Byli to vynikající virtuosové v obracení pravd.

J. Babička 5.11.2014 4:14

Re: Neozve se někdo?

Pochybuji. Spíše četl spisy Lenina, Stalina a Mao ce tunga.

K. Frauknecht 5.11.2014 7:05

Re: Nevolil, ale ozvu se :-)

Jste si jist, že volba druhého kandidáta by byla lepší? Snad jen ta noblesa (motýlek :-)) a to, že je mu hůře rozumět. Slovní výbava je velmi obdobná :-).

Z. Švrček 5.11.2014 10:56

Re: Neozve se někdo?

Nevolil jsem ani Zemana, anio Schwarzenegera. Oba jsou stejní, i ten Švarcík mluví stejně, jen s větší noblesou. Máme nyní levicového presidenta opilce, sprosťáka a rusofila, měli bychom presidenta somnambula, sprosťáka a eurohujera - a nemyslete si, že je pravičák.

A. Goldbergová 5.11.2014 0:24

Zeman a pusy s Rusy

Pěkné napsáno, článek je milé překvapení.

S. Vaněček Šauerová 5.11.2014 0:14

To se Vám povedlo, Michaelo.

:-)